SamuelSK
17.05.12,19:29
http://peniaze.pravda.sk/spotrebitel/clanok/26809-restauracie-ponukaju-najmae-polsku-hydinu/


Z 12-tisíc slovenských reštaurácií nakupuje len 85 zariadení hydinu priamo od slovenských výrobcov. Zvyšok nakupuje predovšetkým vo veľkoobchodoch, akým je napríklad reťazec Metro.

Ma niekto mena tych 85 restauracii?

Lebo bez neho budem chodit jest radsej 100km do zahranicia..

Z toho mi ale vyplyva, ze 85 restik.. hmm, cize znacna cast aj tych "luxusnych" berie nejaky humus z polska ?

ufff,


vedel som ze je jest na slovensku humus, ale az takyto ?!
kopretinka
17.05.12,17:30
hm,mať tvoje problémy s reštikami....
veronikasad
17.05.12,17:46
Samo, začni chovať sliepky a var si obed sám, budeš mať 100%-nú istotu čo zješ
janka01
17.05.12,18:06
..... napr. spoločnosť HSH má svoje odberateľské reštaurácie zverejnené na svojej stránke
http://www.hsh.sk/page.php?8
myara
17.05.12,18:07
http://peniaze.pravda.sk/spotrebitel/clanok/26809-restauracie-ponukaju-najmae-polsku-hydinu/


Z 12-tisíc slovenských reštaurácií nakupuje len 85 zariadení hydinu priamo od slovenských výrobcov. Zvyšok nakupuje predovšetkým vo veľkoobchodoch, akým je napríklad reťazec Metro.

Ma niekto mena tych 85 restauracii?

Lebo bez neho budem chodit jest radsej 100km do zahranicia..

Z toho mi ale vyplyva, ze 85 restik.. hmm, cize znacna cast aj tych "luxusnych" berie nejaky humus z polska ?

ufff,


vedel som ze je jest na slovensku humus, ale az takyto ?!


Pizza Mizza ma na prevadzke na Tobruckej reklamu, ze odobera Kralovske kura
lujza.j
17.05.12,19:58
mimotemykeby si prevádzkoval reštiku tiež by si varil z tohto "humusu" lebo ceny nepustia.....inak nie je povinné jesť v reštike a kuracinu.
SamuelSK
17.05.12,19:58
nj, ak to ludom nevadi :D ...

ale mne to vadi.. lebo zdravie mam len jedno.. .
lujza.j
17.05.12,20:02
nj, ak to ludom nevadi :D ...

ale mne to vadi.. lebo zdravie mam len jedno.. .
tak nech sa páči......http://www.zlacnene.sk/detail/hovadzia-svieckova-167954/
kopretinka
17.05.12,21:07
tak nech sa páči......http://www.zlacnene.sk/detail/hovadzia-svieckova-167954/
no nekúp to :D 699,- € za kilo :D
korela
17.05.12,21:53
mimotemykeby si prevádzkoval reštiku tiež by si varil z tohto "humusu" lebo ceny nepustia.....inak nie je povinné jesť v reštike a kuracinu.
Ide o princíp. Sú ľudia, ktorí sú ochotní zaplatiť za kvalitné jedlo, či zo zdravotných dôvodov, vďaka svojmu štandardu, alebo nejakých iných dôvodov.
Bola tu taká téma o stravných lístkoch asi pred rokom. Niekto riešil, či nemôže dostať gastrolístky do ruky. Odpovede: nie, musí chodiť do reštaurácie. Bola jedinou v dedine. Viem si predstaviť ako sa tam ľudia vzájomne poznajú, aké tam môžu byť i nie spriaznené duše, dokonca znepriatelené. Ťažká situácia. Alebo priniesť na pracovisko potvrdenie od lekára, že má zdravotné dôvody.

Ja sa pýtam, kde sme? Píše sa rok 2012. Ako môže niekto niekomu diktovať, kde sa má najesť?
Dobre ďaleko pokročila táto otrokárska spoločnosť. Jesť niekde v krčme, ktorá sa mi štíti. Napr.

Táto téma je ekvivalent gastrolístkov. Hosťa v reštauráciách nútia jesť zákazníka celoplošne jedlo, ktoré vnútorne odmieta. Nemá na výber.
Heni
18.05.12,05:26
http://peniaze.pravda.sk/spotrebitel/clanok/26809-restauracie-ponukaju-najmae-polsku-hydinu/


Z 12-tisíc slovenských reštaurácií nakupuje len 85 zariadení hydinu priamo od slovenských výrobcov. Zvyšok nakupuje predovšetkým vo veľkoobchodoch, akým je napríklad reťazec Metro.

Ma niekto mena tych 85 restauracii?

...



je ale možné, že v tých 85-tich reštauráciách nenakupujú všetku hydinu od slovenských výrobcov...

myslím si, že nakúpia napr. 50 % hydiny od slovenského výrobcu a 50 % hydiny lacnejšej, od iného výrobcu (poľsko, metro a pod.)

ale, kedže nakupujú aj od slov.výrobcov - to sa povie nahlas - a tak sú na tom "správnom" zozname, ale že si zásoby dopĺňajú aj nevhodnou hydinou, to už je potichučky... ;)
kopretinka
18.05.12,07:07
to nie je chyba reštaurácií,že nekupujú slovenskú hydinu,to je chyba štátu,že nepodporuje slov.hydinárov a že dovolí ten bordel z Poľska a Brazílie,aby sa dostal cez hranice.
bjuty smis
18.05.12,07:40
prečítal som si tému aj príspevky.....
velmi by ma zaujímalo, prečo si myslíte, že slovenská hydina je 100% kvalitná, bio turbo super a dovozové mäso je odpad, sajrajt a podobne....
ak ste si nevšimli, slovenskí hydinári pravidelne masírujú verejnosť týmito nezmyslami, aby zastavili katastrofálny prepad predaja a neschopnosť konkurovať .....
kopretinka, prečo je mäso z brazílie Bordel a odpad ??
bjuty smis
18.05.12,07:41
kopretinka
18.05.12,07:50
prečítal som si tému aj príspevky.....
velmi by ma zaujímalo, prečo si myslíte, že slovenská hydina je 100% kvalitná, bio turbo super a dovozové mäso je odpad, sajrajt a podobne....
ak ste si nevšimli, slovenskí hydinári pravidelne masírujú verejnosť týmito nezmyslami, aby zastavili katastrofálny prepad predaja a neschopnosť konkurovať .....
kopretinka, prečo je mäso z brazílie Bordel a odpad ??
kúp si naše čerstvé kura a kúp si mrazené odniekiaľ z dovozu.mrazené je napichané vodou,a nikto nevie,čím to kura bolo kŕmené.Naše farmy sú pod kontrolov veterinárov,o tých poľských by som pochybovala....a brazílske :D to fakt už nemáme odkiaľ dovážať??

http://www.lenprezeny.sk/clanok-699.html
http://www.cas.sk/clanok/223865/viete-co-kupujete-pri-polskej-kuracine-platite-za-40-vody.html
aj češi už prestávajú kupovať poľské kurence,len momentálne ten článok neviem nájsť
kopretinka
18.05.12,07:51
bjuty smis
18.05.12,08:04
. ..Firma mala krmivo od poľského dodávateľa...

no a ??
to máš napísané na obale ? že krmené len slobenským krmovom ? ostatné naše hydinárne majú odkial krmivo ? všetci slovenské ? netušíme, však ?
kopretinka
18.05.12,08:05
no a ??
to máš napísané na obale ? že krmené len slobenským krmovom ? ostatné naše hydinárne majú odkial krmivo ? všetci slovenské ? netušíme, však ?
dala som ti tam link na slovenské kura.....ak by si to čítal,tak by si vedel,že úprimné kura má záruku svojho pôvodu aj pôvodu a druhu krmiva
http://www.uprimnekurca.sk/
http://www.uprimnekurca.sk/par-faktov
katkup
18.05.12,08:07
moj znamy teraz si zobral restiku pod seba, bo tiez mal nervy, ze v dnesnej dobe sa clovek boji jest v restike....ked vosiel do kuchyne a povedal upratovacke a kucharom, ze cez vikend bude restika zavreta a chce od nich za ten cas, aby komplet vyupratovali tu x cm masnotu, tak sefkuchar na neho pozrel a dal hned vypoved.....ale ostatni sa chopili upratovania aj s novymi majitelmi, totalne ju vyluxovali, nakupuju potraviny v AT :) bo na Sk presne ako sa to spomina, tiez krmia tie kurence polskymi srackami, aj ked klobuk dole vynimkam!!!! maju moj obdiv :)
takze teraz som velmi vdacna tomu znamemu, ze ma takuto motivaciu a ja s radostou z casu na cas sa tam idem najest, bo viem, ze platim nielen za vyborne chute na tanieri, ale aj kvalitu :) ak chce niekto info o tejto restike, poslem mu to do spravy, nech nerobim akoze len reklamu, len som chcela vyjadrit nazor k danej teme a je mi smutno z toho co konzumujeme a pritom vobec nerozmyslame a ked sme starsi a nase tele chore z toho vsetkeho, tak sa cpeme farmaceutickym svinstvom :(
bjuty smis
18.05.12,08:08
to ale nie je problém , že slovenské vs. zahraničné, ale čerstvé vs. mrazené maso :
Vysvetľuje riaditeľ Výskumného ústavu potravinárskeho Peter Šimko
Každý konzervačný zákrok určitým spôsobom znižuje kvalitu potravín. Mrazenie je tiež konzervačným zákrokom, čiže aj pri mrazenej hydine platí, že takéto mäso je v porovnaní s čerstvým výrobkom menej kvalitné. Pri mrazení odchádzajú z mäsa látky, ako sú bielkoviny, aminokyseliny alebo rôzne vitamíny. Rozmrazené mäso sa tiež podstatne rýchlejšie kazí ako čerstvé.
bjuty smis
18.05.12,08:09
dala som ti tam link na slovenské kura.....ak by si to čítal,tak by si vedel,že úprimné kura má záruku svojho pôvodu aj pôvodu a druhu krmiva
http://www.uprimnekurca.sk/
http://www.uprimnekurca.sk/par-faktov

čítal som to, je to reklamný článok hyza...ale ja som sa pýtal na ostatné , nie len na hyza....
kopretinka
18.05.12,08:10
no a ??
to máš napísané na obale ? že krmené len slobenským krmovom ? ostatné naše hydinárne majú odkial krmivo ? všetci slovenské ? netušíme, však ?
ve´d nikto ťa nenúti kupovať slovenské kurence.....kúp si mrazené,a zistíš,že po rozmrazení má o 30deko menej a po uvarení zase o ďalších 30 deko je ľahšie.....kupuj si mrazené lacné výhodné kuracie prsia bohvie odkiaľ a po prerátaní zistíš,ako boli výhodné a lacné :D
raz som sa ulakomila a nikdy viac,aj po rozmrazení pustili toľko vody,že na panvici plávali v pol litri vody a to som ich chcela opekať....putovali rovno do koša,ani pes to nechcel:mad:
lofr
18.05.12,10:13
Slovenske gastronomicke sluzby su jedna velka katastrofa, pocnuc od samotnej kvality surovin, az po energiu, ktoru vlozi kuchar do jedla (staci sa zapocuvat do dementnych reci, ktore sa siria z kuchyn), az po samotnu dopravu jedla v podobe nevludneho personalu, ktoremu chyba usluznost a dobroprajnost.

Vynimky treba hladat ako ihle v kope sena, ale su.
V zasade ale nedoporucujem jest masove jedla nikomu. V restike by som si nikdy nedal maso, ani keby som ho jedaval. A doporucujem to kazdemu, a viem preco.
Co teda potom ostava, rizoto? To si spravim doma. Cestoviny? Detto. Snad jedine cerstve stoja za uvahu s ktorymi sa cloveku doma nechce piplat. Pizzu? To je samostatna tema, ako je to z pizzerkami. :-) Co teda ostava? Predrazeny salat?
Snad jedine rozumne restauracne miesta mi prijdu restauracie s exotickou vegetarianskou kuchynou, proste nieco extra, zo zeleniny, celkom zdrave, dobre ochutene a spravene. Piplat sa zo zeleninou je vzdy casovo narocne, a tak za to si snad aj niekedy stoji priplatit, ked sa niekto vypiple za mna. Pretoze spravit dobre bezmasite jedlo je podla mna narocnejsie, a vyzaduje vacsie schopnosti, nez spravit jedlo masite.
To je asi aj dovod, preco do restiky chodim len zriedkavo, a to na: Pizzu, domace cestoviny (susene nie - tie si doma spravim zasadne lepsie uz preto, ze skupim kvalitne talianske, ktore v restike takmer nikdy nedaju), a Indicke vegetarianske jedla. Za nic ine sa 4-6 eur neoplati dat, na slovensku nie.
bjuty smis
18.05.12,14:40
ve´d nikto ťa nenúti kupovať slovenské kurence.....kúp si mrazené,a zistíš,že po rozmrazení má o 30deko menej a po uvarení zase o ďalších 30 deko je ľahšie.....kupuj si mrazené lacné výhodné kuracie prsia bohvie odkiaľ a po prerátaní zistíš,ako boli výhodné a lacné :D
raz som sa ulakomila a nikdy viac,aj po rozmrazení pustili toľko vody,že na panvici plávali v pol litri vody a to som ich chcela opekať....putovali rovno do koša,ani pes to nechcel:mad:
kopretinka, ja si kupujem aj slovenské kurence :))
len upozorňujem, že porovnávaš - a v tomto príspevku zase - zahraničné mrazené vs. slovenské čerstvé....zo slovenských mrazených nevytečie žiadna voda ?? na to som narážal....ale nemám najmenšíproblém si kúpiť kvalitné brazílske prsia...šmejdy sú čínske kvôli nízkym hygienickym štandardom a nemožnosti ustrážiť kvalitu. s polskými je problé, že sa rozpadajú a z polovičky musíš spraviť soté, nevyjde ti poriadne 100-150g porcia...ale to zaujíma hlavne kuchárov v reštauráciach...
lujza.j
18.05.12,16:27
Slovenske gastronomicke sluzby su jedna velka katastrofa, pocnuc od samotnej kvality surovin, az po energiu, ktoru vlozi kuchar do jedla (staci sa zapocuvat do dementnych reci, ktore sa siria z kuchyn), az po samotnu dopravu jedla v podobe nevludneho personalu, ktoremu chyba usluznost a dobroprajnost.

Vynimky treba hladat ako ihle v kope sena, ale su.
V zasade ale nedoporucujem jest masove jedla nikomu. V restike by som si nikdy nedal maso, ani keby som ho jedaval. A doporucujem to kazdemu, a viem preco.
Co teda potom ostava, rizoto? To si spravim doma. Cestoviny? Detto. Snad jedine cerstve stoja za uvahu s ktorymi sa cloveku doma nechce piplat. Pizzu? To je samostatna tema, ako je to z pizzerkami. :-) Co teda ostava? Predrazeny salat?
Snad jedine rozumne restauracne miesta mi prijdu restauracie s exotickou vegetarianskou kuchynou, proste nieco extra, zo zeleniny, celkom zdrave, dobre ochutene a spravene. Piplat sa zo zeleninou je vzdy casovo narocne, a tak za to si snad aj niekedy stoji priplatit, ked sa niekto vypiple za mna. Pretoze spravit dobre bezmasite jedlo je podla mna narocnejsie, a vyzaduje vacsie schopnosti, nez spravit jedlo masite.
To je asi aj dovod, preco do restiky chodim len zriedkavo, a to na: Pizzu, domace cestoviny (susene nie - tie si doma spravim zasadne lepsie uz preto, ze skupim kvalitne talianske, ktore v restike takmer nikdy nedaju), a Indicke vegetarianske jedla. Za nic ine sa 4-6 eur neoplati dat, na slovensku nie.
súhlas...... sa čuduješ, že gastronómia je u nás v takom suteréne ako je... ja nie....robia tam ľudia, ktorí nie su od fachu a potom to tak vyzerám....vyučeného s profi grifmi "majiteľ" nezaplatí, ale ved natočiť pivo vie každý blbec.... nevadí že nemá chovanie......
kuchári? hmmm ... to sú veľký páni aj 80e za deň aj viac berú.... len výsledok niekdy na grc...
potom napríklad BA to už koľko tu bude reštaurácii otvorených, akože nik tu nestanoví nejaké zdravé množstvo reštaurácii, je to tu proste premnožené....
chodím maximálne na pizzu a to len niekde, lebo ani to tu nevedia....
domáce talianske cestoviny.... to kam chodíš? a potom občas na čínu, ale to je tiež , že ani boh nevie, že či si nedávaš nejakého "bobika" ;)
myara
18.05.12,16:51
Slovenske gastronomicke sluzby su jedna velka katastrofa, pocnuc od samotnej kvality surovin, az po energiu, ktoru vlozi kuchar do jedla (staci sa zapocuvat do dementnych reci, ktore sa siria z kuchyn), az po samotnu dopravu jedla v podobe nevludneho personalu, ktoremu chyba usluznost a dobroprajnost.

Vynimky treba hladat ako ihle v kope sena, ale su.
V zasade ale nedoporucujem jest masove jedla nikomu. V restike by som si nikdy nedal maso, ani keby som ho jedaval. A doporucujem to kazdemu, a viem preco.
Co teda potom ostava, rizoto? To si spravim doma. Cestoviny? Detto. Snad jedine cerstve stoja za uvahu s ktorymi sa cloveku doma nechce piplat. Pizzu? To je samostatna tema, ako je to z pizzerkami. :-) Co teda ostava? Predrazeny salat?
Snad jedine rozumne restauracne miesta mi prijdu restauracie s exotickou vegetarianskou kuchynou, proste nieco extra, zo zeleniny, celkom zdrave, dobre ochutene a spravene. Piplat sa zo zeleninou je vzdy casovo narocne, a tak za to si snad aj niekedy stoji priplatit, ked sa niekto vypiple za mna. Pretoze spravit dobre bezmasite jedlo je podla mna narocnejsie, a vyzaduje vacsie schopnosti, nez spravit jedlo masite.
To je asi aj dovod, preco do restiky chodim len zriedkavo, a to na: Pizzu, domace cestoviny (susene nie - tie si doma spravim zasadne lepsie uz preto, ze skupim kvalitne talianske, ktore v restike takmer nikdy nedaju), a Indicke vegetarianske jedla. Za nic ine sa 4-6 eur neoplati dat, na slovensku nie.

no, ja by som mala obavy aj pri tej zelenine, lebo presne ako pises, treba sa s tym piplat, a to prave pochybujem, ze sa robi v restauraciach
je otazne, ako tu zeleninu vobec umyvaju, a ci vobec
ved uz len v salatoch sa vyskytuje zvadnuta, bez chuti
lujza.j
18.05.12,16:54
no, ja by som mala obavy aj pri tej zelenine, lebo presne ako pises, treba sa s tym piplat, a to prave pochybujem, ze sa robi v restauraciach
je otazne, ako tu zeleninu vobec umyvaju, a ci vobec
ved uz len v salatoch sa vyskytuje zvadnuta, bez chuti
no horšie je to...že to čo niekto nedojedol...máš na tanieri ty!!!!!!
pivko
18.05.12,16:58
Polsko pravidelne navštevujem a varia tam v reštikach lepšie ako u nás z toho ako ty pomenuvávaš humusu. Ty sa choď n....ť niekam .....
myara
18.05.12,17:20
no horšie je to...že to čo niekto nedojedol...máš na tanieri ty!!!!!!

no, to som uz tiez pocula, je to hnus :(
lujza.j
18.05.12,17:25
no, to som uz tiez pocula, je to hnus :(
ja to viem, že určite:eek:
pavol54
18.05.12,18:21
nj, ak to ludom nevadi :D ...

ale mne to vadi.. lebo zdravie mam len jedno.. .
robíš z toho vedu v Holandsku s veľkým haló vyrobili umelé mäso čo by malo kŕmiť ľudstvo v budúcnosti, a Poliaci ho už vo veľkom vyrábajú.
Tweety
18.05.12,18:27
robíš z toho vedu v Holandsku s veľkým haló vyrobili umelé mäso čo by malo kŕmiť ľudstvo v budúcnosti, a Poliaci ho už vo veľkom vyrábajú.
A sypú naň posypovú soľ.:(
pavol54
18.05.12,18:39
To vieš ich know how ako to dosiahnuť
korela
18.05.12,20:37
súhlas...... sa čuduješ, že gastronómia je u nás v takom suteréne ako je... ja nie....robia tam ľudia, ktorí nie su od fachu a potom to tak vyzerám....vyučeného s profi grifmi "majiteľ" nezaplatí, ale ved natočiť pivo vie každý blbec.... nevadí že nemá chovanie......
kuchári? hmmm ... to sú veľký páni aj 80e za deň aj viac berú.... len výsledok niekdy na grc...
potom napríklad BA to už koľko tu bude reštaurácii otvorených, akože nik tu nestanoví nejaké zdravé množstvo reštaurácii, je to tu proste premnožené....
chodím maximálne na pizzu a to len niekde, lebo ani to tu nevedia....
domáce talianske cestoviny.... to kam chodíš? a potom občas na čínu, ale to je tiež , že ani boh nevie, že či si nedávaš nejakého "bobika" ;)
Relácia z tohto hľadiska bola pozerateľná so Židekom. Ako chodil rozbiehať nefunčné podniky, resp.menil majiteľom stratégie. Bolo krásne vidieť amatérsky personál. Komplet aj s čašníkmi.
Človek mal možnosť vidieť priamo do "kuchyne" kuchyne.
lujza.j
18.05.12,20:47
Relácia z tohto hľadiska bola pozerateľná so Židekom. Ako chodil rozbiehať nefunčné podniky, resp.menil majiteľom stratégie. Bolo krásne vidieť amatérsky personál. Komplet aj s čašníkmi.
Človek mal možnosť vidieť priamo do "kuchyne" kuchyne.
tak to presne je a myslím, že všade...... mne sa to páčilo aj s tým druhým Čechom, možno aj viac...bol na nich viac tvrdý.
ked niekto chodí jesť do reštiky tak najlepšie je si to ani nepredstavovať ako sa jedlo pripravuje....
korela
18.05.12,20:54
no horšie je to...že to čo niekto nedojedol...máš na tanieri ty!!!!!!

no, to som uz tiez pocula, je to hnus :(
A ja to tiež chcem (ako v tej reklame čo práve beží) povedať. :-)
Ja som bola v dobrom upozornená na tieto praktiky od hudobníkov z vinárne. Ešte za socíku. Neženírovali sa zbierať všetko čo sa dalo z tanierov, čo zostalo, ak zostal zemiak suchý bez stôp od omáčky, sósu, tak ten, ak mäso tak mäso, však fašírka ...Zemiak,ktorý bol v tej dobe za halier!Možno aj víno sa zlievalo.
Hudobníci boli zhnusení. Veľkí františkáni.
Neverím žeby sa s tým prestalo, tradícia sa udržuje.
No a už vôbec nechápem, ako si niekto môže kúpiť balíčkové okorenené mäso. Ikskrát prebalené.
korela
18.05.12,20:57
Dospeješ. :-)
lujza.j
18.05.12,21:02
A ja to tiež chcem (ako v tej reklame čo práve beží) povedať. :-)
Ja som bola v dobrom upozornená na tieto praktiky od hudobníkov z vinárne. Ešte za socíku. Neženírovali sa zbierať všetko čo sa dalo z tanierov, čo zostalo, ak zostal zemiak suchý bez stôp od omáčky, sósu, tak ten, ak mäso tak mäso, však fašírka ...Zemiak,ktorý bol v tej dobe za halier!Možno aj víno sa zlievalo.
Hudobníci boli zhnusení. Veľkí františkáni.
Neverím žeby sa s tým prestalo, tradícia sa udržuje.
No a už vôbec nechápem, ako si niekto môže kúpiť balíčkové okorenené mäso. Ikskrát prebalené.
ani ja .....sú veci ktoré nikdy.... tak toto ja.... nikdy mleté mäso!!!!!! radšej budem do konca života bez fašírky;)
arizona
18.05.12,21:25
Ked citam posledne prispevky, tak ma striasa..!

Rozmyslam, co je asi najbezpecnejsie si v restike objednat,aby som sa vyhla tomu, ze dojedam zvysky neviem po kom :confused::eek::mad:

Hadam iba palacinky ? :D

Nestravujem sa casto v restauraciach,ale odteraz asi vsetko nedojedene poriadne "rozprplem",aby sa nedalo dalej pouzit ;)
korela
18.05.12,22:15
Ked citam posledne prispevky, tak ma striasa..!

Rozmyslam, co je asi najbezpecnejsie si v restike objednat,aby som sa vyhla tomu, ze dojedam zvysky neviem po kom :confused::eek::mad:

Hadam iba palacinky ? :D

Nestravujem sa casto v restauraciach,ale odteraz asi vsetko nedojedene poriadne "rozprplem",aby sa nedalo dalej pouzit ;)
Celú rybku, stehno, steak...
Stefan2005
19.05.12,06:46
...Bolo krásne vidieť amatérsky personál. Komplet aj s čašníkmi...

... priniesla nám to demokracia, trhový mechanizmus...

Dvojtýždňový (v lepšom prípade dvojmesačný) rekvalifikačný kurz a už máme nových kuchárov, čašníkov, murárov, účtovníkov....
Onedlho príde doba, že prevážna väčšina ľudí nebude robiť to, čo študovali (a ak vôbec niečo študovali, to je ešte ten lepší prípad).
Žiaľ, v poslednej dobe stretávam dosť "tiež živnostníkov", ktorí berú objednávku len ako nutnosť udržania si svojej existencie a nie ako uspokojenie požiadaviek zákazníkov!
KoxXxo
19.05.12,09:33
Ale môžeme slobodne cestovať.
lujza.j
19.05.12,12:50
... priniesla nám to demokracia, trhový mechanizmus...

Dvojtýždňový (v lepšom prípade dvojmesačný) rekvalifikačný kurz a už máme nových kuchárov, čašníkov, murárov, účtovníkov....
Onedlho príde doba, že prevážna väčšina ľudí nebude robiť to, čo študovali (a ak vôbec niečo študovali, to je ešte ten lepší prípad).
Žiaľ, v poslednej dobe stretávam dosť "tiež živnostníkov", ktorí berú objednávku len ako nutnosť udržania si svojej existencie a nie ako uspokojenie požiadaviek zákazníkov!
zabudni nato, že tí čo ťa obsluhujú majú nejaký kurz....jednoducho napr. prišli do BA a ved ich to niekto naučí.... potom to tak vyzerá:( moj chlap je vyučený vo fachu...viem ako to tu funguje. teraz robí kuchára v De v reštike ktorú možno ešte Hitler pamätá, ale tam to je iné "kafe" pracovné nasadenie a tempo také, že keby sa vrátil na SR.....tak robotu tu zvládne ako sa hovorí aj "s prstom v nose" a kvalita samozrejme TIP-TOP;)
lujza.j
19.05.12,12:59
Ked citam posledne prispevky, tak ma striasa..!

Rozmyslam, co je asi najbezpecnejsie si v restike objednat,aby som sa vyhla tomu, ze dojedam zvysky neviem po kom :confused::eek::mad:

Hadam iba palacinky ? :D

Nestravujem sa casto v restauraciach,ale odteraz asi vsetko nedojedene poriadne "rozprplem",aby sa nedalo dalej pouzit ;)
hádam ani nie....že by z mrazáku....:( tak ako napr. lokše spolu aj s plnkou akože "kačaciou"....
ja asi iba steak, ale samozrejme iba v steak house....pizzu iba tam kde majú pec na drevo a hlavne nech mi dajú syr na spodok. a rybku ...neviem neviem, super bolo kedysi v starom Rybárskom cechu v BA.
pivko
19.05.12,13:10
a u vodníka na ZP;)
Indeed
19.05.12,15:05
to: "kráĺovské kura" , " uprimné kura" a iné o*eby na nebi , na sprostého slovenského zákazníka vychovávaného k podpore

"slovenských" produktov a inak psychicky manipulovaného vymývaním mozgu cez všetky média

Ja pochádzam z dediny a odjakživa sme chovali doma kurčatá až kým nedospeli do sliepok,resp.kohútikov
a vtedy sme ich zarezali , resp. odťali sekáčikom hlavu, ale to je jedno...

Táto hydina bola krmená len bio , teda pšenicou a tým, čo si sliepky vo voĺnom výbehu v záhrade vyzobali

a veľmi dobre viem a pamätám si ako taká ozajstná bio sliepka vyzerá zvnútra

a ako na nej drží mäso ake je "žilovaté" a akú ma farbu spolu so žltým vnútorným tukom prirastenom na vnútorných priestoroch brucha takej sliepky

Preto možu mi na nos vešať reklamné ťahy AKÉKOĽVEK chcú , NEVERÍM im, lebo podstata veci je iná ,

Ak roztrhnete kurča napoly holými rukami a mäso ma mľandravé, možete si byť istí, že takéto kurča bolo vykrmené v klietke
a výbeh a ozajstné slnko nikdy nevidelo, namiesto toho bolo nadopované antibiotikami a prostriedkami na urýchlenie rastu

Kurča chované vo výbehu nikdy neroztrhnete holými rukami , lebo mäso na ňom drží pevne, je proste inej podstaty , inak krmené .
lujza.j
19.05.12,16:16
a u vodníka na ZP;)
nikdy som tam nebola...na parkovisku sa jedného času kradlo ako divé /to mi stačilo/...neviem ako teraz....ale porcie a celkové varenie sa chválilo.
pavol54
19.05.12,16:31
to: "kráĺovské kura" , " uprimné kura" a iné o*eby na nebi , na sprostého slovenského zákazníka vychovávaného k podpore

"slovenských" produktov a inak psychicky manipulovaného vymývaním mozgu cez všetky média

Ja pochádzam z dediny a odjakživa sme chovali doma kurčatá až kým nedospeli do sliepok,resp.kohútikov
a vtedy sme ich zarezali , resp. odťali sekáčikom hlavu, ale to je jedno...

Táto hydina bola krmená len bio , teda pšenicou a tým, čo si sliepky vo voĺnom výbehu v záhrade vyzobali

a veľmi dobre viem a pamätám si ako taká ozajstná bio sliepka vyzerá zvnútra

a ako na nej drží mäso ake je "žilovaté" a akú ma farbu spolu so žltým vnútorným tukom prirastenom na vnútorných priestoroch brucha takej sliepky

Preto možu mi na nos vešať reklamné ťahy AKÉKOĽVEK chcú , NEVERÍM im, lebo podstata veci je iná ,

Ak roztrhnete kurča napoly holými rukami a mäso ma mľandravé, možete si byť istí, že takéto kurča bolo vykrmené v klietke
a výbeh a ozajstné slnko nikdy nevidelo, namiesto toho bolo nadopované antibiotikami a prostriedkami na urýchlenie rastu

Kurča chované vo výbehu nikdy neroztrhnete holými rukami , lebo mäso na ňom drží pevne, je proste inej podstaty , inak krmené .
a ani náklady na vykŕmenie takéhoto kurčaťa na jatočnú hmotnosť včetne logistiky nie sú 2,99/kg. Vždy sú dve hraničné kritéria požadovaná cena alebo požadovaná kvalita.
A ešte niečo podstatné kde by sa asi tie domáce kurence mali chovať? keď sa na dedinu natlačili zbohatlí luftáci z miest a tým smrdí aj sviňa u suseda aj sliepka aj krava skrátka všetko čo bolo súčaťou koloritu dediny
lofr
20.05.12,11:28
súhlas...... sa čuduješ, že gastronómia je u nás v takom suteréne ako je... ja nie....robia tam ľudia, ktorí nie su od fachu a potom to tak vyzerám....vyučeného s profi grifmi "majiteľ" nezaplatí, ale ved natočiť pivo vie každý blbec.... nevadí že nemá chovanie......
kuchári? hmmm ... to sú veľký páni aj 80e za deň aj viac berú.... len výsledok niekdy na grc...
potom napríklad BA to už koľko tu bude reštaurácii otvorených, akože nik tu nestanoví nejaké zdravé množstvo reštaurácii, je to tu proste premnožené....
chodím maximálne na pizzu a to len niekde, lebo ani to tu nevedia....
domáce talianske cestoviny.... to kam chodíš? a potom občas na čínu, ale to je tiež , že ani boh nevie, že či si nedávaš nejakého "bobika" ;)

Niektori Cinania za nieco stoja, vacsina ale nie. Zistis to lahko. Chvilu okukuj ten podnik, a ked ich tam niekedy uvidis vecer sediet, ako jednu velku rodinu, a kecat spolu, a vladne tam dobra atmosferu, tak do takej restiky mozes bezproblemov chodit.
Ja si tam ale davam len ryzove rezance, obcas.
Ak ti mozem poradit vynikajucu pizzu, ktora sa od tych talianskych naozaj nilisi, musis opustit Bratislavu (v Bratislave taka nieje), a zajst kusok do Stupavy. Hladaj restiku Galeone. Na dobru obsluhu zabudni, to musis na Slovensku proste prekusnut, ale samotnu kvalitu pizze lepsiu v okoli BA podla mna nenajdes. :-)
Domace cestoviny jednoznacne Estremo na Skultetyho. Vsade inde zaplatis viac, vacsinou za horsiu kvalitu. Alebo potom, ak chces este o trochu vacsiu kvalitu, musis sa poriadne plesknut po vacku. Napriklad, La Laterna robi povedal by som rovnako dobre ako v Estreme, ale za podstatne vyssiu cenu. No a v Rusovciach je jedna o trochu lepsia, lenze tam zaplatis za cestoviny 2x tolko. :-) Cize, Estremo to isti, lepsi "pomer cena/vykon" nenajdes.
lofr
20.05.12,11:36
no, ja by som mala obavy aj pri tej zelenine, lebo presne ako pises, treba sa s tym piplat, a to prave pochybujem, ze sa robi v restauraciach
je otazne, ako tu zeleninu vobec umyvaju, a ci vobec
ved uz len v salatoch sa vyskytuje zvadnuta, bez chuti
Plne suhlasim, prave preto hovorim o restikach, ktore vychadzaju z tradicie dobrych vegetarianskych kuchyn. To su Indovia, nikto ini. Potom este vegetarianske restiky, v ktorych je to alfa-omega, ale spravne pises, ze na cistenie zeleniny sa tam neberie taky ohlad, ako doma. Vlastna skusenost. ;-) Vo varenom to ale tolko nevadi, horsie je to salatmi. Ak mozem poradit NIKDY si nedavaj surovy salat v restike, v ziadnej. Vacsinou ho preplatis 10x, a navyse, riskujes ze chytis parazita. Pokial sa pravidelne odcervujes 3x do roka, potom samozrejme mozes obcas urobit vynimku. ;-) Ked uz tak, ovocny salat, ale zeleninovy nie.
Ak ti mozem poradit, skus restiku Ganesh na Vysokej ulici, oproti Tatra Centru. Menu tam stoji 5 eur, je to all-you-can-eat. Salat zo surovej zeleniny k menu nerobia, cize vsetko preslo tepelnou upravou. Proste, su inteligentni, hehe.

Ako vravim, ked tak restika, tak: Pizza (treba spravit dlhorocny prieskum, ako ja, aby bolo vediet kam ;-), domace cestoviny (v BA prakticky len Estremo, mozno by nebolo odveci vyskusat Al Dente), alebo Indicke vegetarianske jedla (Ganesh). Govinda - osobne nedoporucujem. Popripade, raw-food restarurant Bembi - ale tam je ten problem surovej zeleniny, ale myslim si, ze tu bude snaha ocistit to dokladne vyssia, nez v inych restikach.

Celkovo sa to da zhrnut do: Restiky e-e. :-)
lofr
20.05.12,11:39
Ked citam posledne prispevky, tak ma striasa..!

Rozmyslam, co je asi najbezpecnejsie si v restike objednat,aby som sa vyhla tomu, ze dojedam zvysky neviem po kom :confused::eek::mad:

Hadam iba palacinky ? :D

Nestravujem sa casto v restauraciach,ale odteraz asi vsetko nedojedene poriadne "rozprplem",aby sa nedalo dalej pouzit ;)

Ako som pisal : Pizza, domace cestoviny, Indicke vegetarianske jedlo (poriadne korenene - oni vedia, preco tam su tie koreniny)
Popripade, v pripade dobre rozvinutej osobnej intuicie, ryzove rezance v Cinskej restike. V pripade absencie intuicie, radsej nie.
lofr
20.05.12,11:43
Inak ryby nie. Ani v restike, ani doma.
http://www.youtube.com/watch?v=7aYhJWya-fk

Snad jedine osobne chytene, sladkovodne.
korela
20.05.12,11:44
korela
20.05.12,11:48
Inak ryby nie. Ani v restike, ani doma.
http://www.youtube.com/watch?v=7aYhJWya-fk

Snad jedine osobne chytene, sladkovodne.
S tým súhlasím.

Ja som nadšená z tejto témy. Jelka je blízko. http://www.porada.sk/t194440-kde-kupit-cerstvych-pstruhov-medzi-bratislavou-a-modrou.html
pavol54
20.05.12,11:53
S tým súhlasím.

Ja som nadšená z tejto témy. Jelka je blízko. http://www.porada.sk/t194440-kde-kupit-cerstvych-pstruhov-medzi-bratislavou-a-modrou.html
téma pre bulimkov a anorektikov- pádne dôvody prečo nič nejesť a keď jesť tak len ako predprípravu potravy pre kačice
korela
20.05.12,12:05
téma pre bulimkov a anorektikov- pádne dôvody prečo nič nejesť a keď jesť tak len ako predprípravu potravy pre kačiceVieš, skúsenosť je neprenosná. Žiaľ.
lujza.j
20.05.12,12:13
čo týka rýb tak ja som inak pekná trúba;) kolegyňa teda jej rodičia majú chovný rybník, neviem aký veľký....čerstvé očistené pstruhy mám v mrazáku už nejakú dobu...keby som ich tam nemala tak budem držkovať, že ako by som si dala...
Indeed
20.05.12,12:18
tak ako sa píše v príspevkoch personal reštaurácii tvoria poväčšine ZAMESTNANCI

a povedzme si na rovinu že aj mizerne platení...

a tak to potom v tých reštauráciach so všetkým aj vyzerá....
lujza.j
20.05.12,12:19
Niektori Cinania za nieco stoja, vacsina ale nie. Zistis to lahko. Chvilu okukuj ten podnik, a ked ich tam niekedy uvidis vecer sediet, ako jednu velku rodinu, a kecat spolu, a vladne tam dobra atmosferu, tak do takej restiky mozes bezproblemov chodit.
Ja si tam ale davam len ryzove rezance, obcas.
Ak ti mozem poradit vynikajucu pizzu, ktora sa od tych talianskych naozaj nilisi, musis opustit Bratislavu (v Bratislave taka nieje), a zajst kusok do Stupavy. Hladaj restiku Galeone. Na dobru obsluhu zabudni, to musis na Slovensku proste prekusnut, ale samotnu kvalitu pizze lepsiu v okoli BA podla mna nenajdes. :-)
Domace cestoviny jednoznacne Estremo na Skultetyho. Vsade inde zaplatis viac, vacsinou za horsiu kvalitu. Alebo potom, ak chces este o trochu vacsiu kvalitu, musis sa poriadne plesknut po vacku. Napriklad, La Laterna robi povedal by som rovnako dobre ako v Estreme, ale za podstatne vyssiu cenu. No a v Rusovciach je jedna o trochu lepsia, lenze tam zaplatis za cestoviny 2x tolko. :-) Cize, Estremo to isti, lepsi "pomer cena/vykon" nenajdes.

na škultétyho so dlho chodila do La mama-picérky, čiže to je asi za tým...inak cestoviny si najradšej sama doma, myslím že to celkom viem.....v reštikách mám pocit, že budú určite rozvarené a to pre mňa maxi katastrófa....nemám problém dať za cestoviny penge, len musia byť také aké som si ešte doma nerobila;) čina ja iba na ul. zámocká to mám na skok z roboty ak je na obed väčší humus ako dokážem akceptovať tak idem tam....
lujza.j
20.05.12,12:21
tak ako sa píše v príspevkoch personal reštaurácii tvoria poväčšine ZAMESTNANCI

a povedzme si na rovinu že aj mizerne platení...

a tak to potom v tých reštauráciach so všetkým aj vyzerá....

a to su fakt svinsky zle.......lebo ešte si stále "majitel" myslí, že si niečo vybehajú na rajóne...
Indeed
20.05.12,12:22
Niekedy som chodil do azijskeho bistra na Miletičke vedľa trhoviska v BA, neviem či ešte funguje...

Pamätám si , že akurát vtedy bola cela Miletička rozkopaná, bolo to hádam pred 5 rokmi.
willma
20.05.12,12:31
no horšie je to...že to čo niekto nedojedol...máš na tanieri ty!!!!!! musím ti odporovať - toto si nedovolil ani jeden kuchár, ktorého som poznala- pokuty od SOI a hygieny sú vysoké a aj napriek vyjadreniam niektorých, kuchárska česť nedovolí.
lujza.j
20.05.12,12:35
musím ti odporovať - toto si nedovolil ani jeden kuchár, ktorého som poznala- pokuty od SOI a hygieny sú vysoké a aj napriek vyjadreniam niektorých, kuchárska česť nedovolí.
ja viem ale tiež svoje... takže asi tak;) pokuty SOI...chcem vidieť pracovníka SOI, ktorý nie je korupčný.....
arizona
20.05.12,12:38
Vraciam sa k nazvu temy a prikladam zoznam a rebricek hodnotenia. http://restauracie.etrend.sk/hodnotenie-restauracii/slovensko.html

Treba zadat parametre, ktore vas zaujimaju. Zvolit si mozete aj podla jednotlivych krajov :)
willma
20.05.12,12:43
pre nedostatok iných možností som prešla pár reštauráciami ako zamestnanec - v každej jednej bol kladený vysoký dôraz na hygienu ľudí aj potravín. Palacinky sa robili vždy na objednávku aj keď som sa stretla s ľudmi čo frfľali, čo to toľko trvá - no presne preto, že sa robilo vždy čerstvé cesto a nevyberalo sa hotové jedlo z mrazáku. Syna mám vyučeného kuchára a ten by si nedovolil dať na tanier blaf, alebo nepremytý a zvädnutý šalát. Bohužiaľ vo väčšine prípadov je to len a len o majiteľovi. Ja ako presonál nedokážem robiť zázraky z ničoho resp. s nekvalitného tovaru.
lujza.j
20.05.12,12:57
pre nedostatok iných možností som prešla pár reštauráciami ako zamestnanec - v každej jednej bol kladený vysoký dôraz na hygienu ľudí aj potravín. Palacinky sa robili vždy na objednávku aj keď som sa stretla s ľudmi čo frfľali, čo to toľko trvá - no presne preto, že sa robilo vždy čerstvé cesto a nevyberalo sa hotové jedlo z mrazáku. Syna mám vyučeného kuchára a ten by si nedovolil dať na tanier blaf, alebo nepremytý a zvädnutý šalát. Bohužiaľ vo väčšine prípadov je to len a len o majiteľovi. Ja ako presonál nedokážem robiť zázraky z ničoho resp. s nekvalitného tovaru.
a ten veľa krát nie je od "fachu" čo je veľká chyba. moj chlap je vyučený čašník, čiže čo-to v BA "prešiel" ;)
už som to tu písala...cena nepustí:( ľudia chcú veľa-veľa muziky za veľmi málo peňazí..... a to sa pri fakt kvalite nedá.
Indeed
20.05.12,13:01
odkedy je e-trend OBJEKTÍVNA hodnotiaca organizácia ??
Indeed
20.05.12,13:04
pre nedostatok iných možností som prešla pár reštauráciami ako zamestnanec - v každej jednej bol kladený vysoký dôraz na hygienu ľudí aj potravín. Palacinky sa robili vždy na objednávku aj keď som sa stretla s ľudmi čo frfľali, čo to toľko trvá - no presne preto, že sa robilo vždy čerstvé cesto a nevyberalo sa hotové jedlo z mrazáku. Syna mám vyučeného kuchára a ten by si nedovolil dať na tanier blaf, alebo nepremytý a zvädnutý šalát. Bohužiaľ vo väčšine prípadov je to len a len o majiteľovi. Ja ako presonál nedokážem robiť zázraky z ničoho resp. s nekvalitného tovaru.

presne tak, sú reštaurácie, ktoré žijú s obratu , teda s množstva predaných jedal a nápojov

a sú reštaurácie kde majú síce pekné prostredie , no toto zariadenie slúži ako žmýkačka peňazí od zákazníka

kde zakazník musí prísť skrátka , jednoducho je to tak nastavené...
lujza.j
20.05.12,13:13
presne tak, sú reštaurácie, ktoré žijú s obratu , teda s množstva predaných jedal a nápojov

a sú reštaurácie kde majú síce pekné prostredie , no toto zariadenie slúži ako žmýkačka peňazí od zákazníka

kde zakazník musí prísť skrátka , jednoducho je to tak nastavené...
a potom sú ešte také kde nie je ani nohy....práčky peňazí
korela
20.05.12,13:54
Večierky, sú otvorené 15 rokov, potvárané režazce im stiahli zákazníkov, "nikto" im tam nechodí, a furt fungujú. Asi zo vzduchu.
bjuty smis
20.05.12,16:28
spomínali ste tu čínske reštaurácie....mal som pod sebou 15 technikov, čo robili servis na výčapných zariadeniach....okrem 1 ani jeden sa tam nechcel najesť, aj ked im čínania takmer vždy ponúkli jedlo...tie ich príbehy....5 čínanov strúhalo kapustu, mali ju po členky, čierne nechty na špinavých nohách velké ako televízory.......mačka na obojku ( prot potkanom) a reťazi žere ráno z velkej panvice na šporáku, čínanka ju odožene , zapne panvicu a začína sa vydaj stravy....a to prevádzky v soravii, slávna čínska v astorii a pod....
lujza.j
20.05.12,16:45
spomínali ste tu čínske reštaurácie....mal som pod sebou 15 technikov, čo robili servis na výčapných zariadeniach....okrem 1 ani jeden sa tam nechcel najesť, aj ked im čínania takmer vždy ponúkli jedlo...tie ich príbehy....5 čínanov strúhalo kapustu, mali ju po členky, čierne nechty na špinavých nohách velké ako televízory.......mačka na obojku ( prot potkanom) a reťazi žere ráno z velkej panvice na šporáku, čínanka ju odožene , zapne panvicu a začína sa vydaj stravy....a to prevádzky v soravii, slávna čínska v astorii a pod....
toto mi pripomenulo....v slimáku v BA bola pekáreň....možno aj je,piekli tam okrem štandard vecí aj super veľké kroasanty plnené syrom šunkou, fakt boli dobré..... v tej dobe som riešila kauzu /zanedbanie povinnéj výživy/ podozrivého som predvolala-prišiel gebroš, smradľavý nechty na rukách humus maximálny no akože najväčšie fuuuj...... na otázku kde pracuje, že pekár v pekárni v Slimáku:eek: a už boli moje kroasánty "v prdeli" .......tak ja len tak, že kto nám môže všelikto robiť pečivko ;) ale zase poniektorí si upečieme aj doma...
lujza.j
20.05.12,16:47
pravda, pravdúca...keby len večierky, ale koľko je takých barov....
Rozalka
20.05.12,17:02
V cudzom meste si miesto na obed vyberám podľa teórie: tam, kde niet nikoho, varia zle. Treba ísť do natrieskanej reštaurácie.
korela
20.05.12,17:12
V práci mu určite dali rukavice. :-)
Stefan2005
20.05.12,17:17
V cudzom meste si miesto na obed vyberám podľa teórie: tam, kde niet nikoho, varia zle. Treba ísť do natrieskanej reštaurácie.

... alebo majú veľkoplošný televízor a práve sledujú majstrovstvá :D
Rozalka
20.05.12,17:20
... alebo majú veľkoplošný televízor a práve sledujú majstrovstvá :D

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
lujza.j
20.05.12,17:46
určite nie....:(ešte nebola taká "rukavičková"doba, + - 10r do zadu
erzet
20.05.12,20:08
hm,mať tvoje problémy s reštikami....

Prečo takto znevažovať niekoho dotaz.

Možno Tvoje sa zdajú inému malicherné.
Indeed
20.05.12,20:24
Ja som nadobudol dojem,že vzhľadom na to čo sa pýta SamuelSK, dal zlý názov témy, nesúvisi s ňou totiž
Indeed
20.05.12,20:26
V poslednom čase mi zachutili krídelka z KFC

neviem z akých kureniec pochádzajú ani kto ich dodáva

a ani to vedieť NECHCEM
buchač
20.05.12,20:26
Z 12-tisíc slovenských reštaurácií nakupuje len 85 zariadení hydinu priamo od slovenských výrobcov. Zvyšok nakupuje predovšetkým vo veľkoobchodoch, akým je napríklad reťazec Metro.

Ma niekto mena tych 85 restauracii?

Lebo bez neho budem chodit jest radsej 100km do zahranicia..

Z toho mi ale vyplyva, ze 85 restik.. hmm, cize znacna cast aj tych "luxusnych" berie nejaky humus z polska ?


12.000 reštík ???.....„Keď sme si urobili prieskum v týchto zariadeniach, zistili sme, že stravovacie zariadenia nakupujú prevažne mrazenú hydinu, ktorá obsahuje vodu a cudzie látky,“ skonštatoval na štvrtkovej tlačovej besede riaditeľ Únie hydinárov Slovenska (ÚHS) Daniel Molnár....

...ibaže kto robil ten prieskum ....kde ...kedy ...v akom časovom horizonte ....???...to už riaditeľ UHS nejak nevraví....
...ja síce netvrdím , že je všetko v poriadku , no polievočku si každý rád prihreje ...aj kohút na svojom hnojisku rád kikiríka ...

85 reštik ??? ...a mená by si chcel .......he , kvalita jedla závisí od pôvodu kuraťa ???
No zbohom rodina aj s takýmto názorom ....



....ozaj , aký bol obed v reštike 100 km vzdialenej ???
Len tak mimochodom .....asi to na tom Slovensku nie je až tak biedne , keď sú plné reštiky aj napriek tým výhradám ....
Z prvej ruky mám info ....príde rodinka a objedná si ....celá sranda sa pohybuje v rozpätí 60 - 100 € pre dvoch dospelých a dve deti ....a tento úkaz sa objavuje aj 2 x týždenne ...že stáli hostia ...:confused:
Indeed
20.05.12,21:03
Ty kokfo ! A ja mám vyčitky ked sa niekde najem drahšie ako za 7 eur.
lofr
20.05.12,22:34
musím ti odporovať - toto si nedovolil ani jeden kuchár, ktorého som poznala- pokuty od SOI a hygieny sú vysoké a aj napriek vyjadreniam niektorých, kuchárska česť nedovolí.

V tomto myslim, ze mas pravdu, ak toto spravi kuchar, tak to uz musi byt poriadna trieda. Skor sa pouzivaju nekvalitne suroviny, a setri sa, napriklad nieco spadne na zem, nevyhodi sa to, ale ani sa to poriadne neocisti, lebo sa ponahla. To je zas dosledok penazi, malo casu, malo personalu, vela roboty, aby sa usetrilo. Tiez si myslim, ze problem je najma v majiteloch, nie kucharoch. Dobry majitel je vynimka, vacsinou je to chamtivy egoista. Keby vedel trochu pustit zo svojej nenazranej tuzby po peniazoch a byt ferovejsi k zamestnancom, nezdimat ich na kazdom kroku, neodsudzovat, a nevyvolavat pocit viny, nakupit kvalitne suroviny a nepustit im tam hyeny, ktore naburavaju cely kolektiv, a odradia este aj tych praceschopnych zamestnancov, bolo by tu dobre. To musi byt ale mudry majitel, a tam vacsinou byva ten problem. Mudry majitel sa zo Slovenska vacsinou pakuje prec a jeho vyskyt za restikou je skor ojedinely zjav.
Indeed
21.05.12,06:56
Mám taký dojem,že reštaurácie, bary a podobné prevádzky odvádzajú určitý , nazvem to "desiatok"

určitým pochybným osobam,preto nemožu kvalitne platiť personál , niet z čoho....

Však sa pozrite aké limuzíny parkujú pred niektorými reštikami a aké individua tam občas vidno,

a títo nechodia na týždňovky ani na turnusy za prácou , no chcú žiť luxusne.
buchač
21.05.12,07:23
Mám taký dojem,že reštaurácie, bary a podobné prevádzky odvádzajú určitý , nazvem to "desiatok"

určitým pochybným osobam,preto nemožu kvalitne platiť personál , niet z čoho....

Však sa pozrite aké limuzíny parkujú pred niektorými reštikami a aké individua tam občas vidno,

a títo nechodia na týždňovky ani na turnusy za prácou , no chcú žiť luxusne.

...Indy .....nemýľ si dojmy s pojmami ....

Časy Borža , Kolárik a iné " záujmové " skupiny ( furt sa rehocem - že mafia ...:---:D... ) sú dávno preč ...
....že teraz niekomu zhorí občas nejaké auto alebo budova ?......to je len také pobláznenie ...

Tie limuzíny ???.....nebuď smiešny ...to sú len kamaráti s rodinkou na obede ( myslím fakt vážne ) , ktorý je ale samozrejme na účet podniku a tá výška toho majiteľa nedá do krachu ....

Ja považujem za tie individuá práve majiteľov ...šak sa pozri , na akých tátošoch sa vyvážajú , v podniku sa ukážu len raz za čas ( t.j. večer po tržbu , alebo raz za mesiac ...) , nakoľko sú furt niekde inde , iba nie v tom svojom podniku ....
myara
21.05.12,14:03
Niektori Cinania za nieco stoja, vacsina ale nie. Zistis to lahko. Chvilu okukuj ten podnik, a ked ich tam niekedy uvidis vecer sediet, ako jednu velku rodinu, a kecat spolu, a vladne tam dobra atmosferu, tak do takej restiky mozes bezproblemov chodit.
Ja si tam ale davam len ryzove rezance, obcas.
Ak ti mozem poradit vynikajucu pizzu, ktora sa od tych talianskych naozaj nilisi, musis opustit Bratislavu (v Bratislave taka nieje), a zajst kusok do Stupavy. Hladaj restiku Galeone. Na dobru obsluhu zabudni, to musis na Slovensku proste prekusnut, ale samotnu kvalitu pizze lepsiu v okoli BA podla mna nenajdes. :-)
Domace cestoviny jednoznacne Estremo na Skultetyho. Vsade inde zaplatis viac, vacsinou za horsiu kvalitu. Alebo potom, ak chces este o trochu vacsiu kvalitu, musis sa poriadne plesknut po vacku. Napriklad, La Laterna robi povedal by som rovnako dobre ako v Estreme, ale za podstatne vyssiu cenu. No a v Rusovciach je jedna o trochu lepsia, lenze tam zaplatis za cestoviny 2x tolko. :-) Cize, Estremo to isti, lepsi "pomer cena/vykon" nenajdes.

no, tak v tej vychyrenej pizzerii sme boli, a bolo to velke sklamanie
obsluha presne ako pises, katastrofa, strasne teplo bez klimy, cela ta talianska rodinka tam sedela, a pozerala nejaky futbalovy zapas, robil len jeden clovek
ale zial ani pizza nam vobec nechutila, bola strasne mokra, taka uplne o nicom, akurat bola dost draha, neviem presne cenu, ale zda sa mi, ze cca 7 EUR, co by mi nevadilo vobec, keby mi chutila
lujza.j
21.05.12,19:09
ale ved to nemusí urobiť kuchár, majú pomocníčky v kuchyni rôzneho druhu....
lofr
22.05.12,18:04
no, tak v tej vychyrenej pizzerii sme boli, a bolo to velke sklamanie
obsluha presne ako pises, katastrofa, strasne teplo bez klimy, cela ta talianska rodinka tam sedela, a pozerala nejaky futbalovy zapas, robil len jeden clovek
ale zial ani pizza nam vobec nechutila, bola strasne mokra, taka uplne o nicom, akurat bola dost draha, neviem presne cenu, ale zda sa mi, ze cca 7 EUR, co by mi nevadilo vobec, keby mi chutila
V tej pizzerii som bol 2x, a samotnu restiku tiez nehodnotim pozitivne. Ani obsluhu.
Ale co sa tyka samotnej pizze, musim skonstatovat, ze naozaj bola najlepsia, aku som na Slovensku jedol. Moj kamarat, co bol vela krat v taliansku, vo vychyrenych pizzeriach, povedal, ze je to urovni, aku dostanes v Taliansku.
Nechapem, co ti doniesli na tanier za nepodarok, chcelo by to podrobnejsie preskumat.

Draha nieje, margerita je tam za 4,50. Ingrediencie su tiez kvalitne, ziadne sampiony a podobne, ale huby. Hubova stoji 6 eur. Neviem co si si vybral za ingredience, ale ak si si vybral nejake parmezany, a neviem co, tak sa nemozes cudovat tej cene. Na take ingrediencie ale mozes v ostatnych pizzerkach zabudnut. Vacsinou na nich skonci akurat tak lacny eidam.

Je mozne, ze to bola nahoda, a nejak ku pokazili (v tom pripade ju samozrejme mali vymenit za dalsiu a hentu vyhodit) ale v mojich 2 navstevach nemozem pizzi nic vytknut, a s prehladom strcili do vacku vsetko, co som v pizzerkach jedol.
Niesi nahoduo ten typ Slovaka, co si na pizzu dava Eidam a kecup? :-) Uz som par krat videl, ako ludia nad kvalitou a originalnou recepturov ohrnuli nos a dali si radsej svoj shit, na ktori su zvyknuti... napriklad sunkov, salamov a milionom inych ingrediencii zahadzanu pizzu, aby zakamuflovali nepodarene cesto.
lujza.j
22.05.12,18:18
V tej pizzerii som bol 2x, a samotnu restiku tiez nehodnotim pozitivne. Ani obsluhu.
Ale co sa tyka samotnej pizze, musim skonstatovat, ze naozaj bola najlepsia, aku som na Slovensku jedol. Moj kamarat, co bol vela krat v taliansku, vo vychyrenych pizzeriach, povedal, ze je to urovni, aku dostanes v Taliansku.
Nechapem, co ti doniesli na tanier za nepodarok, chcelo by to podrobnejsie preskumat.

Draha nieje, margerita je tam za 4,50. Ingrediencie su tiez kvalitne, ziadne sampiony a podobne, ale huby. Hubova stoji 6 eur. Neviem co si si vybral za ingredience, ale ak si si vybral nejake parmezany, a neviem co, tak sa nemozes cudovat tej cene. Na take ingrediencie ale mozes v ostatnych pizzerkach zabudnut. Vacsinou na nich skonci akurat tak lacny eidam.

Je mozne, ze to bola nahoda, a nejak ku pokazili (v tom pripade ju samozrejme mali vymenit za dalsiu a hentu vyhodit) ale v mojich 2 navstevach nemozem pizzi nic vytknut, a s prehladom strcili do vacku vsetko, co som v pizzerkach jedol.
Niesi nahoduo ten typ Slovaka, co si na pizzu dava Eidam a kecup? :-) Uz som par krat videl, ako ludia nad kvalitou a originalnou recepturov ohrnuli nos a dali si radsej svoj shit, na ktori su zvyknuti... napriklad sunkov, salamov a milionom inych ingrediencii zahadzanu pizzu, aby zakamuflovali nepodarene cesto.
pre boha:eek::D
no asi tam zaskočím, koštnúť;)ja neznášam na pizzi kukuricu a vajco:eek: inak kečup je čistá katastrofa aj ked niekto povie, že mal som špagety s kečupom a syrom:eek:
myara
22.05.12,18:27
V tej pizzerii som bol 2x, a samotnu restiku tiez nehodnotim pozitivne. Ani obsluhu.
Ale co sa tyka samotnej pizze, musim skonstatovat, ze naozaj bola najlepsia, aku som na Slovensku jedol. Moj kamarat, co bol vela krat v taliansku, vo vychyrenych pizzeriach, povedal, ze je to urovni, aku dostanes v Taliansku.
Nechapem, co ti doniesli na tanier za nepodarok, chcelo by to podrobnejsie preskumat.

Draha nieje, margerita je tam za 4,50. Ingrediencie su tiez kvalitne, ziadne sampiony a podobne, ale huby. Hubova stoji 6 eur. Neviem co si si vybral za ingredience, ale ak si si vybral nejake parmezany, a neviem co, tak sa nemozes cudovat tej cene. Na take ingrediencie ale mozes v ostatnych pizzerkach zabudnut. Vacsinou na nich skonci akurat tak lacny eidam.

Je mozne, ze to bola nahoda, a nejak ku pokazili (v tom pripade ju samozrejme mali vymenit za dalsiu a hentu vyhodit) ale v mojich 2 navstevach nemozem pizzi nic vytknut, a s prehladom strcili do vacku vsetko, co som v pizzerkach jedol.
Niesi nahoduo ten typ Slovaka, co si na pizzu dava Eidam a kecup? :-) Uz som par krat videl, ako ludia nad kvalitou a originalnou recepturov ohrnuli nos a dali si radsej svoj shit, na ktori su zvyknuti... napriklad sunkov, salamov a milionom inych ingrediencii zahadzanu pizzu, aby zakamuflovali nepodarene cesto.

mali sme obycajne prosciutto (a nebolo to prosciutto crudo, ale klasicka sunka), nuz aj to sa da pokazit
a nie, nepatrim k tym, co vyznavaju kult kecupu a eidamu, a ani mi netreba kilo ingrediencii
mozno mali zly den, ale smola, ja tam uz urcite nepridem
osobne mi velmi chutila pizza z Laurinskej v BA, ktoru tiez robili Taliani, ale zial uz ani to nie je to co byvalo, lebo to tam prevzal niekto iny, a to co tam predavaju je doslova humus (taveny syr, miesto mozarelly)
a som zena, co si myslim ze je dostatocne jasne z nicku :)
lujza.j
22.05.12,18:33
mali sme obycajne prosciutto (a nebolo to prosciutto crudo, ale klasicka sunka), nuz aj to sa da pokazit
a nie, nepatrim k tym, co vyznavaju kult kecupu a eidamu, a ani mi netreba kilo ingrediencii
mozno mali zly den, ale smola, ja tam uz urcite nepridem
osobne mi velmi chutila pizza z Laurinskej v BA, ktoru tiez robili Taliani, ale zial uz ani to nie je to co byvalo, lebo to tam prevzal niekto iny, a to co tam predavaju je doslova humus (taveny syr, miesto mozarelly)
a som zena, co si myslim ze je dostatocne jasne z nicku :)
dík;) to tam teda nejdem ani na koštovku....
myara
22.05.12,19:08
no, a tu je jedalny listok
http://restauracie.sme.sk/restauracia/pizzeria-il-galeone_3673/jedalny-listok
ta "nasa" vobec nie je v ponuke, ale su tam ine, ktore tam v case, ked sme tam boli (cca 2 roky dozadu) vobec nemali
lofr
22.05.12,21:15
pre boha:eek::D
no asi tam zaskočím, koštnúť;)ja neznášam na pizzi kukuricu a vajco:eek: inak kečup je čistá katastrofa aj ked niekto povie, že mal som špagety s kečupom a syrom:eek:

Mno vsak ti majitelia si myslia o tom svoje, ked si niekto pyta taku "raritu" a ide im prave pokazit ich majstrovsky vytvor.
Nieco o tej pizzerii si mozes precitat tu http://restauracie.sme.sk/clanok/vstupavskej-il-galeone-vam-upecie-pizzu-rodeny-neapolcan

Ako podla mna, schopnosti maju, ale mali to dotiahnut do poriadneho konca. V prvom rade ist do BA :-) Potom lepsie priestory (hento je len taka chodba, zle sa tam sedi, je tam stale premavka). Mali aj take problemy, ze pri prilisnom vetre im netahala dobre pec. No a obsluhu ktoru si tam pustili, to je konec. Prijde mi to aj, ze problem asi je, ze zle platia, a vela prace nahadzali na prilis malo zamestnancov, a ti su potom znechutreni (to sa deje casto, bohuzial) Ja tomu proste nerozumiem, preco to nedotiahli do konca, mohli mat najlepsiu pizzerku na celom Slovensku. :-)
willma
23.05.12,06:22
tú pomocníčku v kuchyni som robila a tiež by ma hanba fackovala.