elliko
11.05.12,17:01
Prosím o radu, mala som krásne vysoké, košaté oleandre a tento rok, neviem prečo chytili nejaké hubové ochorenie, proste urobia sa im na listoch škvrny,ako keby sa rozpíjal atrament po papieri. Dočítala som sa, že je to hubové ochorenie, mušky nemaju, ale listy im postupne opadávaju, neviem čím postriekať, alebo ako ich ešte zachránit??????
Valcake
11.05.12,15:12
..Tak ako píšeš...tohto roku aj moje vyzerajú hrozne. Ani neviem, či sa pozbierajú...:(
elliko
11.05.12,15:20
ako vidim, teda nie som sama, ale mrzí ma to, lebo tento rok už v marci som kúpila aj velké kvetináče a teraz mám v nich skoro holé konáre, chcem ist kupiť nejaký postrek ak mi budu vediet poradit.ďakujem za reakciu.
arizona
11.05.12,19:24
Mne sa tiez tohto roku objavili nejake hnede flaky na listoch.Oleandre maju asi 4 rok, zimujem ich vzdy rovnako. Zatial pomaha, ze som tie chore listy obstrihala,dalej sa to nesiri...uvidim dalej :rolleyes:
lujza.j
11.05.12,20:37
mzdarka renca
11.05.12,21:27
Ježiši, aj mne sa prvý krát tento rok objavili rovnaké škvrny, oleandre mám obrovské, 5-9 ročné (ako ktorý), len stále neviem, čo s tým :(
BRK
28.09.12,17:19
Ja mám s oleandrom ten istý problém, moje listy vyzerajú ako na obrázku v predchádzajúcom príspevku. Čo ste robili s vašimi oleandrami, podarilo sa vám zachrániť ich?
Ja som si dnes kúpila nejaký prípravok na ničenie hubovitých ochorení (nie priamo na oleandre ...), budem striekať, uvidím ...