jarka.banska
09.05.12,18:38
Vo Worde 2007 je prednastavené písmo Calibri 11. Toto prednastavené písmo sa zmeniť. Neviem si však spomenúť ako. Kto mi poradí. Ďakujem.
avalik
09.05.12,17:05
uprav si štýl
fredy27
09.05.12,18:24
Vo Worde 2007 je prednastavené písmo Calibri 11. Toto prednastavené písmo sa zmeniť. Neviem si však spomenúť ako. Kto mi poradí. Ďakujem.


Nastavenie predvoleného písma zaistí, že v každom novom otvorenom dokumente sa použijú nastavenia písma, ktoré ste vybrali a nastavili ako predvolené. Predvolené písmo sa použije v nových dokumentoch, ktoré sú založené na aktívnej šablóne, obyčajne je to šablóna s názvom Normal.dotx. Môžete vytvoriť iné šablóny, v ktorých použijete iné predvolené nastavenia písma.


Poznámka. V programe Microsoft Office Word 2007 môžete rýchlo a jednoducho formátovať celý dokument a pomocou motívu dokumentu vytvoriť profesionálny a moderný vzhľad. Motív dokumentu je skupina možností formátovania, ktorá obsahuje farebnú schému (množinu farieb), schému písiem (množinu písiem pre nadpisy a telo textu) a schému efektov (množinu riadkov a efektov výplne).


Nastavenie predvoleného písma



Ak už dokument obsahuje naformátovaný text s vlastnosťami, ktoré chcete použiť, vyberte tento text.

Ak začínate pracovať s prázdnym dokumentom, prejdite na krok 2.


Na karte Domov kliknite na položku pre otvorenie dialógového okna Písmo a potom kliknite na kartu Písmo.

http://officeimg.vo.msecnd.net/sk-sk/files/759/150/ZA010176292.gif


Vyberte možnosti, ktoré chcete použiť pre predvolené písmo, ako je napríklad štýl a veľkosť písma. Keď ste vybrali text v kroku 1, vlastnosti vybratého textu sú nastavené v dialógovom okne.
Kliknite na položku Predvolené a potom na tlačidlo Áno.
jarka.banska
09.05.12,19:55
Fredy srdečná vďaka. Celý tento postup som vykonala opakovane aj pred napísaním môjho dotazu, ale problém je v tom, že zvolené nastavenie sa neuloží a pri opätovnom otvorení dokumentu sa mi znova objaví "Calibri 11 ....."
Ale aj tak srdečná vďada
misoft
09.05.12,20:02
Nástroje>Možnosti>Zobraziť>Zobrazenie> Prehľad a Normálne-možnosti označiť štvorček> Písmo konceptu a v Názov si nastav svoje písmo.
sthruska
10.05.12,05:59
Akosi Ti zabudli zdôrazniť, že si musíš otvoriť šablónu Normal.dotx. Tam vykonať zmeny a uložiť.
Odporúčam sa pozrieť aj na iné parametre. U mňa hlavne šírka okrajov.
Potom je dobre si túto šablónu niekde uložiť. Len nie na disk C. Pri prípadnej oprave či novej inštalácii bude nahradená "pôvodnou".