gymka
17.05.12,16:32
našla som tu veľa ľudí, ktorí dokážu človeku pomôcť, poslali mi úžasné rady, ktoré mi pomohli riešiť moju situáciu. tak som sa rozhodla založiť novú tému, kde by sme si posielali rady, ako bojovať, radovať sa, tešiť sa.... proste ako žiť.
ak máte chuť skúste niečo pridať.
gymka
17.05.12,14:33
ja pridávam pieseň, ktorá mi v poslednom období dáva pocit, že " som mladá"
http://www.youtube.com/watch?v=FQLGhPHzxjc
gymka
17.05.12,14:34
neviem, je to jednoduchá pieseň, ale mám pocit, že tí dvaja si ju užívajú a majú radosť zo života
avalik
17.05.12,14:49
mna tato vzdy postavi na nohy :)


http://www.youtube.com/watch?v=v4TyXOg6dvQ
avalik
17.05.12,14:53
gymka
17.05.12,14:55
tie piesne sú krásne, stačí počúvať tie slová......
avalik
17.05.12,14:56
gymka
17.05.12,14:56
viete čo urobím? pozbieram vaše nápady a napálim si ich na CD
inges
17.05.12,14:59
Mne vždy pri pocite smutna a beznádeje pomohli piesne Daniela Landu. Boli síce plné tragédie a bolesti, ale mňa vždy donútili premýšľať, že život mám len jeden a akákoľvek situácia, ktorú v ňom preskáčem rýchlejšie, či pomalšie je pre mňa iba hnacou silou aby bolo stále lepšie a lepšie:) A pomohlo.
avalik
17.05.12,15:00
viete čo urobím? pozbieram vaše nápady a napálim si ich na CD

suhlasim :)

aj ja mam napalene "protidepkove CD" ... a pustam si ho na plne gule :D
inges
17.05.12,15:03
IMT Smile a Marián Čekovský : Myslím, že môže byť.
lujza.j
17.05.12,18:24
nefunguje
lubko6394
18.05.12,05:11
Je ti takto ? : http://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=endscreen&v=DJjJ5WB3izg

Tak sa prestaň ľutovať a ži naplno.
buchač
18.05.12,05:17
IMT Smile a Marián Čekovský : Myslím, že môže byť.
...keď IMT počujem , tak chytím takú depku , že dumem nad spôsobom smrti ....

Či Táslera obesiť , zastreliť , utopiť , otráviť , poprípade aj kudlu mu položiť ...:---
inges
18.05.12,05:22
tak dá sa aj kombinácia všetkých spôsobov:)
buchač
18.05.12,06:02
Nedá sa utopiť v kombinácii všetkých...ale inak ?...vypijem jed , keď budem na šranku visieť , spácham harakiriki a následne sa strelím do vodou naplnených úst...:-) :-)...
misoft
18.05.12,06:45
....potom sa polejem horľavinou, zapálim a šmarim do štiepkovača. Keď dôkladne, tak dôkladne :D
misoft
18.05.12,06:48
...keď IMT počujem , tak chytím takú depku , že dumem nad spôsobom smrti ....

Či Táslera obesiť , zastreliť , utopiť , otráviť , poprípade aj kudlu mu položiť ...:---

A čo takto:
http://lh5.ggpht.com/0kkqeeKiKZLZqEtb0kbmYJ9aBIDW2danYMOr6H6Pft9CWB4XyN XzRmb-Iky5ORrzlAGNC3xCYx66HOmFPBw=s48
Marína
18.05.12,07:26
viete čo urobím? pozbieram vaše nápady a napálim si ich na CD
Gymka, posielam ti moje video, dúfam, že poteší.;) Želám, aby si čím skôr "zakopla" o niečo(niekoho), čo(kto) zastrie tvoje doterajšie pocity.:)

http://www.youtube.com/watch?v=9FeBZzPA9co
Marína
18.05.12,07:44
Predsa mi ešte nedalo, keď som si bližšie všimla, že zrejme acoustic muzika je tvoja srdcovka, takže ešte jedna pre teba:

http://www.youtube.com/watch?v=MOk5yYLAQvU&feature=my_favorites&list=FLKw8uUN5uUeEbciuchGg3-Q
intro
18.05.12,08:27
lofr
18.05.12,09:07
neviem, je to jednoduchá pieseň, ale mám pocit, že tí dvaja si ju užívajú a majú radosť zo života

Jakze ti dvaja?
Ja tam vidim styroch. A niesom opity!!!
kopretinka
18.05.12,09:37
Jurivo
18.05.12,10:44
Čo je to depka? ;)
trinity1973
18.05.12,11:20
hlavne nesed doma a chod medzi ludi, lebo si nepomozes ziadnou piesnou :)
rennka
18.05.12,12:26
nieco pre potesenie usi, oci aj duse ...

http://www.youtube.com/watch?v=8-Mc36XLwGQ
danushka
18.05.12,13:20
...a banány, veľa banánov, obsahujú serotonín :)
hubatá
18.05.12,13:32
Proti depke, smútku, bolesti mi vždy pomohla - fyzická práca. Keď je človek unavený od práce, zaspí aj neumytý, hladný a bez tabletiek. Ráno sa zobudí svieži, hladný, smädný, to znamená že sa mu vracajú ľudské fyzické potreby, musí sa od základu o seba postarať, prekonať potrebu ležať v posteli a ľutovať sa.

Vybrať si takú fyzickú prácu alebo záľubu, ktorá vyžaduje kontakt s inými ľuďmi ako je napr. záhradkárstvo, turistika, chatárstvo, zbieranie húb. Títo ľudia sú veľmi družní, zvyknutí si navzájom pomáhať, ale aj slušne posedieť v zmiešanom kolektíve. Spoločné záujmy zbližujú, vyvinie sa družný rozhovor, prirodzenou cestou vzniká veľa zážitkov, nadväzujú sa užšie priateľstvá, pozýva sa domov .......
Ideálny je aj psík, človek je prinútený ísť s ním niekoľkokrát za deň von, postarať sa o neho, stretne sa s kopou známych pri venčení, dá sa s ním pohovoriť, lebo sa tvári ako keby rozumel. Napr. mačka, vtáčik, rybičky nie sú vôbec vhodné, človek i keď s nimi komunikuje, ale naďalej zostáva zatvorený doma so svojim problémom.

Odrazu človek zistí že nemá na nič čas, nestačí mu ani 24 hodín aby stihol porobiť všetko čo chcel a plánuje dopredu čo urobí zajtra, pozajtra, v sobotu, v nedeľu, na jar, o rok. Našiel zmysel života a s radosťou očakáva každý nový deň. Neustále vyzváňa mobil, volajú priatelia, dohodnú sa návštevy raz u jedného, raz u druhého, teba niečim pohostiť, nakúpiť, upiecť lepší koláč ako mala minule Eva.

Človek sa prestáva zaoberať len sebou, začne mať obavu o priateľku/ľa ak jeden deň sa nevidia, alebo nezazvoní mobil.
Už nie je sám, nemá čas na depku, sebaľutovanie, nemá čas utrieť prach, povysávať, vziať tableku načas a naraz len zistí že ju ani nepotrebuje .......... lebo žije pre zážitky, priateľov, psíka, záhradu, prírodu.
Antea
18.05.12,15:22
uct2007
18.05.12,17:22
Každý deň prežiť tak, akoby bol posledný !!
Prestať sa ľutovať a zamerať všetky myšlienky iným smerom, radovať sa zo života a žiť ho naplno. Všímať si život okolo seba, ako je vonku krásne, isť medzi ľudí a nezašívať sa doma so svojou sebaľútosťou.
arizona
18.05.12,18:20
nadhera
korela
18.05.12,20:17
Živá hudba mi chýba v našich uliciach, naposledy som vídavala Bolívijcov. Toto je pekné.
VieraPopluharova
19.05.12,09:29
Proti depke, smútku, bolesti mi vždy pomohla - fyzická práca. Keď je človek unavený od práce, zaspí aj neumytý, hladný a bez tabletiek. Ráno sa zobudí svieži, hladný, smädný, to znamená že sa mu vracajú ľudské fyzické potreby, musí sa od základu o seba postarať, prekonať potrebu ležať v posteli a ľutovať sa.

Vybrať si takú fyzickú prácu alebo záľubu, ktorá vyžaduje kontakt s inými ľuďmi ako je napr. záhradkárstvo, turistika, chatárstvo, zbieranie húb. Títo ľudia sú veľmi družní, zvyknutí si navzájom pomáhať, ale aj slušne posedieť v zmiešanom kolektíve. Spoločné záujmy zbližujú, vyvinie sa družný rozhovor, prirodzenou cestou vzniká veľa zážitkov, nadväzujú sa užšie priateľstvá, pozýva sa domov .......
Ideálny je aj psík, človek je prinútený ísť s ním niekoľkokrát za deň von, postarať sa o neho, stretne sa s kopou známych pri venčení, dá sa s ním pohovoriť, lebo sa tvári ako keby rozumel. Napr. mačka, vtáčik, rybičky nie sú vôbec vhodné, človek i keď s nimi komunikuje, ale naďalej zostáva zatvorený doma so svojim problémom.

Odrazu človek zistí že nemá na nič čas, nestačí mu ani 24 hodín aby stihol porobiť všetko čo chcel a plánuje dopredu čo urobí zajtra, pozajtra, v sobotu, v nedeľu, na jar, o rok. Našiel zmysel života a s radosťou očakáva každý nový deň. Neustále vyzváňa mobil, volajú priatelia, dohodnú sa návštevy raz u jedného, raz u druhého, teba niečim pohostiť, nakúpiť, upiecť lepší koláč ako mala minule Eva.

Človek sa prestáva zaoberať len sebou, začne mať obavu o priateľku/ľa ak jeden deň sa nevidia, alebo nezazvoní mobil.
Už nie je sám, nemá čas na depku, sebaľutovanie, nemá čas utrieť prach, povysávať, vziať tableku načas a naraz len zistí že ju ani nepotrebuje .......... lebo žije pre zážitky, priateľov, psíka, záhradu, prírodu.


Na tento príspevok musím reagovať: sama by som to tak nevystihla a z osobnej skúsenosti môžem potvrdiť je to najlepší spôsob proti depke a samozrejme i to čo napísala učt007.....
buchač
19.05.12,09:31
Proti depke, smútku, bolesti mi vždy pomohla - fyzická práca. Keď je človek unavený od práce, zaspí aj neumytý, hladný a bez tabletiek. Ráno sa zobudí svieži, hladný, smädný, to znamená že sa mu vracajú ľudské fyzické potreby, musí sa od základu o seba postarať, prekonať potrebu ležať v posteli a ľutovať sa.

Vybrať si takú fyzickú prácu alebo záľubu, ktorá vyžaduje kontakt s inými ľuďmi ako je napr. záhradkárstvo, turistika, chatárstvo, zbieranie húb. Títo ľudia sú veľmi družní, zvyknutí si navzájom pomáhať, ale aj slušne posedieť v zmiešanom kolektíve. Spoločné záujmy zbližujú, vyvinie sa družný rozhovor, prirodzenou cestou vzniká veľa zážitkov, nadväzujú sa užšie priateľstvá, pozýva sa domov .......
Ideálny je aj psík, človek je prinútený ísť s ním niekoľkokrát za deň von, postarať sa o neho, stretne sa s kopou známych pri venčení, dá sa s ním pohovoriť, lebo sa tvári ako keby rozumel. Napr. mačka, vtáčik, rybičky nie sú vôbec vhodné, človek i keď s nimi komunikuje, ale naďalej zostáva zatvorený doma so svojim problémom.

Odrazu človek zistí že nemá na nič čas, nestačí mu ani 24 hodín aby stihol porobiť všetko čo chcel a plánuje dopredu čo urobí zajtra, pozajtra, v sobotu, v nedeľu, na jar, o rok. Našiel zmysel života a s radosťou očakáva každý nový deň. Neustále vyzváňa mobil, volajú priatelia, dohodnú sa návštevy raz u jedného, raz u druhého, teba niečim pohostiť, nakúpiť, upiecť lepší koláč ako mala minule Eva.

Človek sa prestáva zaoberať len sebou, začne mať obavu o priateľku/ľa ak jeden deň sa nevidia, alebo nezazvoní mobil.
Už nie je sám, nemá čas na depku, sebaľutovanie, nemá čas utrieť prach, povysávať, vziať tableku načas a naraz len zistí že ju ani nepotrebuje .......... lebo žije pre zážitky, priateľov, psíka, záhradu, prírodu.

........hm........................................ .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ...........................................
VieraPopluharova
19.05.12,09:45
bez komentára....
buchač
19.05.12,10:33
Na tento príspevok musím reagovať: sama by som to tak nevystihla a z osobnej skúsenosti môžem potvrdiť je to najlepší spôsob proti depke a samozrejme i to čo napísala učt007.....


........hm........................................ .................................................. .................................................. .................................................. .................................................. ...........................................
...hm.............................že ja radšej nie .....:rolleyes:

Nemôžem potvrdiť vyššie uvedené vety ....teda nie vždy to platí , nie v každom čase , nie vždy u každého ....

......to len na doplnenie toho ....že hm ...;)
VieraPopluharova
19.05.12,10:55
chápem.....súhlasím.....vždy ma musíš opraviť.....beriem...
buchač
21.05.12,05:30
Očuj , Ty s tým pancierom....len iba neopravujem , doplňam ...
dogicka
21.05.12,10:08
úžasne si to napísala.....
slava58
22.05.12,10:06
Po dlhšej dobe som zašla na poradu a zaujala má téma "proti depke". Myslím si však, že na to idete akosi opačne. Myslím, že žiť rušným, spoločenským životom, mať okolo seba veľa priateľov, je veľmi pekné asi aj nevyhnutné, lebo sme ľudia. Ale treba si nájsť aj akýsi pokoj v duši. Mať rád sám seba, sám sebe si byť najlepším spoločníkom. Lebo celých 24 hodín predsa nemôžeme byť v spoločnosti priateľov. A možno niekedy si tú smutnú chvíľu aj plne prežiť, nechať ju odznieť ako sa hovorí....a ona iste odíde, lebo nemôže byť stále len zle. Svet je predsa plný protikladov.... a vedieť, že zasa, možno už zajtra bude dobre.
Veď si len uvedomme všetci, keby sme boli stále len veselí, nevedeli by sme aký je to príjemný pocit....niečo podobné som kdesi čítala....
toľko môj skromný príspevok :))
buchač
22.05.12,10:13
Po dlhšej dobe som zašla na poradu a zaujala má téma "proti depke". Myslím si však, že na to idete akosi opačne. Myslím, že žiť rušným, spoločenským životom, mať okolo seba veľa priateľov, je veľmi pekné asi aj nevyhnutné, lebo sme ľudia. Ale treba si nájsť aj akýsi pokoj v duši. Mať rád sám seba, sám sebe si byť najlepším spoločníkom. Lebo celých 24 hodín predsa nemôžeme byť v spoločnosti priateľov. A možno niekedy si tú smutnú chvíľu aj plne prežiť, nechať ju odznieť ako sa hovorí....a ona iste odíde, lebo nemôže byť stále len zle. Svet je predsa plný protikladov.... a vedieť, že zasa, možno už zajtra bude dobre.
Veď si len uvedomme všetci, keby sme boli stále len veselí, nevedeli by sme aký je to príjemný pocit....niečo podobné som kdesi čítala....
toľko môj skromný príspevok :))

...viď vyššie ........

Preto som hmkal ........práve preto , že som nesúhlasil s daným názorom ....

Tu si tiež pohmkám ....práve preto , že súhlasím ...:)

Respektíve ....aj jedno a aj druhé .....no nie iba jedno alebo druhé ...