habibiatko
10.05.12,12:43
Ahojte prosím Vás skúste mi poradiť čo robiť. Dnes som bola u zubára. Na preventívne prehliadky chodím každý rok a môj zubár má zmluvu s mojou zdravotnou poisťovňou. No dnes som zažila obrovský šok. Za koreňovú výplň a bielu plombu si vypýtal 107€ a dokonca pri preventívnej prehliadke je odstránenie zubného kameňa súčasťou si vypýtal 20€. Je to prosím Vás v poriadku. Prosím odpovedajte mi budem rada, takto nás už predsa nemôžu ďalej okrádať
ivka70
10.05.12,10:50
Treba si precitat zubarov cennik.
A kazdopadne sa informovat pred zakrokom na jeho cenu.
Preco si nereklamovala odstranenie zubneho kamena, ze je sucastou prehliadky?
Zisti si v zdravotnej poistovni, co si dal uhradit za ten zakrok tam a ak to ma hradene 2x, reklamuj.
habibiatko
10.05.12,10:56
to je pravda, že si treba prečítať zubárov cenník :-( Práve to je to, že on to povie vždy až po vykonaní svojej práce tú cenu a s touto mi teda naložil a poriadne doteraz sa neviem z toho spamätať.
Lebo to že odstránenie zubného kameňa je súčasťou preventívnej prehliadky som sa dočítala na stránke zdravotnej poisťovne až teraz a smutné je to, že mi zubár ani nedal bloček, pretože nemal sestričku, takže nemám ani doklad.
Tak to si veru zistím, nevedela som, že sa to dá. To prídem normálne do zdravotnej poisťovne a poviem, že som platila 107€, že čo chcem akože vedieť?
arizona
10.05.12,11:03
Aj zubari by mali mat niekde vyveseny cennik za jednotlive ukony.
Malo by tam byt rozpisane,kolko hradi ZP a kolko doplaca pacient.

Ak sa ti zda, ze lekar uctuje navyse, mozes sa obratit aj na svoju zdrav.poistovnu.


sice starsi clanok, ale radu najdes...http://www.obroda.sk/clanok/2388/CennONky-zubOTrov-sOA-neprehUoadnOL/
ivka70
10.05.12,12:45
to je pravda, že si treba prečítať zubárov cenník :-( Práve to je to, že on to povie vždy až po vykonaní svojej práce tú cenu a s touto mi teda naložil a poriadne doteraz sa neviem z toho spamätať.
Lebo to že odstránenie zubného kameňa je súčasťou preventívnej prehliadky som sa dočítala na stránke zdravotnej poisťovne až teraz a smutné je to, že mi zubár ani nedal bloček, pretože nemal sestričku, takže nemám ani doklad.
Tak to si veru zistím, nevedela som, že sa to dá. To prídem normálne do zdravotnej poisťovne a poviem, že som platila 107€, že čo chcem akože vedieť?

Bez potvrdenia nespravis nic.
Je to iba tvoje tvrdenie o tom, co si platila, nemas na to ziadny dokaz.

Nabuduce si najskor s lekarom predebatuj co ti bude robit, za aku cenu, kolko z toho plati poistovna
a az potom suhlas s osetrenim. Teda dopredu musis vediet, kolko ta to bude stat.

Mozes si teraz len preverit, ci si lekar vyuctoval to iste aj u tvojej poistovne, ale uz s tym nic neurobis.
Pri dalsej platbe treba trvat na tom, aby na potvrdeni bolo presne vycislene, co platis a kolko ktora polozka.

Kazdopadne 107 EUR za jeden zub .... to je riadna palka.
petermikuláš
10.05.12,13:01
žiaľ aj takto vyzerá naše zdravotníctvo, a zubári sú momentálne dlhodobo "na koni". Je ich málo a môžu si diktovať ceny aké chcú. A bude ich ešte menej pretože vymierajú. Tak ako Vám písala ivka70, ak nemáte potvrdenie nespravíte s tým už nič, je to len na Vaše poučenie. Ja mám súkromnú ambulanciu a mám v nej cenník, kde je presne napísané, čo čo stojí. Ceny poviem vždy vopred a pacient sa môže rozhodnúť, či daný zdravotnícky výkon podstúpi alebo nie. Patrím k tým, ktorí sú toho presvedčenia, že cena by sa vždy mala vopred povedať aby sa pacient mohol slobodne rozhodnúť, a nie naopak, že najskôr výkon a potom povedia cenu. Ja osobne by som asi s takýmto zubárom skončil. Len nie je také ľahké nájsť si iného, ktorý je zazmluvnený a príjme Vás, pretože je ich málo a všetci majú roboty dosť.
pafendorf
10.05.12,13:11
Moj zubar ako tak citam je az prilis lacny, co sa tyka odstranenie zubneho kamena to mi roby zadara a minule mi dal tri tie biele plomby a zaplatil som 6 € ,cize som rad ze mam zubara takeho akeho mam aj ked nie vsetci ku nemu chodia, lebo vravia ze je masiar :) ale to len tak mimo temy ...
pasuliatko
10.05.12,17:36
zubný kameň máš 2x do roka v každej ZP zadarmo, takže za ním chod a vypýtaj si ich späť... nemal právo si ich pýtať...
a čo sa týka výplň koreňa to je žial drahé všade ale 107 eur...to sa mi zdá veľmi veľa...
arizona
10.05.12,19:08
to je pravda, že si treba prečítať zubárov cenník :-( Práve to je to, že on to povie vždy až po vykonaní svojej práce tú cenu a s touto mi teda naložil a poriadne doteraz sa neviem z toho spamätať.
Lebo to že odstránenie zubného kameňa je súčasťou preventívnej prehliadky som sa dočítala na stránke zdravotnej poisťovne až teraz a smutné je to, že mi zubár ani nedal bloček, pretože nemal sestričku, takže nemám ani doklad.
Tak to si veru zistím, nevedela som, že sa to dá. To prídem normálne do zdravotnej poisťovne a poviem, že som platila 107€, že čo chcem akože vedieť?
To, ze tam lekar nemal sestru nie je dovod na to,aby nedal blocik. Mohol ho vypisat aj sam...teda, nie ze mohol,ale bola to jeho povinnost.
Ja na tvojom mieste by som tam sla, pytala si spatne vypisat blocik,skontrolovala si ceny podla cennika,ktory by mal mat vylozeny a spytala sa na nezrovnalosti ohladom ceny...napr,aj na odstranenie zub,kamena,ktory patri k preventivke.
Inak, cena 107 eur je dost,nepises, ci to bola nejaka keramicka,alebo iba obycajna biela plomba.
Ale o ukone za 107 eur ta mal vopred informovat, ved tak vysoky obnos nenosi kazdy v penazenke...a mal ti dat moznost vyberu a ponuknut aj lacnejsiu alternativu.
avalik
10.05.12,19:33
peniaze davaj z ruky na vymenu za potvrdenie o platbe - lekar je povinny ti vydat potvrdenie ... to, ze nema sestru je jeho problem, pisat by mal vediet :)

potvrdenia sme riesili tu: http://www.porada.sk/t178895-poplatky-u-lekara.html#post1877334

zajdi za lekarom co najskor, nech ti vyda potvrdenie a s kopiou potvrdenia si zajdi/napis do zdravotnej poistovne
korela
10.05.12,19:51