fachman
09.05.12,15:15
Zdravím vás,keďže neviem ako to chodí s vybavovaním,chcem kúpiť auto v susednom okrese,tak predávajúci unich vybaví preklad,tlačivo originality,emisnú a stk,mal by aj auto zaregistrovať na moje meno na obvodnom úrade,čo mám potom ja unás vybaviť,na akom úrade.lebo ako som pochopil on unich si nebude vybavovať techničák,to by musel poistiť auto.Prosím vie niekto postup,aby som nemal problém ? Ďakujem.
Žabinka
09.05.12,13:52
V súčasnosti je možné celý tento úkon robiť v mene predávajúceho, čiže na všetkých dokladoch z OÚ je meno predávajúceho, a tento potom na základe kúpnej zmluvy overenej matrikou alebo notárom predá vozidlo kupujúcemu, ktorý si môže vozidlo zaevidovať na polícii aj v inom okrese. Treba však dodržať 15-dňovú lehotu platnosti KO.
Žabinka
09.05.12,13:57
Ešte doplním, ak je predávajúci FO-podnikateľ, alebo sro, je potrebné na polícii doložiť okrem osvedčenia o evidencii časť II., rozhodnutia OÚ, základného technického opisu, protokolu KO, overenej kúpnej zmluvy a PZP aj výpis zo živnosti alebo výpis z OR predávajúceho, buď orginál, alebo kópiu s orginálnou pečiatkou a podpisom štatutára.
fachman
09.05.12,17:51
Takže ako on na obvodnom úrade zaregistruje auto,tak unás mi priamo na polícii vystavia techničák ? Ďakujem.
Žabinka
09.05.12,18:27
Na obvodnom úrade odbor dopravy mu vystavia osvedčenie o evidencii so zapísanými údajmi o vozidle na základe predložených dokladov: doklad o nákupe vozidla, pôvodný TP s odhláškou vozidla, preklady týchto dokumentov, STK, EK, KO, zaplatený RF, kolky 106€. Dostane rozhodnutie OÚ v dvoch vyhotoveniach na jeho meno, základný technický opis, a osvedčenie o evidencii. Tieto doklady ti dá, spolu s notársky overenou kúpnou zmluvou, taktiež protokol STK, EK, A KO. Ak je podnikateľ, tak aj výpis ako som už písala vyššie. Toto všetko stačí, aby na polícii vozidlo zapísali do evidencie vozidiel aj v inom okrese, než v ktorom bol na OÚ vystavený TP. Jáj a ešte kolky 66€, a PZP :). Vozidlo na obhliadku ísť nemusí, nakoľko má KO. Tá je však platná len 15 dní, keď sa prešvihne tento termín, vozidlo musí prihlásiť pôvodný majiteľ.
Možnosť prihlásenia vozidla na základe notársky overenej kúpnej zmluvy v inom okrese než v ktorom bol na OÚ vystavený TP platí tuším od júna 2010.
Žabinka
10.05.12,07:21
Ešte je tu aj druhá možnosť, že celý cirkus podľa predchádzajúcej odpovede absolvuješ sám na svojom OÚ podľa svojho bydliska. Vtedy nemusí byť overená KZ.