katynka5555
08.05.12,21:14
Po oprave notebooku sa ako bolo povedane stratili subory (priecinky), ktore boli hodnotne ( fotky z oslav,dovoleniek..) asi si viete predstavit ,ake to je velmi dolezite.
preto sa chcem spytat daju sa nejak najst, vyhladat alebo nieco ine?.

v kosi nie su, vsade som hladala (aspon dufam ). ale istu cast som davno mala postahovanu ale mam iba odkazy-polozky (mozno casom om nieco vymazala), ktore ked som otvorila mi pise ze "polozka sa , na ktoru sa vztahuje tento odkaz sa zmenila alebo presunula, takze tento odkaz nebude pracovat spravne" - da sa s tym nieco urobitt ?

Prosim vas :)
dakujem veeelmi pekne za pomoc a odpovede :)
marko182
08.05.12,19:24
Neviem, ci to bola oprava v servise, u vyrobcu alebo ci to robil len nejaky znamy. Servisy aj vyrobcovia vacsinou upozornuju na potrebuju zalohovania suborov, pretoze pri servisnom zasahu byva vacsinou vsetko zmazane a system vrateny do stavu, ako bol pri kupe notebooku.
Ak ti robil nejaky znamy, tak predpokladam, ze tiez preinstaloval system alebo ho obnovil zo zalohy.
Nechcem ta strasit, ale je pravdepodobne, ze tie fotky boli vymazane.
Skus napisat, o aku opravu islo a kto ju robil.
katynka5555
08.05.12,19:25
no bol to kamarat ,ktory sa tomu venuje, ale nehovoril nic o zalohovani :/
marko182
08.05.12,19:27
Pred akymkolvek zasahom do systemu je dobre zozalohovat vsetko podstatne a to by mal kamarat vediet. Teda ono zalohovat treba aj tak, ale to uz je na inu temu :)
Tak sa ho opytaj, co presne urobil. Podla toho ti skor budeme vediet poradit, ci a aka je moznost sa k tym suborom dostat.
luigi72
08.05.12,19:29
+ dopln tie info aj o tom, ci mas HDD rozdeleny na particie, na ktorom disku si mala ulozene tie dolezite data, chybaju len tieto priecinky alebo sa ti stratili aj niektore programy, ktore si mala pred opravou instalovane...atd.

Moze byt, ze si mala vsetko na systemovom disku C: a on to len presunul na D: lebo potreboval naformatovat C: + instalovat system a len jednoducho tie priecinky zabudol vratit na povodne miesto :)
katynka5555
08.05.12,19:29
okej, zajtra sa pokusim to hned zistit a poviem :) a adaju sa obnovit subory toako som pysala este k tomu ? :)
arizona
08.05.12,19:32
stiahni si napr. tento program Recuva : http://tahaj.sme.sk/software/633
a prehladaj PC. Ak "niekde" fotky su, tak by ich malo najst
katynka5555
08.05.12,19:45
zatial dakujjem vsetkym :3
newmi
08.05.12,20:16
ked to bol kamarat, ktory sa tomu venuje, tak to bud dakde musi byt alebo ti to musel zalohovat. Ak nie, tak to je obycajny fuser (sorry ale je to dost zakladna vec, zalohovat udaje)
vulxy
08.05.12,20:38
ked to bol kamarat, ktory sa tomu venuje, tak to bud dakde musi byt alebo ti to musel zalohovat. Ak nie, tak to je obycajny fuser (sorry ale je to dost zakladna vec, zalohovat udaje)
este by som doplnil ze keby sa to stane mne tak prve co urobim sa ho spytam co a jak......mozno ich len presunul na iny disk