Markus Quo
15.05.12,22:39
Ahojte poraďáci.

Potreboval by som sa poradiť o tejto pam. karte. Kingstone SDHC 16GB. Na zahraničných fórach, je o nich písané, že sú problematické. Môj problém spočíva v tom, že moje notebooky sa po vložení tejto karty do ich integrovanej čítačky tvária tak, akoby v nich žiadne médium nebolo, alebo ako je, tak sa tvári ako neformátované médium, aj keď je čerstvo sformátovaná.

Používam Olympus E-PL3, kde ukladám fotografie aj JPEG aj RAW, takže kapacitu neriešme ok? Kartu mi dokonca vie čítať aj moja plazma od panasonicu, len PCčka nie. Kábel nemám, pôjdem ho kúpiť, ale aj tak by som chcel vedieť, či má niekto riešenie, alebo sa pasuje s týmto istým problémom.

díky
Markus Quo
15.05.12,20:52
ešte podotknem, že ovládače pre čítačku sú nainštalované najnovšie možné. OS Win XP
nunenko
16.05.12,04:35
a mne zasa nečíta mechanika niektoré druhy DVD, televízor však áno, tak som kúpil externú. Tento postup ti pomôže, ale najprv si over, že externá čítačka bude túto kartu čítať. Alsbo samozrejme stačí kúpiť nový notebook s čítačkou čo bude čítať tieto karty s touto kapacitou.
Markus Quo
16.05.12,08:20
a mne zasa nečíta mechanika niektoré druhy DVD, televízor však áno, tak som kúpil externú. Tento postup ti pomôže, ale najprv si over, že externá čítačka bude túto kartu čítať. Alsbo samozrejme stačí kúpiť nový notebook s čítačkou čo bude čítať tieto karty s touto kapacitou.

:) Vdaka, kazda rada dobra. Problem este, ale vyrieseny nie je. Aj tato alternativa ma napadla, skor by ma zaujimalo, ci je vobec mozne, rozchodit to na tychto modeloch, bez externej periferie.
Vlado40
16.05.12,12:11
ešte podotknem, že ovládače pre čítačku sú nainštalované najnovšie možné. OS Win XP
Tieto najnovšie ovládače sú zo stránky ASUS alebo ...
Markus Quo
16.05.12,12:46
Tieto najnovšie ovládače sú zo stránky ASUS alebo ...

Mal som aj z asus support centra, aj z ineho zdroja ... oba vsak boli pre RICOH card reader (bezne integrovane v starsich modeloch asus) v01.01.00 v01.01.08 a pokazde boli podpisane asusom. Nic novsie som ofiko nenasiel a doteraz nebol problem ani s vysokokapacitnymi kartami od sony, ich emeska.
Vlado40
16.05.12,12:53
Skus tento program či neponúkne iné ovládače:
http://www.superovladac.cz/
Markus Quo
16.05.12,13:11
dik ... vyskusam a dam vediet, vo vseobecnosti mi tieto detektory nikdy nepomohli, ale teraz to risknem. Vecer, ked budem na kompe.
Markus Quo
16.05.12,19:44
Skus tento program či neponúkne iné ovládače:
http://www.superovladac.cz/

ten superovladac nie je zlá vec ... aspoň som zopár ovládačov aktualizoval, aj keď iba manuálne ... ako vždy, bez kúpy SW nedá ani ranu ... Citacku som aktualizoval manuálne, ale aj tak ani škrk