gymka
14.05.12,19:39
Rozviedla som sa, mám 50 rokov, dcéra sa vydala, syn chodí na vysokú školu, zarobím málo, nič si nemôžem dovoliť, môj život je práca-domov-spať, liečim sa na panickú poruchu, v poslednej dobe sa mi ťažko dýcha, točí sa mi hlava, nemám priateľov, som sama. Má to ešte vôbec zmysel? Čo by ste poradili?
buchač
14.05.12,17:42
Rozviedla som sa, mám 50 rokov, dcéra sa vydala, syn chodí na vysokú školu, zarobím málo, nič si nemôžem dovoliť, môj život je práca-domov-spať, liečim sa na panickú poruchu, v poslednej dobe sa mi ťažko dýcha, točí sa mi hlava, nemám priateľov, som sama. Má to ešte vôbec zmysel? Čo by ste poradili?
...a čo ???
arizona
14.05.12,17:42
mrk sem,mozno najdes nejake rady : http://www.porada.sk/t15978-panicka-porucha.html
gymka
14.05.12,17:45
či to má ešte zmysel žiť? či moja cesta už neskončila? cítim sa strašne, bojím sa chodiť do práce, nevidím východisko, keby bolo aspoň vidieť nejakú nádej
SilMar Group
14.05.12,17:49
Asi by bolo dobré nájsť si nových priateľov, ktorí majú rovnaké záľuby, koníčky - chodiť do prírody, kúpiť si psa, začať študovať na univerzite tretieho veku, začať vyrábať hrnce...

Skús na zoznamke niekoho nájsť - je kopa takých ľudí ako ty, len nemajú odvahu začať niečo nové...

s.
gymka
14.05.12,17:52
asi mi neuveríš, ale nemám na to peniaze, dnes je 14. mája a do výplaty mám 100 eur.
buchač
14.05.12,17:52
Rozviedla som sa, mám 50 rokov, dcéra sa vydala, syn chodí na vysokú školu, zarobím málo, nič si nemôžem dovoliť, môj život je práca-domov-spať, liečim sa na panickú poruchu, v poslednej dobe sa mi ťažko dýcha, točí sa mi hlava, nemám priateľov, som sama. Má to ešte vôbec zmysel? Čo by ste poradili?


či to má ešte zmysel žiť? či moja cesta už neskončila? cítim sa strašne, bojím sa chodiť do práce, nevidím východisko, keby bolo aspoň vidieť nejakú nádej

...moja mama zvykne vravievať ...

" Nikdy nie je tak zle , aby ešte aj horšie nemohlo byť ..."

a ja dodávam

" Nádej zomiera posledná ..."

No v niektorých prípadoch je každá rada drahá ...
Dav
14.05.12,17:53
Zabudla si dodať, že si aj nevďačná - máš deti, prácu, nie si odkázaná na pomoc druhých a nevážiš si to.
Samozrejme, chorobu nepodceňujem a lieč sa.Ale mnoho krásneho nechceš vidieť.
Stanislav 1975
14.05.12,17:53
Rozviedla som sa, mám 50 rokov, dcéra sa vydala, syn chodí na vysokú školu, zarobím málo, nič si nemôžem dovoliť, môj život je práca-domov-spať, liečim sa na panickú poruchu, v poslednej dobe sa mi ťažko dýcha, točí sa mi hlava, nemám priateľov, som sama. Má to ešte vôbec zmysel? Čo by ste poradili?
MÁ TO ZMYSEL- ešte si mladé dievča, 50 r.-akurát začína skutočný život...
Stanislav 1975
14.05.12,17:57
či to má ešte zmysel žiť? či moja cesta už neskončila? cítim sa strašne, bojím sa chodiť do práce, nevidím východisko, keby bolo aspoň vidieť nejakú nádej
nájdi si nejakého partnera,to ti pomože -nejakého slušného, asi mladšieho o niečo a tak...
SilMar Group
14.05.12,17:58
asi mi neuveríš, ale nemám na to peniaze, dnes je 14. mája a do výplaty mám 100 eur.

ale ano uverím, ale prístup k internetu máš. Skús na zoznamke nájsť nejakú spriaznenú dušu, s ktoru si občas vyjdeš von do prírody. Je tam naozaj nádherne, len to treba vidieť a chcieť vidieť.
Nie je to všetko, ale nejako začať musíš...
gymka
14.05.12,17:58
ako? kde začať? prečítala som veľa kníh o pozitívnom myslení a modlitbách, o všetkom možnom a stále sa točím v kruhu. nemám sa na čo tešiť. skôr naopk. ked si spomeniem, že zajtra idem do práce, začne ma zvierať úzkosť pri srdci.
Stanislav 1975
14.05.12,17:59
ako? kde začať? prečítala som veľa kníh o pozitívnom myslení a modlitbách, o všetkom možnom a stále sa točím v kruhu. nemám sa na čo tešiť. skôr naopk. ked si spomeniem, že zajtra idem do práce, začne ma zvierať úzkosť pri srdci.
knihy sú od veci...-tie ti nepomožu, škoda času...
gymka
14.05.12,18:01
a čo pomôže???????
Dav
14.05.12,18:04
a čo pomôže???????
Vždy sa snažiť nájsť na svojej situácii niečo pozitívne. Napríklad si sama - dobré je, že nemáš na krku napríklad alkoholika. Bojíš sa ísť do práce - dobré je, že nejakú máš.
danushka
14.05.12,18:05
asi mi neuveríš, ale nemám na to peniaze, dnes je 14. mája a do výplaty mám 100 eur.

Moja kamarátka /má 42 rokov/ je po tretej chemoterapii. Lieči leukémiu, čaká na darcu kostnej drene.
Chce zúfalo žiť, nepoddáva sa, má nádej, že sa vylieči a všetko sa na dobré obráti.

Nechcem gymka, aby toto vyzeralo ako klišé.
Napíš, čo považuješ za svoj kardinálny problém a hlavne si to ujasni.
Je to finančný problém, je to panická porucha?...asi oboje...
V prvom rade treba liečiť psychiku a potom sa dá riešiť finančná situácia a napríklad hľadať aj nová láska.
Áno, aj láska. Vo dvojici je život iný a ľahšie sa zvláda. Aj deti Ťa potrebujú. Mama je mama a je len jedna!

Rozprávaš nemecky? Aspoň kuchynskú nemčinu? Ak áno, nasmerujeme Ťa, ako sa zamestnať ako opatrovateľka v Rakúsku a finančné problémy sa vyriešia behom kvartálu....napríklad


Gymka, pokiaľ človek nie je nevyliečiteľne chorý, veci sa dajú riešiť. Nevyriešia sa problémy z večera do rána, ale postupne sa to všetko dá.
Veď nie si sama. Aj tu sú ľudia so svojimi starosťami a bolesťami a väčšina z nás sa už ocitla v situácii, keď sa cítila bezradne a dostala sa z toho.
Prvý krok si možno urobila práve teraz. Povedala si, že máš problém a možno aj tu je slamka, s ktorou sa neutopíš.
Stanislav 1975
14.05.12,18:10
Moja kamarátka /má 42 rokov/ je po tretej chemoterapii. Lieči leukémiu, čaká na darcu kostnej drene.
Chce zúfalo žiť, nepoddáva sa, má nádej, že sa vylieči a všetko sa na dobré obráti.

Nechcem gymka, aby toto vyzeralo ako klišé.
Napíš, čo považuješ za svoj kardinálny problém a hlavne si to ujasni.
Je to finančný problém, je to panická porucha?...asi oboje...
V prvom rade treba liečiť psychiku a potom sa dá riešiť finančná situácia a napríklad hľadať aj nová láska.
Áno, aj láska. Vo dvojici je život iný a ľahšie sa zvláda. Aj deti Ťa potrebujú. Mama je mama a je len jedna!

Rozprávaš nemecky? Aspoň kuchynskú nemčinu? Ak áno, nasmerujeme Ťa, ako sa zamestnať ako opatrovateľka v Rakúsku a finančné problémy sa vyriešia behom kvartálu....napríklad


Gymka, pokiaľ človek nie je nevyliečiteľne chorý, veci sa dajú riešiť. Nevyriešia sa problémy z večera do rána, ale postupne sa to všetko dá.
Veď nie si sama. Aj tu sú ľudia so svojimi starosťami a bolesťami a väčšina z nás sa už ocitla v situácii, keď sa cítila bezradne a dostala sa z toho.
Prvý krok si možno urobila práve teraz. Povedala si, že máš problém a možno aj tu je slamka, s ktorou sa neutopíš.
krásne napísané- danushka ma chce asi rozplakať...-toto by mali vytesať niekam do kameňa...-danushka je velká pani...
gymka
14.05.12,18:10
po nemecky viem veľmi dobre, ale neviem si predstaviť, že ja chorá by som sa mala o niekoho starať, ved pomaly sa treba starť o mňa. Ste všetci veľmi zlatí, že mi radíte, mám pocit, že niekoho zaujímam, dakujem
lujza.j
14.05.12,18:15
nemám síce 50, ale aj to bude;) tiež to mám, že do roboty a z roboty, ale 3x do týždňa si idem zacvičiť, mám psa ktorý ma momentálne tak zamestnáva, že nie je čas rozmýšľať..... a teda je stále nad čím:rolleyes: netreba sa poddávať, treba si nájsť niečo načo sa budeš tešiť, cvičenie ktoré robím je hromadné, je fajn vyvetrať si hlavu. pred rokom som napríklad chodila na keramický krúžok bolo to super, odporúčam.
peterkos2
14.05.12,18:15
či to má ešte zmysel žiť? či moja cesta už neskončila? cítim sa strašne, bojím sa chodiť do práce, nevidím východisko, keby bolo aspoň vidieť nejakú nádej

Vždy má zmysel žiť,tvoja cesta určite neskončila,mala by si si nájsť niekoho,kto Ti bude oporou.Viem,že sa to ľahko hovorí,ale takto to vidím ja.Ako manželia sme si jeden druhému oporou,lebo viem,že jej sa môžem zdôveriť ozaj so všetkým
Stanislav 1975
14.05.12,18:16
ale ano uverím, ale prístup k internetu máš. Skús na zoznamke nájsť nejakú spriaznenú dušu, s ktoru si občas vyjdeš von do prírody. Je tam naozaj nádherne, len to treba vidieť a chcieť vidieť.
Nie je to všetko, ale nejako začať musíš...
no neviem-tie zoznamky na nete sú teraz plné všelijakých úchylakov...
srska
14.05.12,18:17
MÁ TO ZMYSEL- ešte si mladé dievča, 50 r.-akurát začína skutočný život...druhý krát ;) - prvý krát v 40-tke
gymka
14.05.12,18:19
bojím sa, bojím sa žiť!
lujza.j
14.05.12,18:20
Vždy sa snažiť nájsť na svojej situácii niečo pozitívne. Napríklad si sama - dobré je, že nemáš na krku napríklad alkoholika. Bojíš sa ísť do práce - dobré je, že nejakú máš.
ježiši...... radšej sama ako mať na krku nejakého magora.
220870
14.05.12,18:22
Jeden Český herec odpovedal na otázku moderátorky.Pán Novotný vy ste vždy usmiaty a vyzeráte šťastne, vy nemáte problémy môžete nám poradiť ,ako byť stále šťastný...........odpoveď ja keď mám problém tak ho okamžite vyriešim.Ak sa ten problém nedá riešieť ,tak je to neriešiteľlná blbosť ,zabudnem na to.:)neviem aká ste duša možno jedovatá ako had (podobne ako moja svokra) a možno by po vás mohli dať druhé meno dobru.Niekedy pomôže maličkosť možno ak pomôžete iným sa vám to vráti.Ja by som chcel mať vašu slobodu 5 minút a už som na druhej strane zemegule.Neviem či dokážete pochopiť toto ,ale skúste si to dobre prečítať.http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/465-david-r-hawkins-mapa-vedomi
danushka
14.05.12,18:22
tiež pravda !
Dav
14.05.12,18:26
Skúsila som magora aj samotu :)))
marjankaj
14.05.12,18:31
bojím sa, bojím sa žiť!
Nechápem.:eek: Ostatní sa boja smrti a ty sa bojíš žiť?:confused:
srska
14.05.12,18:36
Nechápem.:eek: Ostatní sa boja smrti a ty sa bojíš žiť?:confused:nechápeš, bo si asi nebol dole skoro v mariánskej priekope
gymka
14.05.12,18:38
nebojím sa smrti, bojím sa umierania. je to život, ked každý deň vstávaš s nechuťou, ked si nemôžeš nič dovoliť, v živote som nebola na dovolenke, ked stále sa pozoruješ, či ti nebúši srdce, či sa ti netočí hlava, v práci sa cítiš ako outsider, a nevieš nájsť nič pekné na čo by si sa tešil????????
Tweety
14.05.12,18:41
po nemecky viem veľmi dobre, ale neviem si predstaviť, že ja chorá by som sa mala o niekoho starať, ved pomaly sa treba starť o mňa. Ste všetci veľmi zlatí, že mi radíte, mám pocit, že niekoho zaujímam, dakujem
V prvom rade sa musíš pomocou lekára dostať po psych. stránke do poriadku, viem, nie je to ľahké, ale dostaneš sa z toho, určite je to len dočasné, a uvidíš, budeš sa na svet pozerať inými očami. Čo by to bolo za ženu, keď pre jedného chlapa hádže flintu do žita.:)
arizona
14.05.12,18:41
gymka, vsetci ludia maju nejake problemy.A kazdy si mysli, ze ten jeho je asi ten najhorsi...

Mna ked chyti nejaka depresivna nalada, ze sa mi nieco nedari,alebo ze mam nejaky problem, tak si pozriem zopar pribehov z Modreho z neba.
Ked pozeram, co vsetko dokazu ludia prezit,ake rozne tragedie, ci celozivotne trapenia, tak si uvedomim, ze tie moje "velke problemy" su iba obycajne prkotiny...:rolleyes::)
Dav
14.05.12,18:43
nebojím sa smrti, bojím sa umierania. je to život, ked každý deň vstávaš s nechuťou, ked si nemôžeš nič dovoliť, v živote som nebola na dovolenke, ked stále sa pozoruješ, či ti nebúši srdce, či sa ti netočí hlava, v práci sa cítiš ako outsider, a nevieš nájsť nič pekné na čo by si sa tešil????????
Mala by si sa o týchto pocitoch rozprávať aj s lekárom. Nechcem zľahčovať tvoj strach, ale sú aj iné diagnózy. Poznám paniu, 3x do týždňa dialýza,čaká na transplantáciu obličky a optimizmu má na rozdávanie.
gymka
14.05.12,18:44
ja nehovorím o chlapovi, som rozvedená niekoľko rokov, v tom nie je problém
lujza.j
14.05.12,18:45
V prvom rade sa musíš pomocou lekára dostať po psych. stránke do poriadku, viem, nie je to ľahké, ale dostaneš sa z toho, určite je to len dočasné, a uvidíš, budeš sa na svet pozerať inými očami. Čo by to bolo za ženu, keď pre jedného chlapa hádže flintu do žita.:)
niekedy mám pocit, že zato vôbec nestoja....sú to pekné mrchy.... toľké roky v chlapskom kolektíve....stále sa meniacom ...uf...dobre....dobre chlapi sú aj nejaké výnimky....možno:---
Tweety
14.05.12,18:45
ja nehovorím o chlapovi, som rozvedená niekoľko rokov, v tom nie je problém
Tak potom? Choď von, do prírody, medzi ľudí, určite si nájdeš spriaznenú dušu, treba sa tešiť z každého dňa, aj keď nie je podľa naších predstáv.
danushka
14.05.12,18:47
Jednoznačne gymka nečakať a OKAMŽITE hľadať odbornú pomoc. Potrebuješ preliečiť, ale nie doma, potrebuješ byť hospitalizovaná a načerpať nových síl, novej energie a zbaviť sa suicídnych myšlienok.
gymka
14.05.12,18:47
ako sa mám tešiť z dňa, vidno, že si nezažil pp
Zuzana2
14.05.12,18:52
Ahoj gymka, len nezostávaj sama so svojimi pocitmi. Je lepšie sa vyrozprávať ako to dusiť v sebe. Tak aspoň tu buď a určite sa vždy nájde niekto, kto bude s tebou "debatovať".
danushka
14.05.12,18:56
ako sa mám tešiť z dňa, vidno, že si nezažil pp

Máš pravdu gymka, kto nezažil neurotické psychické poruchy, nechápe, aké to je nemať chuť na nič, nechcieť nikoho, nútiť sa do všetkého a mať problém si ráno vyčistiť zuby.

Arizona Ti v príspevku č. 3 priložila link témy o PP. Je to veľmi dobrá téma o tejto chorobe a je tam naozaj veľa užitočných príspevkov, ako s touto pliagou bojovať.

Možno mi teraz neuveríš, ale poznám minimálne dvoch ľudí, čo sa z PP dostali. Sú stále pod kontolou lekára, ale ich život sa otočil o 180 stupňov a baví ich to zas.
gymka
14.05.12,19:00
danushka má v jednom pravdu, strašne sa cítim vyčerpaná, všetko riešim sama, sama sama,. od nákupu, po opravy v dome, auta, chorú mamu, vydatú dcéru, čo si našla milenca...... mám toho dosť!!!!
avalik
14.05.12,19:01
gymka, vies sa vobec tesit z malickosti?
no a co, ze si nebola na dovolenke - zajdi si na prechadzku a vnimaj veci okolo seba
mas pracu, mas kde byvat, mas deti - dospele, samostatne - tes sa!
co tak prestat sa zaoberat sama sebou a radsej nezistne pomoct niekomu inemu?

pridam este jedno video, ktore nepotrebuje komentar


http://www.youtube.com/watch?v=TsWm0rX3IrM&feature=related
lujza.j
14.05.12,19:04
danushka má v jednom pravdu, strašne sa cítim vyčerpaná, všetko riešim sama, sama sama,. od nákupu, po opravy v dome, auta, chorú mamu, vydatú dcéru, čo si našla milenca...... mám toho dosť!!!!
no ale ja som na tom rovnako;) okrem vydatej dcéry čo si našla milenca, ale to je predsa jej život ona vie začo-prečo:rolleyes: ale inak dcéru mám, to aká je.... tak tvoja s milencom je asi čajový odvar;)
lujza.j
14.05.12,19:09
hmmm...som mala hrču v krku....
gymka
14.05.12,19:10
ďakujem, ďakujem vám všetkým, že ste tu, že máte o mňa záujem, že mi chcete pomôcť. teraz si idem dať hypnogen a spať. zajtra zase jeden pos..... tý deň.
Zuzana2
14.05.12,19:11
Dobre sa vyspi. Dobrú noc ti prajem a dúfaj, že zajtra bude o kúúúúúúštiček lepšie.
nika.sum
14.05.12,19:12
no neviem-tie zoznamky na nete sú teraz plné všelijakých úchylakov...

Stanko, ja som si tiez nasla manzela na zoznamke. Uchylakov mozes stretnut kdekolvek. Niekedy sa ludia zoznamovali cez inzeraty a teraz na internete. Nesmie hned o sebe napisat vsetko a prve stretnutia urcite niekde na verejnosti. Potom to je uz len o dobrom odhade cloveka. Nech sa s niekym zoznamis na akomkolvek mieste, nikdy neviec co sa z neho vykluje...
Tweety
14.05.12,19:12
ďakujem, ďakujem vám všetkým, že ste tu, že máte o mňa záujem, že mi chcete pomôcť. teraz si idem dať hypnogen a spať. zajtra zase jeden pos..... tý deň.
Pred necelým mesiacom si v PP ešte iným radila. :)
http://www.porada.sk/t15978-p100-panicka-porucha.html#post2049395
lujza.j
14.05.12,19:14
ďakujem, ďakujem vám všetkým, že ste tu, že máte o mňa záujem, že mi chcete pomôcť. teraz si idem dať hypnogen a spať. zajtra zase jeden pos..... tý deň.
prečo sa takto "špikuješ" :rolleyes: ved ked svieti slniečko hned je deň krajší....
Zuzana2
14.05.12,19:14
Pred necelým mesiacom si v PP ešte iným radila. :)
http://www.porada.sk/t15978-p100-panicka-porucha.html#post2049395
Nuž, Tweety, asi ju to zlomilo, to sa stáva. Bojujeme každý deň. Niekedy je lepšie, inokedy horšie.
misoft
14.05.12,19:14
Rozviedla som sa a si samostatná, nikto ti "nekuká" cez plece, mám 50 rokov a čo? To je nejaký vysoký? Akurát taký pohodový , dcéra sa vydala tak sa choď za ňou pozrieť, nech aj ona priloží dačo :D, syn chodí na vysokú školu a pochválil sa, ako mu to ide? Spýtala si sa, zaujímaš sa o neho?, zarobím málo relatívny pojem, niektorí zarobia úplné minimum a žijú, nič si nemôžem dovoliť blbosť - niečo uberieš, niečo si pridáš - striedaj, môj život je práca-domov-spať tak to zmeň: práca-mesto-kaviareň (1,5€ za kafčo môžeš 1x za týždeň obetovať)-domov (máš internet a Poradu)- a až potom na kutě, liečim sa na panickú poruchu skús sa odreagovať a trochu na to zabudnúť, v poslednej dobe sa mi ťažko dýcha, točí sa mi hlava tak to povedz doktorovi, nemám priateľov ďalšia somarina, máš, len sa asi od nich strániš, otoč to, som sama a už nebudeš. Má to ešte vôbec zmysel? Kua - všetko má zmysel!!!! Čo by ste poradili?

Rada: niečo som hore hodil, ďalšia - nahoď trochu "kamufláže" na "fasádu", nahoď lepšie háby, v kaviarni sa usmievaj a uvidíš - možno sa mnohí aj otočia.
nika.sum
14.05.12,19:14
Gymka, ide leto, vtedy je svet krajsi. Musis v nom hladat to lepsie. Nepoddavat sa depresiam. Drzim palce aby si zajtra videla svet krajsi...
gymka
14.05.12,19:17
áno, tweety, radila, svet bol akýsi lepší ale tento týždeň som úplne dole, dole. možno som vtedy niekomu pomohla, ale dnes to vidím ináč.
Zuzana2
14.05.12,19:18
Gymka, ide leto, vtedy je svet krajsi. Musis v nom hladat to lepsie. Nepoddavat sa depresiam. Drzim palce aby si zajtra videla svet krajsi...
Máš pravdu, ako si povedala že ide leto. Je jar a vtedy bývajú tie mrchy depresie u niektorých ľudí neodbytné.
Tweety
14.05.12,19:20
áno, tweety, radila, svet bol akýsi lepší ale tento týždeň som úplne dole, dole. možno som vtedy niekomu pomohla, ale dnes to vidím ináč.
No vidíš, je to len prechodné, len sa nevzdávaj, zver sa lekárom, ako som už napísala, a uvidíš, budeš sa na svet usmievať. Veď Ťa potrebuje mamka, syn a čo ty vieš, kto ešte. Aj my ostatní nemáme každý deň najlepší, čo majú na to povedať smrteľné chorí, a nevzdávajú to. Držím Ti prsty, nech rýchlo odoženieš tie smutné myšlienky a dáš sa dokopy.
gymka
14.05.12,19:22
ja sa cítim lepšie na jeseň a v zime. moja stará mama hovorila: Len sa smej, smej, po smiechu býva plač - tak to bolo aj s mojimi radami pre PP. minulý týždeň som musela odísť z práce, točila sa mi hlava, mala som vysoký tlak, v nemocnici mi dali magnézium a išla som domov a odtvedy to ide so mnou dolu vodou.
ivuliatko
14.05.12,19:23
Trochu čierneho humoru: keď som si tu tak čítala, s akou nechuťou až beznádejou si predstavuješ, že zajtra ideš do práce (plus financie), len tak zo žartu som si pomyslela "nebude to náhodou učiteľka?" - kuknem na profil a bingo! vitaj v klube :) podľa nicku tipujem gympel... a teraz vážne: k PP sa asi pridáva taký pekný školský syndróm vyhorenia, takže rozhodne hlasujem za pomoc odborníka. A cena útechy - 46 dní do letných prázdnin ;)
Neber to ako zľahčovanie tvojho problému, je mi jasné, že to nemáš ľahké, ale na druhej strane si dokázala super poradiť druhým ľuďom, takže netušená sila sa v tebe skrýva, len ju objav a bojuj. Sme s tebou, drž sa!
Zuzana2
14.05.12,19:23
áno, tweety, radila, svet bol akýsi lepší ale tento týždeň som úplne dole, dole. možno som vtedy niekomu pomohla, ale dnes to vidím ináč.
Tak sa skús poriadne odraziť a zase budeš "hore". Neboj, určite sa to otočí a zase bude lepšie. Úprimne držím palce.
Dobrú noc všetkým.
Tweety
14.05.12,19:25
Trochu čierneho humoru: keď som si tu tak čítala, s akou nechuťou až beznádejou si predstavuješ, že zajtra ideš do práce (plus financie), len tak zo žartu som si pomyslela "nebude to náhodou učiteľka?" - kuknem na profil a bingo! vitaj v klube :) podľa nicku tipujem gympel... a teraz vážne: k PP sa asi pridáva taký pekný školský syndróm vyhorenia, takže rozhodne hlasujem za pomoc odborníka. A cena útechy - 46 dní do letných prázdnin ;)
Neber to ako zľahčovanie tvojho problému, je mi jasné, že to nemáš ľahké, ale na druhej strane si dokázala super poradiť druhým ľuďom, takže netušená sila sa v tebe skrýva, len ju objav a bojuj. Sme s tebou, drž sa!

Aj ja pridám. Neberte život príliš vážne, aj tak z neho nevyviaznete živí.:)http://img1.obrazkyanimace.com/oa/v1/13/008.jpg
korela
14.05.12,19:26
Veru áno, človeku behom sekundy zmení život láska ..., v každom veku. V každom.
danushka
14.05.12,19:27
Gymka, daj sa dokopy a ja budem prvá, čo si budem u Teba platiť hodiny nemčiny po skype. Potrebujem zdokonaliť a nemám čas na jazykovú školu :).

Aj ja som si všimla, že si v téme PP radila. Čiže vieš, ako s touto pliagou bojovať a vieš aj to, že tie obdobia sa striedajú. Raz je horšie, potom lepšie a na jar sa vždy tieto choroby ozvú intenzívnejšie.

Tu na Porade existuje aj rubrika inzercie. Možno sa Ti podarí cez Poradu nájsť si virtuálnych žiakov na jazyky. Ak som dobre postrehla, učíš aj angličtinu. :)

Teba trápi teraz všetko. Vyčerpanosť, prázdnota, strach z existencie, dcéra, chorá mama, veľký barák.
No popravde sa Ti vôbec nedivím, že sa cítiš úzko. Nakopilo sa toho až až. Ako pedagóg si určite už vyčerpaná aj z celého školského roka. Nebudeme si klamať, že učiť dnešné decká nie je to, čo bolo pred 20 rokmi. Ale bol by v tom čert, aby si sa z toho nedostala! :) :) :)
danushka
14.05.12,19:34
a ešte aj ten pes, čo ti žltú stenu dobiela vylízal :))) ech, tie naše deti, vedia nám narobiť galíb, čím sú staršie, tým viac sa halvy musíme chytať!
danushka
14.05.12,19:42
Stanko, čo ja Tebe dám za to moje ego pohladené teraz :)...sľubujem, že už nikdy vŕtať do Teba na Porade nebudem, to si radšej do prstov zakusnem! :D
osky
14.05.12,19:45
mas dve deti a vravis ze nemas nic pekne.aj ked sa tvoja dcera vydal.predsa ste nepretrhli ontakty,alebo hej?
Stanislav 1975
15.05.12,05:45
Gymka, daj sa dokopy a ja budem prvá, čo si budem u Teba platiť hodiny nemčiny po skype. Potrebujem zdokonaliť a nemám čas na jazykovú školu :).

Aj ja som si všimla, že si v téme PP radila. Čiže vieš, ako s touto pliagou bojovať a vieš aj to, že tie obdobia sa striedajú. Raz je horšie, potom lepšie a na jar sa vždy tieto choroby ozvú intenzívnejšie.

Tu na Porade existuje aj rubrika inzercie. Možno sa Ti podarí cez Poradu nájsť si virtuálnych žiakov na jazyky. Ak som dobre postrehla, učíš aj angličtinu. :)

Teba trápi teraz všetko. Vyčerpanosť, prázdnota, strach z existencie, dcéra, chorá mama, veľký barák.
No popravde sa Ti vôbec nedivím, že sa cítiš úzko. Nakopilo sa toho až až. Ako pedagóg si určite už vyčerpaná aj z celého školského roka. Nebudeme si klamať, že učiť dnešné decká nie je to, čo bolo pred 20 rokmi. Ale bol by v tom čert, aby si sa z toho nedostala! :) :) :)
Danuš, ak by si chcela,tak po rusky by som ťa vedel zdokonaliť...:D
danushka
15.05.12,05:55
Stanko, ale zadarmo! :D
gymka
15.05.12,06:01
dnes som nešla do práce, ten strach bol silnejší, vybrala som sa do nemocnice na vyšetrenia, ekg, interné, neurológia, ušné.......
inges
15.05.12,06:02
A možno by Vám práve starostlivosť o inú bytosť pomohla prekonať tú svoju chorobu. Nevzdávajte:)
danushka
15.05.12,06:10
správne rozhodnutie!
inges
15.05.12,06:12
Tak krásne viete radiť iným:) A zmysel to má:) Život tvoria maličkosti, ktoré nám ho robia krajším. Pozrite koľko ľudí Vám píše a vlieva pozitívnu energiu do ďalších dní. Už nie ste sama. A verím tomu, že ste nikdy ani nebola.
Koľkým deťom ste venovala svoje vedomosti, čas a trpezlivosť. Koľkým ľuďom poradila.
Strach zažeňte do kúta.
Tweety
15.05.12,06:12
súhlasím, lepšie si urobiť nemohla
Letko
15.05.12,06:13
Skús poprosiť o pomoc Boha (či si už kresťan, moslim, žid,...). Sú rôzne komunity, ktoré ťa môžu vytiahnuť opäť hore.
gymka
15.05.12,06:17
dakujem, len teraz nemá akosi silu odraziť sa hore, dnes som od 6 rána pochodila doktorov a výsledky: psychoveg. syndróm, ekg v poriadku, srdce tiež, ušné v poriadku, len zanesené dutiny po prechodenej chrípke, a na zajtra ma objednali na neurológiu. tak čo mám dočerta robiť???? teraz idem navariť a potom do práce, keby ste vedeli ako by som sa na to vykašľ...la, ľahla si a zaspala
buchač
15.05.12,06:18
dnes som nešla do práce, ten strach bol silnejší, vybrala som sa do nemocnice na vyšetrenia, ekg, interné, neurológia, ušné.......
...sorry .....ale trochu reality nezaškodí ...

Dnes bol strach ...no v jeden deň nie je možné , neexistuje totiž všetky tieto odborné ambulancie obehať ...čo bude po zajtra ???

Tým chcem povedať to , že obvodný lekár by Ťa mal na maródku dať - respektíve vezmi dovolenku , teda ak sa dá ....
gymka
15.05.12,06:27
prečo by to nebolo možné? ráno som si bola zobrať číslo ku ušnej a šla som na interné, kde zatiaľ nikto nebol a doktor začal robiť o siedmej, hned mi natočili akg a vyšetril ma, potom som šla na ušné, kde som bola už druhá, na neurológiu, tam ma objednali na zajtra, lebo dnes doktorka nerobí.
maródka??? vieš o koľko prídem, myslím finančne?
uvidím, čo povie neurológ a v piatok iden kontrolu k psychiatričke.
čo bude pozajtra--- sama neviem? zvýšia mi dávky liekov? toho sa bojím, už dnes sa cítim ako závislák, alebo ..... možno splnila všetko, čo som mala v tomto živote .... sama neviem
witch
15.05.12,06:28
Ahoj gymka - skús sa objednať k psychológovi, ja som s PP na dne bola, sama by som sa odtiaľ nedostala. Mala som najprv obtiaže akože bolesti na pľúcach, srdci, bola som aj na vyšetrení, či nemám TBC a nakoniec to bola PP. Vtedy som si želala, aby to bolo TBC, zavreli ma do sanatória a mala svätý pokoj. Ale psychologička ma naštartovala, neskôr som zmenila zamestnanie a od vtdy sa držím - už 13 rokov som ready. Teraz pravidelne ťahám z depky kamošku, na ktorú život veľa navalil. Raz človek potrebuje pomoc, raz ju vie sám dať. Teraz potrebuješ ty, tak neváhaj. Možno potrebuješ aj dodať serotonin, ktorý si telo po 40 už nevie vyrábať v takom množstve. To ti ale predpíše len lekár - psychológ. Zatiaľ si ho skús dodať aktívnym pohybom na čerstvom vzduchu a slniečku, aj koncentrovaná čokoláda (75 - 85%) ho obsahuje. Všetci ťa tu podporujeme a fandíme ti, ať sa zasa usmievaš!

sorry - nestihla som tvoj príspevok, že chodíš k lekárovi..
buchač
15.05.12,06:32
To ti ale predpíše len lekár - psychológ. Zatiaľ si ho skús dodať aktívnym pohybom na čerstvom vzduchu a slniečku, aj koncentrovaná čokoláda (75 - 85%) ho obsahuje. Všetci ťa tu podporujeme a fandíme ti, ať sa zasa usmievaš!

sorry - nestihla som tvoj príspevok, že chodíš k lekárovi..
mimotemy - len pre upresnenie ...

...psychológ má síce doktorát , no nemá oprávnenie na predpisovanie receptov ....
gymka
15.05.12,06:33
ked nastali problémy v manželstve, tak som chodila k psychologičke veľmi mi pomohla, stačili slová: ten človek je psychopat, utekajte.... a tak som utekala, podala so žiadosť o rozvod, nechala som mu dom, vzala deti a za to, čo ma vyplatil som si kúpila byt a zariadila. neviem, či som urobila dobre, on sa teraz oženil, vzal si ženu vo veku našej dcéry, minulý týždeň sa im narodila dcéra....vyzerá, že je šťastný---- tak ani to som nedokázala, manželstvo. druhá áno a ja nie. poteší, nie????
witch
15.05.12,06:34
mimotemy - len pre upresnenie ...

...psychológ má síce doktorát , no nemá oprávnenie na predpisovanie receptov ....


sorry, je to psychiater. K psychológovi som chodila na terapie, serotonin som nebrala ja , ale kamoška, tej ho samozrejme predpísal psychiater.
Tweety
15.05.12,06:38
ked nastali problémy v manželstve, tak som chodila k psychologičke veľmi mi pomohla, stačili slová: ten človek je psychopat, utekajte.... a tak som utekala, podala so žiadosť o rozvod, nechala som mu dom, vzala deti a za to, čo ma vyplatil som si kúpila byt a zariadila. neviem, či som urobila dobre, on sa teraz oženil, vzal si ženu vo veku našej dcéry, minulý týždeň sa im narodila dcéra....vyzerá, že je šťastný---- tak ani to som nedokázala, manželstvo. druhá áno a ja nie. poteší, nie????
Tým sa netráp, nevyčítaj si to, veď život so psychopatom nie je med lízať. Urobila si dobre, veď nevieš ako žijú, možno sa chová rovnako, takí sa nemenia. Manželstvo krachuje aj vo fungujúcej rodine, stačí, aby sa niekto bezhlavo zaľúbil a už rúca múry, alebo len tak, z dlhej chvíle. Urobila si dobre, že si sa vybrala k lekárovi, ale možno by pomohol psychiater. Prepdpíše lieky, bude liečiť dušu.
inges
15.05.12,06:38
Držím palce aj Vám, nech ste ready ďalej:)
witch
15.05.12,06:41
ked nastali problémy v manželstve, tak som chodila k psychologičke veľmi mi pomohla, stačili slová: ten človek je psychopat, utekajte.... a tak som utekala, podala so žiadosť o rozvod, nechala som mu dom, vzala deti a za to, čo ma vyplatil som si kúpila byt a zariadila. neviem, či som urobila dobre, on sa teraz oženil, vzal si ženu vo veku našej dcéry, minulý týždeň sa im narodila dcéra....vyzerá, že je šťastný---- tak ani to som nedokázala, manželstvo. druhá áno a ja nie. poteší, nie????

Myslím, že manželstvo nie je o dokazovaní, ale o spolunažívaní, keď si nemala správneho partnera, nevyšlo to. Lepšie, než aby si deti nechala napospas zlému vzťahu. Koľko žien nenájde silu odísť a deti nechajú trápiť zlým prostredím, niekedy aj bitkami, zlým vplyvom, len aby udržali manželstvo. To je minulosť, zaoberaj sa budúcnosťou. A keby Tvoja úloha na tomto svete skončila, poznala by si to, už by si tu nebola. KeĎže si tu s nami, so svojimi deťmi, priateľmi, susedmi, tak zrejme na Teba niečo čaká. Jedna z tvojich úloh určite je, spraviť niečo pre seba, prežiť niečo pekné.
bromid
15.05.12,06:44
vsetko to je len v hlave a to ako sa na zivot pozerate. preco sa divate na ex ako na nieco co je zle, ze on je stastny? nehladajte v druhych len to co maju lepsie ako vy. skuste sa pozret na svet, ze su aj ludia co sa maju 100 krat horsie ako vy a musia ten zivot zit. nerozmyslajte prilis o veciach, o zivote, iba vas to unavuje a deprimuje este viac. vzdy treba hladiet na zivot v tom lepsom svetle. ja tiez nemam idealny zivot, ale vzdy si poviem, ze su ludia co maju tazsi zivot ako ja a som rad, ze mam taky zivot ako mam a verim, ze budem mat lepsi. a potom aj rodina mi pomaha a najblizsi, alebo moja krsna, ktora je ako druha matka.
inges
15.05.12,06:48
A rady týchto úžasných ľudí sú myslím, tiež takou malou terapiou a pohladením pre dušu.
Aj ja som opustila chlapa kvôli jeho povahe a nič lepšie som v živote urobiť nemohla. Treba sa pozerať dopredu.Zbytočným otáčaním sa dozadu a premýšľaním, a čo keby, je iba brzdou, ktorá nám nedá možnosť pozerať vpred.
maja
15.05.12,06:49
Čo si nedokázala ??!!
Odišla si od človeka, s ktorým si nebola šťastná ! Dokázala si sa znova postaviť na nohy ! Máš dve zdravé deti, dcéra je už samostatná a syn chodí na vysokú školu ! Máš ešte len 50, pre ženu je to vek kedy sa konečne môže vrátiť k svojim koníčkom (viem o čom hovorím, tiež mám toľko ) ! Viem, väčšinu svojho života si sa o niekoho starala a teraz kedy sa môžeš prevažne starať len sama o seba, sa toho zľakneš. Ako čítam, všetko to zase spustil Tvoj bývalý, aj keď nepriamo. On je šťastný, Ty nie - Tvoj pohľad ! Telo máš po prvých vyšetreniach zdravé, len duša bolí. Spíš si čo chceš ešte od života, pripni si to na stenu a krok po kroku k tomu kráčaj. Neľutuj sa, bojuj ! Dokázala si už toho veľmi veľa ! Držím Ti palce !
buchač
15.05.12,06:49
prečo by to nebolo možné? ráno som si bola zobrať číslo ku ušnej a šla som na interné, kde zatiaľ nikto nebol a doktor začal robiť o siedmej, hned mi natočili akg a vyšetril ma, potom som šla na ušné, kde som bola už druhá, na neurológiu, tam ma objednali na zajtra, lebo dnes doktorka nerobí.
maródka??? vieš o koľko prídem, myslím finančne?
uvidím, čo povie neurológ a v piatok iden kontrolu k psychiatričke.
čo bude pozajtra--- sama neviem? zvýšia mi dávky liekov? toho sa bojím, už dnes sa cítim ako závislák, alebo ..... možno splnila všetko, čo som mala v tomto živote .... sama neviem
...veď keť stíhaš , tak fajn ....len a len pre Teba lepšie bude ...

gymka ...financie ????....
Nasrať na love , pokiaľ človek zdravie nemá ....

Pri tejto téme ( peniaze versus zdravie ) si vždy spomeniem na A.Rezeša...mohol si kúpiť 1000 sŕdc a ani to prvé mu nepomohlo ...
Ty vravíš o krátkodobej maródke.....vieš o koľko som ja prišiel , keď som sa cca jeden rok " poflakoval " na maródke ...či doma , či na chirurgii , či na onkológii ...
Vieš o koľko som prišiel a prichádzam ešte aj teraz každý mesiac z určitých dôvodov ???.....do tisícov to ide v éčkach za tie roky ...

Nesplnila .....ver mi !!!!!!!!!! ;)
Vlastné skúsenosti ma o tom presvedčili .......
Tri roky nazad mi zmenili určité udalosti život .....veľmi pozitívne som naladený ( samozrejme , občas sa vždy nejaký mráčik vyskytne )....:)
Prajem každému ...
gymka
15.05.12,06:50
celý život som chcela byť dobrá, aby ma ľudia mali radi a pozrite, ako som dopadla. všetko som sa snažila robiť najlepšie ako sa dalo, vysoké školy (2) som skončila s červenými diplomami - čo z toho mám- moja domácnosť bola ukážková, kvety na balkónoch obdivovali ľudia z celej dediny.... proste tak veľmi som sa snažila, zastávala som sa slabých, a nič, nič. nechcem nejakú vďaku, len mať chuť žiť.
witch
15.05.12,06:58
celý život som chcela byť dobrá, aby ma ľudia mali radi a pozrite, ako som dopadla. všetko som sa snažila robiť najlepšie ako sa dalo, vysoké školy (2) som skončila s červenými diplomami - čo z toho mám- moja domácnosť bola ukážková, kvety na balkónoch obdivovali ľudia z celej dediny.... proste tak veľmi som sa snažila, zastávala som sa slabých, a nič, nič. nechcem nejakú vďaku, len mať chuť žiť.

Teraz je to o Tebe - mysli na seba, maj rada seba, doteraz si sa hodnotila len očami druhých, záleží ako sa vidíš ty. Napíš si, čo si všetko dokázala, aké úspechy, povedz si, že sa nemáš za čo hanbiť, od toho sa odraz. Ako človek si zaslúžiš úctu a rešpekt - aj od samej seba. Každý deň si sprav malú radosť, občas aj veľkú :). Dovoľ si byť sama so sebou spokojná. Aspoň raz denne.
maja
15.05.12,07:00
Ešte raz, kašli na ľudí a začni myslieť na seba !!!! Nie, že sa budeš ľutovať, ale začni žiť ! Ver mi, nepotrebuješ k tomu peniaze, na základné živobytie máš. Si múdra, šikovná a ak sa pozrieš poriadne do zrkadla, tak určite aj krásna !
inges
15.05.12,07:00
Teraz je to o Tebe - mysli na seba, maj rada seba, doteraz si sa hodnotila len očami druhých, záleží ako sa vidíš ty. Napíš si, čo si všetko dokázala, aké úspechy, povedz si, že sa nemáš za čo hanbiť, od toho sa odraz. Ako človek si zaslúžiš úctu a rešpekt - aj od samej seba. Každý deň si sprav malú radosť, občas aj veľkú :). Dovoľ si byť sama so sebou spokojná. Aspoň raz denne.

Správny postreh a rada na nezaplatenie:)) V prvom rade majte radú samu seba, takú akou ste.
Tweety
15.05.12,07:06
celý život som chcela byť dobrá, aby ma ľudia mali radi a pozrite, ako som dopadla. všetko som sa snažila robiť najlepšie ako sa dalo, vysoké školy (2) som skončila s červenými diplomami - čo z toho mám- moja domácnosť bola ukážková, kvety na balkónoch obdivovali ľudia z celej dediny.... proste tak veľmi som sa snažila, zastávala som sa slabých, a nič, nič. nechcem nejakú vďaku, len mať chuť žiť.
Len sa nezačni ľutovať, že môžeš za všetko, čo sa stalo nedajbože zlé. To nie je dobrý štart pre Teba, treba sa poobzerať okolo seba, hľadať to pozitívne aj v tom horšom. Veď aj to, čo sa nám zdá zlé, je v niečom dobré, ale v prvom rade to musíš chcieť vidieť a potom to také bude. Hlavu hore, nechci aby ťa ľutovali, a v prvom rade sa neľutuj ty sama. Držím prsty a daj na lekárov.
witch
15.05.12,07:07
Ešte doplním - je dôležité vedieť odpúšťať. V prvom rade sebe - si zrejme človek sebakritický, vyčítáš si svoje chyby. Odpusť si. Veľakrát som si vyčítala nejakú chybu, omyl, potom som si povedala - keby to niekto iný urobil, odpustila by som mu, vadilo by mi to? V 99% prípadov som si povedala, že to nie je také vážne, že by som mu to nevyčítala. Tak prečo neodpustiť aj sebe?
gymka
15.05.12,07:08
mať sa rada- hmm- 23 rokov ma niekto presviedčal, že som tučná, škaredá, bachratá, že by som mala cvičiť, aby som bola štíhla, že smrdím- to bolo asi to najhoršie. a teraz, ked sa pozriem do zrkadla tak vidím to isté.
Tweety
15.05.12,07:11
mať sa rada- hmm- 23 rokov ma niekto presviedčal, že som tučná, škaredá, bachratá, že by som mala cvičiť, aby som bola štíhla, že smrdím- to bolo asi to najhoršie. a teraz, ked sa pozriem do zrkadla tak vidím to isté.
A prečo si si to nechala pripustiť? Nemáš žiadnu úctu a sebavedomie? Veď píšeš, že si vzdelaná, tomu dosť dobre nerozumiem, aj škaredé, tučné, nevzdelané majú osebe len tú najlepšiu mienku. Rýchlo vymeň zrkadlo, a niečo so sebou urob. Lebo stokrát opakovaná lož sa stáva pravdou, ak aj ty seba takto vidíš, čo potom tvoje okolie. PS: bola si u obvoďáka, psych., lebo v rubrike zdravie si nepísala?
gymka
15.05.12,07:16
lebo som ho milovala-teda aspoň som si to myslela, poukazoval vždy na iné ženy, ktoé majú aj 4 deti a všetko stíhajú. dnes viem, že to nebol zdravý vzťah. ale čo teraz?
rozmýšľam zmeniť prácu, viem, že v dnešnej dobe to je ťažké, ale aspoň vymením jednu školu za druhú, zmením prostredie, nových ľudí...
Tweety
15.05.12,07:19
lebo som ho milovala-teda aspoň som si to myslela, poukazoval vždy na iné ženy, ktoé majú aj 4 deti a všetko stíhajú. dnes viem, že to nebol zdravý vzťah. ale čo teraz?
rozmýšľam zmeniť prácu, viem, že v dnešnej dobe to je ťažké, ale aspoň vymením jednu školu za druhú, zmením prostredie, nových ľudí...
No vidíš, to je pozitívne, ak máš možnosť, tak choď do toho, a nemusíš veriť chlapom všetko, čo rozprávajú.
inges
15.05.12,07:21
A to ste sa nechala zdeptať niekým, kto mal sebavedomie menšie ako vy? A presne viem o čom píšem. Evidentne niekto na Vás praktizoval psychoteror. A čo znamená slovo škaredá a tučná? Je jedno ako človek vyzerá, základ je aký je a aké má srdce. A vy to svoje máte na správnom mieste, len ste ho zabudla počúvať.
witch
15.05.12,07:21
mať sa rada- hmm- 23 rokov ma niekto presviedčal, že som tučná, škaredá, bachratá, že by som mala cvičiť, aby som bola štíhla, že smrdím- to bolo asi to najhoršie. a teraz, ked sa pozriem do zrkadla tak vidím to isté.

Presviedčaj teraz seba o opaku. Koľko ľudí vyzerá ako topmodelka? Kto chce mať doma topmodelku? Už si videla na nete ako sa vyrába reklamná fotka topmodelky zo "surovej fotky"? Toto je len priemyselný produkt. Utekajú ľudia a kričia hrôzou, keď ťa vidia? Podla toho, ako sa opisuješ, by mali. Keď to nerobia, tak opis asi nesedí. Presviedčame ťa tu o tom, že nemáš dôvod takýmto veciam načúvať. Prečítaj si to nielen očami, zober to za svoje. Ver tomu, ver v seba.
maja
15.05.12,07:22
Tak začni doma pomaličky cvičiť, vyplavia sa hormóny šťastia a hneď Ti bude lepšie. Zmeň svoje stravovacie návyky, ide leto prechádzaj sa rýchlym krokom, nie pomaly, aby si nemala čas rozmýšľať nad sebou. Na nete si pohľadaj, čo by Ti vyhovovalo najviac, cvičenie a aj strava. Daj si záväzok, že do konca školského roka ?-toľko kg. A potom si kúp voňavku, po ktorej si už dlho túžila, aby si si začala hlavne sebe pekne voňať !!!
gymka
15.05.12,07:25
A to ste sa nechala zdeptať niekým, kto mal sebavedomie menšie ako vy? A presne viem o čom píšem. Evidentne niekto na Vás praktizoval psychoteror. A čo znamená slovo škaredá a tučná? Je jedno ako človek vyzerá, základ je aký je a aké má srdce. A vy to svoje máte na správnom mieste, len ste ho zabudla počúvať.

prosím vás, koho dnes zaujíma čo je pod obalom, rozhoduje balenie.
inges
15.05.12,07:25
aj krásne a úspešné ženy muži podvádzajú:) Krása je o ničom inom ako to, čo nám prezentujú média. Krása vychádza z vnútra.
inges
15.05.12,07:26
Tak ja dúfam, že ešte stále rozhoduje to čo je pod obalom. Mňa teda určite áno.
irma1
15.05.12,07:28
prosím vás, koho dnes zaujíma čo je pod obalom, rozhoduje balenie. [/QUOTE]

A ja si myslím, že každého, kto už vyrástol z puberty...:)
Tweety
15.05.12,07:29
máš pravdu, ale niektorí chlapi sú v nej zas.
inges
15.05.12,07:31
A to ste sa nechala zdeptať niekým, kto mal sebavedomie menšie ako vy? A presne viem o čom píšem. Evidentne niekto na Vás praktizoval psychoteror. A čo znamená slovo škaredá a tučná? Je jedno ako človek vyzerá, základ je aký je a aké má srdce. A vy to svoje máte na správnom mieste, len ste ho zabudla počúvať.

prosím vás, koho dnes zaujíma čo je pod obalom, rozhoduje balenie.

Iba som chcela poukázať na to, že aj štíhle ženy sú vystavované v nezdravom vzťahu psychoteroru a ponižovaniu.
witch
15.05.12,07:32
Dám ti pozitívny príklad, moja maminka je učiteľka už na dôchodku. Má nadváhu, zdravotné problémy, na titulku by ju asi nefotili. Ale má veľa priateľov, bývalý žiaci ju stále navštevujú a vyhľadávajú, učí cez skype jazyky, aj cudzincov češtinu, vnúčatá ju zbožňujú, moje deti ju majú za dôverníčku. Nám deťom je vždy oporou. A určite to nie je pre jej výzor, ale pre jej vlastnosti - lásku a obetavosť pre druhých, ale aj pre večný optimizmus a vôľu prekonávať ťažkosti. Aj ona občas padá na dno, ale nebojí sa požiadať o pomoc. Blízkych aj lekárov. Aj ona roky užíva serotonín, a hovorí, keď to treba - tak to treba. Ani cukrovkár nezahodí inzulín, aby nebol závislý od lieku. Choroba duše alebo tela - treba ju liečiť. Neuzatvárať sa druhým, to je dôležité. Tak držím palce, skús nejako stráviť naše rady a posuň sa ďalej. Už si sa posunula tým, že o tom diskutuješ, tak len tak ďalej!
Dzanka08
15.05.12,07:35
Všetko zle sa raz vytratí na to sa spolahnut skus... spieva v jednej piesni Ivan Tasler a je to pravda.. Mas zle obdobie, ale bud silna. Moja mama mala nieco podobne. Mala na krku este dve pubertalne dcery, ktore chodili do skoly a nebolo penazi ... Hlavne sa nevzdavaj.. napr. moja mama je dnes druhy krat vydata a je stastna :) Skus mysliet pozitívnejšie .. Vela stastia
witch
15.05.12,07:36
Tak ja dúfam, že ešte stále rozhoduje to čo je pod obalom. Mňa teda určite áno.

Myslím, že rozhodne každý uprednostní priateľa, čo pomôže, nezradí a cítite sa s ním dobre, než to, že vyzerá ako filmový herec. Aj v zamestnaní uprednostním fajn kolegyňu alebo prijmem niekoho, kto vie robiť, než kto je síce in, ale tieto vlastnosti nemá...
witch
15.05.12,07:39
moja kamoška je pekná a štíhla a mohla by o ponižovaní a terore rozprávať!
inges
15.05.12,07:55
To by som mohla aj ja:) Ale našťastie som už inde a to peklo mi je mementom, že takto už nikdy žiť nechcem:)
kukučka
15.05.12,08:10
Najlepší liek je hudba - začni s tím hned teď...:) :) :)


Dělání, dělání

Když máš srdce zjihlé, když máš potíže,
tak dej cihlu k cihle, těsto do díže,
upeč třeba chleba, postav třeba zeď,
žal se krásně vstřebá,
začni s tím hned teď, začni s tím hned teď.

Dělání, dělání, všechny smutky zahání,
dělání, dělání je lék.
Dělání, dělání, to nám úsměv zachrání,
dělání, dělání je lék.

http://www.youtube.com/watch?v=AznLRH0oFtw
danushka
15.05.12,08:41
Gymka,
vieš koľko nás je tu na Porade takých, čo večne stonáme nad tesnými blúzkami a prešívaním gombíkov na blúzkach?
Odbehni aj do tém o chudnutí a pochopíš, koľko je tam s nami srandy a občas mám pocit, že zo svojej nadváhy dokážeme aj prednosť urobiť.
Poznám X báb s väčšou konfekčnou veľkosťou a žiaria. Aj v práci som zažila, ako si vedeli poradiť s každučkým problémom.
No ešte tak, aby sme aj jesť prestali pre tých chlapov! Ja budem aj pôstiť, aj dohliadať na váhu večne, ale kurnik nedeľných rezňov sa nevzdám!
A nevzdám sa ani bežných radostí zo života. Keď sa mi chce plakať, tak plačem, keď sa potebujem povadiť, tak sa povadím, veď všetko to je život - stále tá krivka raz hore a potom dole sa opakuje.
Nepoznám vo svojom okolí idealizmus.


Maj sa rada a nauč sa povedať NIE.
A medzi nami, chlapom sa až tak nepáčia vychudnuté kostiská. Sú dva druhy chlapov po 50tke.
Jedni sa zadívajú medzi mladé stehná a tak o 10 rokov si budú búchať s hlavou o stenu. Tie ich mladé pipky budú stále mladé a oni im nebudú stíhať, či si snáď myslia, že ich erekcia bude 100percentná do 80tky?
A potom sú tu tí druhí po 50tke, čo im napríklad vzťah skrachoval a vedia, že zrelé ženy majú toľko predností a netreba ich nič učiť. Sú vyrovnané, vedia čo vo vzťahoch už robiť nemajú, aby ten vzťah nemal chyby minulé, svoju váhu už prestali riešiť a začínajú žiť.

Keď som bola mladučká, veľmi som sa bála 40tky. Myslela som si, že už budem stará, že život končí. Bože, koľká hlúposť! Veď ja len teraz začínam žiť a moje priateľky, čo ťahajú k 50tke tiež.
Usporiadala som si priority a tiež som po jednom skrachovanom manželstve našla fantastického človeka, pri ktorom zostárnem a prosím Boha, aby som sa dožila aspoň vitálnej 85tky, aby som toho ešte veľa stihla. :)
inges
15.05.12,08:51
Držím plačeky:)
buchač
15.05.12,11:18
Bože, koľká hlúposť! Veď ja len teraz začínam žiť a moje priateľky, čo ťahajú k 50tke tiež.
Usporiadala som si priority a tiež som po jednom skrachovanom manželstve našla fantastického človeka, pri ktorom zostárnem a prosím Boha, aby som sa dožila aspoň vitálnej 85tky, aby som toho ešte veľa stihla. :)
mimotemy...he...

...kurnik ...Danuš....Ty si včera - dnes nejaká múdra ...že kde sa to v Tebe berie :rolleyes:...
Niekedy mám pocit , že ja Ti diktujem , čo máš písať ...:--- :D
Valcake
15.05.12,11:25
...danushka, napísané skutočne pravdivo...klobúk dolu..
marjankaj
15.05.12,11:26
mimotemy...he...

...kurnik ...Danuš....Ty si včera - dnes nejaká múdra ...že kde sa to v Tebe berie :rolleyes:...
Niekedy mám pocit , že ja Ti diktujem , čo máš písať ...:--- :D
Aj ty prešívaš gombíky?:---
Zuzana2
15.05.12,11:27
Krásne napísané! A je to navyše všetko aj pravda.
Valcake
15.05.12,11:29
..joooj, niekedy ozaj chýba aj ten zábavný čudlík,....
buchač
15.05.12,11:37
....a vieš , že aj hej ??....naposledy na montérkach...:-)
Deganova
15.05.12,12:15
> Aké sme?
>
> Keď si tučná - máš schudnúť
> Keď si chudá - nie je ťa "za čo chytiť"
> Keď si škaredá - zhadzujú ťa
> Keď si pekná - majú na teba dvojzmyselné poznámky
> Keď si mladá - máš mať prax
> Keď máš prax - máš byť mladá
> Keď sa oblečieš seriózne - si karieristka
> Keď sa oblečieš pohodlne - neberú ťa vážne
> Keď sa oblečieš vyzývavo - si štetka
> Keď si škaredá - máš smolu, nie si reprezentatívna
> Keď si pekná - musíš byť hlúpa
> Keď si pekná a máš postavenie - musela si si ho "odležať"
> Keď robíš nadčasy - si zlá matka a neberieš rodinu vážne
> Keď nerobíš nadčasy - si neperspektívna pracovná sila a neberieš prácu vážne
> Keď si mala v posteli veľa mužov - si štetka
> Keď si v posteli veľa mužov nemala - si chorá, frigidna, alebo lesba.
>
> Tak sa teda pýtam vážení:
> Ktorá je to tá normálna žena???
>
> ??ŽIVOT JE LEN JEDEN, A PRETO:
> -porušuj pravidlá
> -odpúšťaj rýchlo
> -bozkávaj pomaly
> -miluj celým srdcom
> -smej sa nekontrolovateľne
> -a NIKDY neľutuj nič, čo ťa rozosmialo....??
>
> takže a teraz to druhé:D
> JE Z VÁS NIEKTORÁ PRÍLIŠ SKLESLÁ, SPOMEŇTE SI, ŽE ...
> - Sme krásne pohlavie...
> - Nepotrebujeme nosiť kravaty ...
> - Sedieť so skríženými nohami nás nebolí ....
> - Ak sa rozhodneme robiť výhradne mužskú prácu, sme priekopníčky...
> . Ak sa muž rozhodne robiť výhradne ženskú prácu - je gay
> - Naša inteligencia je porovnateľná s inteligenciou akéhokoľvek muža.
> Ale náš vzhľad je krajší ....
> - Náš mozog má rovnakú kapacitu ako ten mužský i napriek tomu, že máme
> o 6 biliónov neurónov menej ..... naše neuróny sú teda výkonnejšie.
> - Sme schopné venovať pozornosť viacerým veciam zároveň....
> - Vždy vieme, kde máme ponožky...
> - Manželka prezidenta sa nazýva "prvá dáma"... manžel prezidentky je
> nula v pozadí...
> - Keď sa vydáme za následníka trónu, budeme kráľovné .....
> . Keď si muž vezme následníčku trónu, stane sa len manželom kráľovnej...
> - Keď sme podvádzané, sme obeťami ... pokiaľ podvádzame my, oni sú paroháči...
> - My se rozhodujeme, koľko budeme mať detí...
> - Cítime, keď sa v nás dieťatko pohybuje...
> - Vždy s určitosťou vieme, že je to naše dieťa...
> - Máme materskú dovolenku ...
> - Gynekologická prehliadka je príjemnejšia, ako vyšetrenie prostaty.
> - Sme monogamné ...napriek tomu potrebujeme vyskúšať niekoľko mužov,
> kým nájdeme toho, kto stojí za to .....
> - Vždy sme pri narodení našich detí...
> - Kojíme...
> - Sme ozdobami svatieb...
> - Každý niekedy počul o inšpirujúcej múze...
> - Žijeme dlhšie...
> - Sme odolnejšie voči bolesti a infekciám...
> - Máme menej srdcových problémov...
> - Menej sa potíme...
> - Máme prednosť pri nástupe do záchranného člnu...
> - Sme citlivejšie...
> - Ženy, ktoré žijú same, sú zdravšie...
> - Máme medzinárodný deň...
>
> TEDA SME OKÚZĽUJÚCE !!!!!!!!
> Prosím pošli toto všetkým okúzľujúcim ženám ktoré poznáš a niečo pekného sa stane:
> POZDVIHNEŠ SEBAVEDOMIE INEJ ŽENE... A MUŽOM, NECH TICHO ZÁVIDIA...
>
> Ahojky, opovaž se to prekaziť - mám jedno veľké prianie.
> Hoď balon ďalej a niečo se Ti možno splní. Veľmi Ti to prajem.
>
> Takže do toho:
>
> Balon je kruh, žiadny začiatok, žiadny koniec.
> Spojuje nás dohromady ako kruh priateľov.
> Ale pokladom v jeho vnútri je poklad priateľstva.
> Ty si ma k sobe pripustil.
> Za to Ti dnes hodím balon priateľstva.
> Hoď ho tiež niekomu, kto pre Teba niečo znamená.
> Áno, toto je test, aby si videl, koľko máš priateľov!!!
> Postup:
> Ihned po obdržaní tohoto listu si požiadaný poslať ho najmenej 5
> ľuďom! Teraz máš balon vo svojich rukách! Neupusť ho!! Nech mají tvoje
> ruky vždy čo robiť, nech je v tvojej peňaženke vždy zopár mincí, nech
> slnko na nebi stále svieti na tvoje okno, nech po každom daždi určite
> nasleduje dúha, nech máš vždy na blízku ruku priateľa, nech Boh naplní
> tvoje srdce radosťou!

Myslím, že je v tomto kus životnej múdrosti...
danushka
15.05.12,12:20
Janík, lepšie gombičkami oči vybíjať a potom ich našívať, ako kabáty prezliekať :)
danushka
15.05.12,12:23
sme prosto dokonalé a na Porade navyše večné 17tky! :))), ešteže si to tu Deganka priložila, skoro sme na to zabudli! :)
danushka
15.05.12,12:36
mimotemy...he...

...kurnik ...Danuš....Ty si včera - dnes nejaká múdra ...že kde sa to v Tebe berie :rolleyes:...
Niekedy mám pocit , že ja Ti diktujem , čo máš písať ...:--- :D


Aj ty prešívaš gombíky?:---


Chlapci, mali ste povedať, že sa Vám páčia všeobecne ženy, čo majú rici aj cici! Vidíte?...bez nás ani neviete, ako treba písať a hovoriť...:D

Táto téma má byť plná pozitívnych myšlienok. :) :) :)
marjankaj
15.05.12,12:41
Chlapci, mali ste povedať, že sa Vám páčia všeobecne ženy, čo majú rici aj cici! Vidíte?...bez nás ani neviete, ako treba písať a hovoriť...:D

Táto téma má byť plná pozitívnych myšlienok. :) :) :)
No áno. Ale ty si napísala, že si si prešívala gombíky na blúzke. To sa akože zmenšuješ? Lebo ak nie, tak by nebolo kde prešívať.:D:---:D
danushka
15.05.12,12:47
No áno. Ale ty si napísala, že si si prešívala gombíky na blúzke. To sa akože zmenšuješ? Lebo ak nie, tak by nebolo kde prešívať.:D:---:D

By si sa divil, koľko spraví taký polcentrimetrový posun gombíka, keď sa ešte dá... :D
A nezmenšila som sa, dokonca som to aj prestala riešiť.

Nebudem rozprávať o tom, aký pôžitok mi spôsobuje rezeň z krkovičky, alebo cesnakový bôčik. V hlave som to upratala a vychutnávam všetko, čo sa vychutnávať má! :)
marjankaj
15.05.12,12:51
By si sa divil, koľko spraví taký polcentrimetrový posun gombíka, keď sa ešte dá... :D
A nezmenšila som sa, dokonca som to aj prestala riešiť.

Nebudem rozprávať o tom, aký pôžitok mi spôsobuje rezeň z krkovičky, alebo cesnakový bôčik. V hlave som to upratala a vychutnávam všetko, čo sa vychutnávať má! :)
Ale taký odtrhnutý urobí ešte väčšie divy. A ak si ešte naostro.:D;)
A radšej tu už v tom vychutnávaní nepokračuj.:D:---

A to až taký veľký?:---:---
danushka
15.05.12,13:18
Janík, ty si z neho taký veľký spravil :D...ja som sa preklepla troška. Vidíš, vy chlapi každých sedem minút myslíte lenna jedno a ešte aj v tých centimetroch metre objavíte :)))
ivuliatko
15.05.12,16:11
a niektorí permanentne...
ivuliatko
15.05.12,16:24
Čo si nedokázala ??!!
Odišla si od človeka, s ktorým si nebola šťastná ! Dokázala si sa znova postaviť na nohy ! Máš dve zdravé deti, dcéra je už samostatná a syn chodí na vysokú školu ! Máš ešte len 50, pre ženu je to vek kedy sa konečne môže vrátiť k svojim koníčkom (viem o čom hovorím, tiež mám toľko ) ! Viem, väčšinu svojho života si sa o niekoho starala a teraz kedy sa môžeš prevažne starať len sama o seba, sa toho zľakneš. Ako čítam, všetko to zase spustil Tvoj bývalý, aj keď nepriamo. On je šťastný, Ty nie - Tvoj pohľad ! Telo máš po prvých vyšetreniach zdravé, len duša bolí. Spíš si čo chceš ešte od života, pripni si to na stenu a krok po kroku k tomu kráčaj. Neľutuj sa, bojuj ! Dokázala si už toho veľmi veľa ! Držím Ti palce !
Presne tak, nezabúdaj, koľko máš dôvodov byť na seba pyšná. Koľko vecí si už zvládla a dokázala prekonať. Čo všetko zvládaš aj teraz! Ako bonus Ti prihodím magickú vetu našej školskej psychologičky, ktorú si máme opakovať, keď máme kruhy pod očami a vrásky až po zem:
Všetko, čo robím, robím najlepšie, ako viem. Môžem si dovoliť byť nedokonalá. Dôverujem si, teším sa z každého dňa.
gymka
15.05.12,17:50
čo by som v živote chcela? to reálne, alebo aj to, čo sa zdá bláznivé? v prvom rade by som chcela byť zdravá. aké sny máte vy? čo by ste chceli ? moje sny sú ohraničené mojím zdravím a peniazmi. napr. veľmi by som chcela navštíviť Rusko.....
ivuliatko
15.05.12,18:07
Šťastie je mozaika zložená z nepatrných malých radostí. (André Maurois)
Je veľmi ťažké nájsť šťastie v sebe, ale nájsť ho inde je nemožné. (A. N. Ostrovskij)
Krása je všade pre toho, kto ju chápe a chce. (Auguste Rodin)

Ale som múdra jak rádio Jerevan, čo? Viem, že sa ľahko hovorí a radí, ale ver mi - zvládneš to.

Čo nás nezabije, to nás posilní... (ale čítala som aj parafrázu "Co tě nezabije teď, zabije tě příště." :D) - toto však nepovažuj za heslo dňa!

Teda tými citátmi som chcela povedať, že nepotrebujem bombastické sny, stačia mi naozaj aj maličkosti. Je síce pekné snívať o dovolenke na Bora-Bora, ale stačí mi aj prechádzka po lese alebo dobrá hudba, kafe... A súhlasím s Tebou, že na vrchole rebríčka máš zdravie - neboj, dostaneš sa z toho.
buchač
15.05.12,18:20
...veď keť stíhaš , tak fajn ....len a len pre Teba lepšie bude ...

gymka ...financie ????....
Nasrať na love , pokiaľ človek zdravie nemá ....

Pri tejto téme ( peniaze versus zdravie ) si vždy spomeniem na A.Rezeša...mohol si kúpiť 1000 sŕdc a ani to prvé mu nepomohlo ...
Ty vravíš o krátkodobej maródke.....vieš o koľko som ja prišiel , keď som sa cca jeden rok " poflakoval " na maródke ...či doma , či na chirurgii , či na onkológii ...
Vieš o koľko som prišiel a prichádzam ešte aj teraz každý mesiac z určitých dôvodov ???.....do tisícov to ide v éčkach za tie roky ...

Nesplnila .....ver mi !!!!!!!!!! ;)
Vlastné skúsenosti ma o tom presvedčili .......
Tri roky nazad mi zmenili určité udalosti život .....veľmi pozitívne som naladený ( samozrejme , občas sa vždy nejaký mráčik vyskytne )....:)
Prajem každému ...


čo by som v živote chcela? to reálne, alebo aj to, čo sa zdá bláznivé? v prvom rade by som chcela byť zdravá. aké sny máte vy? čo by ste chceli ? moje sny sú ohraničené mojím zdravím a peniazmi. napr. veľmi by som chcela navštíviť Rusko.....

...gymka .....ja sa veľmô nerád opakujem ...no zdôrazňujem ešte raz vyššie uvedené v súvislosti s nasledovným linkom ...

http://www.porada.sk/t140934-p155-onkologicke-ochorenia.html#post2062185
avalik
15.05.12,18:23
čo by som v živote chcela? to reálne, alebo aj to, čo sa zdá bláznivé? v prvom rade by som chcela byť zdravá. aké sny máte vy? čo by ste chceli ? moje sny sú ohraničené mojím zdravím a peniazmi. napr. veľmi by som chcela navštíviť Rusko.....

a prave preto snivam realne ... nedavam si nesplnitelne ciele

viem co je to mat uspech - a ten sa neodpusta, karieru - ta pominie, peniaze - ulahcia zivot, ale nie su stastim
az ked to vsetko pominulo, uvedomila som si, ze stastie je niekde inde - stastie je, ze som relativne zdrava, ze sa stale mozem poradit s rodicmi, ze mam samostatnu, dospelu dceru
a zistila som, ze vyzijem z minima - napr. varim doma a na viac dni :)
ale hlavne tesim sa z malickosti a nezavidim ostatnym!!!

PS: nie som super zena, aj na mna pride obcas depka :)
uct2007
15.05.12,18:43
či to má ešte zmysel žiť? či moja cesta už neskončila? cítim sa strašne, bojím sa chodiť do práce, nevidím východisko, keby bolo aspoň vidieť nejakú nádej

No jasnačka,že to má zmysel ŽIŤ...keď to vzdáš až potom skončí tvoja cesta ! Ty sa nesmieš vzdávať, vždy je riešenie, teš sa z toho že prácu máš, koľko ľudí nemá, alebo nemôžu pracovať.
Ja idem zajtra na 4.chemoterapiu a môj život má zmysel, aj pri tejto chorobe, a nikdy to bez boja nevzdám.
Takže šup-šup, upratať zlé myšlienky do najspodnejšieho šuflíka a ideme na to. Biť sa s problémami a nevzdávať sa !!
Držím ti palce a hore hlavu :)
mzdarka renca
15.05.12,18:51
... a možno by si mohla prísť na niektoré zo stretok poraďákov a ver, hneď sa máš s kým porozprávať, pookreješ na duši a nájdeš si veľa nových priateľov.

... ona nemá fyzickú chorobu, ale duševnú, ktorá je mnohokrát podceňovaná, ale rovnako nebezpečná ako zákerná rakovina.
majka 62
15.05.12,18:58
Ivka, drž sa zajtra! Mysľou budem pri Tebe.
uct2007
15.05.12,19:07
... a možno by si mohla prísť na niektoré zo stretok poraďákov a ver, hneď sa máš s kým porozprávať, pookreješ na duši a nájdeš si veľa nových priateľov.

... ona nemá fyzickú chorobu, ale duševnú, ktorá je mnohokrát podceňovaná, ale rovnako nebezpečná ako zákerná rakovina.

No veď ja viem, veď preto som ju chcela tým, čo som napísala chcela povzbudiť, aby to proste bez boja nevzdávala. Aj s duševnou chorobou sa presne tak isto musí bojovať, ako s rakovinou.
danushka
15.05.12,19:10
Držím Ti plačeky Ivka! Máš môj obdiv, si veľká bojovníčka!
kukučka
15.05.12,20:19
misoft
15.05.12,21:33
mať sa rada- hmm- 23 rokov ma niekto presviedčal, že som tučná, škaredá, bachratá, že by som mala cvičiť, aby som bola štíhla, že smrdím- to bolo asi to najhoršie. a teraz, ked sa pozriem do zrkadla tak vidím to isté.
HE! 23 rokov ti niekto niečo hučal - a ty si počúvala. Takže teraz počúvaj (čítaj):
Váha je v poriadku, len - kua - tá výška, tá výška nesúhlasí!
Tak nečuchajte - ja pre seba voniam - a čo si vy myslíte - mi je šum-a-fuk.
Prestaň čumieť, radšej vylez a hotovo.

... ona nemá fyzickú chorobu, ale duševnú, ktorá je mnohokrát podceňovaná, ale rovnako nebezpečná ako zákerná rakovina.
Keby prišla na nejaké "stretko" tú "duševnú chorobu" nakopeme do zadku a dáme jej duševný doping - možno by sa od smiechu aj po zemi váľala.
BTW: čo myslíš, prečo svoju volám moja 3/4? :D:D:D:D
kukučka
15.05.12,22:03
no predsa pre IQ :D
Deganova
16.05.12,03:28
Gymka,
viem sa vžiť do tvojej situácie... keď som sa ako 23 ročná rozviedla ostala som sama v cudzom meste s 2 ročným dieťaťom... po čase som si našla priateľa... ten po 7 rokoch odišiel za mladšou... nemala som chuť začínať znova... po manželovi nesplatená pôžička, po priateľovi tak isto... našla som si prácu v ktorej ma šéf psychicky tak deptal, že som musela vyhľadať pomoc psychológa a našla som si priateľov ktorí ma držali nad vodou... bola som na dne aj finančne... výplatu som si rozdelila do 31 obálok, vtedy ešte po 30,- Sk a čo som neminula 1 deň, presunula som na druhý... v noci som chodila pomáhať do súkromnej pekárne kde som piekla rožky za 15,- Sk za hodinu, neskôr po večeroch som chodila upratovať... aj napriek tomuto som umožnila dcére vysokoškolské vzdelanie... niekedy som si myslela, že sa to nedá vydržať, ale verila som, že raz to bude určite lepšie... nakoniec som sa vrátila späť tam, kde som vyrastala... veľmi som sa na to tešila ale prišla som na to, že som tu vlastne cudzincom... mala som tu rodičov, sestry ( aj mám)...ale 25 ročná prestávka spôsobila, že okrem nich som tu bola "cudzia"... nie raz som zvažovala či to bol krok správnym smerom... keď sa obzriem späť, tak vidím, že všetko malo svoj zmysel... dnes mám výbornú prácu, okrem toho robím slané torty, robím účtovníctvo v zaťovej firme, sestre pomáham s účtovníctvom, som v obecnom zastupiteľstve, vediem SVB, mám záhradku... moje dni sú naplnené až po okraj ... som šťastná, že som sa pred 10 rokmi takto rozhodla... vyhľadaj pomoc, nájdi si priateľov, váž si sama seba... okolo teba je kopec oveľa horších ľudských osudov, len sa nimi nikto " nechváli" ( pozri sa na CASADE)... uvidíš, že všetko bude O.K....
A ešte som zabudla som po totálnej hysterektómii, po odstránení pleomorfného adenómu slinnej žľazy, čítam, pletiem, maľujem krížovky... takže úplne super...
inges
16.05.12,05:11
Klobúk dole nad Vašou odvahou a vervou nevzdávať sa.:)
witch
16.05.12,07:50
gymka - pre Teba, aspoň pre potechu očí.

Len dúfam, že sa to správne zobrazí
misoft
16.05.12,09:02
A ako vlastne násobiš čas? Toľko toho - kúrňa - dobre multifunkčná baba.
rennka
16.05.12,09:28
Mila gymka,
cas od casu vsetci prezivame rozne obdobia-dobre, menej dobre, zle aj velmi zle. No nic z toho vsak netrva vecne. Podla toho co pises, by si v prvom rade mala navstivit psychiatra, aby si sa zbavila depresivnych myslienok a budes mat hlavny problem pod kontrolou. Ostatne sa budu potom riesit lahsie.
Prajem Ti skore uzdravenie a aj napriek vsetkym problemom aj zmysel a chut do zivota.
danushka
16.05.12,10:16
Softík, aké nádherné slovné spojenie - multifunkčná baba vo vynásobenom čase ...
danushka
16.05.12,10:25
Spomínam si, ako v minulosti sme v nejakej téme tiež riešili depku...

Tuším Zuzka Kazu, Vlastička Ondrejvla a naša nebohá Dášenka Durisovad písali o tom, aká je fantastická fyzická práca na duševné boľačky.
Vyčistiť hlavu fyzickou námahou a odpadnúť v posteli od únavy.

Poviem Vám, že je to veľká pravda. S mužom chodievame na chalupu a tam sa totálne kántrime, ale tie hlavy sa nám tak prečistia! Neviem, či to je preto, že človek dostane až svalovku z roboty a potom stoná aj v noci /pozn.pre srska, marjankaj a buchač - od bolesti :D/, ale asi to fyzické zničenie prebije bolesť duše /a každý ju máme občas menšiu, väčšiu, veľmi veľkú/.
Čiže proti duševnému nepokoju treba asi fyzičnom útočiť. Nech je to čokoľvek - šport, robota na záhrade, chalupe a iné :).
Valcake
16.05.12,12:34
...svätá pravda ..danushka ..odkedy mám záhradku, zabudla som:D že mám 9x :eek: operované koleno a čo všetko ma bolí. Vytešujem sa z maličkostí, z každého púčika.
gymka, tebe prajem, aby si svoje problémy vyriešila čím skôr....tu si dostala od každého cenné rady..
Antea
16.05.12,14:43
mať sa rada- hmm- 23 rokov ma niekto presviedčal, že som tučná, škaredá, bachratá, že by som mala cvičiť, aby som bola štíhla, že smrdím- to bolo asi to najhoršie. a teraz, ked sa pozriem do zrkadla tak vidím to isté.
Mala som plnoštíhlu kolegyňu, ktorá vždy hovorila" aj veľká riť vie očariť" a je to pravda.
Ozaj tu máme všetci nejaké problémy, ja napr. ešte nemám vyplatenú celú výplatu za 1/12 a o ďalších snívam a všeličo iné. Ako sa hovorí "stokrát nič zdolá aj slona".
Posielam ti túto pesničku, vždy sa mi páčila a dodávala mi odvahy http://www.youtube.com/watch?v=lssP7ye6Ycg&feature=related. Držím palce, nech sa darí.
gymka
16.05.12,14:43
Ďakujem vám všetkým za veľmi dobré rady, poviem úprimne, teraz sa hanbím za svoje rady v téme Panická porucha, lebo niekomu radím a sama som to nedokázala. keby som to vedela vymazať, tak to vymažem. dnes som bola na neurolog. vyčetrení, poslali ma na rontgen krčnej chrbtice, a v piatok idem na CT hlavy. lekárka povedala, že podľa nej je neurologický nález v poriadku, len chce vylúčiť iné možnosti. takže tak. ale vďaka vašim radám som so znova uvedomila, že ak JA nebudem bojovať, že ak JA nespravím niečo pre seba, žiaden lekár a žiaden liek mi nepomôže. bola som dole, stáva sa to, hovorím, že život je ako sínusoida, raz sme hore a potom dole. ste úžasní ľudia, máte záujem o človeka a to je v dnešnej dobe vzácne.
Tweety
16.05.12,14:50
Ďakujem vám všetkým za veľmi dobré rady, poviem úprimne, teraz sa hanbím za svoje rady v téme Panická porucha, lebo niekomu radím a sama som to nedokázala. keby som to vedela vymazať, tak to vymažem. dnes som bola na neurolog. vyčetrení, poslali ma na rontgen krčnej chrbtice, a v piatok idem na CT hlavy. lekárka povedala, že podľa nej je neurologický nález v poriadku, len chce vylúčiť iné možnosti. takže tak. ale vďaka vašim radám som so znova uvedomila, že ak JA nebudem bojovať, že ak JA nespravím niečo pre seba, žiaden lekár a žiaden liek mi nepomôže. bola som dole, stáva sa to, hovorím, že život je ako sínusoida, raz sme hore a potom dole. ste úžasní ľudia, máte záujem o človeka a to je v dnešnej dobe vzácne.
Neboj sa, dostaneš sa z toho, len netreba nad sebou a hlavne nad tým, čo nevieš ovplyvniť, toľko premýšľať. Prajem skoré uzdravenie, a držím prsty.
hubatá
16.05.12,15:03
Myslela som že sem pridám pár riadkov, ale po zhliadnutí videa o Nickovi Vujicicovi sú všetky slová zbytočné.
Valcake
16.05.12,15:05
Milá gymka, tak už si na dobrej ceste. Páči sa mi to, že si si to uvedomila...to JA ..tak to má byť veru, bo ak TY pre to nič neurobíš, tak ani lieky ani tie cenné rady nebudú stáť za nič. Nemáš sa za čo hanbiť, tou sínusoidou prechádzame všetci, len niekedy sa toho nazbiera trošku viac a nezabúdaj, že aj choroby sú psychosomatického pôvodu. Neprivolaj si ešte aj iné choroby. Daj si vylúčiť lekármi čo sa len dá a potom pracuj na sebe...život je krátky, aby sme si ho mohli dovoliť odbabrať. Píš a vylievaj si srdce....to veľmi pomôže...Držím ti palce!!! Drž sa !!!
majka 62
16.05.12,15:27
Ďakujem vám všetkým za veľmi dobré rady, poviem úprimne, teraz sa hanbím za svoje rady v téme Panická porucha, lebo niekomu radím a sama som to nedokázala. keby som to vedela vymazať, tak to vymažem. dnes som bola na neurolog. vyčetrení, poslali ma na rontgen krčnej chrbtice, a v piatok idem na CT hlavy. lekárka povedala, že podľa nej je neurologický nález v poriadku, len chce vylúčiť iné možnosti. takže tak. ale vďaka vašim radám som so znova uvedomila, že ak JA nebudem bojovať, že ak JA nespravím niečo pre seba, žiaden lekár a žiaden liek mi nepomôže. bola som dole, stáva sa to, hovorím, že život je ako sínusoida, raz sme hore a potom dole. ste úžasní ľudia, máte záujem o človeka a to je v dnešnej dobe vzácne.
Gymka, teším sa, že dnes si už hore :). To znamená, že rady pomohli a úsilie všetkých prispievateľov do tejto témy nebolo zbytočné. Všetko dobré prajem a iba pozitívne myslenie.
Zimama
16.05.12,15:33
Vďakapánubohu za tú "sínusoidu" - veď ako inak by sme vedeli rozlíšiť, že práve TERAZ sme šťastní a spokojní, keby sme si nepamätali, aké to v živote OBČAS dokáže byť na ho...figu?

...akurát že - aj ja sama som si pred x-rokmi uvedomila, že keď mi bolo dobre, brala som to ako samozrejmosť, ale keď mi bolo nanič, dookola som si v hlave opakovala "kur...nik, ako mi je zle, zle, zle"... :o:cool:
Až kým som sa nerozhodla robiť to naopak - a tak si dávam pozor na to, kedy sa cítim (v podstate) fajn, a aj si to s vnútorným úsmevom opakujem - "jejdanenky, ale mi je teraz dobre, dobre, dobre"...! :):---

(Aj na bolesti zubov - hlavy - čohokoľvek - je pre mňa najkrajšia tá predstava, ako mi bude fantasticky, keď bolesť (hoci aj po tabletke) pominie...;):---)
misoft
16.05.12,15:36
ale vďaka vašim radám som so znova uvedomila, že ak JA nebudem bojovať, že ak JA nespravím niečo pre seba, žiaden lekár a žiaden liek mi nepomôže.
No konečne ti to zaplo - ty sama si si strojcom svojho šťastia a pohody - dochtor len kontroluje (aj tak prd zistí :D:D), ale ako sa budeš cítiť, záleží na Tebe - keď je pekne, vylez von (písal som, aby si nahodila "kamufláž" a "háby" a vycapila si sa niekde na kafčo) a čum po ostatných. Zabudneš na svoje problémy, keď uvidíš iných, ako sa rehlia od ucha k uchu (keby uši nemali, tak možno i okolo celej hlavy :D) - hneď sa ti bude život zdať krajší a zmysluplnejší.
gymka
16.05.12,15:47
ja som to vedela aj predtým, len ked sa človek, čo aj na chvíľu ocitne dole, tak chodia len čierne myšlienky. pritom už od praveku sa človek snažil len o jedno - prežiť!!!! dlho som sa motala v múdrych knihách o ezoterike, prečítala som celého Coelho, ale potom sa príde na to, že svet je slzavé údolie, aký má zmysel, načo som tu, akú úlohu plním...... bla, bla, bla. možno to aj nemá zmysel, no a čo. ja vravím, že ľudia sa delia na dve skupiny: jedny si to tu prišli užiť ( nad ničím sa netrápia, život je gombička) a druhí si to tu prišli odtrpieť ( to je tá skupina: načo som tu, aký to má zmysel - to sú asi tí chorí.:-)
Tweety
16.05.12,16:06
ja som to vedela aj predtým, len ked sa človek, čo aj na chvíľu ocitne dole, tak chodia len čierne myšlienky. pritom už od praveku sa človek snažil len o jedno - prežiť!!!! dlho som sa motala v múdrych knihách o ezoterike, prečítala som celého Coelho, ale potom sa príde na to, že svet je slzavé údolie, aký má zmysel, načo som tu, akú úlohu plním...... bla, bla, bla. možno to aj nemá zmysel, no a čo. ja vravím, že ľudia sa delia na dve skupiny: jedny si to tu prišli užiť ( nad ničím sa netrápia, život je gombička) a druhí si to tu prišli odtrpieť ( to je tá skupina: načo som tu, aký to má zmysel - to sú asi tí chorí.:-) Toto ma terazky napadlo.
http://www.bomba.cz/video/jana-kocianova-zahod-starosti/
Zimama
16.05.12,16:07
...a tretí si užívajú, keď sa užívať dá, a trpia, keď trpieť treba...
...a štvrtí si užívajú, aj keď sa nedá, a piati trpia, aj keď keď trpieť netreba...
...a šiesti...:rolleyes::)
Valcake
16.05.12,16:24
Ľubka, trafila si klinec po hlavičke....veru, veru výhovorky sa nájdu vždy....teraz preto,lebo to, to a ono a čo ja viem čo ešte ....
Vždy je to o tom čo si človek pripúšťa...
inges
16.05.12,16:30
Gymka držte sa:)
Zitulda
16.05.12,17:04
hmm...lui, ty si mala hrčku v krku, ja slzy smútku nad chlapom, ale aj šlzy šťastia, že moje-naše problémy (má ich každý Gimka!) sú naozaj zvládnuteľné oproti jeho.Ak si to povieš, zistíš, že je to tak a budeš sa cítiť úplne ináč.
Zita5
16.05.12,17:11
...má to ešte zmysel ? Odpoviem v duchu ...áno má .
Treba sa obklopiť rodinou ,priateľmi a dobrými ľuďmi, určite to pomôže. Hlavne odohnať čierne myšlienky, ktorými si môžete navodiť nepríjemný stav PP ba až záchvat.Ak niekto trpí PP a myslí si , že z toho je už von sa mýli.Stačí náznak možných problémov, stačí príchod zdravotného problému, nejaké rodinné,osobné či pracovné nezrovnalosti, opäť sa to môže vrátiť. Treba sa naučiť tieto situácie zvládať a život bude hneď krajší.Treba, aby človek pomáhal sám sebe .....a nie ponárať sa do úzkosti ,depresie a strachu ...nedovoliť aby Vás tieto zlé stavy ovládali .

Želám Vám veľa síl a veľa pozitívneho myslenia .Viem, že sa to vždy nedá, ale i napriek tomu snažte sa a žite život na plno.Je krásny , hoci si to niekedy nechcete pripustiť.
Zitulda
16.05.12,17:23
Gimka, veď si pochodila lekárov, a zajtra ťa čaká ďaľší,ideš navariť, tak sa nepítaj čo máš robiť...už je to dosť, pozzri sa do zrkadla, povedz si " som príma baba a život aj keď je ťažký, zvládnem to" Iba neľahni lebo ostaneš sama s myšlienkami,choď von
Zitulda
16.05.12,17:31
...vidíš, koľko si dokázala, v tebe drieme veľká sila. A nezaoberaj sa tým, či tvoj bývalý je šťastný, lebo aj to ťa ubíja.
orlica
16.05.12,17:37
Gymka, Vy už teraz máte ten najdôležitejší a najväčší zmysel života, ktorý je aj najkrajší a to Vaše šikovné deti :-) .
Veď žena a matka - aký krajší dar v živote si môže priať ako túžobne čakať na vlastné vnúčatká, keď máte dcérku vydatú, čo Vám úprimne prajem! Vy nie ste sama a ani nebudete :-)
A aké povznášajúce do budúcna a zmysluplné vo Vašom živote je vidieť výsledok Vašej obetavej výchovy, keď budete sedieť v aule a tešiť sa ako Vášmu synovi odovzdávajú diplom do jeho rúk o úspešnom skončení štúdia, a potom čakať na založenie si jeho vlastnej rodinky :-)
Vaše deti sú Vaším vynikajúcim vysvedčením, že ste úžasná matka, ktorá dennodenne zodpovedne vychovala svoje deti !
A k tomu Vám treba gratulovať a priať veľa síl, aby ste sa vedela úprimne a len tak obyčajne tešiť z Vašich detí, hoci oni tiež (ako aj Vy či my v ich veku) si budú hľadať svoju vlastnú cestu, ale vždy sú tu pre Vás a vy pre nich.
Nič nie je tak zmysluplné ako Vaša krásna rodinka,ktorej prajem pevné zdravie a optimistickú myseľ!
Ehm, hoci aj bobáčiky treba, ale tie nikdy šťastnú rodinu nenahradia, skôr vyháňajú rodinnú súdržnosť a spolupatričnosť , bohužiaľ.... nie každý deň ruže kvitnú ..., ale je nádej v nás, že opäť rozkvitnú :-)
Zitulda
16.05.12,17:54
Danííí, tak toto nemá chybu!
korela
16.05.12,17:54
:-)
intro
16.05.12,18:07
Nedá mi, aby som nepoukázala na blog Adriany Markovičovej - téma rozchodologia http://markovicova.blog.sme.sk/c/125960/nadpis.html, a na 13. komnatu Jany Šulcovej - ak mám pocit, že tápam, tak si to pozriem.
Môj odišiel za psychiatričkou, takže týmto odborníkom žiaľ neverím.
Zitulda
16.05.12,18:19
...naozaj obdivuhodné veci si dokázala a ešte aj robíš a tie slovné spojenia sú súúúúper:)
Ančika
17.05.12,06:37
To je sila!!! Tečú mi slzy, asi od úžasu. Žiť sa oplatí vždy!
Pikoška
17.05.12,12:03
A to ste sa nechala zdeptať niekým, kto mal sebavedomie menšie ako vy? A presne viem o čom píšem. Evidentne niekto na Vás praktizoval psychoteror. A čo znamená slovo škaredá a tučná? Je jedno ako človek vyzerá, základ je aký je a aké má srdce. A vy to svoje máte na správnom mieste, len ste ho zabudla počúvať.

prosím vás, koho dnes zaujíma čo je pod obalom, rozhoduje balenie. Gymka, prešla som si celú tému, všetky rady. Prechádzam teraz starosťami pre dvoch koňov, štyri voly a niekoľko záprahov. Mám o nejaký týždeň viac, ako Ty. Tiež občas padnem na kolená, ale veľmi rýchlo vyskočím. Chcem sa Ti však poďakovať, najviac mi pomohli Tvoje slová - ako to nikdy nebudem robiť. Neklesnem na duchu. Zatiaľ sa mi to darí, a Tebe rovnako, len o tom ešte nevieš, či nechceš vedieť. Aj do zrkadla si ma prinútila pozrieť. Som úžasná, nádherná, štíhla, okatá, taká akurát.;)/ Dúfam, že to tu nebude čítať môj najúžasnejší manžel na svete/. Takže kúp nové zrkadlo.:) Čo viac by som Ti vlastne mohla poradiť? Si úžasná, si taká, aká si.
alaya1
17.05.12,12:48
Zadovazit si psika a hned budu aj priatelia- psickari, zmysel zivota, netreba k tomu vela, staci zajst do utulku a zobrat si jedneho malickeho, ktory vela nepozerie.Panicka porucha bude hned prec., ale k tomu ti tu nikto nedopomoze, to musis ty sama.

Ja mam za sebou takych 5 rokov, ktore by mozno ini ludia nezvladli. Uz som bola uplne dole a sama som si povedala, dost! lebo mi naozaj preskoci z problemov. A boli to existencne problemy, nehovoriac o zdravi celej rodiny!

Otrepala som sa sama, nikto ti v tom nepomoze to mi ver. Najdi zm,ysel zivota a venuj sa mu.

Ini ludia bojuju o kazdy den zivota naviac a ten boj je urcite velmi tazky!! Clovek nema pravo sam ten boj skoncit!!
gymka
17.05.12,14:28
psíka mám, úžasného z útulku, je neskutočne milý a vďačný. odkedy je u mňa veľmi zmúdrel a stal sa " pánom domu". psíčkari to poznajú: na gauči má prednosť on, ráno vstávam podľa neho, všade ma kontroluje, či robím veci správne, alebo náhodou, či sa mu neujde nejaká mňamka.... proste malý zázrak.
zajtra idem na ct hlavy, trochu sa bojím, nie vyšetrenie, ale výsledkov...
a rozhodla som sa založiť novú tému: Proti depke
inges
17.05.12,14:51
Gymka, konečne čítam vo Vašich príspevkoch pozitívno:)
alaya1
17.05.12,15:02
psíka mám, úžasného z útulku, je neskutočne milý a vďačný. odkedy je u mňa veľmi zmúdrel a stal sa " pánom domu". psíčkari to poznajú: na gauči má prednosť on, ráno vstávam podľa neho, všade ma kontroluje, či robím veci správne, alebo náhodou, či sa mu neujde nejaká mňamka.... proste malý zázrak.
zajtra idem na ct hlavy, trochu sa bojím, nie vyšetrenie, ale výsledkov...
a rozhodla som sa založiť novú tému: Proti depke

Tak , ako mozes byt sama, ked mas psika? Ved ho chodis vencit nie? Tam sa psickari stretavaju, rozpravaju,tesia zo psov. Moja rada- nezakladaj nove temy o depke, chod radsej von so psom, hoci aj 8 krat denne! Je to lepsi liek na depku, ako nova tema.
akeber
17.05.12,15:13
žiť život akýkoľvek má vždy zmysel , nie vždy je to tak ako by sme chceli
Zimama
17.05.12,18:21
...kdesi som čítala: "Veď zmyslom života nemusí byť nič významnejšieho než privoňať ku kvetinám, okolo ktorých prechádzame..." A je to naozaj pravda, taká jednoduchá...! :)
witch
18.05.12,06:07
Dobré ráno gymka, ako sa darí? Dnes je krásny deň, konečne ustal ten vietor, úľava neskutočná. Včera pozitívna energia prúdila - naši hokejisti spravili radosť celému národu, hádam aj Tebe sa ušlo! Dnes deň ako vyšitý na prechádzky, zober psíčka a načerpaj teplo , vitamín D a energiu. Držím palce, výsledky nech ti dopadnú čo najlepšie!
inges
18.05.12,06:13
Ja ešte dnes čerpám energiu z našich famóznych hokejistov. Pripájam sa k Witch a tiež držím palce.
ivuliatko
18.05.12,14:14
Gymka, konečne čítam vo Vašich príspevkoch pozitívno:)

"Keď sa jedno krídlo dverí šťastia zatvorí, druhé sa otvára. My sa však často pridlho pozeráme na tú zatvorenú polovicu, a tak nezbadáme, že tá druhá je otvorená." (Helen Keller)
Gymka, teším sa, že si prestala pozerať na tú zatvorenú polovicu. Zatiaľ iba nesmelo poškuľuješ po tej otvorenej, ale si na dobrej ceste uprene na ňu pozerať s naširoko otvorenými, jasnými očami. LTD - len tak dalej!!!
hubatá
18.05.12,16:42
Neseď pri počítači, ale obuj tenisky, vezmi ruksak, psíka a vráťte sa obaja až za tmy. Po ceste stretneš tóoľko ľudí, zoznám sa, porozprávaj sa, zájdite na kofolu.....
marjankaj
19.05.12,07:30
marjankaj
19.05.12,07:54
Jak říká Petr Novotný, každý den se za něco pochvalte, nikdo jiný to za vás neudělá. Nikdo to neudělá tak upřímně jako vy sami.

http://www.nakridlechandelu.cz/rady-andelu-na-kazdy-den/111-pochvalte-se
gymka
21.05.12,04:51
tak, minulý týždeň som sa začala pomaly zviechať a potom prišli rany:
- na ct mi zistili nejaké " diskrétne hypodenzné, ischemické ložisko stašieho dáta, bez expanzívneho chovania"--- poteší nie? idem na MR
- v piatok poobede som dostala teploty, silný kašeľ, bolest hrdla, tak som na antibiotikách
ako sa hovorí- na posr...tého aj hajzel spadne
evuš
21.05.12,05:25
tak, minulý týždeň som sa začala pomaly zviechať a potom prišli rany:
- na ct mi zistili nejaké " diskrétne hypodenzné, ischemické ložisko stašieho dáta, bez expanzívneho chovania"--- poteší nie? idem na MR
- v piatok poobede som dostala teploty, silný kašeľ, bolest hrdla, tak som na antibiotikách
ako sa hovorí- na posr...tého aj hajzel spadne

..Gymka, to čo je za negativistický postoj ???? Doteraz sa Ti tu ľudia snažili poradiť, vliať trochu optimizmu, už si bola na správnej ceste a Ty to chceš vzdať ??!!!!
Dokým si nevyliečiš dušu, nebude spokojné ani telo !!! Áno, vraví sa, že na po...ho aj haj...el spadne...ale nie je to celkom tak.... nie si na tom tak zle...sú ľudia, ktorí majú oveľa väčšie problémy, zdravotné, finančné, osobné...... skús si len tak povedať, som teraz chorá, lieky zaberú, vylieči sa mi dušička a všetko bude OK... momentálne i ja riešim nejaké problémy...ale verím, že sa to všetko postupne utrasie...

...toto som počúvala cez víkend, dodalo mi to silu, skús to Gymka, počúvaj, zamysli sa..možno i Tebe to niečo dá....../nemusia to byť práve tieto piesne samozrejme/

www.youtube.com/watch?v=SmCL7XYzcAs (http://www.youtube.com/watch?v=SmCL7XYzcAs)


www.youtube.com/watch?v=3vtg2PnaRJY (http://www.youtube.com/watch?v=3vtg2PnaRJY)
korela
21.05.12,05:40
Gymka, nie si náhodou aprílová, májová, júnová?
gymka
21.05.12,06:58
ja som rak a v čínskom horoskope drak
Pikoška
21.05.12,10:24
ja som rak a v čínskom horoskope drakgymka, ja som tiež RAK aj DRAK. Netuším, čo viac by sme si mohli želať. Naším poslaním je chrániť rodinu a rod.:) A navyše máme poriadne tvrdý pancier.;) Tiež ma včera zmohla moja slinivka, tak som vbehla do sušených byliniek a dnes som už v záhrade, nedostatok svetla a slnka si dopraj k tej liečbe kašľa.
A čo sa týka tých lekárskych nálezov, tak sú veku primerané, ja totiž najradšej vždy čítam tieto lekárske konštatovania na konci správy. Veď aj my sme staršieho dáta, sedemnástka na krku dá zabrať. Prajem Ti pekný deň.
Oliwa
21.05.12,11:44
Gymka,
- v 43 rokoch mi zomrela na rakovinu sesternica - zanechala tu manžela a tri deti vo veku 22, 18 a 6 rokov... Nebolo jej dopriate vidieť raz dcéru promovať, zatancovať si so synom na stužkovej a najmladšieho zaviesť v septembri do prvej triedy...
- vlani som sa v nemocnini zoznámila s mladou mamičkou, ktorej operovali zhubný nádor na prsníku - doma ju čakali manžel a deti 6, 4 a 2 roky a ona sa tak tešila na prechádzku v areáli nemocnice, aby videla kvitnúť prvé fialky...
- minulý týždeň kolegyni vyhorel dom a na aute havarovala dcéra s vnučkou...
S ktorou z týchto žien by si si chcela vymeniť svoje miesto v živote? :rolleyes:

Máš to, čo mnohí ľudia na svete nemajú - vzdelanie, prácu, deti, bývanie, elektrinu, vodu, zrak, sluch, čuch, ruky, nohy, slobodu, mier, neznámych ľudí tu na nete, ktorým na Tebe záleží,aj keď Ťa osobne nepoznajú... a to, po čom túžia mnohí chorí a nemôžu si to zadovážiť ani kúpiť - čas na život. Tak ho nepremrhaj a ži...
Začni si vážiť tieto "samozrejmosti", pozri sa na belasú oblohu, na večerné hviezdy, prejdi bosá po zelenej tráve, počúvaj šum vetra, spev vtákov, vnímaj vôňu kvetov či bazy...

Verím, že môžu byť chvíle, keď sa Ti nechce vstať z postele, umyť si zuby, ani sa učesať alebo sa obliecť a ísť na nákup, ale... Napriek tomu môžeš byť veľmi bohatý a šťastný človek. Pretože život má zmysel, Tvoj nevynímajúc... Si jedinečná bytosť, ktorá má svoje miesto na tejto zemi... Držím Ti palce, aby si tento svoj zápas sama so sebou vybojovávala každé ráno znova a znova, až kým ho celkom nevyhráš... :)
korela
21.05.12,12:07
ja som rak a v čínskom horoskope drak
Rak nastupuje presne o mesiac.
Ide o to, že každý organizmus je vysoko individuálny a človek by mal počúvať signály svojho fyzického tela a neprepínať svoje sily vtedy, keď to nejde, keď je to proti prírode. Prispôsobiť sa možnostiam. Naplánovať si náročnejšie pracovné aktivity, operácie vo vhodnejšom čase. Ak sa dá.
Človek má najmenej energie paradoxne okolo narodenín plus aj mínus cca 6 týždňov i viac, vrchol krivky najvyššej energie je presne o 6 mesiacov po narodeninách. Ako pri sinusoide.
Teraz prichádzaš k najnižšiemu miestu v mínuse, čo sa dá robiť, o pol roka to bude úplne výborné.
Neuviedla by som to tu, ale mám to odsledované na sebe i blízkych. Roky som si nevedela vysvetliť, prečo som nesmierne unavená. Ako som našla odpoveď, tak to chápem, rešpektujem to. Jednoducho čakám, kedy príde surfovacia vlna a zasa naskočím.
Niekto to cíti, niekto nie, ale funguje to i pri ťažkých materialistoch a ateistoch, len by som im to zbytočne vysvetľovala. Stačí, že to vnímam.

Keď zoberiem do úvahy, že máš za sebou náročný školský rok, niet sa čo čudovať, že telo trochu zlyháva. Máš výhodu v tom, že sa zregeneruješ "prirodzene" počas prázdnin. Možno by bolo vhodné doplniť minerály, vitamíny aj doplnkovo. Samozrejme čerstvú, živú stravu, životabudiče. Krvný obraz máš v poriadku? Dala si si robiť niekedy mineralogram?
Ak si náhodou držala jarnú diétu na zníženie hmotnosti, pouvažuj nad tým, ktoré obdobie by pre teba bolo najvhodnejšie.
Mala som v rodine učiteľku, 15 rokov každý rok pred prázdninami hnisavá angína, kým sa nevybrali mandle, plus zlyhanie hlasiviek. V tom čase však na konci šk. roka pedagógov čakali bonboniéry s kyticami rovné množstvu žiakov, aj iné drobné pozornosti od rodičov. To bola taká tichá radosť a zadosťučinenie za celý rok. Výdych. Neviem, aká je situácia dnes...
Vylež poriadne čo máš, uzdrav sa pekne. Všetko ostatné počká. :-)
P.S. Čo mne všetko našli lekári, ako prišlo, tak odišlo. (To je na ďalší príspevok.)

Tento príspevok sem vkladám aj preto, aby sme venovali viac pozornosti v spomínanom období najmä starším príbuzným, tí sú ohrození v tomto období najviac. Fyzicky, čím vyšší vek, pády a tak podobne.
peterkos2
22.05.12,19:26
Tak som dnes po dlhom čase počul tak v kľude túto pesničku a nedá mi to sem nehodiť http://www.karaoketexty.sk/texty-piesni/vondrackova-helena/kazda-trampota-ma-svou-mez-161678