podhygmin:-)
17.05.12,06:53
Bratislava-Ruzinov,3 izbovy,75m²,chladnicka s mrazakom + samostatny mrazak,2 PC,z toho jeden nonstop,3 TV LCD,LED,z toho dva 8hod denne,od roku 2008 zateplenie.Preplatok za rok 2010 108€,za rok 2011 215€.

http://img.janforman.com/th/DSCF1459tlg2.JPG (http://img.janforman.com/DSCF1459tlg2.JPG)

http://img.janforman.com/th/DSCF1460mlwu.JPG (http://img.janforman.com/DSCF1460mlwu.JPG)
Gapo
17.05.12,06:39
Akože čo nám to má povedať. Nechápem pointu. Dolož podrobnejšie fakty.:cool:
kopretinka
17.05.12,06:45
akože čo? podstatné sú aj sumy záloh......
podhygmin:-)
17.05.12,07:02
Gapo
Pointa?Snazil som sa poukazat na obrovske vyhody zateplenia.Niektori s tym maju problem (vlhkost a s nou suvisiaca tvorba plesní) a o zatepleni nechcu ani pocut.Za 4 roky ani naznak nejakych plesní a nazorny priklad klesajucej tendencie spotreby energie od roku 2008 ako sa zateplilo.A dovolim si pridat este jeden udaj co sa tyka spotreby elektrickej energie.Produkt od ZSE D2.R s mesacnou platbou 24€ a to sa vobec neobmedzujeme vo vyuzivani elektroniky a vydobytkov modernej doby :-)

kopretinka
Sumy mesacnych zaloh vidis v prilozenom obrazku,130€
kopretinka
17.05.12,07:11
to si mal napísať hneď,že propaguješ zateplenie.....
verkaz
17.05.12,07:37
Nevidím prepojenie spotreby elektrickej energie v byte so zateplením. Veď ľadnička, rádio, práčka a iné spotrebujú rovnaké množstvo elektriky, či je dom zateplený alebo nie.
podhygmin:-)
17.05.12,07:48
verkaz
A ja som myslel,ze ano :-) Vyviedol si ma z omylu.Som ti vdacny a pod podobne nezmyselne temy sa uz nepodpisem ako autor a nebudem ich zakladat :-)
misoft
17.05.12,09:36
to> podkygmin: neviem čo si tým chcel naznačiť -
3 izbovy,75m²,chladnicka s mrazakom + samostatny mrazak,2 PC,z toho jeden nonstop,3 TV LCD,LED,z toho dva 8hod denne,od roku 2008 zateplenie. - veď ty miešaš jablká s hruškami.
Toto čo si zobrazil, je vyúčtovanie za TÚV a energie na prípravu TÚV (teplá voda vo vodovode, teplá voda v radiátoroch) - elektrospotrebiče tam predsa nie sú započítavané - to dostaneš konečnú faktúru od ZSE.
Buď tak láskyplný - urob si trochu kontrolu usporiadania myšlienkových pochodov - inak potom sa tu prejavuješ ako (nechcem uraziť, ale otvorene napíšem) blbec.
nunenko
17.05.12,10:02
Gapo
17.05.12,10:46
Gapo
Pointa?Snazil som sa poukazat na obrovske vyhody zateplenia.Niektori s tym maju problem (vlhkost a s nou suvisiaca tvorba plesní) a o zatepleni nechcu ani pocut.Za 4 roky ani naznak nejakych plesní a nazorny priklad klesajucej tendencie spotreby energie od roku 2008 ako sa zateplilo.A dovolim si pridat este jeden udaj co sa tyka spotreby elektrickej energie.Produkt od ZSE D2.R s mesacnou platbou 24€ a to sa vobec neobmedzujeme vo vyuzivani elektroniky a vydobytkov modernej doby :-)

Iste čo sa týka zateplenia niet pochýb, že to prináša úspory. Aj tie grafy sú iba orientačné, pretože nie je tam uvedené aká bola zima v jednotlivých mesiacoch a pod. Napr. v r. 2010 tam máš nárast oproti r. 2009. Ale v konečnom dôsledku máš pravdu, že sa ušetrí. My ešte nemáme zateplený dom, takže svoje skúsenosti nemám, ale napríklad sa mi jedna pani sťažovala, čo už sú zateplený, že majú teraz veľmi chladno v bytoch, lebo im slniečko nepomôže. Holt na niečo je to dobré a na niečo nie. Nikto a nič nie je dokonalé.
Inak bez urážky, ja som si najprv myslel, že sa chváliš čo všetko doma máš :D
Ja šlapem na 20 € za elektro a nemôžem povedať, že nedávam pozor, aby sa zbytočne nesvietilo. Čo všetko žerie tú elektriku nebudem písať, vyzeralo by to smiešne, ale tiež sú to výdobytky modernej doby :D
nunenko
17.05.12,11:16
Zateplenie je isto aj a osožná záležitosť. Zdá sa že Váš dom čosi tepla ušetril. Porovnaním zrovnateľných rokov šetríte priemerne (odhadom) 50 000kWh za rok. U nás cena kWh vychádza na cca 0,095€.
Ak by sa do cena dôsledkom nižšieho odberu nezmenila tak dom ušetrí 5 000€ ročne. Zateplenie sa vám vráti, potom ako z týchto úspor vykryjete náklad na zateplenie. Koľko stálo zateplenie vášho domu?
A ešte čosi k preplatku, ak bola záloha na teplo ÚK stanovené podľa roku 2010 a správne, tak úsporu(cca 13% zo súčtu záloh za teplo) ma na svedomí nie zateplenie, ale najvýšší. Tých 215€ už je prejav vyššej moci a zle nastavenej zálohovej platby.
podhygmin:-)
17.05.12,11:34
misoft
...a vies ze to nie je ani podstatne?ale aj tak si dusevny krypel,nic v zlom,ked dokazes urazat pre uplnu hovadinu.Si pre mna nepodstatna a nezaujimava ludska bytost a dokonca ti prajem vsetko dobre,hlavne v dusevnom zivote.Dolezite je,ze sme zostrelili javorovy list,samozrejme obrazne aj ked s nazornou ukazkou.Pacifistom sa ospravedlnujem :)

http://img.janforman.com/th/DSCF1465fbd7.JPG (http://img.janforman.com/DSCF1465fbd7.JPG)
podhygmin:-)
17.05.12,11:53
správca,maž tému!!!
podhygmin:-)
17.05.12,11:56
Inak bez urážky, ja som si najprv myslel, že sa chváliš čo všetko doma máš :D

Vies,ze aj mne to tak pripada ked to teraz po sebe citam?Chvalit sa budem ked budem tvrdit,ze som vlastnikom dalsich troch bytov,co je vlastne aj pravda a teraz som sa vazne nechcel chvalit,bol to len priklad :D Admin nech vymaze temu ked to niekoho irituje.
trisestri
17.05.12,12:12
3izbovy byt,bezne spotrebice ,pc a notbook 12-14 hod denne,tv jeden cca 10 hod denne-spotreba cca 2700 kwh rocne.
podhygmin:-)
17.05.12,12:21
3izbovy byt,bezne spotrebice ,pc a notbook 12-14 hod denne,tv jeden cca 10 hod denne-spotreba cca 2700 kwh rocne.
Spravne,aj pre toto som zalozil temu,porovnat,odkomunikovat medzi sebou spotrebu energie,jej setrenie atd.
Gapo
17.05.12,12:28
Vies,ze aj mne to tak pripada ked to teraz po sebe citam?Chvalit sa budem ked budem tvrdit,ze som vlastnikom dalsich troch bytov,co je vlastne aj pravda a teraz som sa vazne nechcel chvalit,bol to len priklad :D Admin nech vymaze temu ked to niekoho irituje.
Škoda že si to trochu nedomyslel, inak by to bola dobrá téma. Zrejme si bol rozptýlený hokejom. ;) :D
podhygmin:-)
17.05.12,13:22
My ešte nemáme zateplený dom, takže svoje skúsenosti nemám, ale napríklad sa mi jedna pani sťažovala, čo už sú zateplený, že majú teraz veľmi chladno v bytoch, lebo im slniečko nepomôže.
Holt,starsi ludia,teda predpokladam,ze to bola starsia pani,su uz viac nachylnejsi na zmenu teplot,a co vyhovuje jednemu,nemusi vyhovovat druhemu.Vyhoda zateplenia paradoxne spociva aj v tom,ze pri vyssich teplotach v lete sa tak neprehrieva panel a teplota v interiery je znesitelnejsia.
kopretinka
17.05.12,13:56
Spravne,aj pre toto som zalozil temu,porovnat,odkomunikovat medzi sebou spotrebu energie,jej setrenie atd.taká téma tu už je,hľadaj
misoft
17.05.12,15:24
Ďakujem za "fundované" ohodnotenie mojej maličkosti :D. Nebudem naplno hodnotiť tvoj psychologický profil (bolo by to už pod moju úroveň)
Gapo
17.05.12,15:55
To je fakt, ale v prechodnom období, keď sa ešte alebo už nekúri je to mínus.