Sunny 3
18.05.12,11:29
Dobrý deň,
Sunny 3
18.05.12,09:41
Dobrý deň,
chcela by som Vás poprosiť o radu. Moj partner sa presťahoval do 12 poschodového činžiaku, kde sa nachádza veľký počet hlavne starších ľudí. Má v byte psa, ktorý keď odídeme z bytu začne zavýjať. Chápem susedov, že im to lezie na nervy, ale bohužial nedá sa ho to odnaučiť, pretože už má 2 roky. Nezavýja dlho, len kým nás počuje, že stojíme pri výťahu a po asi 2 minútach prestane. Keď si ho priateľ kupoval, býval ešte v rodinnom dome a nevedel, že sa bude musieť presťahovať. Suseda odvedľa už sa sťažovala partnerovi, že pes zavýja. Chápem ich, že im to vadí, ale nie je to až tak často, možno 2 krát za deň. Viem aj o druhom psovi v tom istom vchode že tam šteká, ale to im zjavne problém nerobí. Asi sa skor boja, pretože toto je doberman a už len keď ho zbadajú sa boja, a to ani nevedia že by ani muche neublížil. Bojím sa toho, že mu narobia problémy, lebo som počula, že suseda chce začať spisovať petíciu proti tomuto psíkovi. Neviete mi proadiť ako v tomto prípade postupovať? Koľko podpisov musí minimálne na petícii byť?
Veľmi pekne ďakujem za odpovede.:)
arizona
18.05.12,09:58
Sunny, nezakladaj duplicity, staci sa spytat v jednej teme...

Pozri strasiu temu http://www.porada.sk/t98833-susedom-zavyja-pes.html
je sice z "opacnej strany",ale zopar rad tam najdes...

alebo pozri temy na nete, co sa da so zavyjajucim psikom robit https://www.google.sk/webhp?sourceid=chrome-instant&ie=UTF-8&ion=1#hl=sk&output=search&sclient=psy-ab&q=pes%20sam%20doma%20zavyja&oq=&aq=&aqi=&aql=&gs_l=&pbx=1&fp=d52c674931367e01&ion=1&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.r_qf.,cf.osb&biw=1138&bih=544
kopretinka
18.05.12,09:59
Sunny 3
18.05.12,10:01
prepáčte, to bolo nechtiac, som na tejto stránke prvý krát a nechtiac som to poslala hneď
Sunny 3
18.05.12,10:12
Ďakujem za odpovede, skúšam niečo nájsť, ale je to ťažké, bojím sa že ak spíšu petíciu, nepomôžeme si :(
kopretinka
18.05.12,10:14
Ďakujem za odpovede, skúšam niečo nájsť, ale je to ťažké, bojím sa že ak spíšu petíciu, nepomôžeme si :( a tou petíciou chce dosiahnuť čo? aby ste sa psa zbavili? nemožné,je to Tvoj pes,Tvoj majetok,to by potom petíciou mohla žiadať,aby ste sa zbavili hocijakého svojho majetku,napr.vysávača len preto,že veľmi hučí.
arizona
18.05.12,10:23
Sunny 3
18.05.12,11:32
ďakujem Vám :) ....no veď to, že ak by aj tú petíciu schválili tak čo potom :( .....skúsim pozrieť tie antistekace, vyzerá to dobre...dúfam že je to účinné aj pri zavýjani, dakujem :)
pepsikova
18.05.12,11:46
ďakujem Vám :) ....no veď to, že ak by aj tú petíciu schválili tak čo potom :( .....skúsim pozrieť tie antistekace, vyzerá to dobre...dúfam že je to účinné aj pri zavýjani, dakujem :)..

..písala si, že tvoj priateľ býva v 12-poschodovom činžáku...pochybujem, žeby tam nikto nemal psíka,teda,petíciu ťažko schvália..suseda sa musí dobre nudiť,ja by som sa jej spýtala, či by si nechcela psíčka požičať a chodiť sa s ním venčiť,tak naozaj,možno by zistila, že psík šteká,lebo je sám...asi ani ona nie je rada sama...a vysvetlite jej, že dobermany sú jedny z najláskavejších psíkov,milí a prítulní, len si k nim nájsť cestu...to je môj názor...
Žabinka
18.05.12,14:10
Bohužiaľ, doba je taká, že ľudia sú čoraz viac nervózni, menej tolerantní, obzvlášť starší ľudia bývajú citliví na hlučnejšie prostredie, ruší to ich pohodu, veď si niektorí možno zvyknú aj zdriemnuť počas dňa.. Neostáva veľa možností ako zvládnuť situáciu tak, aby sa spolužitie so susedmi nestalo neznesiteľným. Myslím, že petíciou sa aj tak nič nedosiahne, azda len obojstranné zazeranie, ohováranie,... Skôr by som volila vzájomnú komunikáciu, pár milých slov, úsmevy, vysvetlenie.. ak to už však nie je v tom horšom štádiu. No a samozrejme sa pokúsiť psíka prevychovať. 2 ročný pes je ešte cvičiteľný.
Ľudia, ktorým niečo vadí, sa určite nájdu v každom jednom paneláku. Len tak mimotemy, moja dcéra sa pred mesiacom prihlásila na saxofón... :D Ono už samotný nástroj má hrozný a silný zvuk, nieto, keď je niekto ešte len začiatočník, a hrá dookola stupnice, a tri bluesy, ktoré sa zatiaľ naučila, a aj to občas falošne.. :D Zatiaľ ma nikto zo susedov nekontaktoval, ani nebúchal na steny.. Dúfam, že to teda zvládajú..
verkaz
18.05.12,14:50
Ja mám psíka starého viac ako 3 roky a dá sa to zavýjanie odnaučiť. Treba len vtedy keď ste doma niekoľkokrát vychádzať z bytu von a ostať tam pár minút. Keď to urobíš veľa krát a psím si uvedomí, že sa vždy vrátiš, prestane plakať. Mne sa to takto podarilo ale ešte sa niekedy stane (hlavne keď sa v okolí hárajú fenky), že zavýja. Ale tiež som zistila, že to trvá len chvíľku a potom sa utiahne do kúpeľne, kde má klud a spí. Teraz keď odchádzam z domu, tak mu poviem ostaň a on len na mňa pozrie a je v pohode.

Písať petíciu je somarina. To musí byť petičný výbor a petícia musí spĺňať podmienky stanovené v zákone. Určite ide len o sťažnosť. Bohužiaľ v každom obytnom dome sa nájdu takí, ktorým to bude vadiť.

Keby vedel psík spievať, tak by spieval.

Ani so sťažnosťou nepochodia, ak je psík prihlásený a riadne sa za neho platí. Hlavne aby nerušil nočný klud.
Je to všetko len v susedských vzťahoch a tie sa v niektorých prípadoch nedajú urovnať.
Doporučujem ti nájsť ti príspevky, čo sú tu uvedené, tam sa dozvieš veľa.
felix1
18.05.12,15:27
Ides na to zo zleho konca. O com budes v dome hlasovat ? Povinnost znasat hluk ? Utratit psa ? Predat psa ? Aj starsim ludom aj matkam kojencov v susedstve tvojho bytu je to jedno, hlavne nech maju vo svojom byte klud aj pocas dna. Skor nez si nenavratne pokazis vsetky vztahy v dome obrat sa ZOO psychologa. Neviem ci uz aj u nas niekto seriozne prevadzkuje tuto sluzbu ale v SRN,A,CH je bezne riesit podobne problemy touto cestou. Urcite to nebude lacne, ale to uz je malickost oproti schvalnostiam ktore ta mozu v dome cakat ( vratane podhodenej nestravitelnej kosti ...)
bubkoch
18.05.12,17:51
lol, to nemozes mysliet vazne ... doberman v panelaku ... psy do bytu nepatria ! odprac ho prec a nebudu staznosti
bubkoch
18.05.12,18:28
neuveritelne, fanaticki zaslepeni psickari su schopni obhajovat este aj dobermana v byte ... o zasierani verejneho priestranstva ani nehovorim ... hnus co sa to po sidliskach deje
arizona
18.05.12,18:54
neuveritelne, fanaticki zaslepeni psickari su schopni obhajovat este aj dobermana v byte ... o zasierani verejneho priestranstva ani nehovorim ... hnus co sa to po sidliskach deje
Ja za zaslepenych fanatikov povazujem tych, co bez znalosti veci hadzu vsetkych majitelov psov do jedneho vreca.
Vies vobec o tom, ze velky psy zijuce v cinziaku od mala takmer vobec nestekaju, takze su do bytu ovela vhodnejsi ako mali jorksiri ,bigly a pod.?

Nevyhodou tohoto konkretneho dobermana je to, ze zil v rod.dome, takze nebol dovod ho od mala cvicit,aby nestekal.

Ale je chvalihodne, ze majitelia hladaju rady,ako psika naucit zit v inych podmienkach,aby nestekal a beru ohlad na susedov.
A s tym "hnusom" na sidliskach asi tiez nemaju moc spolocne,lebo su novi obyvatelia...
To, ze je na sidliskach hnus, za to mozu nezodpovedni majitelia, nie psy.

existuje aj nieco taketo,staci pripnut na obojok ;) http://www.reklamnepredmety-darceky.sk/34338-46226-home/sacky.jpg
nika.sum
18.05.12,18:56
..

..písala si, že tvoj priateľ býva v 12-poschodovom činžáku...pochybujem, žeby tam nikto nemal psíka,teda,petíciu ťažko schvália..suseda sa musí dobre nudiť,ja by som sa jej spýtala, či by si nechcela psíčka požičať a chodiť sa s ním venčiť,tak naozaj,možno by zistila, že psík šteká,lebo je sám...asi ani ona nie je rada sama...a vysvetlite jej, že dobermany sú jedny z najláskavejších psíkov,milí a prítulní, len si k nim nájsť cestu...to je môj názor...
mimotemy
Pepsi, vies ze ja mam psikov rada a urcite by mi nevadilo keby chvilu stekal alebo zavyjal a ako pise pisatelka naozaj to netrva dlho. Len k tym dobermanom, verim, ze ked je dobre vychovany tak urcite neublizi. Ale napr. mojej mame by to tazko vysvetlil niekto. Pred 15 rokmi ju u kmotrovcov napadol doberman, ktoreho drzali v klietke 3x3 metre (co mu chudakovi nerobilo dobre a ani sa necudujem) a keby tam nebolo otca, tak by ju asi zabil. Celu ruku ma dokusanu a ani si nechcem predstavit, po kom by ten pes isiel, keby tam vtedy vzali mojho vtedy 2 rocneho syna a ako by to dopadlo. Ja viem, ze ten pes za to nemoze, za to mohli jeho majitelia ale odvtedy mam pred takymito plemena dost respekt, lebo nikdy nemozes vediet akeho ma pana. U nas v bytovom dome tiez maju nejake taketo plemeno a ked kamoska isla s malym von, tak jej panicka hovori, nebojte sa on mu neublizi, len nesmie pistat...no vies ako zareaguje 1,5 rocne dieťa
nika.sum
18.05.12,19:04
neuveritelne, fanaticki zaslepeni psickari su schopni obhajovat este aj dobermana v byte ... o zasierani verejneho priestranstva ani nehovorim ... hnus co sa to po sidliskach deje

nesmies hadzat vsetkych do jedneho vreca. Je pravda, ze je vela nezodpovednych majitelov psov. Ja sa rozculujem tiez, ked v parku nemozu deti behat po trave kvoli extrementom a jamam, ktore tam nechaju vyhrabavat niektori majitelia svojich milacikov. A pritom by bolo jednoduche riesenie a spokojnost vsetkych. Park by zostal detom a psickari maju dost travnatej plochy po okrajoch sidliska. Nik by im nenadaval, ze si nezbieraju ak by nechceli a neohrozovali by inych obyvatelov a deti.
lujza.j
18.05.12,19:06
neuveritelne, fanaticki zaslepeni psickari su schopni obhajovat este aj dobermana v byte ... o zasierani verejneho priestranstva ani nehovorim ... hnus co sa to po sidliskach deje
mimotemyto áno samé smetie, plechovice od nápojov, sáčky všetkého druhu, papiere, vysypané popolníky plné špakov z aut.... ked ľudia nebudú fungovať štýlom "čo mi z ruky vypadne" ja budem zbierať hovná po svojom psovi!
bubkoch
18.05.12,19:15
mimotemyto áno samé smetie, plechovice od nápojov, sáčky všetkého druhu, papiere, vysypané popolníky plné špakov z aut.... ked ľudia nebudú fungovať štýlom "čo mi z ruky vypadne" ja budem zbierať hovná po svojom psovi!
ano to je presne myslenie dementneho psickara: na chodniku su spaky, takze moj pes sa tam moze vysrat ...
lujza.j
18.05.12,19:23
ano to je presne myslenie dementneho psickara: na chodniku su spaky, takze moj pes sa tam moze vysrat ...
som rada, že tvoje myslenie je vysoko inteligentné.......:eek: a špak si dáš do vačku....
nika.sum
18.05.12,19:32
mimotemyto áno samé smetie, plechovice od nápojov, sáčky všetkého druhu, papiere, vysypané popolníky plné špakov z aut.... ked ľudia nebudú fungovať štýlom "čo mi z ruky vypadne" ja budem zbierať hovná po svojom psovi!

Lujzi, ja neodhadzujem ani spaky ani iny odpad (tak to ucim aj svoje deti) a rozculuje ma to rovnako ako aj exkrementy po psoch. Ja by som zaviedla pokuty, ci uz za odhadzovanie odpadkov, spakov ale aj za hovna po psoch na chodnikoch alebo trave. Ja osobne, ked sme na ihrisku a maly potrebuje na velku a nestihame dobehnut domov, mam tiez sacky a odhadzujem do kosa, nenechavam to tam...
lujza.j
18.05.12,19:42
Lujzi, ja neodhadzujem ani spaky ani iny odpad (tak to ucim aj svoje deti) a rozculuje ma to rovnako ako aj exkrementy po psoch. Ja by som zaviedla pokuty, ci uz za odhadzovanie odpadkov, spakov ale aj za hovna po psoch na chodnikoch alebo trave. Ja osobne, ked sme na ihrisku a maly potrebuje na velku a nestihame dobehnut domov, mam tiez sacky a odhadzujem do kosa, nenechavam to tam...
ja som si svoje hovna poctivo zbierala veľmi dlho....pri dverách viseli mokroteňáky, každý kto išiel von si zobral..... ale ked zbieraš a kým prídeš k svojemu hovnu šliapneš do xy iných tak potom asi nie..... poprípade pozereli na mňa ako na blbca......je to 9r do zadu.
vieš pokuty sú fajn...len keby bola nejaká náprava, ale v SR pokuty nefungujú ani v iných sférach ......
Kvaka
18.05.12,19:54
U nás v dome je tiež jeden havko, čo zavýja, keď jeho páni odídu do práce, trvá to pol hodiny, potom je ticho. Občas niekto poznamená, že chudák pes, nikomu to až tak nevadí, a čo už majitelia narobia, keď je pes typ, ktorý je závislý.
mimotemyZa nezbieranie psích výkalov je dosť mastná pokuta, škoda len, že tieto peniaze nikomu nechýbajú, aj ľudia by sa naučili. Ja roky zbieram a nerobí mi to problém. Tiež ma rozčuľujú váľajúce sa plechovky, fľaše, kopec skla, plno nepozbieraných výkalov, ale sa pýtam, čo robí mestská polícia? Nás kontrolovali priamo pri zbieraní hovienok, ani dozbierať nemohol môj muž, išli po známke, až keď ju videli, tak mohol pokračovať. Asi mali nariadené kontroly známok, bolo to dva dni po sebe. Je to o ľuďoch a zvykoch. Pod zem by som sa prepadla, keby som nepozbierala.
hubatá
18.05.12,20:24
Keď som sa presťahovala z veľkého bytu do menšieho náš dovtedy tichý pes začal tiež zavýjať. Ako už niekto tu spomenul je to o psychike: kým si zvykol že jeho hlas znie inak ako v 3-izb. byte predtým, počuje iné hlasy susedov ako bol dovtedy zvyknutý, iné hlasy na schodišti, iné hlasy a zvuky zvonku. To toho psíka neskutočne znervózňuje, bojí sa že ho pán opustil, nevráti sa. Od zverolekára som si dala predpísať ukľudňujúce tabletky, nachystala som mu hračky, veľa žrádla do misky - no nič nepomáhalo. Pes zavýjal.
Ako posledná sa do vedľajšieho domu nasťahovala moja dcéra aby sme boli každá zvlášť a predsa blízko. A pes prestal zavýjať, ukľudnil sa...... Jednoducho mu tá dcéra chýbala do počtu, rodina nebola kompletná, smútil za ňou.

Ak pes bol dovtedy zvyknutý na väčšiu rodinu, iné zvuky a hlasy vo vedľajších bytoch, na schodišti, na ulici - bojí sa cudzieho prostredia. Treba sa s ním poprechádzať nielen po ulici, ale aj po dome, po schodišti, aby pochopil že aj ten zvuk z V. poschodia, zvuk výťahu, hlasy ľudí z 11 poschodia patrí k jeho teritóriu.

A na ten problém so strachom susedov z veľkého psa: je to naozaj taký problém dať mu náhubok? Pes sa môže potom pohybovať aj bez vodítka v dome lebo neublíži tak nikomu: ani menším psom ani ľuďom.
osky
19.05.12,04:01
toto sa mi lubi,zabavne...ale prakticke.
osky
19.05.12,04:05
my byvame vo viedni len v dvojposchodovom cinziaku a sused nad nami cvici o dusu na basgitare-do neskorej noci,obcas este aj po polnoci.
neviem si predstavit,kto by spisoval peticiu.....komicke.
felix1
19.05.12,05:43
Pokuta v SR naozaj nic nevyriesi. Je to dobre len na to aby uradnik dostal cast pokuty do svojho vrecka a aby pokutu potom minimalizoval ( zaciatok Grackej cesty... ). Ak sa ale zavedie poplatok za psa vo vyske ktora umozni zamestnat nezamestnaneho cloveka, mozeme mat ciste mesta. Najlepsie by bolo urcit poplatok podla hmotnosti psa ( 1kg/500€/rok :) ). Priamo umerne jeho exkrementom na ulici. Ze je to drahé? Kup si macku, kanarika alebo skrecka ak nemas vlastny dom s pozemkom. Skoda ze u nas je stale v nevyhode poskodeny a nie tek kto problem sposobuje.
alaya1
19.05.12,06:01
Pokuta v SR naozaj nic nevyriesi. Je to dobre len na to aby uradnik dostal cast pokuty do svojho vrecka a aby pokutu potom minimalizoval ( zaciatok Grackej cesty... ). Ak sa ale zavedie poplatok za psa vo vyske ktora umozni zamestnat nezamestnaneho cloveka, mozeme mat ciste mesta. Najlepsie by bolo urcit poplatok podla hmotnosti psa ( 1kg/500€/rok :) ). Priamo umerne jeho exkrementom na ulici. Ze je to drahé? Kup si macku, kanarika alebo skrecka ak nemas vlastny dom s pozemkom. Skoda ze u nas je stale v nevyhode poskodeny a nie tek kto problem sposobuje.


felix a potom kolko pokuty maju dostat bezdomovci, ktori ostievaju lavicky a to v lepsom pripade, kadia kade-.tade...ovracaju co sa da,ludia, ktori vyhadzuju odpadky, deti, ktore svoje desiate do skoly vyhodia rovno na chodnik? Tiez podla vahy?

Sama odsudzujem ludi, ktori za psom nedvihnu a este to aj verejme prezentuju. To by som sa ja hanbila, pozerat ako pes kadi a nechat to tam.

A, ze pes v dome zavija? To nie je chyba psa, lebo jeho pana, ktory psa nesocializoval.
buchač
19.05.12,06:11
CHYBA je VŽDY na strane majiteľa.....

Jeden môj sused mal svojho času fenku jazvečíka ....pokiaľ žila , všetko bolo OK ...
Potom ju museli dať utratiť , už mala svoj vek ....
Čo bola irónia ??.....že majiteľa bolo vždy viac počuť , keď jej povely vydával ...v lete zásadne ráno o tej 5,00 bol budíček ...


...a teraz ???....jeho sused oproti má yorkshíra ...že jak teraz pindá proti obranárovi ???
hubatá
19.05.12,06:43
Vidíš osky: a mne známy hovoril, že on by nemohol vo Viedni kosiť trávu v nedeľu, lebo by dostal pokutu že ruší susedom nedeľný kľud. Tak to potom nerozumiem ........
hubatá
19.05.12,06:45
Stotožňujem sa s tebou: je to vždy len a len o majiteľovi a netreba to zvaľovať na nezvládnuteľného psa, čo sa nevie brániť.
verkaz
19.05.12,07:43
Máš pravdu, pes za nič nemôže. Všetko je len na majiteľovi
driver100
19.05.12,10:33
Ak by to bolo v našom dome a obyvateľom by to prekážalo,vidím len 2 možnosti:
1.majiteľ by toho psa musel akýmkoľvek spôsobom odnaučiť zavýjať,či už zoopsychológ,tréner,albo čokoľvek iné,len aby prestal.
2.majiteľ,alebo pes by sa z domu sťahoval.Susedia by to dosiahli zase akýmkoľvek spôsobom aj nelegálnym.
Kľudne ma odsudzujte,ale u nás by to bolo tak.
lujza.j
19.05.12,14:55
Pokuta v SR naozaj nic nevyriesi. Je to dobre len na to aby uradnik dostal cast pokuty do svojho vrecka a aby pokutu potom minimalizoval ( zaciatok Grackej cesty... ). Ak sa ale zavedie poplatok za psa vo vyske ktora umozni zamestnat nezamestnaneho cloveka, mozeme mat ciste mesta. Najlepsie by bolo urcit poplatok podla hmotnosti psa ( 1kg/500€/rok :) ). Priamo umerne jeho exkrementom na ulici. Ze je to drahé? Kup si macku, kanarika alebo skrecka ak nemas vlastny dom s pozemkom. Skoda ze u nas je stale v nevyhode poskodeny a nie tek kto problem sposobuje.
fúha...to je aká:D si si nafúkal niečo do nosa:--- no ja by som skôr určila "priamo úmerne" také pokuty v CP, že by bola konečne nejaká disciplína na cestách, lebo také hovno ešte nikoho nezabilo, ale magor za volantom áno...to je pre mňa väčší problém....
felix1
20.05.12,05:59
fúha...to je aká:D si si nafúkal niečo do nosa:--- no ja by som skôr určila "priamo úmerne" také pokuty v CP, že by bola konečne nejaká disciplína na cestách, lebo také hovno ešte nikoho nezabilo, ale magor za volantom áno...to je pre mňa väčší problém....

Vyska pokuty nepomoze ak budu priestupky vseobecne tolerovane ( napr. v Grecku neodvadzaju obchodnici skoro ziadnu DPH a je to tam povazovane za normalne...). Problem je podla mna v tom ze na obhajobu svojho priestupku sa pouziva argument tazsieho kalibru : moj pes len spini na cestu co robia bezdomovci... Takto sa dopracujeme az k logike z osad: ja som ukradol len hus, zemiaky, motorku, preco ma chcu sudit ked nesudia gažov za rozkradanie vo velkom rozsahu ? Zatial si do nosa nefukam, ale obcas sa pozrem do zrkadla ci sa nemenim na asociala ktorimi tak radi vsetci opovrhuju :) Hlavne sa snazim nerobit inym to co mne vadi. Skusme sa na vec pozerat z nadhladu a nie ako psickari alebo nepsickari.
alaya1
20.05.12,06:12
Felix- ja som majitel psa a zbieram stale. Je mi zle z ludi, ktori to nerobia a potom nas vsetkych psickarov porovnavaju a davaju do jedneho vreca s nimi.

Tiez by ma islo porazit, keby som mala male decko a nemohlo by behat po trave, lebo by muselo behat prekazkovy beh medzi hovnami. Ale vies, kto ako ma doma, tak sa sprava aj vonku.Mozno doma tiez nesplachuju zachod. Naco.


Kazdy sa prezentuje sam, na svojej urovni,. S tym neurobis nic.

Co sa taka toho psika v byte. mali by ho naozaj odnaucit zavijat, vyhladat nejakeho cvicitela, urcite poradi. Nie je to az tak velky nedostatok, ktory sa pre pokoj v dome neda vyriesit.
felix1
20.05.12,06:25
Felix- ja som majitel psa a zbieram stale. Je mi zle z ludi, ktori to nerobia a potom nas vsetkych psickarov porovnavaju a davaju do jedneho vreca s nimi.

Tiez by ma islo porazit, keby som mala male decko a nemohlo by behat po trave, lebo by muselo behat prekazkovy beh medzi hovnami. Ale vies, kto ako ma doma, tak sa sprava aj vonku.Mozno doma tiez nesplachuju zachod. Naco.


Kazdy sa prezentuje sam, na svojej urovni,. S tym neurobis nic.

Co sa taka toho psika v byte. mali by ho naozaj odnaucit zavijat, vyhladat nejakeho cvicitela, urcite poradi. Nie je to az tak velky nedostatok, ktory sa pre pokoj v dome neda vyriesit.

Ako byvaly psickar chapem obe strany. Kazda akcia vyvolava protireakciu. Je len na ludoch ako rychlo chcu problem riesit. Najlepsie je ale problemu predist, napriklad netahat dobermana do panelaku ( za problem povazujem len jeho velkost a potrebu pohybu, povahove vlastnosti su asi este lepsie ako pri malom terierovi ).
alaya1
20.05.12,06:28
myslim si, ze je to skor o vycviku a vychove psa. Ak ma aj toto plemeno dostatopk pohybu cez den, niekolko hodin, je to jedno, kde sa vyspi, ci v byte, ci v dome.
mamishka
25.05.12,11:47
neuveritelne, fanaticki zaslepeni psickari su schopni obhajovat este aj dobermana v byte ... o zasierani verejneho priestranstva ani nehovorim ... hnus co sa to po sidliskach deje


pre doberma je pozitivum, ze moze byvat v byte. je to kratkosrsty psik naviazany na svoju svorku, ktory odlucenim od nej trpi smutkom a vonku aj zimou, ak nema zatepleny domcek... v byte dokaze hodiny prespat a tesit sa na tu chvilu, ked sa vonku bude moct vyskakat a vyjasit. su to vynikajuci rodinni spolocnici. v riadenom chove sa nevyskytuju jedinci, ktori utocia, toboz nie na deti. Tie ochranuju a staraju sa o ne :) co sa tyka zbierania "salamunovych pokladov" po sidliskach, mhonych psickaroch by bolo treba v tomto smere este edukovat. My sme pravidelne zbierali po svojom psikovi... hoci sme mali 2 male babatka.
Mackovka
10.07.13,11:51
Pes mojej kamarátky tak zavýjal v byte, keď sa presťahovali do nového bytu a odišli do práce, že aj políciu a ochranu zvierat na ňu susedia volali. Pomohlo, že si zadovážili mačku. Tí dvaja sa veľmi kamarátia a pes prestal rušiť susedov. Nie je to ktoviečo, ale na 100 % to pomohlo.