milka1619
08.05.12,09:29
Nie som počítačovo zdatná a chcem poprosiť o radu. Chcem si skontrolovať PC cez www.eset.com - ESET ONNLINE SCANER a pre inštaláciu sú potrebné administrátorské práva. Je to spoplatnené alebo si to môžem nainštalovať bezplatne ? Ďakujem.
sthruska
08.05.12,07:49
Je to bezplatné. On sa ani vlastne neinštaluje. Len sa spustí.
Charon
08.05.12,08:13
No v niektorých prípadoch bez administrátorských práv online scanner ani nespustíš, nakoľko sa predsa sťahuje nejaký plugin pre InternetExplorer.
220870
08.05.12,08:16
Je to zadara.Ak máte vo svojom počítači nejaký antivirový program tak ho najskôr vypnite alebo odstránte.
KoxXxo
08.05.12,12:10
Žiadny plugin pre IE sa nesťahuje a ani nevypínaj antivírus.
Charon
08.05.12,12:56
Žiadny plugin pre IE sa nesťahuje a ani nevypínaj antivírus.

Žiaľ mýliš sa KoxXxo a aj nunenko. Explorer inštaluje plugin (pozrite si prílohu). Je dosť pravdodobné, že aj jeden aj druhý majú vo svojich PC nainštalované všetko, čo sa nainštalovať dalo a potom, samozrejme, plugin sa 2x neinštaluje.
A druhý antivírus? Vo všeobecnosti sa vraví, a dokonca aj samotné antivírusové riešenia samé upozorňujú na druhý nainštalovaný a v RAM bežiaci antivírus. Keďže ste znalí tejto problematiky, tak viete, že môže dôjsť ku konfliktu v pamäti a jeden AV môže druhý považovať za potencionálnu hrozbu.

Teda opakujem ešte raz: IE stiahne plugin a potom môžeš smelo scanovať.
KoxXxo
08.05.12,13:17
Tiež názor.
Charon
08.05.12,13:59
Tiež názor.
Ok. Vieš mi vysvetliť, prečo mne plugin inštaluje a Tebe nie? Vlastne, prečo sa inštaluje do iných PC a nie do Tvojho?
A k téme dva AV v jednom PC si stačí vyhľadať napr. v google frázu: Two antivirus programe in one PC... Poctivo som to prešiel, či náhodou môj názor nie je nesprávny, ale nenašiel som žiaden, čo by podporoval Tvoj. Ale aj toto je môj názor ;-)
KoxXxo
08.05.12,14:02
Nie.