ajeto24
14.05.12,21:10
kamarát my renovoval podstielku a natrel hu lodným lakom čo s tým vadi to
buchač
14.05.12,19:11
kamarát my renovoval podstielku a natrel hu lodným lakom čo s tým vadi to
NIE ....a buď rád ....

...krajšie by mala vyzerať a dlhšiu dobu vydrží ten lak ...teda , ak je to origo ...
Dáša_
14.05.12,19:28
No neviem, niektore deti zvyknu posielku aj olizovat, okusovat. A tam by mal byt lak, ktory je na takéto veci certifikovaný.
220870
14.05.12,19:31
Musíte zadať presný názov laku.Lodné sú väčšinou na takéto veci nevhodné.
luigi72
14.05.12,19:51
No neviem, niektore deti zvyknu posielku aj olizovat, okusovat. A tam by mal byt lak, ktory je na takéto veci certifikovaný.

Suhlasim s tebou, ale... Tieto predpisy k nam prisli zo zapadu, vsetko musi byt certifikovane, vsetko musi byt preskusane, schvalene. V zasade nie som proti, ale aj my sme boli deti, vtedy neboli az take prisne predpisy... Keby si vedela, co vsetko som olizoval a hryzol, tak by si asi omdlela. A zatial zijem :)
korela
14.05.12,22:47
Suhlasim s tebou, ale... Tieto predpisy k nam prisli zo zapadu, vsetko musi byt certifikovane, vsetko musi byt preskusane, schvalene. V zasade nie som proti, ale aj my sme boli deti, vtedy neboli az take prisne predpisy... Keby si vedela, co vsetko som olizoval a hryzol, tak by si asi omdlela. A zatial zijem :)
Vďaka, že prišli. Jedno odkiaľ, ak sú správne.
Človek je špongia, všetko sa vekom načíta. :-(
ajeto24
15.05.12,04:58
čítal som plechovicu a tam že vhodne na materi interiéru napr kuchin
ajeto24
15.05.12,05:12
Dakujem všetkým za odpovede s časti ste mi pomohli.
ale po vašich názoroch som začal snoriť a ono lak na det nabitok pre deti do 3rok ani neexituje aj ten slovensky čo mame pre deti ma krásni popis že vhod od 3 rok
Dáša_
15.05.12,05:37
Skús pohľadať Laksil. Tuším ako jediný je schválený aj na styk s potravinami
avalik
15.05.12,05:49
Hobbylak (Color Company, s.r.o.) http://www.kolormax.sk/images/produkty/thumb/hobbylak-199.jpg (http://www.kolormax.sk/images/produkty/hobbylak-199.jpg) Vodouriediteľný vrchný lak pre interiér, na konečnú povrchovú úpravudreva, obloženia stien, stropov, dverí a ostatných aplikácií v interiéri. Hobbylak je vhodný pre aplikáciu na hračky a detský nábytok podľa STN EN -71/3.K dispozícii v baleniach : 0,7l / 3l / 5l

Lignolak (Color Company, s.r.o.) http://www.kolormax.sk/images/produkty/thumb/lignolak-201.jpg (http://www.kolormax.sk/images/produkty/lignolak-201.jpg) Vodouriediteľný akryl-uretánový lak na hračky, parkety, schodnice a nábytok v interiéri určený na zhotovenie transparentných náterov dreva a drevených podláh, parkiet, schodníc, drevovláknitých dosiek a nábytku v interiéri. Je vhodný pre aplikáciu na hračky a detský nábytok podľa STN EN -71/3.K dispozícii v baleniach : 0,7l / 3l / 5l / 10l
ajeto24
15.05.12,06:01
asi som moc opatrní ale teraz sa hrajme na mormi ale voľakedy to tak asi nebolo chcel bi som vedieť čim boli asi natierane naše postielky
220870
15.05.12,06:05
korela
15.05.12,06:47
asi som moc opatrní ale teraz sa hrajme na mormi ale voľakedy to tak asi nebolo chcel bi som vedieť čim boli asi natierane naše postielky
Ja som mala ešte 2 pozdĺžne bočnice so sieťkou z bavlny, to bolo asi najekologickejšie riešenie. Pamätám si ešte ako trojročná.
A tiež som lízala v predškolskom veku omietku na našom dome so záhradou (chýbal mi vápnik), lenže okolo nás vtedy prešli denne 3 autá. Dnes sme sa v čase trochu posunuli, aj s technológiami, kvantom dopravy, priemyselného spadu, iným zložením potravín...
Netušíme, čo kde a kedy do seba vdýchneme, dostaneme. Tak bábätká treba chrániť pred chémiou, ako sa len dá. Krása nie je všetko, zdravie má prednosť.
Lodný lak je na vonkajšie použitie, nie? Prečítaj si krabicu.
ajeto24
15.05.12,07:39
ale tento je vhodní na náteri do kuchin a interiéru a exteriéru tak som v pomykove a písal som aj výrobcovi ale je ako mŕtvi chrobák
220870
15.05.12,08:28
Lak od fa BONDEX (Dánsko) má v ponuke ekolak na detské hračky a pod.Skúste sa pýtať tento lak.
lapejko
22.05.12,20:28
Za socializmu sa na takéto veci podľa našich noriem používali liehové moridlá a laky, napr. aj na hudobné nástroje, lodný lak bol olejový a bol určený výhradne na lode, t. j. stavaný na namočenie , pobyt vo vode a vysušenie. všetci ho vtedy používali na všetko a ešte dnes môžete vidieť sčerneté latkové dvere, zábradlia a chaty, ktoré tým boli natierané. Je neodstrániteľný chemicky a teplým vzduchom, lebo sa ťahá ako žuvačka, Novodobé lodné laky sú vraj na novej báze a majú odolnosť voči poveternosti, ale vonku dávam prednosť lazúram a dnu disperzným lakom. Veľmi kvalitný s vysokým leskom a rýchloschnúci je Profilak, síce smrdí ale na prahoch drží lesk roky a nepoškriabe sa.