beznadejna
11.05.12,15:03
Mám len 18, ale už mám toho všetkého akurát tak dosť!!!! Dneska som dostala výsledky maturít. Katastrofa, angličtinu som nedala nad 33% ...ubohé!!! Len 28%.... Je mi ľúto eur vyhodených za doučovanie a čas strávený nad angličtinou. Ja sa naozaj snažím (a to nie len na AJ, ale vo všetkom), ale nikdy nedokážem niečo skutočne dokázať, stále niečo doseriem (už sa neviem inak vyjadriť) celé noci plačem ... a môj život mi príde z dňa na deň nanič. To skutočne v živote nikdy nič nedokážem??? Začínam mať z toho depresie. Stále sklamem nie len seba, ale i svoju rodinu. Musia sa za mňa už hambiť :mee: Ja to už skutočne nezvládam, snažím sa a všetko sa stále rúca. Aj keď už niečo vyzerá nádejne, stále príde niečo čo to zbabre. Neviem čo robiť pre to aby som už bola v živote šťastná :( Aspoň raz si povedala "to som zvládla" :(
pepsikova
11.05.12,13:10
..a aká katastrofa sa teraz stala?..anglina len na 28%?..ale prosím teba, ešte máš ústne, ešte si neprepadla, ešte stále máš čas pozrieť sa na vec a život pozitívne...máš tuším čierne okuliare!...rodina sa za teba nehanbí,ak ťa aj upozornia, nie je to preto, žeby o teba nestáli..si ešte stále dieťa!...všetko, na čo siahneš, zvládneš, len musíš veriť, že to, čo robíš, je správne...a nie sa dopredu odsúdiť na neúspech!!..síl máš dosť, život pred sebou, nikto nespadol na zem vyškolený a s manuálom, ako žiť..ten si musíš sama,slnečnými okuliarmi dotvoriť...
Gapo
11.05.12,13:11
Príliš skoro hádžeš flintu do žita. Čo keby si povedala, že však nič také katastrofálne sa nedeje, musím pridať a ono sa to poddá.
Ale tvrdiť o sebe, že nič nedokážeš, je prisilné. Namiesto plakania po nociach sa uč.
BXLmiami
11.05.12,13:34
A čo vlastne chceš v živote robiť?Profesorku angličtiny?Nie?Tak čo vlastne riešiš?Alebo je to tak,že Ti rodina nalinkovala život a ty sa usiluješ splniť ich sny?Čo vlastne baví Teba?
Bionda
11.05.12,14:01
... moja staršia dcéra maturovala minulý rok mala zo slovenčiny 100% a 96% zo angličtiny a najlepšiu prácu z ročníka- ale našla veci, v ktorých "je doma" a to dnes aj študuje, ale ako dieťa mala podobný názor, že nič nezvládne a nič sa jej nepodarí ( ALE NIKDY SOM SA ZA ŇU NEHANBILA, LEBO SOM JU POZNALA A VEDELA SOM, ŽE SA NENAŠLA- trápilo ma, lebo neverila tomu, čo jej hovorím ja).. ale je to o tom, ako sa seba pozeráme... to by si mala v prvom rade zmeniť. Potom máš neustále len pocit, že nič nejde. Niekedy aj čím viac chceme, tým to viac zmotáme... takže by si si mala začať vážiť seba samú, pozrieť sa na to objektívne v čom si šikovná a v čom sa ti darí a postaviť si život na tom a nie na veciach , v ktorých sa ti nedarí ! Nepíšeš ani čo študuješ a čo plánuješ ďalej , ale verím, že máš niečo čo ťa baví , kde sa vidíš v ďalších rokoch .
Ako ti tu napísali aj ostatní , nevešaj hlavu, život nie je len o známkach, ale aj o tom, aký si človek.
Prestaň depresívne vnímať veci okolo seba a uvidíš ako sa všetko zmení . Držím palce!
nina1671
11.05.12,14:40
A na čo je ti dobrá známka z maturity? možno si povieš blbá otázka, ale sama učím na gymnáziu a môžem ti povedať úprimne na rovinu, že dobrý trojkár sa v živote uplatní lepšie ako čistý jednotkár. teraz sa sústred, aby sa dala ústne aspoň na trojku a máš to za sebou. nič sa nedeje. na vysokú školu sa dostaneš a tam môžeš dokázať, čo v tebe je. len si vyber správnu školu. neber život ako tragédiu, si mladá ŽI!!!! život nie je len o knihách a dobrých známkach a vedomostiach.
http://www.youtube.com/watch?v=FQLGhPHzxjc pozri si toto, možno ťa to naštartuje.
pepa78
11.05.12,14:46
A na čo je ti dobrá známka z maturity? možno si povieš blbá otázka, ale sama učím na gymnáziu a môžem ti povedať úprimne na rovinu, že dobrý trojkár sa v živote uplatní lepšie ako čistý jednotkár. teraz sa sústred, aby sa dala ústne aspoň na trojku a máš to za sebou. nič sa nedeje. na vysokú školu sa dostaneš a tam môžeš dokázať, čo v tebe je. len si vyber správnu školu. neber život ako tragédiu, si mladá ŽI!!!! život nie je len o knihách a dobrých známkach a vedomostiach.

Presne tak, sám som nebol najlepší žiak, ani priemerný...v podstate podpriemerný...ale mám prehľad, vo svojej práci som sa vypracoval na teamleadra, myslím, že zarábam vcelku slušne a rád by som stretol moju profesorku chémie, ktorá tvrdila: XY Vy si tou chémiou ani na chleba a soľ nezarobíte :)

Takže hlavu hore, na známky z maturity sa dnes nikto nepozerá...
ludmilla
11.05.12,14:58
Asi si sa len stala dospelou a musíš sa s tým zmieriť :) ono to chvíľu potrvá ...
Ty už šťastie máš, len si to neuvedomuješ:
- máš asi rodinu, ktorá ťa ľúbi
- máš strechu nad hlavou
- máš čo jesť a piť
- máš možnosť vidieť rásť rastliny, stromy
- žiješ v krajine, kde nie je vojna
- vidíš úsmevy detí
Je to stále málo?
Skús si o svojom probléme porozprávať so 4 ročným dieťaťom, s veľkou pravdepodobnosťou bude vyzerať váš rozhovor asi takto:
Ty: " musím zlepšiť angličtinu"
dieťa: "prečo?"
ty: "pretože nedokážem nič poriadne urobiť"
dieťa: "prečo?"
ty: "celé noci plačem"
dieťa: "prečo?"
a tak ďalej ...........
Hmmm .... deti sú veľmi chytré a to nám ukazuje, že naše životné ciele stoja na jednom a tom istom - byť šťastný - a prečo sú poniektorí z nás naozaj úprimne šťastní? Dôvod je úplne jednoduchý - naša ľudská povaha, všetko v živote komplikovať - mať úspech, mať peniaze, kariéru ....... keď chceš byť šťastnou, jednoducho buď!!!!!! ... a nekomplikuj si to rôznymi cieľmi, teš sa z maličkostí, usmievaj sa, rob radosť iným, vráti sa ti to.
Joj dievča dospievanie je veľmi ťažké ale krásne:)
Jurivo
11.05.12,19:34
Ty máš stále smolu? Máš nanič život? Pozri si toto video a potom porozmýšľaj aký máš život a čo je v živote dôležité......


http://www.youtube.com/watch?v=3XqypfUZp1Y
arizona
11.05.12,19:48
Preco places? Preco by sa mala za teba rodina hanbit?
Si mlada, zivot mas pred sebou.Urcite mas nejake priatelky, nejake zaujmy,nieco co ta bavi, nieco v com si dobra. To, ze nie si perfektna v angline? Na a co???? Urcite si dobra v niecom inom!!!!,
Tak nenariekaj a uzivaj si zivota,mas ho pred sebou. Hlavu hore dievca!
Cely zivot cloveka je jedna sinusoida. Raz je horsie a potom lepsie...to lepsie si uzivaj, to horsie rychlo prebehni a tes sa na "to lepsie" :)...ver, ze vzdy pride ;):)
vulxy
11.05.12,19:53
tvoje starosti by som bral ....aj vacsina populacie...pozri si vecerne spravy na markize ,kolko deti sa utopilo,zrazilo ich auto...... ,kolko ludi nema co jest,kolky sa trapia roky s rakovinou....
ty sy spravila anglictinu na 28 percent.......to je tragedia:eek: