zdenulko1
15.05.12,12:38
Ahojte, prosím poraďte mi aký kondenzačný kotol mam použiť na vykurovanie novostavby, keď chcem mať radiátory? Stavba je v štádiu plánovania a realizácii projektu, tak neviem ešte aké tepelne straty tam budú, RD bude mat 120 m2 a samozrejme zapletený. Podlahovku nechcem, bude tam aj krb. Plyn tam nieje, tak vykurovanie bude len elektrinou a dokurovanie kachľami alebo krbovou vložkou. Viem, že všetko závisí od tepelných strát, len jediný problém mám s rozhodnutím ake kúrenie použijem, aby nebolo moc ekonomicky náročné. S NT tarifou nebude problém. Ďakujem za akokoľvek rady.:)
TomasHC
15.05.12,11:05
elektrický kondenzačný? To je čo akože? :eek: Nevieš aké budú straty... Tak odporúčam zabezpečiť čo najnižšie - bez ohľadu na spôsob kúrenia. Elektrokotol je možné použiť ako na podlahovku, tak aj na radiátory, to je úplne jedno, len sa nastaví iná teplota alebo ekvitermická krivka. Ja mám Protherm RAJA 9K a som spokojný.
zdenulko1
15.05.12,17:57
sorry zle som sa vyjadril, nie kondenzačný ale akumulačný.
TomasHC
15.05.12,18:27
sorry zle som sa vyjadril, nie kondenzačný ale akumulačný.

Tak akumulačný chápem ešte menej :D
zdenulko1
16.05.12,11:29
TomasHC
16.05.12,17:55
napriklad tento : http://www.elak.sk/customers/index

To je podľa mňa akumulačná nádrž s elektrošpirálou a nejakou riadiacou jednotkou. Elektrokotol bez prídavného mena je malý závesný kotol, ktorý ohrieva vodu priamo.