mirus321
16.05.12,12:09
Chcem sa spýtať, nemá niekto skúsenosť alebo odbornú radu? ....Po zaliatí sadrových poterov a skúšaní kúrenia a vody sme zistili, že uniká veľké množstvo vody v podlahe (zrejme z hadice - studňová voda, ktorá musela byť na nejakom mieste asi zničená.....)....Pred zaliatím sa natlakovali všetky trubky....
Pod poter sa nám dostalo obrovské množstvo vody, ktorá veľmi zle a pomaly vyschýňa....Čo s tým? Musí sa poter vysekať a spraviť nanovo, aby nedošlo k v zniku plesní? Alebo je šanca, že sa to vyschne? Pod potermi máme tvrdený polystyrén, ktorý, našťastie, nenasiakava vodu, ale i tak....bojíme sa :(, aké škody môže do budúcna narobiť voda, pokým sa spod poterov nedostane....
alltracboy
16.05.12,10:17
ja by som zapol kurenie a moc po tom nebehal.
220870
16.05.12,12:21
Ja by som kúrenie nezapínal.Treba zistiť príčinu a odstrániť.Do konca leta to možno vyschne.
lapejko
16.05.12,19:13
PE rúra od studne bude mať problém na spojke, prejsť foto inštalácií, vysekať lokálne a opraviť!
alltracboy
17.05.12,05:56
sak ked mal kurenie natlakovane, tak to asi v kureni byt nemoze nie?
val007
22.05.12,06:11
No aj nám sa stalo, že rúru sme nemali v spoji zvarenú a držala dva a pol roka. Našťastie to nebolo v podlahe ale v pivnici a potom nám to v tom spoji vyrazilo a veru zachvíľu bola plná pivnica vody. Takže ja by som tiež pozrela fotky a prezrela dobre spoje.
mirus321
26.05.12,19:16
Ďakujem za reakcie....Odstrániť závadu nebolo až tak ťažké, najväčší problém som videla v tom, ako odstrániť škody po vytopení....z obáv vzniku plesní a pod.
Keďže nám to poisťovňa uznala a všetky náklady spojené s opravami by mala preplatiť, rozhodli sme sa pre najrýchlejšiu (i keď možno nie najlacnejšiu) možnosť - vysúšanie a odvlhčovanie vytopených poterov.....Vysušiť by to mala firma za cca 2-3 týždne a musím povedať, že to nie je lacný špás. Ale riskovať do budúcna vznik plesní v poteroch i na spodných častiach omietky si nemôžeme dovoliť....
taiko
23.01.14,06:46
propagacia firmy, ci produktu, je proti etikete porady.
taiko
23.01.14,07:37
v tom pripade sa da pomoct konkretnemu cloveku poslanim sukromnej spravy
gerlach
23.01.14,18:25
spodne časti omietky by si mala natriet hasenym vapnom nie hydratom je to proti plesny