dzanka32
14.05.12,19:34
v roku 2011 sme kupili pozemok oznaceny v liste vlastnictva ako "trvale travne porasty" s tym, ze v uzemnom plane obce je vedeny pozemok ako "vyhlad-vystavba rodinnych domov". sme prvym pozemkom v extravilane, vedla nas uz stoja alebo prave stavaju rodinne domy. cesta nam vedie priamo k pozemku + plyn, elektrika su tiez na pozemku + studna. Mame tiez pisomne vyjadrenie od starostu, ze pozemok je urceny na vystavbu rodinneho domu a ustne vyjadrenie od pozemkoveho fondu, ze u pozemkov do 1000m sa oni nemusia k situacii vyjadrovat.
zacali sme vybavovat stavebne povolenie, ale pani na mestskom urade robi problemy, najskor ze to musi kozultovat s pozemkovym uradom (tam uz medzicasom povedali, ze oni s tym problem nemaju, kedze je to do 1000m2) a potom zacala ze to musi diskutovat s krajskym stavebnym uradom, uz 2 tyzdne nas natahuje a nechce a vyjadrit, ci mozeme zacat uzemne alebo zlucene uzemne-so stavebnym.
taktiez v tej obci robia dodatok k uzemnemu planu a my by sme mali byt zahrnuty v tom dodatku, ale to je este na dlhe "lakte" - mozno tak koncom roka bude to schvalene.
viete mi niekto poradit? co mam robit? ako a kde sa stazovat, pripadne ako postupovat? mozeme vybavovat stavebne ci nie?
bulnova
15.05.12,05:43
Podaj návrh na spojené územné a stavebné konanie - dolož všetky písomné potvrdenia - budeš mať stanovisko . Ak nemáš projekt na RD, tak len na územné konanie. Potom možeš dávať námietky, keď budeš mať oficiálne stanovisko. Pokiaľ máš všetky inžinierske siete, nemal by byť problém. Vyžiadaj si od pozemkového fondu vyňatie pôdy pod dom - doporučovala by som aj vyznačiť v geometrickom pláne - veľký rodiel v dani z nehnuteľnosti.
dzanka32
15.05.12,06:58
dakujem za info. akurat tu mam problem. lebo ked chcem vynat z pozem. fondu. dali mi 2 tlaciva, jedno pre uzemne konanie a 2.pre zlucene uzemno-stav. konanie... a vraj o tom, ktore konanie treba zacat rozhoduje ta pani na stavebnom a ta mi to nechce povedat. tak teraz neviem, ktore tlacivo vyplnit.
pepa78
15.05.12,08:53
...tá pani na úrade má určite aj svojho nadriadeného a určite by bola nerada, kebzže sa dozvie, že svoju prácu nerobí tak ako má....
bulnova
16.05.12,03:57
Komunikuj s úradníčkou písomne. Podaj žiadosť o vyjadrenie, či je možné podať zlúčené konanie .V žiadosti na konci uveď na vedomie (CO) jej nadriadeného, alebo to adresuj priamo jemu.
Erzebeth
16.05.12,20:51
Z obecného úradu máš potvrdené, že pozemok je určený na výstavbu rod. domu. Overenú kópiu pridaj k žiadosti o stavebné povolenie. Žiadosť by mala vybaviť kladne a bez prieťahov.
dzanka32
17.05.12,06:26
napisala som uradnicke cez elektronicku podatelnu a toto mi odpovedala pisomne:
_vzhladom k tomu ze sa jedna o specificky pripad, pracovnik stavebneho uradu na zaklade uplatneneneho navrhu na umiestnenie stavby vykona na tvare miesta miestne setrenie a upresni prilohy ktore budu tvorit prilohu navrhu na vydanie UR. na zaklade vyjadreni a stanovisk dotknutych organov, stavebny urad o predmetnom navrhu rozhodne."

spravne som to pochopila, ze nas pripad chce riesit cez uzemne konanie?
dzanka32
17.05.12,12:15
s tou danou z nehnutelnosti mi to akosi nejde do hlavy. kedze mam hotovy geometricky plan na cely pozemok a keby som vynala celych 912 m2, vyratali mi rocnu dan po kolaudacii (za pozemok -4,42eur+ dan 9,95eur) .

ked chcem vynat iba cast pozemku, musela by som urobit novy GP, musim zan zaplatit min. 200EUR a dan by potom bola - 1za stavbu by bola 9,95 eur a neplatila by som za pozemok ziadnu dan, kedze do nejakych 2eur dan nevyrubuju.


akurat pocas stavebneho povolenia by sme zaplatili rocne 50EUR pri vynatej celej parcele, ale ideme stavat montovany dom, takze za 1/2 roka to mame postavene.

takze sa mi zda zbytocne vyhadzovat 200eur za novy GP. jedine by to malo zmysel, ak by sme ten novy GP mohli pouzit pri kolaudacii, ale tonie som si ista, ci sa to smie.
bulnova
17.05.12,15:32
Samozrejme, že to závisí od veľkosti mesta - my bývame v krajskom meste a dane počas stavby sú nehorázne veľké.