elefko
09.05.12,21:45
Videl som, ze vela ludi pouziva na dazdovu nadobu 1000l nadrze na vodu, tak snad uz niektori z vas riesili tieto otazky:
1) Da sa vycistit plastova nadrz od prevodovkoveho oleja (podla stitka to bol jej povodny obsah) tak aby jej pouzivanie na zavlazovanie zahrady bolo nezavadne? Cim sa daju ekologicky zneutralizovat zvysky mastnoty vo vnutri?
Rozmyslal som o prepojeni dvoch nadob - idealne umiestnene nad sebou, kvoli vacsiemu tlaku.
2) Je potrebne na tu hornu nadrz postavit nejaku samostatnu konstrukciu? Ta klietka asi neudrzi vahu dalsej nadoby na palete, ci ano?
3) Ako ste riesili to prepojenie nadob? Udrzia tie spoje tlak, tak aby nepresakovali?
4) Aky ventil do dazdoveho zvodu ste pouzili? Na trhu som videl niekolko, niektore stoja aj 50eur, tie sa daju namontovat tak, ze po naplneni nadoby jednoducho voda tecie dalej zvodom a nadrze sa nepreplnaju.

Diky za vsetky tipy a podnetne navrhy,
Elefko
alchstuip
11.05.12,07:28
Prevodovy olej? Nevim, ale skor by som odporucal zhanat inu nadrz, skor z oblati potravinarskeho priemyslu alebo polnohospodarstva. Alebo skuste pogooglit ako hasici likviduju ekohavarie s ropnymi latkami pri vodnych zdrojoch, mozno maju nieco.