Maňuša
15.05.12,08:11
Dobrý deň, kúpila som si nový PC. Chcem ho napojiť na internet. Môj správca odcestoval na dovolenku. Vedel by mi niekto poradiť ako to mám urobiť ? Mám údaje týkajúce sa IP adresy, MAC adresy,Masky podsiene,predvolebnú bránu. Veľmi by ste mi pomohli. Ďakujem.
Fero11
15.05.12,07:24
PC vypni a pripoj ethernetovy kabel.Potom PC zapni (predpokladm ze na PC je WinXP) a daj start -->nastavenia -->sietove pripojenia. Tam budes mat zobrazenu min. jednu ikonku sietoveho pripojenia. 2x klikni na tu ikonku a vyber kartu podpora. Tam budes mat uvedenu IP adresu, masku a branu.
Ak tam budes mat adresu z tychto rozhrani, tak pravdepodobne ti server pridelil spravnu adresu a mal by ti fungovat aj internet, pokial niesu na servery nastavene ine obmedzenia

10.0.0.0 - 10.255.255.255
172.16.0.0 - 172.31.255.255
192.168.0.0 - 192.168.255.255
Ak tam budes mat ine cisla, tak DHCP je vypnuty a potom zadavas adresy rucne.
Cize znova si na tej ikonke siete a das pravim vlastnosti. Na karte vseobecne vyberes moznost internet protocol tcp/ip a das vlastnosti, dalej vyberies pouzit tuto IP. DNS si mozes vybrat hocijaky free napr. google ma 8.8.8.8 a pod.
Maňuša
15.05.12,09:21
PC vypni a pripoj ethernetovy kabel.Potom PC zapni (predpokladm ze na PC je WinXP) a daj start -->nastavenia -->sietove pripojenia. Tam budes mat zobrazenu min. jednu ikonku sietoveho pripojenia. 2x klikni na tu ikonku a vyber kartu podpora. Tam budes mat uvedenu IP adresu, masku a branu.
Ak tam budes mat adresu z tychto rozhrani, tak pravdepodobne ti server pridelil spravnu adresu a mal by ti fungovat aj internet, pokial niesu na servery nastavene ine obmedzenia

10.0.0.0 - 10.255.255.255
172.16.0.0 - 172.31.255.255
192.168.0.0 - 192.168.255.255
Ak tam budes mat ine cisla, tak DHCP je vypnuty a potom zadavas adresy rucne.
Cize znova si na tej ikonke siete a das pravim vlastnosti. Na karte vseobecne vyberes moznost internet protocol tcp/ip a das vlastnosti, dalej vyberies pouzit tuto IP. DNS si mozes vybrat hocijaky free napr. google ma 8.8.8.8 a pod.

Veľmi pekne ďakujem.Ale narazila som na problém : kúpila som si PC HP Mini 210-2050 ec 10.1" a pripojka na internet mi nesedí. Môžem si niečo dokúpiť v predajni, aby som to mohla spojiť ? Ďakujem.
Gapo
15.05.12,10:49
Na pravej strane za dvomi USB čkami je zatvorený "chlievik", ten treba otvoriť a tam ho pripojíš. ;)
Maňuša
16.05.12,05:05
PC vypni a pripoj ethernetovy kabel.Potom PC zapni (predpokladm ze na PC je WinXP) a daj start -->nastavenia -->sietove pripojenia. Tam budes mat zobrazenu min. jednu ikonku sietoveho pripojenia. 2x klikni na tu ikonku a vyber kartu podpora. Tam budes mat uvedenu IP adresu, masku a branu.
Ak tam budes mat adresu z tychto rozhrani, tak pravdepodobne ti server pridelil spravnu adresu a mal by ti fungovat aj internet, pokial niesu na servery nastavene ine obmedzenia

10.0.0.0 - 10.255.255.255
172.16.0.0 - 172.31.255.255
192.168.0.0 - 192.168.255.255
Ak tam budes mat ine cisla, tak DHCP je vypnuty a potom zadavas adresy rucne.
Cize znova si na tej ikonke siete a das pravim vlastnosti. Na karte vseobecne vyberes moznost internet protocol tcp/ip a das vlastnosti, dalej vyberies pouzit tuto IP. DNS si mozes vybrat hocijaky free napr. google ma 8.8.8.8 a pod.

Dobrý deň, tak včera som sa pokúšala o zapojenie. Mám tam W 7 starter, takže cez start som nemohla najsť nastavenia a sieťove pripojenie...Som z toho nešťastná. Chcela by som si z internetu stiahnuť W XP lebo W 7 mi nevyhovuje. Ale na to potrebujem internet a ani neviem či sa to dá zadarmo stiahnúť...
Maňuša
16.05.12,05:06
Na pravej strane za dvomi USB čkami je zatvorený "chlievik", ten treba otvoriť a tam ho pripojíš. ;)
Ďakujem, našla som to.
Maňuša
16.05.12,05:07
Chcem Vám obom (Fero11, Gapo) udeliť pochvalu ale neviem ako to mám urobiť.
Fero11
16.05.12,05:43
win_xp sa samozrejme da stiahnut z internetu, ale nie je zadarmo. (mozno po ukonceni podpory z neho spravia freeware :) ) u mna je zatial win_XP SP2 the best OS.
Win_7 nemam, ale tam sa ide nejak cez centrum sieti, pokial si pamatam.
Nedavno som si do mojho NTB (konecne mam prvy NTB sice sunka (intel mobile centrino 1,8Ghz, 1GB DDR2)) nainstaloval ubuntu 12.04 a celkom mi to vyhovuje, na klasicke pouzivanie NETu a Libre Offisu (ekvivalent MS offisu vo windowse) to uplne postacuje.
Dovolim si povedat, ze vacsina ludi PC vyuziva cisto na NET a office
Takze ak pouzivas PC na to co som spomenul, bude ti mozno lepsi aj linux ubuntu, hlavnou vyhodou je cisty a stale aktualizovany system a tou najvacsou vyhodou je, ze je zadarmo. Takze ak mas v praci volbu OS, tak o tom porozmyslaj.
kopretinka
16.05.12,06:14
Chcem Vám obom (Fero11, Gapo) udeliť pochvalu ale neviem ako to mám urobiť.
pod každým komentom je slovo užitočné,neužitočné.súhlasím,minikomentár .........môžeš kliknúť na to užitočné.....alebo pod menom komentujúceho je taký malý oranžový štvorček-pochváliť,tam môžeš tiež kliknúť....
Maňuša
16.05.12,08:07
win_xp sa samozrejme da stiahnut z internetu, ale nie je zadarmo. (mozno po ukonceni podpory z neho spravia freeware :) ) u mna je zatial win_XP SP2 the best OS.
Win_7 nemam, ale tam sa ide nejak cez centrum sieti, pokial si pamatam.
Nedavno som si do mojho NTB (konecne mam prvy NTB sice sunka (intel mobile centrino 1,8Ghz, 1GB DDR2)) nainstaloval ubuntu 12.04 a celkom mi to vyhovuje, na klasicke pouzivanie NETu a Libre Offisu (ekvivalent MS offisu vo windowse) to uplne postacuje.
Dovolim si povedat, ze vacsina ludi PC vyuziva cisto na NET a office
Takze ak pouzivas PC na to co som spomenul, bude ti mozno lepsi aj linux ubuntu, hlavnou vyhodou je cisty a stale aktualizovany system a tou najvacsou vyhodou je, ze je zadarmo. Takze ak mas v praci volbu OS, tak o tom porozmyslaj.Konečne to mám! Mala som celkom inú IP a ďalšie, zistila som si to z pôvodného počítača. Ešte raz ďakujem.Veľmi ste mi pomohli.
Gapo
16.05.12,08:51
Niet za čo, radi pomôžeme ak sa dá. :)
Ale asi Ťa nepoteším, XP-čko ( downgrade )na ten stroj asi nie je možný. Každopádne si to musíš overiť u predajcu či výrobcu.
Maňuša
16.05.12,10:31
Niet za čo, radi pomôžeme ak sa dá. :)
Ale asi Ťa nepoteším, XP-čko ( downgrade )na ten stroj asi nie je možný. Každopádne si to musíš overiť u predajcu či výrobcu.A nedá sa stiahnuť zdarma trebars W2003?
nunenko
16.05.12,11:11
zadarmo sa dá stiahnuť všetko
Maňuša
16.05.12,11:23
zadarmo sa dá stiahnuť všetkoTak mi poraď ako, prosím....
Gapo
16.05.12,11:28
Tak tu sa to nedozvieš, je to proti pravidlám Porady.
Gapo
16.05.12,11:46
A nedá sa stiahnuť zdarma trebars W2003?
To myslíš ako Word ?
A Open Office by nestačil, ten je zadarmo.
Maňuša
16.05.12,11:50
To myslíš ako Word ?
A Open Office by nestačil, ten je zadarmo.Stači...
Gapo
16.05.12,11:54
Maňuša
21.05.12,06:09
Na pravej strane za dvomi USB čkami je zatvorený "chlievik", ten treba otvoriť a tam ho pripojíš. ;)
No dnes som narazila na ďalší problém. Kúpila som si ho hlavne kvoli prezentáciam v škole. Chcela som ho napojiť na dataprojektor a nič, tmavá obrazovka. Neviete mi poradiť ? Už vopred ďakujem.
Maňuša
21.05.12,06:13
No dnes som narazila na ďalší problém. Kúpila som si ho hlavne kvoli prezentáciam v škole. Chcela som ho napojiť na dataprojektor a nič, tmavá obrazovka. Neviete mi poradiť ? Už vopred ďakujem.Ešte doplňujem ide o PC HP Mini 210-2050 ec 10.1".....
nunenko
21.05.12,08:20
start-vsetky programy-prislušenstvo-pripojit projektor-duplikovat (ak chces mat to iste aj na obrazovke)
Maňuša
21.05.12,12:10
Ďakujem, zajtra idem do školy tak sa pokúsim. Potom sa ozvem. Pekný deň.
Maňuša
22.05.12,12:42
start-vsetky programy-prislušenstvo-pripojit projektor-duplikovat (ak chces mat to iste aj na obrazovke)Tak som to urobila ale stále mi to načítavalo, po 15 min. som to vzdala. Neviete mi poradiť, prečo mi to nenabehne tak ako internet ?
Cerv17
24.05.12,05:09
skusala si ci je projektor ok?
Maňuša
24.05.12,13:10
skusala si ci je projektor ok? Projektor je v poriadku.
Katy a R
24.05.12,13:15
klikneš na "pochváliť"
misoft
25.05.12,08:56
Skús ešte jedno: Štart>Ovládací panel>Systém a zabezpečenie>Windows Firewall - tam Povoliť program alebo funkciu v bráne Windows Firewall (otvoriť)>skontrolovať, či je zaškrtnuté Pripojiť k sieťovému projektoru. Mám dojem, že firewall pripojenie k nebu blokuje - treba povoliť.
Maňuša
28.05.12,08:33
Skús ešte jedno: Štart>Ovládací panel>Systém a zabezpečenie>Windows Firewall - tam Povoliť program alebo funkciu v bráne Windows Firewall (otvoriť)>skontrolovať, či je zaškrtnuté Pripojiť k sieťovému projektoru. Mám dojem, že firewall pripojenie k nebu blokuje - treba povoliť. Ďakujem za radu, podľa toho postupu som nenašla kolonku pripojiť k sieťovému projektoru. Zajtra idem prednášať a tak veľmi by som to potrebovala...
beonline
28.05.12,15:20
Máš na notebooku určite skratku na prepnutie monitoru..Pripoj projektor na notebook do VGA konektora a stlač spojenie FN+F4 (F4 - tak to majú HP myslím), a počkaj, skús potom znova a čakaj. Prvý krát by sa mal zapnúť iba projektor, druhý krát aj projektor aj monitor.. Daj vedieť ako si dopadla...