rado3105
10.05.12,18:15
Pozrite si experiment, ked vyliali pepsi colu na uvarene vajce, ktore moze imitovat nase zuby...
s tymi farbivami, kyselinami a cukrom vraj dochadza k poskodeniu skloviny v priebehu par rokov castejsieho pitia takychto napojov
http://blog.fooducate.com/2010/10/30/what-happens-when-you-mix-pepsi-and-a-hard-boiled-egg/
lujza.j
10.05.12,16:27
pasuliatko
10.05.12,18:39
http://blog.sme.sk/blog/104/141171/_DSC0117c.jpg

pozri sa čo robí nikotín s pľúcami... a?odradilo to niekoho? pochybujem...
lujza.j
10.05.12,18:39
Pozrite si experiment, ked vyliali pepsi colu na uvarene vajce, ktore moze imitovat nase zuby...
s tymi farbivami, kyselinami a cukrom vraj dochadza k poskodeniu skloviny v priebehu par rokov castejsieho pitia takychto napojov
http://blog.fooducate.com/2010/10/30/what-happens-when-you-mix-pepsi-and-a-hard-boiled-egg/
inak ak sú ľudia svojprávny, ti môže byť šuma-fuk čo pijú, alkohol tiež škodí a čo nepije sa? čiže aj ty si cola konzument.... lebo ja by som napísala vaše zuby....:rolleyes:
pavol54
10.05.12,19:04
inak ak sú ľudia svojprávny, ti môže byť šuma-fuk čo pijú, alkohol tiež škodí a čo nepije sa? čiže aj ty si cola konzument.... lebo ja by som napísala vaše zuby....:rolleyes:
a ešte keby si vedela ako škodí práca vieme to a každý deň sa do nej hrnieme
hubatá
10.05.12,19:25
Práca neškodí, všetci pracujú: rastliny, mravčekovia, včeličky, vtáčiky, opičky, sloni - a mali by aj všetci ľudia. Práca robí z človeka priateľa, kolegu, odborníka, spôsobuje že človek sám túži sa ďalej vzdelávať aby mohol podávať ešte lepší výkon a dosiahnuť viac.
Len si všimnite čo sa stane ak sa z pracujúceho človeka zvyknutého každý deň vstať a ísť do práce stane nezamestnaný - ako upadá, mení svoje ľudské vlastnosti, stratí kolegov, priateľov, odstrčí ho rodina, vyhľadáva podobne postihnutých, stáva sa alkoholikom, droguje, kradne, zadlžuje sa, stráca zmysel života, nemá žiadny cieľ a niekedy buď sám spácha samovraždu alebo zomiera ako ľudská troska.

Istotne poznáte takéto smutné prípady zo svojho okolia .....
Jurivo
10.05.12,19:33
Denne prijímame toľko cukrov v potrave, že sa dá ťažko povedať či sa zuby kazia len pôsobením coca coly a ostatnými sladenými nápojmi. Zistilo sa, že káva vôbec neškodí, dokonca je to antioxidant, v určitých prípadoch pomáha pri bolestiach žalúdka a pod. Ale ak si niekto dáva denne niekoľko šálok kávy a do každej si dá 2-3 lyžičky cukru, tak viac škodí ten cukor ako káva.
Treba sa pozerať na celkový príjem a zloženie potravy.
Dokonca "light" potraviny sú škodlivejšie ako sa zdá. Obsahujú viac umelých sladidiel a vzniká tam klamná predstava, že keď je to "light", môžem toho zjesť a vypiť viac.
lujza.j
10.05.12,19:37
Denne prijímame toľko cukrov v potrave, že sa dá ťažko povedať či sa zuby kazia len pôsobením coca coly a ostatnými sladenými nápojmi. Zistilo sa, že káva vôbec neškodí, dokonca je to antioxidant, v určitých prípadoch pomáha pri bolestiach žalúdka a pod. Ale ak si niekto dáva denne niekoľko šálok kávy a do každej si dá 2-3 lyžičky cukru, tak viac škodí ten cukor ako káva.
Treba sa pozerať na celkový príjem a zloženie potravy.
Dokonca "light" potraviny sú škodlivejšie ako sa zdá. Obsahujú viac umelých sladidiel a vzniká tam klamná predstava, že keď je to "light", môžem toho zjesť a vypiť viac.
ja nie som na glykemickej strave takže cukrov čo najmenej.....káva? aká?ja pijem iba presso= prekysľuje organizmus... ale čo už :(
Jurivo
10.05.12,20:24
ja nie som na glykemickej strave takže cukrov čo najmenej.....káva? aká?ja pijem iba presso= prekysľuje organizmus... ale čo už :(

Názory na kávu sa rôznia ale v poslednej dobe prevláda názor, že káva skôr pomáha ako škodí. Samozrejme netreba to preháňať.

http://primar.sme.sk/c/4116855/kava-napoj-plny-otaznikov.html
buchač
10.05.12,20:38
...že ako to povedal majster Werich v jednom filme ....???

..." přiměřeně ".......a to sa týka všetkého ...........aj stravy a aj práce ....
srska
10.05.12,20:39
...že ako to povedal majster Werich v jednom filme ....???

..." přiměřeně ".......a to sa týka všetkého ...........aj stravy a aj práce ....aj mzdy;)
buchač
10.05.12,20:42
...to je už z iného filmu ,ktorý nedajbože dokončiť ...slovenskej produkcie a režisérom je vždy niekto iný...
asedma
10.05.12,20:42
aj dnes vyhasol mlady zivot, skok z okna pri nas..
lujza.j
10.05.12,21:32
http://blog.sme.sk/blog/104/141171/_DSC0117c.jpg

pozri sa čo robí nikotín s pľúcami... a?odradilo to niekoho? pochybujem...
toto je môj "obľúbený plagát" mám ho doma pre mojich fajčiarov..... zatiaľ nezaberá...
http://www.stopfajceniu.sk/index.cfm?module=ActiveWeb&page=WebPage&s=plagat_telo_fajciara
pavol54
11.05.12,04:40
Práca neškodí, všetci pracujú: rastliny, mravčekovia, včeličky, vtáčiky, opičky, sloni - a mali by aj všetci ľudia. Práca robí z človeka priateľa, kolegu, odborníka, spôsobuje že človek sám túži sa ďalej vzdelávať aby mohol podávať ešte lepší výkon a dosiahnuť viac.
Len si všimnite čo sa stane ak sa z pracujúceho človeka zvyknutého každý deň vstať a ísť do práce stane nezamestnaný - ako upadá, mení svoje ľudské vlastnosti, stratí kolegov, priateľov, odstrčí ho rodina, vyhľadáva podobne postihnutých, stáva sa alkoholikom, droguje, kradne, zadlžuje sa, stráca zmysel života, nemá žiadny cieľ a niekedy buď sám spácha samovraždu alebo zomiera ako ľudská troska.

Istotne poznáte takéto smutné prípady zo svojho okolia .....našlo sa aj takých zopár čo im bolo ľúto že nemajú prácu. človeka na rozdiel od iných živočíchov k vedeckotechnickému rozvoju dohnala lenivosť lebo sa mu nechcelo robiť tak špekuloval ako si to uľahčiť a niektorí to dotiahli do dokonalosti nerobia a peniaze dostávajú majú z čoho žiť.
pavol54
11.05.12,05:30
Denne prijímame toľko cukrov v potrave, že sa dá ťažko povedať či sa zuby kazia len pôsobením coca coly a ostatnými sladenými nápojmi. Zistilo sa, že káva vôbec neškodí, dokonca je to antioxidant, v určitých prípadoch pomáha pri bolestiach žalúdka a pod. Ale ak si niekto dáva denne niekoľko šálok kávy a do každej si dá 2-3 lyžičky cukru, tak viac škodí ten cukor ako káva.
Treba sa pozerať na celkový príjem a zloženie potravy.
Dokonca "light" potraviny sú škodlivejšie ako sa zdá. Obsahujú viac umelých sladidiel a vzniká tam klamná predstava, že keď je to "light", môžem toho zjesť a vypiť viac.
lenže to umelé sladidlo nie je cukor ani sa tak nechová, je len na oklamanie chuťových buniek a niektoré druhy sladidiel na zablokovanie niektorých buniek(najmenej zdraviu škodlivé je sladidlo cukralóza) Inak ja by som tie sladidlá do úst nedal
milo2
22.12.15,12:08
Až s úžasom sledujem v lete mladých ludí ako si ničia svoj traviaci systém s pitím tohto hnusneho nípoja ktorí sa volá COCA-COLA. Niektoré skutočnosti:

Sýtenie vody - ktorou sa zmiešava koncentrát - Sýtenie zvyšuje žalúdočné sekréty a môže vám spúsobovať nadúvanie a vy tak či onak zase hladáte v lekároch spásu...

E150D - potravinárske farbivo, ktoré je vyrobené spracovaním cukru pri určitých teplotách. Síran amónny je zložkou (zložka je od znímej firmy Monsanto). Táto chemikália je známa tím, že zvýšuje astmatické záchvaty.

E952 – to je náhrada cukru. To je 200-krát sladší ako cukor a môže spôsobiť vašej glykémie úrovne sky-rocket. To môže viesť k cukrovky, obezity a ďalších chorôb.

E950 – to je Acesulfamu draslíka, a zhoršuje ich srdce, cievny systém a nervový systém. Je to predovšetkým zlé pre deti a tehotné ženy.

E951 - (Aspartám) Je z GMO výrobku, môže spôsobiť príznaky otravy aspartám ako: bezvedomie, bolesti hlavy, únava, závraty, nevoľnosť, búšenie srdca, priberanie na váhe, podráždenosť, úzkosť, strata pamäti, rozmazané videnie, mdloby, depresie, neplodnosť, strata sluchu a viac. Aspartám môže tiež vyvolať nasledujúce choroby: nádor mozgu, MS (roztrúsená skleróza), epilepsia, Gravesova choroba, Chronická únava, Alzheimerova choroba, cukrovka, mentálna nedostatočnosť a tuberkulóza. Neskôr, túto látku spočiatku zakázali, ale neskúr bola opäť legálne, ale podozrivým spôsobom povolená.

E338 - Kyselina trihydrogenfosforečná spôsobuje podráždenie kože a očí, a môže narušiť schopnosť tela absorbovať vápnik, spôsobuje osteoporózu.

E330 – kyselina citrónová – ide o konzervačný prostriedok, ktorý používa aj v oblasti medicíny pre zachovanie krvi. V malých dávkach je fajn, ale vo veľkých dávkach je dráždi žalúdok a pažerák.

E211 – benzoan sodný - podľa štúdie vypracovanej Peter Piper Sheffield University vo Veľkej Británii, benzoan sodný môžu poškodiť DNA.

Vôňe – neznáme aromatické prísady.

Ako s apripravuje Coca.Cola v Madarsku:
(https://www.youtube.com/watch?v=fEl4XwHIC3M)

Výber: V iterview s ptracovníčkov laboratória sa vyjadruje, že ani nemôže zistiť čo v skutočnosti obsahuje sirup, ktorí dodáva Coca.Cola na Európsky trh.