IBAB
07.05.12,11:17
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom životného poistenia. Mám uzatvorené životné investičné poistenie s kopou pripoistení už asi 5-6 rokov. Mesačné poistné sa každý rok zvyšuje, viem, že nemusím súhlasiť so zvýšením ale vždy je to zanedbateľná čiastka ale za 5 rokov platím mesačne viac ako 40€. Momentálne čakám dieťa a som si istá, že ako matka na materskej dovolenke budem mať značne obmedzený príjem. Chcela som znížiť mesačnú poistnú sumu a úplne zrušiť investičnú sporivú časť, keďže to tam nijako zvlášť nerastie. Viem, že mám takú možnosť ale ak by som zmluvu zrušila úplne myslím, že by mi poisťovňa musela vyplatiť aspoň časť toho čo som tam vložila, ale ak v zmluve urobím iba zmenu tak mi nič nevyplatia?
alchstuip
07.05.12,11:45
idealne je precitat si Vseobecne Poistne Podmienky - je to sucast zmluvy. (To by si clovek mal precitat predtym, ako nieco podpise). Tiez je dobre spytat sa nejakeho reprezentanta poistovne, co by v tomto pripade poradil. Takmer kazda zmluva ma nejaku flexibilitu, mala by sa dat prepracovat.
Najvacsia hlupost je poistku vypovedat po takom kratkom case, vtedy clovek pride o viac penazi ako do nej vlozil. Vsetko vsak zavisi od podmienok, za akych bola zmluva uzatvorena.
myara
07.05.12,12:38
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ohľadom životného poistenia. Mám uzatvorené životné investičné poistenie s kopou pripoistení už asi 5-6 rokov. Mesačné poistné sa každý rok zvyšuje, viem, že nemusím súhlasiť so zvýšením ale vždy je to zanedbateľná čiastka ale za 5 rokov platím mesačne viac ako 40€. Momentálne čakám dieťa a som si istá, že ako matka na materskej dovolenke budem mať značne obmedzený príjem. Chcela som znížiť mesačnú poistnú sumu a úplne zrušiť investičnú sporivú časť, keďže to tam nijako zvlášť nerastie. Viem, že mám takú možnosť ale ak by som zmluvu zrušila úplne myslím, že by mi poisťovňa musela vyplatiť aspoň časť toho čo som tam vložila, ale ak v zmluve urobím iba zmenu tak mi nič nevyplatia?

pises, ze mas kopu pripoisteni, tak by som zrusila hlavne tie
na zruseni poistky vzdy stratis, takze to by som zvazila, ale zase do buducna do toho este vrazis vela penazi, a urcite sa ti to nevrati v takej vyske, ze by si na tom zarobila
richardhudec
10.07.12,23:16
Potrebujes si vycislit aktualnu hodnotu, porovnat ju s vkladom a nasledne s odkupnou hodnotou...Potom uvidis, nakolko je zmluva rentabilna - co ti doteraz zarobila/stratila a kolko by to bolo este do buducnosti, resp. kolko by stratila v pripade okamziteho zrusenia. Ono sa to takto neda bez videnia tej zmluvy a podobnej analyzy, ktora moze zabrat aj 2 hodiny...Co som vsak napisal je nejjednoduchsi sposob za predpokladu, ze poznas poplatky, ktore mas pravdepodobne zatajene a v zmluve nebudu uvedene:D:D:D