zamborskyjan
15.05.12,03:06
Dobrý deň, vie mi niekto poradiť aká má byť cena za m2 ornej pôdy, keď firma chce do našeho pozemku zakopať plynovú prípojku , čiže zriadiť vecné bremeno, pre výstavbu ďalších objektov. Jedná sa o oblasť v obci Zeleneč pri Trnave /blízko je diaľnica na BA/. Jedna nemenovaná firma chce nám poskytnúť jednorázovú finančnú náhradu 11,62 € za m2. Nám sa to zdá byť malá suma za m2.
Za Vaše skoré odpovede - názory Vám ďakujem.
pepa78
15.05.12,08:52
...no keď si zoberiete, že zavedením sieti Vám zhodnotia aj Váš pozemok...a ešte Vám aj zaplatia...
danushka
15.05.12,09:40
...no keď si zoberiete, že zavedením sieti Vám zhodnotia aj Váš pozemok...a ešte Vám aj zaplatia...

Toto za zhodnotenie pozemku nepovažujem.

Dá sa v budúcnosti táto pôda využívať aj inak?
Sú v jej okolí pozemky, ktoré ovplyvnia význam ornej pôdy?
Dala by sa táto pôda využiť v budúcnosti ako stavebný pozemok?
Ovplyvnilo by potom toto potrubie možnosti stavať na tomto pozemku?

Na tieto otázky si odpovedaj a rozhodni sa, prípadne sa poraď aj s ostatnými vlastníkmi pozemkov. Je Ti jasné, že ten, čo Ti ponúka odplatnú odmenu za vecné bremeno tlačí cenu dole.
Ja by som si za 11€ štvorák nenechala rozkopať , ak by to malo ovplyvniť v budúcnosti jeho hodnotu, alebo mi to znemožnilo inak ho využiť. A to bremeno je asi večné, že?
pepa78
15.05.12,10:09
Toto za zhodnotenie pozemku nepovažujem.

Dá sa v budúcnosti táto pôda využívať aj inak?
Sú v jej okolí pozemky, ktoré ovplyvnia význam ornej pôdy?
Dala by sa táto pôda využiť v budúcnosti ako stavebný pozemok?
Ovplyvnilo by potom toto potrubie možnosti stavať na tomto pozemku?

Na tieto otázky si odpovedaj a rozhodni sa, prípadne sa poraď aj s ostatnými vlastníkmi pozemkov. Je Ti jasné, že ten, čo Ti ponúka odplatnú odmenu za vecné bremeno tlačí cenu dole.
Ja by som si za 11€ štvorák nenechala rozkopať , ak by to malo ovplyvniť v budúcnosti jeho hodnotu, alebo mi to znemožnilo inak ho využiť. A to bremeno je asi večné, že?

Samozrejme, myslel som zhodnotenie ak je to územie v pláne výstavby...či RD, priemyselný park atď
draik
15.05.12,17:09
Chýba viacero informácii, napr. či je to intravilán alebo extravilán, čo za prípojku to má byť (skrz ochranného pásma) atď.
Erzebeth
16.05.12,20:43
Akékoľvek IS cez pozemok ho skôr znehodnotia ako zhodnotia. Nielenže je povinnosť umožniť na pozemku údržbu, opravu uvedených IS, umožniť vstup na pozemok. Ak by to raz bol stavebný pozemok, kto by chcel, aby mu rozkopali dvor z dôvodu opráv. IS má aj ochranné pásmo, teda sa jedná nie len o priestor, kde je IS uložená, ale o väčší priestor okolo nej.