Adea
10.05.12,08:00
Zdravim,

potrebujem kupit motorovu kosacku na mensi pozemok v miernom svahu
urcite potrebujem:
- kvoli dlzke pozemku motorovu kosacku nechcem sa trapit s kablami
- kosit pomadzi stromcekove kriky a kriky
- dvihat kosacku na vyvisene miesto cca 0.5 metra
- neviem ci potrebujem pojazd (doteraz som mal len strunovy krovinorez)

viete doporucit nejaky vhodny odolny lahky model?
vulxy
10.05.12,06:34
mam totok http://www.najnakup.sk/Porovnaj_benzinove-rotacne-kosacky_AL-KO-46BR-Comfort-Silver_160855.html?d=1
som spokojny kosi kvalitne ,daju sa zohnat aj lacnejsie zalezi na tom kolko na to mas odlozene:)
pablito74
10.05.12,06:37
Zdravim, tazko doporucit nejaky konkretny typ ked ste nenapisali do akej sumy by ste sa chceli vojst.
Vseobecne vam doporucim kupit si kosacku s motorom B&S alebo Honda, nic ine by som v dnesnej dobe nebral.
Inak mal som moznost vidiet viacero kosaciek s tymito motormi (susedia), a musim povedat ze väcsina su na jedno kopyto, dokonca mi to pripada, ako by boli montovane na jednej linke. :)
Ak potrebujete kosit pomedzi kriky, tak vam z vlastnej skusenosti radim pozerat po tych s mensim zaberom, (cca 46cm, viac asi nie).
Urcite sa pozerajte po kosacke s pojazdom, aj ked sa to mozno nezda, je to velky pomocnik, moja kosacka ma cca 30kg + plny kôs cca 10 kg, to uz by bola riadna drina tlacit, takze pojazd urcite.
Zdvihnut pol metra, tych cca 30 kg by nemal byt problem.
Aby som bol konkretnejsi, tak vam doporucujem sa poobzerat po znackach: Viking (stihl) (http://www.stihl.sk/produkty/viking/elektricke-motorove-kosacky/), Stiga (http://www.supa.sk/stiga), Honda (http://stroje.honda.sk/?kosacky_benzinove_izy). No ako som uz pisal, vsetko co bude mat vyssie spominane motory, by malo byt v poriadku. Poobzerajte sa vo vasom meste, ake mate predajne, lebo dost podstatna vec je mat servis poruke, aj ked dnesne kosacky su skoro bezproblemove (ak nejde o vyrobnu vadu). Pripadne sa skuste poobzerat v okoli, ake maju kosacky susedia, ako su s nimi spokojny, vyskusajte si ich, a tak. Znie to mozno smiesne co tu pisem, no nakup netreba podcenit, nakolko kosacka sa kupuje aspon na 10r.
PS: Odkazy som dal nahodne vybrane googlom, nechcem robit nikomu reklamu.
Adea
11.05.12,05:58
rozmyslam nieco okolo 200 az 250 eur neviem ci sa do toho zmesti hore uvedene motory
pablito74
11.05.12,07:47
Hm, bude to tesne, a asi aj bez pojazdu, no nejaku cinu by som vam neodporucal.
Skuste pozriet na tuto (http://www.stihl.sk/produkty/viking/elektricke-motorove-kosacky/benzinove-kosacky-seria-2/viking-mb-248.html) alebo na tuto (http://www.supa.sk/kosacky/benzinove-rotacne-kosacky-bez-pojazdu/benzinova-kosacka-stiga-collector-46-b/). To su len moje odporucania, ako sa rozhodnete je len na vas.
KEJKA
11.05.12,08:11
z vlastnej skúsenosti odporúčam radšej priplatiť za pohon. Je to velikánsky rozdiel kosiť bez a s pohonom.
Ak bude kosiť chlap - tak pohon riešiť netreba.:)
irma1
11.05.12,08:16
z vlastnej skúsenosti odporúčam radšej priplatiť za pohon. Je to velikánsky rozdiel kosiť bez a s pohonom.
Ak bude kosiť chlap - tak pohon riešiť netreba.:)

Ale iba vtedy, ak ten chlap nemá problémy s chrbticou.
KEJKA
11.05.12,08:18
aj iné problémy..............
KoxXxo
11.05.12,10:48
Pohon je užitočný. Ak raz vyskúšaš, už nebudeš chcieť bez.
pablito74
11.05.12,10:56
Pohon je fajn, no vzhladom na rozpocet, bude treba robit kompromisy.
Adea
11.05.12,12:19
este otazka na nie uplne rovny teren je lepsie vacsie kolieska na kosacke?
KoxXxo
11.05.12,16:49
to je zároveň aj odpoveď
KoxXxo
11.05.12,16:51
vulxy
11.05.12,17:33
http://www.atria.sk/al-ko-silver-46-br-comfort/
ale pozor na tej fotke nieje 46br-ka ,viem lebo na nej jazdim uz druhy rok:)
hubatá
12.05.12,14:50
napr. sprostatové......
Anna123
13.08.12,18:39
Máte niekto benzínovú kosačku od Mountfield, ste spokojní? Nám sa kosačka /asi cca 10 ročná/ pokazila, asi sa oprava neoplatí. Ďakujem za radu.
Mila123
13.08.12,18:41
Máte niekto benzínovú kosačku od Mountfield, ste spokojní? Nám sa kosačka /asi cca 10 ročná/ pokazila, asi sa oprava neoplatí. Ďakujem za radu.
ja som maximálne spokojná......naša kosačka stále cca 3 roky a t.r. sme ju znovu naštartovali, bez problémov....
naša benzínová kosačka má cca 5 rokov.....
Anna123
13.08.12,18:45
Mila 123 - kupovala si v Mountfield, kosačku dovezú a spojazdnia ju?
Mila123
13.08.12,18:47
Mila 123 - kupovala si v Mountfield, kosačku dovezú a spojazdnia ju?
áno, v MF, kosačku sme si odviezli sami a manžel ju spojaznil (bol automechanik).....
čo sa nám pokazilo na nej v priebehu užívania? iba plynové lanko, či ako sa volá...to musel opravovať.....
Anna123
13.08.12,18:49
Ďakujem, chcem objednať cez ich e-shop.
reddwarf
26.08.12,20:57
Už cca 3 roky mám kosačku AL-KO s motorom Briggs&Stratton bez pojazdu a určite by som nemenil. Mal som možnosť vyskúšať kosačku s pojazdom a môžem spokojne povedať že určite by som ju nechcel. Mám pomerne veľkú záhradu. S touto kosačkou sa dá vykosiť tráva pekne okolo kmeňov stromov do posledného stebla. Keďže mám v záhrade veľké množstvo stromov, a často mením smer (dopredu-dozadu) + občas ju vykladám do výšky asi 0,5 metra, tak som sa rozhodol pre kosačku bez pojazdu - je ľahšia a pojazd by mi bol tak či tak zbytočný. Pri stromoch je nepoužiteľný resp. viac škodí ako pomáha a tlačiť ťažšiu kosačku len kvôli tomu, že si občas zapnem pojazd nepovažujem za rozumné. Funguje spoľahlivo už cca tretí rok a som spokojný aj s výkonom. Štartuje sa ľahko, chytá na prvé potiahnutie, nedymí, je ľahká. Som maximálne spokojný. Tu je odkaz na túto kosačku: http://kosacky.heureka.sk/al-ko-comfort-46-b/
KoxXxo
27.08.12,05:55
Už cca 3 roky mám kosačku AL-KO s motorom Briggs&Stratton s pojazdom a určite by som nemenil. Mal som možnosť vyskúšať kosačku bez pojazdu a môžem spokojne povedať že určite by som ju nechcel.
pablito74
27.08.12,18:26
Ono ide o to co komu vyhovuje, idealne je vyskusat s pojazdom aj bez a tak hodnotit, no priklanam sa k nazoru ze pojazd je super vec.(clovek sa pri koseni iba prechadza po zahrade :) ) Moja kosacka vazi cca 35 kg plus trava v kosi cca 10kg (ked je mokra mozno aj viac), a toto tlacit dlhsi cas uz aj po rovine, by mi dalo zabrat (mam clenitu zahradu). Pri prejadze okolo kmenov stromcekov, pojazd nevypinam + da sa na nej nastavit rychlost pojazdu, co je tiez dobra vec, hlavne ked ma kosit starsia osoba.
Anna123
27.08.12,18:38
Aj ja som kúpila kosačku s pojazdom, tiež sa dá na nej nastaviť rýchlosť pojazdu, alebo vypnúť pojazd. Kúpila som ju teraz vo výpredaji, starú kosačku máme bez pojazdu, stála toľko čo nová s pojazdom, ale ešte aj táto poslúži.
vulxy
27.08.12,18:49
Už cca 3 roky mám kosačku AL-KO s motorom Briggs&Stratton bez pojazdu a určite by som nemenil. Mal som možnosť vyskúšať kosačku s pojazdom a môžem spokojne povedať že určite by som ju nechcel.

[QUOTE=KoxXxo;2131244]Už cca 3 roky mám kosačku AL-KO s motorom Briggs&Stratton s pojazdom a určite by som nemenil. Mal som možnosť vyskúšať kosačku bez pojazdu a môžem spokojne povedať že určite by som ju nechcel.
Už cca 3 roky mám kosačku AL-KO s motorom Briggs&Stratton s pojazdom aj pez pojazdu(netreba ho zapinat) a určite by som nemenil. Mal som možnosť vyskúšať kosačku bez pojazdu(tj nezapnuty pojazd) aj s pojazdom(tj,zapnuty pojazd) a môžem spokojne povedať že určite som ju chcel,ked uz som vysolil 300€:D
Martin1310
27.08.12,20:23
Tak to z tým pohonom je vecou použitia,kto má velkú nečlenitú záhradu bude mu lepšia s pohonom.Ja musím vela miest kosiť štýlom ako ked vysávate koberec,takže pohon je mi k ničomu iba čo je kosačka tažšia a zas dalšia vec na pokazenie.Naviac rýchlosť pohonu mi bola zase na rovných kúskoch malá takže som ho aj tak nepoužíval.To si musí každý sám rozhodnúť čo bude práva prenho lepšie.
Ešte som tu čítal o velkosti kolečiek,Velké kolečká sa nerobia kôli tomu že kosačka je do terénu,víška kosenia je aj tak rovnaká ale preto že kladú menší odpor ako malé,jak človeku ktorí ju tlačí tak prípadne pohonu kosačky.Avšak výrobcovia pri velkých kolečkách akosi zabudajú na to že páka ktorou budú bočné sili pôsobiť na uchytenie kolesa je večšia ako pri malom kolečku takže sa to pri neštrnom zaobchádzaní obvikle skôr utrhne.
vulxy
28.08.12,07:58
velke kolesa sa dobre vyuzivaju ked sa kosi okolo krikov,kmenov a vybezkov-lepsie keruje kosackou...
Petrikk999
20.05.16,20:00
Zdravím,ja mám už asi 5 rokov kosačku SABO, kým som ju náhodou nevidel v jednej predajni, ani som o tejto značke nepočul....má motor Briggs & Stratton a má aj pojazd. Používam ju na kosenie pozemku kolo chaty cca 1000 stvorcov. Myslel som ze je to zase len nejaka predrazena čína, ale veru je to ozaj kvalitka. Robia to nemci a je to vidno, koliečka v guličkovych loziskach, nastavitelna rychlost pojazdu a este si na nu mozem nasadit mulcovaciu sadu.