Dr.Hansitor
18.05.12,21:45
Dobrý deň.
Rád by som sa chcel opýtať, akú vnútornu stierku miestnosti doporučujete v staršom byte. Vraj existujú škrabané stierky, ktoré sú už farebne namiešané a vraj sú vodou umývateľné. Rád by som sa opýtal, či sú vhodné do panelákového bytu. Keďže sú umývateľné, či "dýchajú". A či sa dajú premaľovať len farbou, keby sme v budúcnosti chceli zmeniť farbu....alebo, či sa musí nanášať nová vrstva stierky.
Sieťku dávať nechceme, preto sa chcem opýtať, či stierka bez sieťky nebude opadávať.
Aký typ vnútornej stierky by ste zvolili pri rekonštrukcii bytu Vy.
Za odpovede a názory ďakujem. Dr. Hansitor
220870
18.05.12,20:02
Stierka je niečo iné.To na čo sa pýtate vy je asi štruktúrovaná omietka(niečo podobné sa používa na fasády).Ak áno postup je následovný.odstrániť starú farbu ,napenetrovať,vyrovnať povrch ,napríklad cementovým lepidlom,znovu napenetrovať a naniesť omietku.Sieť nieje nutná .Omietka sa dá po čase bez problémov premaľovať.
Ak si dáte poradiť nerobte to nieje to bohvie ,ako zdravé je to drahé,a chytá sa do toho prach.V pohode sa dnes dajú kúpiť umývateľné farby s vysokou paropriepustnosťou.
Dr.Hansitor
18.05.12,20:07
ďakujem za odpoveď. Čo by ste mi poradili teda? Ako , čo najlacnejšie "zrekonštruovať" steny v byte? Sieťku dávať nechceme, a viacerí nám povedali, že bude vidieť aj tú najmenšiu nerovnosť, pri hladkých stierkach. Ako zrekonštruovať bez sieťky a aby sa to dalo premaľovať v budúcnosti, napr. obyčajným Primalexom.
Ďakujem za odpoveď vopred...
lapejko
18.05.12,22:13
existujú sklotextilné tapety s plastickým vzorom, ktoré dýchajú, sú bezfarebné a maľujú sa, možno ich vidieť napr. v Merkury na stienkach kde sú inštalované vzorky dverí a zárubní, Merkury ich ale nepredáva iba ich používa na dekoráciu
Obo
29.05.12,17:43
Sklotextilne tapety sú určené pre priemyselné objekty. Do interieru nie sú doporučené. Vo vašom probléme by som stierku urobil úplne nanovo ako vam doporučili. Nakoľko pracujem z tapetami tak vždy doporučujem hladkú verziu. Teraz už nie je problem kupiť hotovú stierku alebo stierku vo vreci, ktorá sa ľahko aplikuje na stenu. Následne môžete steny premaľovať alebo prípadne vytapetovať.