maryann.b
11.05.12,13:50
Dobrý deň, dnes mi prišiel nový daňový výmer na byt za rok 2012. Mám ho uhradiť do 15 dní. Lenže, my byt predávame a v r. 2012 ho budem vlastniť presne 6 mesiacov.
1./ Mám zaplatiť celú sumu? U koho si mám potom nárokovať preplatenie druhej polovice? Dosť pochybujem, že mi to vráti budúci kupujúci a tiež pochybujem, že mi niečo vráti magistrát ...
2./ Mám zaplatiť len presnú polovicu, a keď budem mať podpísanú zmuvu k bytu, tak to len listom oznámim magistrátu, kde zároveň vysvetlím, prečo som uhradila len polovicu?
Ide o 30 EUR a tie nenájdem len tak ležať na ulici ...

Ďakujem za odpoveď!
Stefan2005
11.05.12,12:19
Dobrý deň, dnes mi prišiel nový daňový výmer na byt za rok 2012. Mám ho uhradiť do 15 dní. Lenže, my byt predávame a v r. 2012 ho budem vlastniť presne 6 mesiacov.
1./ Mám zaplatiť celú sumu? U koho si mám potom nárokovať preplatenie druhej polovice? Dosť pochybujem, že mi to vráti budúci kupujúci a tiež pochybujem, že mi niečo vráti magistrát ...
2./ Mám zaplatiť len presnú polovicu, a keď budem mať podpísanú zmuvu k bytu, tak to len listom oznámim magistrátu, kde zároveň vysvetlím, prečo som uhradila len polovicu?
Ide o 30 EUR a tie nenájdem len tak ležať na ulici ...

Ďakujem za odpoveď!


odpoveď č. 1 je správna !

daň sa platí podľa stavu v katastri k 1.1. daného roka, výška dane nemá vplyv na prípadné zmeny v priebehu daného roku.

Prípadný nárok alikvótnej časti dane od kupujúceho ste mali premietnuť do predajnej ceny (ak túto nie je ochotný kupujúci zaplatiť navyše)...
maryann.b
11.05.12,12:35
odpoveď č. 1 je správna !

daň sa platí podľa stavu v katastri k 1.1. daného roka, výška dane nemá vplyv na prípadné zmeny v priebehu daného roku.

Prípadný nárok alikvótnej časti dane od kupujúceho ste mali premietnuť do predajnej ceny (ak túto nie je ochotný kupujúci zaplatiť navyše)...

Takže som ľahšia o pár EUR ... nepotešili ste ma ...
maryann.b
11.05.12,13:50
Iná možnosť nie je? Žiaden iný nápad? Čo sa stane, ak zaplatím len polovicu? Čo mi hrozí?
kopretinka
11.05.12,14:22
predávaš byt a nemáš nejakých 15 euro?? :eek:
ivka70
11.05.12,14:44
Iná možnosť nie je? Žiaden iný nápad? Čo sa stane, ak zaplatím len polovicu? Čo mi hrozí?

Budes mat dlzobu na miestnej dani ,ta je vymahatelna aj s poplatkami aj exekucne.
Na zaplatenie len polovice nemas pravny narok. Zakon hovori jasne, plati vlastnik k 1.1.
KEJKA
11.05.12,15:13
zvýš si cenu za byt o tých cca 15 EUR :D
mareko
11.05.12,16:27
Bingo!
Zitulda
11.05.12,17:05
Dobrý deň, dnes mi prišiel nový daňový výmer na byt za rok 2012. Mám ho uhradiť do 15 dní. Lenže, my byt predávame a v r. 2012 ho budem vlastniť presne 6 mesiacov.
1./ Mám zaplatiť celú sumu? U koho si mám potom nárokovať preplatenie druhej polovice? Dosť pochybujem, že mi to vráti budúci kupujúci a tiež pochybujem, že mi niečo vráti magistrát ...
2./ Mám zaplatiť len presnú polovicu, a keď budem mať podpísanú zmuvu k bytu, tak to len listom oznámim magistrátu, kde zároveň vysvetlím, prečo som uhradila len polovicu?
Ide o 30 EUR a tie nenájdem len tak ležať na ulici ...

Ďakujem za odpoveď!
Tých 30 € aj to je mizivá suma popri sume, čo za predaj bytu získaš. Ale ak píšeš pravdu, že byt vlastníš v tomto roku iba 6 mesiaciv, tak sa naozaj divím že bazíruješ na pár €, keď za predaj bytu skôr, ako uplynie zákonom stanovená doba po jeho nadobudnutí, za to (kvázi ako pokutu!) zaplatíš vysokú daň z predajnej sumy. Tá určite bude viac ako daň z nehnuteľnosti.
buchač
11.05.12,17:31
Dobrý deň, dnes mi prišiel nový daňový výmer na byt za rok 2012. Mám ho uhradiť do 15 dní. Lenže, my byt predávame a v r. 2012 ho budem vlastniť presne 6 mesiacov.
1./ Mám zaplatiť celú sumu? U koho si mám potom nárokovať preplatenie druhej polovice? Dosť pochybujem, že mi to vráti budúci kupujúci a tiež pochybujem, že mi niečo vráti magistrát ...
2./ Mám zaplatiť len presnú polovicu, a keď budem mať podpísanú zmuvu k bytu, tak to len listom oznámim magistrátu, kde zároveň vysvetlím, prečo som uhradila len polovicu?
Ide o 30 EUR a tie nenájdem len tak ležať na ulici ...
Ďakujem za odpoveď!
....vieš o čo ide ?????????
Ja si nezvyknem servítky dávať ....tak Ti teda poviem ....

IDE o najstupídnejšiu otázku za poslednú dobu , ktorá tu bola položená .... a poniektoré teda mali fakt čo do seba

Iná možnosť nie je? Žiaden iný nápad? Čo sa stane, ak zaplatím len polovicu? Čo mi hrozí?
...ale je .....primátor zvyšok zatiahne z repre účtu ....

predávaš byt a nemáš nejakých 15 euro?? :eek:
...asi nie .....neurobíme zbierku ????

zvýš si cenu za byt o tých cca 15 EUR :D
...teda ja by som aj 15,99 pýtal ....aby mi aj na kávu ostalo .....;)
Zita5
11.05.12,18:09
Dobrý deň, dnes mi prišiel nový daňový výmer na byt za rok 2012. Mám ho uhradiť do 15 dní. Lenže, my byt predávame a v r. 2012 ho budem vlastniť presne 6 mesiacov.
1./ Mám zaplatiť celú sumu? U koho si mám potom nárokovať preplatenie druhej polovice? Dosť pochybujem, že mi to vráti budúci kupujúci a tiež pochybujem, že mi niečo vráti magistrát ...
2./ Mám zaplatiť len presnú polovicu, a keď budem mať podpísanú zmuvu k bytu, tak to len listom oznámim magistrátu, kde zároveň vysvetlím, prečo som uhradila len polovicu?
Ide o 30 EUR a tie nenájdem len tak ležať na ulici ...

Ďakujem za odpoveď!

Daň z nehnuteľnosti uhradiť v plnej výške .Je na dohode zmluvných strán ako sa ohľadom dane z nehnuteľnosti dohodnú.Záleží od Vás a Vašich nárokov.Ale mne osobne (ak by som predávala byt a musela by som uhradiť 30 euro DzN)by bolo ozaj veľmi nepríjemné, že zoberiem napr. 20 000...40 000 euro za byt(podľa toho aký byt a kde sa predáva) a mala by som sa s niekym doťahovať za 30 euro .Uvažujte .... ja by som bola rada, že v tejto dnešnej dobe by som byt predala ...lebo nehnuteľnosť predať dnes nie je sranda.
Stefan2005
11.05.12,18:57
... napadá ma už len taká absurdnosť - čo ak sa ten byt predáva za 1 € - potom tých 30 € je naozaj veľa ;)
tictac7
11.05.12,19:01
:-))))) za cent si dá koleno vŕtať a byt v BA za euro - dobrý vtip
buchač
11.05.12,19:18
Steve ...si teda fest zabil ...šak Ty si už pomaly lepší jak ja ... :-)
Zita5
12.05.12,10:33
Štefan absurdnosť - no to už by boli charitné účely aj s poplatkon dane z nehnuteľnosti :)
maryann.b
15.05.12,09:02
Niektorí ste skutočne ukázali svoje IQ ... Tým ktorým to adresujem, veď vy viete komu, prd viete o mojej finančnej situácii, aké výdavky som mala s predajom bytu a aké za predčasné splatenie úveru. Nepoznáte výšku úveru a celé pozadie. Dnes nie je pán ten
maryann.b
15.05.12,09:03
kto predáva, ale kupuje ... Neprajem Vám nič zlé, rozhodne neviete, čo je to mať doma dcérku ZŤP a čo stoja všetky veci okolo a čo stoja lieky ... ale vy ste už asi inde, keď sa môžete nad ľudí povyšovať. Pekný deň!
maryann.b
15.05.12,09:05
Celé 63, polovica teda 31,5 EUR.
maryann.b
15.05.12,09:05
Byt mám 3,5 roka.