beznadejna
13.05.12,12:45
v lete budem mať 19 a už dlhodobý problém s dolnou 4 ... po nekonečných procedúrach (antibiotika, otváranie zubu, vytekanie hnisu, zavretie, opäť otvorenie) som sa rozhodla, že si ho dám vytrhnúť. Je už mŕtvy a podstupovať resekciu a 4 týždne byť v bolestiach, keď viem, že raz by sa aj tak rozpadol, myslím, že vytrhnutie by problémy vyriešilo. Ale medzera, ktorá tam ostane ma bude trápiť. Pri zubnom mostíku by sa museli zbrúsiť susedné zuby. Myslíte si že zubný implantát bude bolestivý? alebo je to úplne normálna vec? (to je to zavedenie kovovej náhrady do kosti) ... Viem, že je to drahé, no o cenu nejde. Chcem len vedieť, čo by ste robili vy...
myara
13.05.12,10:51
nebola by lepsia korunka? teda zbrusit ho, a nasadit na to porcelanovu korunku?
kopretinka
13.05.12,10:56
ťažko povedať,čo by som robila,ja mám mostík,ale v mojom prípade išlo o zub vytrhnutý veľmi dávno...
...budeš nejaký čas chodiť iba s takým šróbikom,až keď zarastie,tak sa naň našróbuje zub...https://www.google.sk/search?q=zubn%C3%BD+implant%C3%A1t&hl=sk&client=firefox-a&hs=BFt&rls=org.mozilla:sk:official&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=WKGvT_XRHKfP4QSnj-XfCQ&ved=0CMABELAE&biw=1280&bih=654
http://primar.sme.sk/c/4116584/zubne-implantaty-za-a-proti.html
beznadejna
13.05.12,11:00
ten zub je mrtvy, a je z neho iba polovica, druhu polovicu tvorí plomba, takže tam ani nie je veľmi čo zbrúsiť
kopretinka
13.05.12,11:02
a mostík?
beznadejna
13.05.12,11:05
nechcem si veľmi ničiť vedľajšie zuby :(
lujza.j
13.05.12,11:15
predtým ako založíš novú tému skús použiť poradácky vyhľadávač, mohla si pokračovať aj tu:http://www.porada.sk/t128137-zubny-implantat.html
pasuliatko
13.05.12,13:12
mám podobný problém ale s hornou ľavou trojkou, mám ju mliečnu a pod ňou trvalý zub nie je...
osobne by som si implantát nedávala... dajú ti tam niečo ako maticu kde implantát uchytia, je to drahé veľmi bolestivé, a POZOR nemusí sa ti to ujať kedže je to cudzie teleso...
opýtaj sa svojho zubára na radu.
myara
13.05.12,18:46
ten zub je mrtvy, a je z neho iba polovica, druhu polovicu tvorí plomba, takže tam ani nie je veľmi čo zbrúsiť

to je jedno, ze je zub mrtvy, tiez som mala taky, a mam na nom korunku
jednoznacne sa porad s nejakym dobrym zubarom, aby zhodnotil, co bude najlepsie, ak si z BA, tak ti mozem odporucit MUDr. Zemana, mne to robili tam, a som spokojna
Chobot
13.05.12,20:57
ten zub je mrtvy, a je z neho iba polovica, druhu polovicu tvorí plomba, takže tam ani nie je veľmi čo zbrúsiť

To, že je mŕtvy, neznamená, že ho musíš vytrhnúť. Mne sa teraz dolámal jeden zub (tiež bol mŕtvy), tak mi ho zubár zbrúsil, nasadil do mŕtveho koreňa titanový klin a na neho nalepil korunku. Takže ak koreň dobre drží, dá sa ešte využiť. Celá tá sranda stojí cca 250 EUR.
Zuzana210
16.05.12,10:14
Ja mám 2 titány-zadné zuby. Jeden vyšiel na 400,- EUR. Myslím, že cena veľmi závisí od výrobcu titánového "koreňa" a asi aj od veľkosti korunky. Bolestivosť bola podľa mňa primeraná zákroku, asi ako pri chirurgickom odstránení osmičiek. Nebolo to také zlé ako som očakávala. Pravdupovediac, bolieť to začne až keď vyprchá anestéza. Ale na druhý deň to už bolo v pohode. Mám ich asi 2 roky a zatiaľ som spokojná.
Lures
17.07.12,12:57
Dobrý den,

chcela by som sa opýtať....Presne včera som si dala robit 4 zubné korunky. Neviete, ako dlho budem za nimi čakať? teraz vpredu nemam takmer zuby, je mi dost trapne, kazdí na mna pozera, nemala som dostať nejakú náhradu???
Chobot
17.07.12,13:24
Dobrý den,

chcela by som sa opýtať....Presne včera som si dala robit 4 zubné korunky. Neviete, ako dlho budem za nimi čakať? teraz vpredu nemam takmer zuby, je mi dost trapne, kazdí na mna pozera, nemala som dostať nejakú náhradu???

TO je otázka na tvojho zubného lekára a jeho zmluvného laboranta. Mne 2.5. vyvŕtal a obrúsil zub, urobil odtlačok koreňa. 4.5. som mal hotový titanový klin, v ten istý deň ho nasadil, obrúsil a zobral odtlačok pre zub. 15.5. mi už keramickú korunku nasadil a bolo.

Mne ponúkol dočasnú korunku, ale tá by stála 14 EUR. Bola to stolička, takže som ušetril 14 EUR. Vydržal som to bez zuba. U teba by to stálo podstatne viac, neponúkol ti nejaké dočasné zuby? Možno by existovala náhrada, ale nie je to povinné a platila by si za to. Ten týždeň dva vydržíš - a potom sa budeš na všetkých usmievať novými zubami.
wagner
17.07.12,18:30
Dobrý den,

chcela by som sa opýtať....Presne včera som si dala robit 4 zubné korunky. Neviete, ako dlho budem za nimi čakať? teraz vpredu nemam takmer zuby, je mi dost trapne, kazdí na mna pozera, nemala som dostať nejakú náhradu???

Vždy to záleží od toho, koľko práce majú zubní technici, ktorí pre daného zubára robia. Ja mám zubnú techničku susedu, vždy sa s ňou vopred dohodnem, kedy bude mať na mňa čas a mám to na počkanie.:D Tiež keď mi robila zuby pred dvadsiatimi rokmi, tak zubárka mi zuby trhala každý tretí deň, za dva týždne boli vytrhané. Po dvoch týždňoch mi brala odtlačky a na druhý deň som sa už usmievala v práci. Doteraz ich mám.:D
Lures
18.07.12,05:27
vďaka.....už nech ich mám čo najskôr aj ja, aj to, dúfam, že všetko dobre dopadne a nebudem mať s tým problémy neskôr...... Len mi je trapne chodit takto do prace a medzi ľudí....
Lures
18.07.12,05:29
ďakujem za odpoveď. nech ich mám čo najskôr hotové. Robím s ľudmi každý deň, takže mi nie je veľmi príjemné, ale všetko "niečo stojí" :-)))