szisza
07.05.12,11:55
Ahojte,
Teraz sme dali spraviť rodičom náhrobok a sú tam vyryté písmená. Chcela som, aby to bolo čím jednoduchšie a preto sme to nechceli dať zafarbiť. Teraz nastal problém, že písmená sú dosť tenké a preto ak na to svieti slnko, tak cez deň sú nečitateľné. Kamenár nám hovorí, že on to vie prefarbiť len buď do zlata alebo do striebra. Ja by som to nehcela, lebo na môj vkus to príliš svieti. Chcela by som sa opýtať, či náhodou nevie niekto, či existuje matný alebo teda brúsený nerez, čím sa dajú vyfarbiť aj vyryté písmená.(neviem kam zaradiť túto tému ...je to staba? asi nie )
Ďakujem
szisza
07.05.12,10:37
...aj keď mi neviete pomôcť, tak prosím len o radu, kde by som sa mohla popýtať, lebo vôbec neviem...
Dík
alchstuip
07.05.12,11:31
Treba skusit ineho kamenara. Pripadne googlit na internete, urcite sa da vybrusit matne pismo v lesklom kameni a urcite aj leskle pismo na matnom kameni, vsetko bude len otazka penazi.
alltracboy
07.05.12,14:43
zalezi od velkosti pisma, ale jedina realna vec co ma napada je vypalit pismena v prislusnom fonte a velkosti na laserom z cca 1mm nerezu a potom ich lepit epoxidom do tych predsekanych pismen. Bude to ale pracne a drahe.

Skor by som pozeral na odolne farby na kamen. Problem kamenara je ten, ze on ma len kupene len dve lebo na ine odtiene nema poziadavky, cize sa mu neoplati kupovat dalsi odtien na par pismen. To ale neznamena, ze ine odtiene niesu.
original.x
13.06.12,12:17
som kamenar. tie pismena mate vybrusene, vypieskovane, alebo rucne vysekavane? pouziva sa bezne 23.5 karatove zlato a nie farba. su sice aj rozne farby na pismena v zakladnych odtienoch, ktore sa daju kupit v specializovanych obchodoch pre kamenarov.mozete si tam dat aj kovove pismo, bud bronzove, nerezove, biele, cierne..leskle-matne..je vela moznosti.niektore sa musia navrtavat a niektore su lepene na obojstrannu lepiacu pasku.vsetko zalezi od toho aku sumu chcete do toho investovat..
szisza
25.06.12,09:56
Ďakujem za odpoveď, ale už sa to vyriešilo. Nakoniec sa tam dali strieborné písmená, a teda keďže sú tenulinké, tak sa až tak nelesknú ako som si ja myslela. Vyzerá to celkom pekne. Ja som sa len bála, že to bude moc kričať, ale je to O.K.