filipenkobs
09.05.12,18:11
Čaute poraďáci :)

Mám výšku stropu 2,35 m a obytná plocha 115 m2. Nezateplené (neskor bude aj to), okná plastové dvojsklo. Chcem kotlom aj kúriť aj ohrievať TUV. A neviem či mám brať kotol ako mi odporučili kombi so zásobníkom na vodu 60l a vraj stihne ohriať dalšich 60l kým prvé minie, alebo oddelený zásobník na vodu alebo len kotol na kúrenie a extra bojler na elektriku ??? Či mám pozerať závesný kotol alebo statický . Aká značka je zaujímavá ? Čoho sa mám vyvarovať a načo mám dbať ???

Dík za radu.
robertkozich
09.05.12,16:18
tak zalezi ze ci mas aj podlahove kurenie a tak...v akej cene sa chces asi pohybovat..... a tak....ono jednoznacnu odpoved nemas na nic... treba vela studovat a potom budes viac v obraze
filipenkobs
09.05.12,16:26
To je mi jasné že jednoznačná odpoveď nieje , skôr by som potreboval skúsenosti a názory ludí a s toho si urobím aspoň nejaký obraz pre seba ... a mám podlahové kúrenie a cena ? hmm kvalita za rozumnú cenu ?
robertkozich
09.05.12,16:40
no tak urcite kondenzacny s nejakym zasobnikom vody..to zasa zalezi od poctu osob v domacnosti a poctom kupelni...bla bla bla...
KoxXxo
09.05.12,18:17
day
09.05.12,18:29
kotol sa kupuje podla tepelnych strat objektu, ohrev vody staci 60l, budete mat stale cerstvu teplu vodu
felix1
09.05.12,20:43
kotol sa kupuje podla tepelnych strat objektu, ohrev vody staci 60l, budete mat stale cerstvu teplu vodu

+ nezabudni si zistit referencie servisu. Ak sa ti pokazi kotol od 23 az 31 dedembra bezneho roka, ocenis serviene sluzby miestneho technika. Tuto ochotu ti dokaze odporucit len tvoj lokalny zdroj informacie :) Tecnicke prednosti vyrobcov a svetove referencie budu pri nevykurenom vianocnom byte pre teba len smiesny argument
filipenkobs
10.05.12,17:34
Kúpelka 1 , vaňa, sprcháč, 3členná rodina, v blízkej dobe aj 4členná možno :)
filipenkobs
10.05.12,17:35
a nebude mi kolísať teplota vody počas sprchovania ? a hlavne keď sa budeme sprchovať 3ja po sebe ?
alltracboy
10.05.12,17:44
teraz som bol v nemecku v takom rodinnom hoteli a myslim ze tam bol prietokovy ohrev v kotly a celkom v pohode. a to som sa sprchoval asi hodinu. Kondenzacny kotol by som uz asi ani neriesil. Pomaly pochybujem o tom ze ma taka vec navratnost. Kotol je drahy, komin je drahy, servis je drahy. Nizkoteplotny kotol spravi to iste mimo tych par percent za kondenzaciu. Proste pokial bude rozdiel v cene 1000eur tak kup nizkoteplotny kotol. Aspon ja by som to tak spravil.
marko182
10.05.12,18:06
Kotol je drahy, komin je drahy, servis je drahy.

K porovnaniu s nizkoteplotnymi kotlami sa nevyjadrujem, lebo nizkoteplotne som nikdy nepozeral, takze neviem, o kolko su lacnejsie. Ale slusny kondenzacny kotol sa da kupit aj za slusnu cenu. Napr. na kotly Attack pocuvam same pozitivne referencie a po cenovej stranke su oproti inym znackam na to viac nez dobre.
Ku kondenzacnemu kotlu netreba komin, staci plastova rura.
alltracboy
10.05.12,19:27
no ty si das mozno plastovu ruru ale ja kupim drahy dvojplastovy komin na nasavanie spalovaneho vzduchu zvonku.
marko182
11.05.12,15:13
Myslel som to tak, ze netreba komin v klasickom ponimani, ale staci plastovy dymovod na to urceny, ktory je lacnejsi. Poznam totiz ludi, co si aj ku kondenzacnemu kotlu kupili komin Schiedel za 1500 e.
filipenkobs
13.05.12,09:39
No v kotolni mám schiedel komín , 200 mm , lebo tam mala byť pred tým peletková pec , ale odhovárajú ma od toho ....a preto už rieším ten plyn . Je to strašná dilema keď sa človek nevyzná :(
filipenkobs
14.05.12,16:06
robertkozich
15.05.12,10:28
filipenkobs
15.05.12,17:57
Akcia je zaujímavá ale ja potrebujem celú sadu aj s bojlerom ... :) musím pokukať či nieje akcia aj nato :)
alltracboy
15.05.12,18:28
bojler by som ti mohol predat.. ale junkers :D alebo vymenit za mensi junkers
filipenkobs
16.05.12,07:42
Aky je rozdiel medzi kotlom Vailant a Viessmann ?? Hlavne co sa tyka servisu , udrzby a montaze ? Na Atria.sk je akcia na obidva kotle ...