SamuelG
18.05.12,06:33
dobry den. Vcera sa mi podarilo zlomit lopatku na ventilatore na mojej GeForce 460.

Chcem sa spýtať. Môžem graficku kartu pouzivat aj v tomto stave?

Pripadne je nejaky sposob opravy? a ak ano tak konkretne aky? kde sa da zohnat taky ventilator ktory by pasoval do mojej karty? pripadne kde v Bratislave to vedia opravit?
buchač
18.05.12,04:45
dobry den. Vcera sa mi podarilo zlomit lopatku na ventilatore na mojej GeForce 460.
...len tak , mimochodom , to ako ?
Chcem sa spýtať. Môžem graficku kartu pouzivat aj v tomto stave?
...môžeš , no to hučanie by Ťa prestalo veľmi rýchlo baviť...
Pripadne je nejaky sposob opravy? a ak ano tak konkretne aky?
...asi tá výmena by bola najlepšia ...
kde sa da zohnat taky ventilator ktory by pasoval do mojej karty?
...špecializované predajne...v potravinách asi ťažko...
pripadne kde v Bratislave to vedia opravit?
...špecializované opravovne......určite nejakú vo " veľkomeste " nájdeš...

...

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=cs&q=pc+servis+bratislava&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest
SamuelG
18.05.12,05:43
Takýmto spôsobom sa rýchlo zničí "ložisko", mne sa to raz dočasne podarilo vyriešiť tak že na opačnej strane som vylovil ďalšiu lopatlu, aby bola vrtuľka vyvážená. Inak v každej firme kde sa robý servis sa nejaká nájde, ak si na to netrúfaš určite sa najde nejaký MacGyver čo to opravý. Dá sa aj improvizovať ....

kukni sem : http://www.qcomp.sk/?id=432&rozsah=2-30&searchcat=

no ja na dalsej strane lopatku vylomit nemozem pretoze sa mi zlomili dve a to tak ze na jednej strane mam 4 a na druhej tri takze uz viac vyvazit to nedokazem.

myslim ze z tych chladicov co si mi poslal ani jeden nepasuje na moju kartu :(

skusim najist v Ba nejaky servis a spytat sa tam. Ono ja som sem pisal kvoli tomu ci s tym nahodou nema niekto realnu skusenost
SamuelG
18.05.12,05:58
tak ono sa ti to lahko povie .. lenze ja nemam paru kde sa da zohnat podobna vrtula nic take som totiz v predaji nenasiel ... browsujem uz dva dni po nete a riesim poondenu lopatku ... myslim ze sekundakom by ta lopatka nedrzala pretoze ta lopatka je velmi jemna a ta lepena plocha by bola velmi mala.

boze picne ma ... taka blbost a pokafre to celu kartu.
Chobot
18.05.12,06:10
dobry den. Vcera sa mi podarilo zlomit lopatku na ventilatore na mojej GeForce 460.

Chcem sa spýtať. Môžem graficku kartu pouzivat aj v tomto stave?

Pripadne je nejaky sposob opravy? a ak ano tak konkretne aky? kde sa da zohnat taky ventilator ktory by pasoval do mojej karty? pripadne kde v Bratislave to vedia opravit?

Toto isté sa stalo aj mne asi pred mesiacom (vrtuľka bola v plných otáčkach a omylom som sa jej dotkol prstom). Jedna lopatka sa zlomila. Tiež mi napadlo, že z druhej strany ulomím lopatku, ale bohužiaľ neboli symetrické, takže oproti bola medzera.

Bez lopatky je ventilátor nevyvážený a strašne hučí (ako vyššie uvedené, za chvíľu by odišlo ložisko).

Tak som tú lopatku prilepil sekundovým lepidlom a drží ako ďas. Pre istotu som kvapol trochu lepidla aj na opačnú stranu ventilátora. Dal som ventilátor späť a všetko penke funguje.

Takže sekunďák to istí. :)
Chobot
18.05.12,06:12
tak ono sa ti to lahko povie .. lenze ja nemam paru kde sa da zohnat podobna vrtula nic take som totiz v predaji nenasiel ... browsujem uz dva dni po nete a riesim poondenu lopatku ... myslim ze sekundakom by ta lopatka nedrzala pretoze ta lopatka je velmi jemna a ta lepena plocha by bola velmi mala.

boze picne ma ... taka blbost a pokafre to celu kartu.

Ale držala, dokonca som ju testoval na plné otáčky asi 1 minútu (ručne som zapol otáčky ventilátora na 100%) a nič sa nestalo. Treba to ale nechať riadne vytvrdnúť, ja som to nechal hodinu (sekunďák síce stuhne po pár sekundách, ale ten materiál sa trochu rozleptá a chvíľu mu trvá, kým stvrdne úplne).
SamuelG
18.05.12,06:25
Toto isté sa stalo aj mne asi pred mesiacom (vrtuľka bola v plných otáčkach a omylom som sa jej dotkol prstom). Jedna lopatka sa zlomila. Tiež mi napadlo, že z druhej strany ulomím lopatku, ale bohužiaľ neboli symetrické, takže oproti bola medzera.

Bez lopatky je ventilátor nevyvážený a strašne hučí (ako vyššie uvedené, za chvíľu by odišlo ložisko).


Tak som tú lopatku prilepil sekundovým lepidlom a drží ako ďas. Pre istotu som kvapol trochu lepidla aj na opačnú stranu ventilátora. Dal som ventilátor späť a všetko penke funguje.

Takže sekunďák to istí. :)

no skusim to tym sekundakom .. pretoze zatial co som volal do servisov tak na mna kukali jak na puka ze co to od nich chcem ... a tvrdili ze treba vymenit cely chladic
baron81
26.05.12,21:11
Ventilátory sa dajú kúpiť aj osobitne skús Alza.sk alebo nejaký iný obchod je ich tony, dokonca si môžeš vybrať aj hlučnosť, výkon, farbu, čokoľvek aj vodné chladenie...
baron81
26.05.12,21:13
Ventilátory sa dajú kúpiť aj osobitne skús Alza.sk alebo nejaký iný obchod je ich tony, dokonca si môžeš vybrať aj hlučnosť, výkon, farbu, čokoľvek aj vodné chladenie...
Tu si nájdi iba svoju grafickú alebo stačí len modelovú radu ono to bude pasovať..
http://www.alza.sk/graficke-karty/prislusenstvo/chladenie/nvidia/28849463.htm