havik
12.05.12,15:43
dobry den,

priamo v meste vlastnime pozemok kt.pretina cestu kt.je "slepa" po oboch stranach cesty su pozdlzne
parkoviska. nas pozemok je pod 5 timi miestami na parkovanie. tento pozemok je nasej rodiny cca 80 rokov.pozemok uz je riadne zapisany, vytyceny a bez tarchy. pisem to len preto aby si niekto nemyslel ze islo o nejaky spekulativny nakup.
rozhodli sme sa ze by sme chceli tieto parkovacie miesta oznacit za sukromne. to znamena, ze by
sme tam chceli osadit tabule o rezervacii a popripade dat aj male zabrany do zeme proti nepovolenemu parkovaniu. viem ze je tam urcity administrativny postup kt. by som potreboval vediet. kde zacat a ako postupovat. navyse by som potreboval vediet ci pri osadeni protiparkovacih zabran ide o stavbu alebo nie.

ps: ak som zvolil zlu sekciu, poprosim presunut.

dakujem
havik
12.05.12,16:23
to mi tu nik nevie poradit ?
tictac7
15.05.12,07:06
zhrniem:
- si vlastníkom pozemkov, na ktorých je čo?
- je tam cesta, alebo parkovisko?
- tá cesta, ani parkovisko nie sú Tvoje, Ty si len vlastníkom pozemkov pod touto cestou, resp. parkoviskom
- nemáš právo si tieto parkovacie miesta vyhradiť ako súkromné parkovisko - je to verejná komunikácia
- obráť sa na obec (mesto alebo mestskú časť, neviem, kde to je), oni Ti povedia, čo môžeš a čo nie, tu Ti fakt neporadíme.... alebo im ten pozemok prenajmi