SamuelSK
16.05.12,22:28
Teraz, ak pustim teplu vodu na plne gule, vypustim 100litrov vody, nesiaha teplota TUV ani na 40C.

Je toto na reklamaciu ? staznost? je to podvod ?

Mam videozaznam ako dokaz s casom a datumom a teplotou vody na teplomeri.
arizona
16.05.12,20:33
Teplá voda má mať na výtoku u konečného spotrebiteľa teplotu v rozsahu 45 až 55 °C. Určuje to vyhláška MH č. 152/2005 Z. z. zo 6. apríla 2005.
sito
16.05.12,20:50
A cirkuláčku máte?
SamuelSK
16.05.12,20:51
dik, vacsinou sa toto deje az po 0:30.. vacsinou o 0:00 je este 45-50C (proste horuca) ale dnes o 23:00 nemala ani 40C, tak to nastve a budem konat.. (nehovorim o pripadoch, ked musim tahat vodu cez niekolko poschodi, napriklad o 12:00 ked je kazdy v praci, no ja bohuzial doma a 30l ide len tak do kanala, kym zacne tiect aspon 40C voda.. a to si nemozem dovolit pustat 100% teplej a 0% studenej pocas sprchy, a ani zuby sa neda umyvat s 15C vodou :) )

Dik za rychlu odpoved.

"A cirkuláčku máte?"

Tak to netusim, v byte urcite nie, ale ci vo vchode, to neviem..
Gapo
17.05.12,06:32
A čo tak si spomenúť na nočný útlm. Niekedy keď je odber, tak môžeš mať teplú vodu aj po druhej v noci, ale ak nikto v noci "nepracoval" a nesprchoval sa je studená.
kopretinka
17.05.12,06:53
toto bol veľký problém aj u nás,prvá v baráku som vstávala,a neskutočne veľa vody mi odtieklo,kým začala tiecť teplá voda,to isté bolo aj keď som prišla z poobednej...treba skontrolovať tú "cirkuláčku". Odvtedy je to v poho...Doma v byte to nemáš,je to niekde na rozvode teplej vody.Ty to neskontroluješ,ale od toho tam máte správcu.
kopretinka
17.05.12,06:54
A čo tak si spomenúť na nočný útlm. Niekedy keď je odber, tak môžeš mať teplú vodu aj po druhej v noci, ale ak nikto v noci "nepracoval" a nesprchoval sa je studená.
Pokiaľ je obehové čerpadlo v poriadku,mám teplú vodu aj o druhej v noci.....plus mínus nejaký pol liter .....
nesca
17.05.12,06:56
No nám raz tak nejaký chytrák zavrel spiatočku...niekoľko dní to trvalo..nikomu nevadilo,že netečie teplá voda len mne..vyvolávala som do kotolne,čo stvárajú...už ma mali aj dosť :-)
Ale teraz som prišla nato,že máme jednú z batérii na odpis..evidentne ide z tej kuchynskej chladnejšia teplá voda ako z tej kúpelňovej.
verkaz
17.05.12,07:33
Teraz si neviem spomenúť ale existuje vyhláška, kde je povinnosť (myslím do roku 2013) urobiť v bytových domov vyregulovanie cirkulácie TÚV. Naše spoločenstvo si dalo vypracovať projekt.
Ako som sa dočítala aj tu na Porade, tak týmto vyregulovaním by sa malo odstrániť to, že z kohútika na TÚV tečie studená vody.
Odborníci doplnte ma.
Dáša_
17.05.12,08:15
u nás v meste sa tuším riešilo, že teplá voda sa zabezpečuje iba od 5 hodiny ráno do 23 hodiny. Mimo toho je smola. Úplne zbytočné je vodu odťahovať a míňať.
Gapo
17.05.12,10:53
u nás v meste sa tuším riešilo, že teplá voda sa zabezpečuje iba od 5 hodiny ráno do 23 hodiny. Mimo toho je smola. Úplne zbytočné je vodu odťahovať a míňať.
Hej to je ten nočný útlm. Tam kde to je, tak jednoducho vodu, ak nie je odber, nemáš teplú v tej dobe. No a na to sa aj vypína obehové čerpadlo, veď načo by točilo studenú vodu a míňalo elektrinu. Cirkulačné potrubie, resp. spiatočka je šachte kde sú stúpačky, je to polcólka tuším.
Gapo
17.05.12,10:55
Teraz si neviem spomenúť ale existuje vyhláška, kde je povinnosť (myslím do roku 2013) urobiť v bytových domov vyregulovanie cirkulácie TÚV. Naše spoločenstvo si dalo vypracovať projekt.
Ako som sa dočítala aj tu na Porade, tak týmto vyregulovaním by sa malo odstrániť to, že z kohútika na TÚV tečie studená vody.
Odborníci doplnte ma.
My to máme vyregulované a je to horšie ako keď sme to mali po starom, aspoň pre posledný vchod domu. Ale inak malo by to byť na to. Ibaže to nemá nič spoločné s nočným útlmom. Ak ho máte , môžeš mať aj päť krát vyregulované, nepomôže to :D
misoft
17.05.12,15:34
U nás dávnejšie (keď TÚV nebola vyregulovaná) sa stávalo (som dosť vysoko), že aj po odpustení kvanta vody som sa teplej nedočkal, ba niekedy tam bol spätný "cuc" (salo vzduch späť to vodovodu).
Po vyregulovaní je to lepšie, musím síce odpustiť cca 1,5L vody (straty v mojom rozvode - nie stupačke), ale potom to už ide (a 24 hodín).
K nočnému útlmu - niekedy je ale ekonomicky jednoduchšie udržiavať teplotu, ako potom zohrievať studenú vodu na 45-55°C (aj v spiatočke tečie teplá voda späť, i keď s nižšou teplotou cca 25-35°C) - teda je rozdiel zohrievať z teploty 10-15°C na 45-55°C ako udržiavať (prihrievať) z teploty 25-35 na 45-55°C
Zitulda
08.06.12,07:08
správne píšeš a ešte doplním, že pri nočnom odbere závisí aj to, že na ktorom poschodí bývaš. Po odpustení po pár minútach je voda aj vyššie teplá:)
Gapo
25.06.12,06:17
Práve o tom je nočný útlm, že obehové čerpadlo je vypnuté.
Lotarka
17.04.13,05:50
V našom meste sa začalo po bytových domoch odsúhlasovať vyregulovanie rozvodov TÚV. Pred nejakým rokom sme mali problém s odpúšťaním vody, aby tiekla teplá, no bolo to odstránené. V našom BD a ani na celom sídlisku nemáme urobené Kost-ky a preto ma zaujíma, či je vyregulovanie TÚV v rámci rozvodov v BD dostatočné a nie je to zbytočné, keď hlavný fakturačný merač sa nachádza v centrálnej kotolni a ak by prípadne na našom obvode nebol vyregulovaný niektorý iný rozvod v inom BD a vonkajšie rozvody TÚV. Som len laik, preto Vám ďakujem za akékoľvek objasnenie tejto problematiky.