tunnel
14.05.12,20:54
Cez záhradu na našej chalupe preteká malý potôčik, či je leto a či zima. Pôvodný majiteľ ho v spodnej časti pozemku (čo je asi 20m) zviedol do rúr. Kladiem si otázku ako využiť tento zdroj vody, ktorá je čistá. Jazierko, nádrž na vodu, bazén? A ako na to?
arizona
14.05.12,19:03
Bazen na kupanie by som asi neriskovala. Nevies, co kto do neho vyspusta vyssie...
My mame potok tesne za zahradou. Upravili sme brehy,vysadili zelen.
Mame tam lavicku na sedenie, prijemne sa tam sedi,stebocu vtaky,cvrlikaju cvrky,pred par mesiacmi sa nam nastahovali dive kacky. V lete sa tam prijemne opeka a griluje.
Obcas zurime, co vsetko su ludia schopni do potoka vyhodit, co voda prinesie...:mad:
Vodu obcas pouzivame na zavlahu.

Ak mas velky pozemok a mas istotu, ze nikto vyssie vodu neznecistuje, taky rybnicek by bol asi pekny :)
lapejko
14.05.12,19:42
kolega má takýto rybník 7x15x1,2 vyložený kameňmi a cez sezónu tam dochová rekreačne cca 25 rýb.
Samir
14.05.12,20:16
Bazen na kupanie by som asi neriskovala. Nevies, co kto do neho vyspusta vyssie...
My mame potok tesne za zahradou. Upravili sme brehy,vysadili zelen.
Mame tam lavicku na sedenie, prijemne sa tam sedi,stebocu vtaky,cvrlikaju cvrky,pred par mesiacmi sa nam nastahovali dive kacky. V lete sa tam prijemne opeka a griluje.
Obcas zurime, co vsetko su ludia schopni do potoka vyhodit, co voda prinesie...:mad:
Vodu obcas pouzivame na zavlahu.

Ak mas velky pozemok a mas istotu, ze nikto vyssie vodu neznecistuje, taky rybnicek by bol asi pekny :)

Presne to sa stalo mne. Cez pozemok mi preteká potok. Pred pár rokmi som si tam vykopal na skúšku jazierko, plánoval som tam v budúcnosti rybníček. Moje ilúzie skončili, keď mi tam skončila komplet susedova žumpa, ktorá sa tam pekne celá usadila. A ešte v priebehu toho istého roku sa jazierko komplet zanieslo. Takže naozaj treba dobre zvážiť okolnosti.