python9320
10.05.12,17:23
Dobrý deň,

chcel by som Vás požiadať o radu. po príchode z marodky ma v práci čakala výpoveď keďže bola podľa paragrafu 63 4. neuspokojivo plní pracovné úlohy a zamestnávateľ ho v posledných dvoch mesiacoch písomne vyzval na odstránenie nedostatkov a zamestnanec ich v primeranom čase neodstránil a ja som nebol písomne vyzvaný tak som výpoveď neprevzal ani nepodpísal. Od tej doby mi nakladajú toľko pracovných povinností, že sa to nedá stíhať a v práci preto ostávam dlhšie. Napriek tomu prácu a termínované úlohy pridávajú. dokonca sú úlohy, ktoré si odporujú jedna celodenná na kanceláriu a jedna celodenná do terénu. splnené ich chcú obe. Dohoda o odstupnom neprichádza do úvahy zo strany zamestnávateľa

Za radu vopred ďakujem
m1chal
15.05.12,06:55
Vzhladom na to, ako sa k tebe tvoj zamestnavatel sprava by som postupoval obdobnym sposobom. Vypytal by som si znovu ten navrh na vypoved a zobral si ho na prestudovanie. Nasledne by som spisal podnet na inspektorat prace so ziadostou o preskumanie tvojej vypovede a polozil ho tvojmu zamesnavatelovi na stol s tym, ze ak ti neda dohodu tak podpises tu vypoved a podas podnet. Mozno to zaberie :) Ak nie, vypoved nepodpisuj a treba skusit nieco ine. Co sa tyka sikany zo strany zamestnavatela, je to viac menej nedokazatelne.