kokosko
16.05.12,17:57
Ahoj,poradaci,prosim vas ma niekto skusenost so suchym podlahovym kurenim?Potrebujem poradit,mame natiahnute podlahove kurenie,ale mame dilemu aky povrch na to dat,chceli by sme sa vyvarovat zalievat to betonom a citali sme na internete,ze su nejake povrchy miesto betonu ,Nemame s tym skusenost a dokonca ani kurenar co nam robi podlahovku to nepozna,manzela stale nahovara zaliat to betonom,ale kedze sa nam ma narodit babätko tak by som ten betom vynechala,lebo ten dlho vysycha.Este by ma zaujimalo,ak to niekto poznate .ci je to pevne,odhlucnene a hlavne ci ten povrch nebude vrzgat a ma vysoku nosnost.Citala som aj o nejakej keramickej dlazbe,ktora sa da dat hned na podlahovku ale je to strasne drahe,este chcem dodat,ze ide o podlahove kurenie plynove,teda kurime drevom v kotli v pivnici,dakujem a cakam na rady.
lapejko
16.05.12,19:07
keď už máte natiahnuté rúry ostáva iba betónovať, do ďalšej povrchovej úpravy treba vyčkať min tri týždne. Iná alternatíva ak sú rúry v systémovej doske, dá sa použiť tenký poter v kombinácii s fóliou Ditra, povrchová úprava možná už po dvoch dňoch, viac info na www.bekotec-therm.cz