zabka888
18.05.12,13:47
beriem antikoncepčne tabletky a naposledy som mala straštne slabú menštruáciu,môže byť že som tehotná a neviem o tom?mam pocit v brušku ako keby sa tam niečo hybalo,tak neviem či si to namyšlam či ako.
Tweety
18.05.12,11:49
beriem antikoncepčne tabletky a naposledy som mala straštne slabú menštruáciu,môže byť že som tehotná a neviem o tom?mam pocit v brušku ako keby sa tam niečo hybalo,tak neviem či si to namyšlam či ako.
My Ťa tu nevyšetríme, to musíš ísť za svojím gynekológom.
zabka888
18.05.12,11:55
No to ja viem,len chcem vedieť či ak by som fakt bola tehotna,či tomu malemu nebude nič ak aj nadalej beriem tabletky
willma
18.05.12,12:04
to ti zodpovedne povie len a len tvoj gynekológ. Miesto strácania času na fore si už mohla sedieť v čakárni prípadne už mať predebatované všetky otázky.
ivka70
18.05.12,12:07
Malemu nebude nic, dnesna HAK nema tolko hormonov, aby nieco v tomto smere ovplyvnila.
Slaba az ziadna menstruacia je pri uzivani HAK uplne normalna, zavisi le nod reakcie tela na davku hormonov.
Ak si brala tabletky nacas, ziadnu nevynechala, nemas dovod byt tehotna.
Silvernola
18.05.12,15:56
Ak cítiš pohyby, tak už budeš tehotná asi dlhšie než 1 mesiac či menštruačný cyklus!
ludmilla
19.05.12,20:07
Ak si brala tabletky pravidelne bez vynechania nemusíš si robiť zbytočné starosti, pretože HAK je veľmi spoľahlivá.
Ak by si aj bola tehotná z dôvodu nedôsledného brania HAK, .... v rannom štádiu tehotenstva sa nemusíš vôbec obávať poškodenia plodu, z jednoduchého dôvodu, hormóny - estrogény a gestagény, ktoré HAK obsahuje, sú tvorené prirodzene aj samotným telom tehotnej ženy - pomáhajú udržať tehotenstvo.
Ak by však z dôvodu chýb v príjme HAK - vynechali nasledujúce 2 menštruácie je potrebné vyhľadať lekára a samozrejme hneď robiť aj tehotenský test a po pozitívnom teste ihneď HAK vysadiť.
akeber
20.05.12,05:19
Ja som otehotnela cez Danu ( vtedy si dieťatko môžeš ponechať , nehrozí žiadne riziko ) síce aj keď otehotnieš cez antik. tab. si dieťatko môžeš ponechať ale s veľkým rizikom sú to zväčša hormonálne ant. a lekári to neodporúčajú . Ale to ti povie len tvoj gynek . podľa toho aké si tabletky brala .
pasuliatko
20.05.12,07:32
myslím si,že nemôžeš byť tehotná...
ivuliatko
20.05.12,08:21
to by si musela byť asi v piatom mesiaci :) http://tehotenstvo.rodinka.sk/kym-rastie-brusko/ako-sa-zije-v-brusku/prve-pohyby-babaetka-v-brusku/

(http://tehotenstvo.rodinka.sk/kym-rastie-brusko/ako-sa-zije-v-brusku/prve-pohyby-babaetka-v-brusku/)Kedy bábo teda pocítim?
„Prvý zreteľný prejav života sa môže objaviť kedykoľvek medzi 14. a 26. týždňom, ale obyčajne medzi 18. a 22. týždňom. Ženy, ktoré už mali dieťa, začínajú cítiť pohyby obyčajne skôr (pretože vedia, čo majú očakávať, a aj preto, lebo ich maternicové svaly sú uvoľnenejšie a ľahšie pociťujú kopnutie) ako prvorodičky.