perceptron
17.05.12,20:01
caute.
neustale mi prichadza spam do mailu. dany server (koncovka .sk) nereagoval na moju ziadost, nech nic uz neposiela. obratil som sa na TUSR - ze je to ok, s cim nechcem suhlasit. kazdy jeden-druhy den sa mi v poste objavi nejaka posahana nezaujimava reklama...

kedze nikto nemoze posielat reklamny email bez predchodzieho suhlasu adresata, OKREM TOHTO PRIPADU: § 62 351/2011 Z.z.

(3) Predchádzajúci súhlas príjemcu elektronickej pošty
podľa odseku 2 sa nevyžaduje ak ide o priamy marketing
vlastných podobných tovarov a služieb osoby,
ktorého kontaktné informácie na doručenie elektronickej
pošty tá istá osoba získala v súvislosti s predajom
tovaru alebo služieb a v súlade s týmto zákonom alebo
s osobitným predpisom.44) Príjemcovi elektronickej pošty
sa musí poskytnúť možnosť jednoducho a bezplatne kedykoľvek odmietnuť také používanie kontaktných informácií v čase ich získavania a pri každej doručenej
správe ak také použitie predtým neodmietol. Je zakázané
zasielanie elektronickej pošty, z ktorej nie je známa
totožnosť a adresa odosielateľa, na ktorú môže príjemca
zaslať žiadosť o skončenie zasielania takých správ,
a nabádanie k návšteve webového sídla v rozpore s osobitným
predpisom.42)
poznamka 44: § 4 ods. 6 zákona č. 22/2004 Z. z. v znení zákona č. 160/2005 Z. z. : (6) Poskytovateľ služieb nesmie doručovať informácie
komerčnej komunikácie elektronickou poštou, ak si
ich príjemca služby vopred nevyžiadal.

co to prepanajana znamena??
1. co znamena ta prva veta? aky marketingovy vztah a podobnost produktov by musela byt medzi mnou a odosielatelom spamu, zeby ich mohol legalne odosielat? v zakone to nie je spresnene. napr obaja predavame slepacie vajicka? alebo obaja robime reklamu na jogobelu?? a to ho opravnuje ma stale otravovat?
2. druha veta: ja som prijemca el posty. ake pouzivanie kontaktnych informacii to mozem odmietnut? je to nejak divne napisane, ved ani neviem ci sa kontaktnymi informaciami mysli emailova adresa?...

to znamena, ked sa odosielatel nevyziadanej posty vykruca na tento odstavec zakona, neostava mi nic ine, len strpiet neustale spamy? a on ich moze stale posielat aj ked s tym nesuhlasim? lebo v tomto pripade sa nepise priamo ako v odseku 2, ze mozem prijem sprav kedykolvek odvolat..

takychto par viet som este necital. a to som uz pozeral ako maju byt pripevnene stierace na aute, ake ma mat oznacenie motohelma, kedy sa moze rubat strom...

keby tomu niekto rozumel, alebo s tym ma skusenost, mozte prosim prispiet. vdaka

ps: stacilo by mozno osvietenie tohto odstavca, ale mozem ked bude niekoho zaujimat, napisat preco by sa ma NE/mal tykat prave odstavec 3 daneho zakona...
perceptron
18.05.12,07:23
asi som to uz pochopil. pokusim sa to sformulovat a este raz napisem na TUsr. vysledok sem preposlem, ked sa tu aj pytal.
jasne nautil, nemam s tym problem, ked sa jedna o odosielatela z volakadial z bangladesa, a pravne paky by boli kratke.
ale ked ma buzeruje slovensky prebadzkovatel - urcite neotravuje len mna, ale stovky inych, ktori su ochotni to strpiet alebo si sami volaco nastavovat. efektivne riesenie vidim v tom ked sa o to prislusne urady postaraju a slovenski poskytovatelia internetovych sluzieb pomaly zistia, ze si predsa len na internete nemozu robit co sa im zachce. takisto si pouzivatelia maju ohradit svoje prava. dost bolo zastrcenych hlav v piesku.(tak isto to ludia riesia v praci? alebo politickej rovine?? tak potom nasa /internetova, politicka/ spolocnost vyzera...)
nautil
18.05.12,14:39
Hm a sme došli stará mama, ďakujem za odpoveď.
sthruska
19.05.12,06:09
mimotemyPredstav si hypoteticky že začnem posielať SPAM pod Tvojim menom s vietnamského servera, čo urobíš ?
V prvom rade to napíšem tako "menom z vietnaského" :o A tú chybu tam máš 2x. Ale ináč máš dobrý pravopis.