moskitosik
18.05.12,12:17
Nevie niekto poradiť, ktorý mobil je najlepší a má GPS s wifi? Počul som, že len nokia ma GPS bez pripojenia na internet. Cena okolo 150€ max. do 200. Ďakujem.
buchač
18.05.12,10:31
Nevie niekto poradiť, ktorý mobil je najlepší a má GPS s wifi? Počul som, že len nokia ma GPS bez pripojenia na internet. Cena okolo 150€ max. do 200. Ďakujem.
...tomu sa mi nejak nechce veriť ( a ani nepátram po info... )...

Mobily vyšších tried majú v podstate všetky tie GPS , wifi a ostatné serepetičky ...
No zadarmo je iba aplikácia ...to pripojenie na net sa už platí ...a statočne ...

...ak sa mýlim , opravte ma niekto ...
nesca
18.05.12,10:38
Veľmi sa v tom nevyznám,ale mám Xperiu od ericsonu...navigácia mi beží cez satelit v pohode a nemusím ísť cez net-wifi
moskitosik
18.05.12,10:44
No ja som mal samsung asi pol roka než sa mi stratil. Ked som chcel vyhladať trasu stale ma pripajalo na net.takže som si priplatil zato. Brat ma nokiu a nič že sa musi pripojit na net a plati si za to že je pripojeny.ja sa do toho nerozumiem
viktorviktor
18.05.12,13:22
v ktorejkoľvek nokii (zisti tu .nokia.com/sk-sk/podpora/) do ktorej sa dajú stiahnuť nokia mapy si zobrazíš mapu bez pripojenia na internet, svoju polohu si musíš nájsť, alebo zadáš názov obce, miesta, po pripojení k sieti máš aj GPS
tu je ako natiahnuť mapy //europe.nokia.com/apps-maps-and-more
môžeš jednotlivé štáty, alebo skoro celý svet
buchač
19.05.12,05:07
v ktorejkoľvek nokii (zisti tu .nokia.com/sk-sk/podpora/) do ktorej sa dajú stiahnuť nokia mapy si zobrazíš mapu bez pripojenia na internet, svoju polohu si musíš nájsť, alebo zadáš názov obce, miesta, po pripojení k sieti máš aj GPS
tu je ako natiahnuť mapy //europe.nokia.com/apps-maps-and-more
môžeš jednotlivé štáty, alebo skoro celý svet
...hm....
Stefan2005
19.05.12,05:52
...tomu sa mi nejak nechce veriť ....No zadarmo je iba aplikácia ...to pripojenie na net sa už platí ...a statočne...ak sa mýlim , opravte ma niekto ...

... veď otázka znela, GPS bez pripojenia na internet (hoci sa pripája k mobilnému operátorovi).

Preto treba pri kúpe zásadne rozlišovať, či telefón má GPS alebo aGPS. V prvom prípade komunikuje priamo (iba) so satelitom, v druhom aj so svojím mobilným operátorom - a za to sa platí.
dalid
19.05.12,17:58
Myslím, že celá otázka je zadané tak na ****, teda na 2 veci..., ako som tu už dávno nevidel...

Domnievam sa, že moskitosik hladá taký telefon kde mu pojde off line navigácia, teda taká, ktorá sa nebude pripájať na net a spotrebúvať dáta (ako napr Google Maps)

Off line navigáciu - softwér (SW) si spravidla musíš zakúpiť (iné spôsoby tu riešiť nebudem). Kupuješ softwer a mapové podklady. Tieto navigacie pre svoj chod dátove služby nepotrebujú, pokiaľ si neaktivuješ kadejaké doplnkové služby, ktoré ti navigačný SW vie ponúknuť.

Navigačný SW sa robí dnes už pre všetky rozšírené OS, čo sa u nás predávajú - Windows Phone, iOS, Android..
Nokia vo svojich telefónoch používa vlastný OS (v tých povedzme lepších je Windows Phone). U nej za navigáciu naozaj platiť nemusíš.. Ide o to ako moc je pre teba navigácia v telefóne doležitá, aký veľký diplej je podľa teba dostatočný a na čo všetko budeš okrem navigácie používať.

Čo sa týka ceny zariadenia - ak si telefon zoberieš dotovaný u operátora, tak za 200,-Eur máš o niekoľko tried lepší telefón ako keď si v tej istej cene kúpiš niečo v obchode..
viktorviktor
19.05.12,18:39
buchač nehmkaj, v sieti operátora maš mobil za určitých podmienok vždy, reč je a hovoril som o internetovej sieti, pavučine, mapu si v telefone pozeráš ale GPS je predsa úplne niečo iné, jednu nokiu mám a nokia mapy používam
buchač
19.05.12,19:00
buchač nehmkaj, v sieti operátora maš mobil za určitých podmienok vždy, reč je a hovoril som o internetovej sieti, pavučine, mapu si v telefone pozeráš ale GPS je predsa úplne niečo iné, jednu nokiu mám a nokia mapy používam
...TO je tá správna myšlienka ....tak som to aj ja myslel ....hmkal...:rolleyes:

Nokiu XP ( aj Nokiu ) mám tiež , síce už ako záložnú mašinu....no predsa len radšej klasické GPS používam ...teda v aute ...
misomiso
19.05.12,19:51
Myslím, že celá otázka je zadané tak na ****, teda na 2 veci..., ako som tu už dávno nevidel...

Domnievam sa, že moskitosik hladá taký telefon kde mu pojde off line navigácia, teda taká, ktorá sa nebude pripájať na net a spotrebúvať dáta (ako napr Google Maps)

Off line navigáciu - softwér (SW) si spravidla musíš zakúpiť (iné spôsoby tu riešiť nebudem). Kupuješ softwer a mapové podklady. Tieto navigacie pre svoj chod dátove služby nepotrebujú, pokiaľ si neaktivuješ kadejaké doplnkové služby, ktoré ti navigačný SW vie ponúknuť.

Navigačný SW sa robí dnes už pre všetky rozšírené OS, čo sa u nás predávajú - Windows Phone, iOS, Android..
Nokia vo svojich telefónoch používa vlastný OS (v tých povedzme lepších je Windows Phone). U nej za navigáciu naozaj platiť nemusíš.. Ide o to ako moc je pre teba navigácia v telefóne doležitá, aký veľký diplej je podľa teba dostatočný a na čo všetko budeš okrem navigácie používať.

Čo sa týka ceny zariadenia - ak si telefon zoberieš dotovaný u operátora, tak za 200,-Eur máš o niekoľko tried lepší telefón ako keď si v tej istej cene kúpiš niečo v obchode..


Prave ze si nemusis kupit. Ked si kupis Nokiu, mas tam cely svet zadarmo a mas to tak cerstve a aktualne, ako nikto. Na micro kartu sa to zmesti 3 x cely svet, ja tam mam naprikald aj Cinu a ine krajiny, kde obcas cestujem. Funguje to paradne, ziadne pripojenie na net.
misomiso
14.06.12,08:18
Tak ta Nokia je neocenitelna tym, ze tam mate cely svet bez nutnosti chodit na internet.

V Pekingu by ma ani taxikar do hotela neodviezol. Za cely pobyt iba jeden bol ochotny zatelefonovat a nechat si vysvetlit cestu. Ostatni ked pozreli na adresu (samozrejme v cinsine, po anglicky vobec nevedia citat), tak iba ukazali, ze nevedia kde to je, a ze si mam teda vystupit.

Tak som im musel strcit mobil pod nos s tym, ze ich budem navigovat. Potom nebol ziaden problem.
nunenko
14.06.12,08:46
Počul som, že len nokia ma GPS bez pripojenia na internet
Zle si počul, alebo dobre , ale zlé informácie.

Navigácia pre telefóny zadarmo fungujú aj bez pripojenia na internet.
GPS pre fungovanie nepotrebuje prístup na internet, ale "vidieť" satelity.

Pre android existujú stiahnuteľné FREE navigácie, ktoré dokážu pracovať bez prístupu na internet. Pre niektoré si musíš kúpiť mapy , ale existujú aj úplne free napr:
Nav*free GPS (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.navfree.android.OSM.ALL&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS5uY XZmcmVlLmFuZHJvaWQuT1NNLkFMTCJd)
Map*Fac*tor Na*vi*ga*tor (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mapfactor.navigator)
Google mapy bude už tiež fungovať bez pripojenia na internet (čiastočne aj fungujú).
Ak by som si vyberal určite by to nebola NOKIA, ale nejaký telefón s Androidom.
misomiso
14.06.12,09:05
Take presne aktuale mapy + navigaciu v realnom case pre auto nema nikto iny, to je znama vec.
Nandrolon
14.06.12,09:14
Napíšem iba z vlastnej skúsenosti.
Tiež som riešil pred časom čo najlepší mobil /pre mňa/, moje požiadavky boli v
1. rade offline navigácia
2. čo najväčšie rozlíšenie displeja pri veľkosti max 3,3 palcov
3. kapacitný super amoled displej /nefunguje ako tienidlo, ale fotóny priamo svetlo vyrábajú takže obrovský jas aj na slnku a ultra nízka spotreba/

- vyšla mi z toho NOKIA C6-01

- navigačné softy som testoval nasledujúce:
1. Sygic Aura
2. Sygic CORE
3. GARMIN MOBILE XT
4. TREKBUDDY
5. NOKIA OVI /doživotne aktualizácie zadarmo spolu s telefónom/

- momentálne mám už ponechané oba NOKIA OVI /mám aktualizácie zdarma, tak ju udržiavam stále v čerstvom stave/ - nepoužívam
- Sygic CORE - nič lepšie som ešte nevidel

- hovorím iba o OFFLINE navigovaní, teda aktívny iba interný GPS, vypnuté paketové dáta, vypnuté pripojenie na internet a pre istotu aj zablokované paketové dáta priamo u mobilného operátora

- mapy si dokážem stiahnuť do Sygicu úplne najnovšie aké sú vydané, je to príjemná, inteligentná a veľmi ľahko ovládateľná navigácia v SK jazyku

- s mobilom som max. spokojný a do cenovej relácie by si sa vošla. Akurát tu budú všetci "experti" nadávať na symbian, ja tam mám firmware najnovší SYMBIAN BELLE a nemôžem si v ničom sťažovať.
Brat má android a tak hrešiť som ho ešte nepočul... Hlavne, keď si OS zapína sám aplikácie na pozadí ako sa mu zapáči... Ja si všetko manuálne ovládam.
Letko
14.06.12,09:21
Nokia E66 - teraz už možno nie najlepší, ale ostatné podmienky spĺňa.
misomiso
14.06.12,09:22
No tak napis, v com je sygic core lepsi ako origo Nokia navigacia a kolko to stoji, ci je to zadarmo.

Teaz nerypem, naozaj ma to zaujima, clovek nemoze vsetko vyskusat.
Nandrolon
14.06.12,09:32
NOKIU OVI som moc nepoužíval, sygic sa mi zdal ľahšie ovladateľný, NOKIA OVI je výhoda že má aktuálne mapy, ktoré oficiálne si posťahuješ legálnou cestou.
Sygic mám načierno, aj mapy... každá navigácia má odlišnú logiku ciest. Na NOKII OVI som musel mať pri určitej trase zaškrtnuté aj "nespevnené cesty". Potom po jednej aktualizácii už bola tá OVI taká, že som nemohol prísť na to, ako zapnúť navigovanie pre peši, som sa v tom hrabal asi pol hodiny až som to našiel.
Sygic sa mi zdá prehľadnejší a čo chodí brat do rakúska až na západ, a potrebuje odbočiť z dialnice na 2. výjazde, tak zatiaľ mal už požičané 2 krabičky a každá ho zviedla 1. výjazdom a potom pomedzi sídlisko... Zo srandy som minule hodil do Sygicu ten jeho cieľový bod a dal priblížiť, nestačil sa čudovať. Viedlo to presne tade ako chcel on. Naposledy keď tam bol, dal do navigácie natvrdo ten prejazdný bod, aby nemusel chodiť cez sídlisko... Na OVI som to neskúšal.
OVI nepoužívam, ale mám ju ako železnú zálohu, ktorá je zdarma je vyladená pre ten telefón...
Napr. Garmin mal problém so zobrazovaním máp a písma, robil také čierne fliačky.
Sygic aura mi spadol pri prichádzajúcom hovore a zajazdy som ju musel nahadzovať...
Sygic CORE zatiaľ 1. soft bez chyby, resp. som chybu ešte neobjavil.
Mám dojem že stojí okolo 40-50 eur, ale na symbian je posledná verzia 11,20 - ostatné novšie idú iba na androidoch.
Stefan2005
14.06.12,09:36
No tak napis, v com je sygic core lepsi ako origo Nokia navigacia a kolko to stoji, ci je to zadarmo...

... si myslím, že tá cena ( plus včítane doživotná aktualizácia) je veľmi prijateľná; niečo navyše tu:
http://navigaciavmobile.sk/mapy-gps/81-sygic-gps-navigacia-2012.html
Nandrolon
14.06.12,09:37
Sygic CORE má viac možností nastavenia ako OVI. Ak som v PL, normálne ma upozorňuje na tie kamerové radary že ti pípa aj ti ho zobrazuje na displeji. Neviem či sa to dá v OVI nastaviť, a plno ďalších vecí...

ps: všetky hlavné mestá sú v 3D aj s budovami...
Nandrolon
14.06.12,09:45
Na 7 dní je sygic zdarma. Len hovorím, treba verziu na symbian, nie na android...
misomiso
16.06.12,18:06
Myslim, ze si testoval dost staru verziu Nokie. Terajsia ma Auto a Peso rodzelene uz do dvoch separatnych programov. Kamerove radary ukazuje automaticky, aj pipa pri prekroceni rychlosti o zadanu hodnotu (ak nastavis).

Ten link som pozeral, nie je to drahe, ale je to iba Europa, ja som pisal, ze v Nokii mam cely svet, napriklad Cinu aktivne vyuzivam, su tam teraz v aktualnej verzii vsetky funkcie, ktore potrebujem (netvrdim, ze nie su programy, ktore nemaju 5 x viac roznych funkcii).

Inak - na jednej odbocke to nemozes testovat, nabuduce sa to moze stat, ze lepsie zrata cestu ten "horsi" soft. Mne napriklad vo Viedni Nokia rata jednoznacne lepsie trasy ako AV map.
Nandrolon
18.06.12,04:00
Ináč ja nehovorím že tá OVI je zlá alebo niečo podobné.
Len momentálne využívam najviac SYGIC, k OVI som sa ešte nedostal a áno, je tam celý svet a pravidelne to aktualizujem.
OVI soft som aktualizoval už niekoľkokrát /aktualizujem komplet fon stále/ a teraz je to už pekne rozdelené autom a peši...
Páči sa mi že na tej nokii si naklikáš hocijaké mapy zo "sveta" a pohodlne ti ich nahádže do telefónu.

Ale môžem zodpovedne povedať že konkrétne GARMIN MOBILE XT ma hlboko sklamal, pritom som tam mal aj TOPO mapy aj nadstavbu lesných ciest atď...
Ťažkopádne ovládanie, nahovno grafika...
Gapo
20.06.12,15:50
Keďže je to tu o telefónoch, nebudem otvárať novú tému.
Chcem sa opýtať, mám Samsung GT S8600 waveIII, zatiaľ sa mi nepodarilo nikde zistiť či sa v telef. zozname ten pandrlák dá nahradiť fotkou. Lebo inak netuším načo tam je . Má s tým niekto skúsenosť či vedomosť?
dalid
21.06.12,04:27
urcite sa da... Alebo ak synchonizujes kontakty s Gmail uctom a tam mas priradenu forku ku kontaktu, tak ti ju preberie aj telefon.

Nemam sice S8600, ale u mna, idem - Kontakt - Upravit - a ked dlhsie podrzim toho "pandrlaka" da mi ponuku - odfotit alebo vybrat obrázok z galerie
Gapo
21.06.12,05:40
urcite sa da... Alebo ak synchonizujes kontakty s Gmail uctom a tam mas priradenu forku ku kontaktu, tak ti ju preberie aj telefon.

Nemam sice S8600, ale u mna, idem - Kontakt - Upravit - a ked dlhsie podrzim toho "pandrlaka" da mi ponuku - odfotit alebo vybrat obrázok z galerie
Úplne super rada, ďakujem. Tak toto neviem ako by som sa mohol dozvedieť, lebo to nikde v návode ani krátkom ani elektronickom, nie je. Je to tak. A ja som toho pandrláka poklopkával a on nič :D