katynka5555
07.05.12,10:27
Ahoj mam notebook- Lenovo G560 a stale mam problem so zvukom.

Pozerala som film original na DVD, na druhy den mi uz zvuk nesiel. Pise mi,ze "nie je nainstalovane zvukove vystupne zariadenie".

Cosi mam naistalovat a ako sa tomu vyhnut? Mam operc. sys.: Windows7 , 64-bitova verzia.
Dakujem .:)
Janyke
07.05.12,08:42
Ak nie je nainstalovane tak ho treba manualne doinstalovat. Takto laikovi je to tazko vysvetlit a mozes viac veci pokazit ako opravit. Skus zabehnut za nejakym technicky zdatnejsim kamaratom. Podobne veci robievam kamaratkam za kavu ;-)
katynka5555
07.05.12,08:44
oukej :) ale dufala som,ze to bude jednoduchsie :D
jahoszmsk
07.05.12,14:19
je zaujímavé že po prehratí filmu sa samovoľne "stratil" zvuk.
misoft
07.05.12,18:28
je zaujímavé že po prehratí filmu sa samovoľne "stratil" zvuk.
Tiež si myslím, keďže:

Pozerala som film original na DVD, na druhy den mi uz zvuk nesiel. Pise mi,ze "nie je nainstalovane zvukove vystupne zariadenie".

Je tu potom niekoľko "možností":
A) katynka nechtiac stlačila kombináciu kláves a zvukové zariadenie "vypla";
B) katynka po ukončení príjemného sledovania DVD urobila nejakú akciu a zvukové zariadenie jednoducho "odinštalovala".

Zvukové zariadenie (po našom zvuková karta) je súčasť vybavenia NB a je ovládaná tzv. ovládačmi. Zvuková karta (ZK) je tam, len Windows nevie (keďže nemá ovládač) kam má poslať zvukové dáta, nevie o tom, že ZK je na NB.
V prípade A - pozrieť (podľa manuálu), či ZK nie je vypnutá (naprk. kombinácia FN+F10 - záleží na type).
V prípade B - pozrieť do Správcu zariadení>Hardware, či je ZK zobrazovaná, prípadne dať opraviť ovládač. Ak nepomôže a ZK sa zobrazuje, odinštalovať, reštartovať NB a OS sám zistí, že niečo je v ňom a nájde pre to ovládač (ktoré má vo väčšine prípadov v sebe).
Ale pokiaľ sa v tom nevyzná - radšej to dať urobiť skúsenejšiemu, aby sa nenarobilo viac škody.
jahoszmsk
07.05.12,19:05
ak by aj katynka zvukové zariadenie vypla, nepísalo by jej, že zvukové zariadenie odinštalovala.
nebudem kopírovať, rovno napíšem odkaz na riešenie obdobného problému, win je podobný.
http://support.microsoft.com/kb/948481/sk
katynka5555
08.05.12,19:04
dakujem vetkym :) ja viem je to cudne,ale nerobim to naschval.
katynka5555
12.05.12,12:19
ked prejdem myskou na zvuk povie mi ,ze nie je naistalovane ,ked som dalaopravit automaticky napisalo mi ,ze "zvukove zariadenie je vypnutte", ako ho zapnem prosim vas ? :)
misoft
12.05.12,16:38
Ak sa ti podarí, skoč do Správcu zariadení (Tento počítač, PTM>Vlastnosti>Správca zariadení), nájdi si Sound, video a game controllers, otvor to, nájdi zvukovú kartu, PTM klik a ak je tam napísané Povoliť tak povoľ. Potom vo Vlastnosti (po povolení) by si mala vidieť Zariadenie pracuje správne.