lofr
13.05.12,14:26
Uz niekolkokrat som si vsimol, ze pod znackou Clever sa skryva len prebalena ina firma. Hlavne u mliecnych vyrobkov je to ocividne. Myslite, ze ide o rovnocennu kvalitu s produktom, ktory predava original firma? Ze sa takto zbavuje nadpordukcie, alebo?
Nechapem proste, ked je v regali rovno vedla seba plnotucne mlieko Clever, ktore je naplnene mliekom zo spolocnosti Levmilk, a hned vedla je original mlieko Levmilk, ale Clever ma podstatne nizsiu cenu. V podstate vsetky mliecne vyrobky od Clever co som pozrel, su vyrobene nejakou kvalitnejsou firmou, ktora inak predava svoje mliecny vyrobky ovela drahsie.
Nie vzdy je v Bille aj original vyrobok (napriklad maslo z tatranskej mliekarne Clever tam je, ale original tatranske maslo nie), ale niekedy je rovno v regali vedla seba aj Clever, aj povodna firma. Nechapem, ak ide o ten isty vyrobok, vsak to by kazdy zobral Clever. Naco tam teda je aj drahsia verzia pod povodnou znackou? Ide fakt o totozny vyrobok?
kopretinka
13.05.12,12:30
Clever je značka výrobkov pre Billu. Kvalita môže byť rovnako dobrá alebo aj nižšia,záleží,aké podmienky si zadal reťazec na cenu,od tej sa odvíja kvalita...Každý reťazec má svoju privátnu značku,ktorú nekúpiš nikde inde.
lujza.j
13.05.12,12:31
Uz niekolkokrat som si vsimol, ze pod znackou Clever sa skryva len prebalena ina firma. Hlavne u mliecnych vyrobkov je to ocividne. Myslite, ze ide o rovnocennu kvalitu s produktom, ktory predava original firma? Ze sa takto zbavuje nadpordukcie, alebo?
Nechapem proste, ked je v regali rovno vedla seba plnotucne mlieko Clever, ktore je naplnene mliekom zo spolocnosti Levmilk, a hned vedla je original mlieko Levmilk, ale Clever ma podstatne nizsiu cenu. V podstate vsetky mliecne vyrobky od Clever co som pozrel, su vyrobene nejakou kvalitnejsou firmou, ktora inak predava svoje mliecny vyrobky ovela drahsie.
Nie vzdy je v Bille aj original vyrobok (napriklad maslo z tatranskej mliekarne Clever tam je, ale original tatranske maslo nie), ale niekedy je rovno v regali vedla seba aj Clever, aj povodna firma. Nechapem, ak ide o ten isty vyrobok, vsak to by kazdy zobral Clever. Naco tam teda je aj drahsia verzia pod povodnou znackou? Ide fakt o totozny vyrobok?

viem že pre tesco robila Sedita nejaké cukrovinky......ked išli robiť tesco receptúra nebola rovnaká...
kopretinka
13.05.12,12:35
viem že pre tesco robila Sedita nejaké cukrovinky......ked išli robiť tesco receptúra nebola rovnaká...

neviem,či tie tesco keksy robí Sedita,ale pokiaľ sú omnoho lacnejšie,tak asi tam nemôže byť to,čo v origo keksoch....možno dajú umelé sladidlo miesto cukru,menej kakaa do náplne a pod...
lujza.j
13.05.12,12:38
neviem,či tie tesco keksy robí Sedita,ale pokiaľ sú omnoho lacnejšie,tak asi tam nemôže byť to,čo v origo keksoch....možno dajú umelé sladidlo miesto cukru,menej kakaa do náplne a pod...
neviem či robia teraz...nechodím tam nakupovať.... ale človek čo tam robí, tak ten hovoril, že ked robia-robili pre nich tak je iná receptúra.
kopretinka
13.05.12,12:42
neviem či robia teraz...nechodím tam nakupovať.... ale človek čo tam robí, tak ten hovoril, že ked robia-robili pre nich tak je iná receptúra.
samozrejme,že je iná receptúra.......keby bola taká istá,tak to predsa nemôže byť tescokeks,ale ten originálny a nemohol by byť ani taký lacný
lujza.j
13.05.12,12:46
samozrejme,že je iná receptúra.......keby bola taká istá,tak to predsa nemôže byť tescokeks,ale ten originálny a nemohol by byť ani taký lacný
no ved ja som to napísala na to konto tých clever výrobkov.....
kopretinka
13.05.12,12:53
no ved ja som to napísala na to konto tých clever výrobkov.....
jasné,to sa týka všetkých takýchto značiek....
arizona
13.05.12,13:06
Billa má v sortimente 333 výrobkov Clever. Podľa vedúcej oddelenia marketingu Andrey Haškovej je receptúra zväčša zhodná s receptúrou značkových výrobkov daného výrobcu. Clever výrobky sú lacnejšie preto, lebo ušetria na obale, od výrobcu odoberajú veľké množstvo tovaru a pri zachovaní kvality garantujú výrobcovi exkluzivitu minimálne na jeden rok, čo tiež umožňuje znížiť ceny pre zákazníkov. Raz až dvakrát ročne si dávajú robiť laboratórne rozbory potravinových výrobkov.
http://www.pluska.sk/ekonomika/spolocensky-servis/originaly-verzus-kopie.html
kopretinka
13.05.12,13:10
Nie sú vždy rovnaké Potraviny privátnych značiek však nie sú identické so značkovými potravinami, aj keď vychádzajú z rovnakej výrobnej linky. U výrobcu si ich objednáva obchod a parametre sú obchodným tajomstvom. Za kvalitu privátnych značiek ručia obchodné reťazce, ktoré si výrobky objednávajú, nie výrobcovia.
„Všeobecne je rozšírená teória, že kvalita výrobkov privátnej značky je nižšia ako porovnateľný značkový výrobok. Nie je to vždy pravda. Spotrebiteľ síce vidí, že značková smotana je hustejšia, ale rozdiel v kvalite sa dá zistiť len laboratórnymi skúškami,“ vysvetľuje Miloš Lauko, predseda Asociácie spotrebiteľov Slovenska.
Podľa jeho slov laboratórne testy, ktoré Asociácia spotrebiteľov Slovenska uskutočnila za posledných päť rokov v spolupráci so Štátnym veterinárnym a potravinovým ústavom, zistili, že v niektorých prípadoch boli privátne značky menej kvalitné, v iných zasa rovnako kvalitné ako značkové výrobky. Napríklad pri teste mrazených hranolčekov najlepšie obstáli značkové hranolčeky a najhoršie hranolčeky Clever. Zo stopercentných pomarančových
a jablčných štiav značky Tesco, Clever aj Lidl obstáli rovnako dobre, niekedy aj lepšie ako zahraničné značkové šťavy.
danushka
13.05.12,13:14
No a tí čo vedia porovnať rozdiel vedia, že Clever v AT chutí inak, ako Clever z SK Billa.
Nehovoriac o tom, že Billa je u nás drahšia, ako Billa v AT.
Asi pred mesiacom som porovnávala ceny a ostala som rozhorčená. Napríklad Mozarella Clever v AT stojí 0,49 € a tá istá na Slovensku 0,79 €. Trošku rozdiel, nemyslíte?

Preto do Billa na Slovensku odmietam chodiť.
220870
13.05.12,13:46
Mám úprimnú radosť z toho ,že svinstvo predávajú pod svojou značkou.Ak aj kupujem v reťazcoch tak zásadne nie ich privátne značky.(stačí ak si v Bordellande kúpite tvrdý syr a porovnáte len na omak s vedľa položeným neprivátnym).Alebo múka prebalená pred dátumom spotreby do ich privátnych obalov .atd...
kopretinka
13.05.12,14:23
Mám úprimnú radosť z toho ,že svinstvo predávajú pod svojou značkou.Ak aj kupujem v reťazcoch tak zásadne nie ich privátne značky.(stačí ak si v Bordellande kúpite tvrdý syr a porovnáte len na omak s vedľa položeným neprivátnym).Alebo múka prebalená pred dátumom spotreby do ich privátnych obalov .atd...
to,že to je privátna značka,ešte neznamená,že je to nekvalitné,prečítaj si môj príspevok vyššie:...napr. zo stopercentných pomarančových
a jablčných štiav značky Tesco, Clever aj Lidl obstáli rovnako dobre, niekedy aj lepšie ako zahraničné značkové šťavy.
Gapo
13.05.12,15:11
Ja som tak kúpil múku a čo sme nikdy nemali, teraz sa nám z nej veselo rojili také maličké potvory a ako keby naschvál preliezli aj od iných, takže šup do WC.
Pretože preosiať to neišlo.:mad:
220870
13.05.12,15:33
Ja som tak kúpil múku a čo sme nikdy nemali, teraz sa nám z nej veselo rojili také maličké potvory a ako keby naschvál preliezli aj od iných, takže šup do WC.
Pretože preosiať to neišlo.:mad:
Keby v Fiascu vedeli ešte by pýtali príplatok za mäso.
lujza.j
13.05.12,16:42
to isté lidl v At 0,49e, v Sk 0,79e
lofr
18.05.12,08:58
No vychadza mi teda z toho, ze to moze byt rovnako kvalitne ako original, ale niekedy nemusi. Zalezi teda asi od vyrobcu, ako sa k tomu postavi.
Konkretne u masla Clever z tatranskej mliekarne (maju tam 2 rozne, tak pozor), sa mi zda, ze je identicke s tym original tatranskym. Aj podla chuti. Cena je vsak velmi dobra 6eur/kg. Ja ako maslo kupujem toto Clever a som uplne spokojny. O trochu lacnejsie je to z lidla Pilos, ale pripada mi podstatne horsie, nez Clever. Potom z drahsich je velmi dobre Oravske maslo, ktore mavaju za cca 7,30/kg. Nevidim rozdiel medzi predrazenymi maslami ako Rajo, Liptov a podobne, ktore idu za 8-9/kg. Potom az dalsi skok v kvalite vidim az v masle BIO maslo Milko, ale to je za 11,50/kg, ale to je uz vlastne dvojnasobna cena oproti maslu Clever, ktore je podla mna velmi dobre.
kopretinka
18.05.12,09:02
Ja som tak kúpil múku a čo sme nikdy nemali, teraz sa nám z nej veselo rojili také maličké potvory a ako keby naschvál preliezli aj od iných, takže šup do WC.
Pretože preosiať to neišlo.:mad:
to sa Ti stane s hocijakou múkou
arizona
18.05.12,09:19
a v hciktorom obchode
Letko
18.05.12,09:29
A keď spláchneš, urobí sa ti cesto a môžeš rovno piecť :)
trinity1973
18.05.12,11:18
vela spotrebitelskych testov vyhodnotili tuto znacku za kvalitnu. Ja tieto vyrobky nakupujem a som spokojna
pavol54
19.05.12,15:40
vela spotrebitelskych testov vyhodnotili tuto znacku za kvalitnu. Ja tieto vyrobky nakupujem a som spokojna
lenže Clever nič nevyrába, majiteľ značky robí u výrobcov objednávky takže ak spotrebiteľské testy hodnotia túto značku ako kvalitnú je to rovnaké ako keď hodnotia ratingové agentúry americké banky a iné finančné giganty, ak by hodnotili výrobné firmy čo pre neho robia to by bola iná káva
Indeed
19.05.12,15:43
Viem , že Billa je v Rakúsku niečo ako na Slovensku Jednota.

Svojho času /tak pred 10 rokmi/ Billa zaznámenávala nejaké úspechy na Slovensku ,

no TESCO a Kufland jej odobrali zákazníkov a tým pádom ju prevalcovali.
Indeed
19.05.12,15:45
No vychadza mi teda z toho, ze to moze byt rovnako kvalitne ako original, ale niekedy nemusi. Zalezi teda asi od vyrobcu, ako sa k tomu postavi.
Konkretne u masla Clever z tatranskej mliekarne (maju tam 2 rozne, tak pozor), sa mi zda, ze je identicke s tym original tatranskym. Aj podla chuti. Cena je vsak velmi dobra 6eur/kg. Ja ako maslo kupujem toto Clever a som uplne spokojny. O trochu lacnejsie je to z lidla Pilos, ale pripada mi podstatne horsie, nez Clever. Potom z drahsich je velmi dobre Oravske maslo, ktore mavaju za cca 7,30/kg. Nevidim rozdiel medzi predrazenymi maslami ako Rajo, Liptov a podobne, ktore idu za 8-9/kg. Potom az dalsi skok v kvalite vidim az v masle BIO maslo Milko, ale to je za 11,50/kg, ale to je uz vlastne dvojnasobna cena oproti maslu Clever, ktore je podla mna velmi dobre.

Najlepšie sa mi páči ako Kaufland predáva české maslo v akcii za nejakých 1,20 eur, kým v Čechách sa toto isté maslo predáva v akcii za 24 CZK inak za 28 CZK
misoft
19.05.12,17:14
Českých 24 korún = 1€ (+-)
maurer2
20.05.12,04:46
Pracujem na vyrobnej linke kde sa robia parky klobasky :) veru pre x esco mame inu recepturu ako pre zvysok sveta je tam podstatne vyssi podiel mastneho ako pre ostatnych odberatelov :( Mozno u inych vyrobkoch je to ine Na slovensku zial rozhoduje cena nie kvalita ktoru si nasinec zial nemoze dovolit :( Kvalita nieco stoji ....
Indeed
20.05.12,06:52
Párky ZIPSER stoja takmer 6 euro za kg a furt to nie je "ono".

Ale aspoň nemajú tú smradľavú pachuť čriev, vemien a neviem čoho všetkého, čo do nich najemno melú.
lofr
29.09.12,19:58
R.I.P Clever mlieko z Levickych mliekarni...

vsetko dobre musia zrusit....
deane7
30.09.12,05:06
Poznal som ľudí ktorí pracovali vo firme čo vyrábala rybacie výrobky, šaláty, tresku .... Bola tá firma tu neďaleko, aj žena tam bola pozrieť keď hľadala robotu. Keď robili Tesko tresku tak tam nedávali toľko rýb ale veľa akejsi želatiny z vriec. Ak si pamätáte, pri jedení človek v nej našiel také kúsky čo pripomínali viac sople než rybu. Táto firma už zanikla. (Partners) mali tam toho delfína Flipera na obaloch.
lujza.j
30.09.12,06:20
Poznal som ľudí ktorí pracovali vo firme čo vyrábala rybacie výrobky, šaláty, tresku .... Bola tá firma tu neďaleko, aj žena tam bola pozrieť keď hľadala robotu. Keď robili Tesko tresku tak tam nedávali toľko rýb ale veľa akejsi želatiny z vriec. Ak si pamätáte, pri jedení človek v nej našiel také kúsky čo pripomínali viac sople než rybu. Táto firma už zanikla. (Partners) mali tam toho delfína Flipera na obaloch.
ked si dám raz ra rok tresku jem ju s vedomím, že jem smetie......také isté smetie je sendvičový tuniak, je to produkt ktorý ostane s predchádzajúceho spracovania, teda aspoň ja to takto beriem, tak ako napríklad aký koľkej lacný porcovaný čaj
peterkos2
30.09.12,14:45
Poznal som ľudí ktorí pracovali vo firme čo vyrábala rybacie výrobky, šaláty, tresku .... Bola tá firma tu neďaleko, aj žena tam bola pozrieť keď hľadala robotu. Keď robili Tesko tresku tak tam nedávali toľko rýb ale veľa akejsi želatiny z vriec. Ak si pamätáte, pri jedení človek v nej našiel také kúsky čo pripomínali viac sople než rybu. Táto firma už zanikla. (Partners) mali tam toho delfína Flipera na obaloch.
Myslím že v Častkovciach funguje Partners stále,tiež som počul odtiaľ všakovaké perličky čo sa týka výroby.Kde sú tie časy keď ešte fungovala RYBA v Novom Meste n V na rohu-teraz tam je Prima banka to bola ešte treska,dnes už nieje.
deane7
30.09.12,15:24
Ja už som výrobky Partners dávno nevidel. Počul som že už zanikli, ale musím sa spýtať. Ale webovú stránku majú funkčnú.
http://www.fliper.sk/onas/index.php
Indeed
01.10.12,02:18
Podľa mňa by sa mala Billa VZDAŤ slovenského trhu ,

iné markety ju jednoducho vytesnili ....

Ja by som privítal na Slovensku napr. Penny Market.
Indeed
01.10.12,02:20
Párky ZIPSER stoja takmer 6 euro za kg a furt to nie je "ono".

Ale aspoň nemajú tú smradľavú pachuť čriev, vemien a neviem čoho všetkého, čo do nich najemno melú.

Objavil som ešte lepšie a lacnejšie ...

Šarišské párky , chuťovo sú vynikajúce a aj obsahovo kvalitné.
Letko
01.10.12,03:43
Objavil som ešte lepšie a lacnejšie ...

Šarišské párky , chuťovo sú vynikajúce a aj obsahovo kvalitné.

Kto ich vyrába?
deane7
01.10.12,03:51
Ja by som privítal na Slovensku napr. Penny Market.
Ja Ti neviem, Penny je asi najhorší šmejd. Párkrát sme tam nakupovali ale nič moc.
lujza.j
01.10.12,14:05
Ja Ti neviem, Penny je asi najhorší šmejd. Párkrát sme tam nakupovali ale nič moc.
tiež ma neoslovil, ale nemôžem to posudzovať podľa toho čo je v Hainburgu, lebo ten je taký asi preto, že tam chodí slovač,ako všetko obchody tam......
moj chlap si ho v De pochvaľuje
deane7
01.10.12,19:44
V Hainburgu ma vôbec neoslovil. V Uh. Brode sme tam párkrát nakúpili ale ako vravím, je to šmejd.
misoft
02.10.12,14:06
Penny Market - aj v Čechách ho považujú za nutné zlo.