henet
19.05.12,16:18
Zdravim, chcel by som sa Vas opytat ci uz mal niekto s tymto pripadom skusenost. Problem trva uz nejakych 5 rokov. Najpr mi nieco zacalo na pravej strane pri uchu vyhlodavat lebku. Bol som na CT a na MR, tam mi zistili ze vpravo temporalne mam vyrazne stencenu az prerusenu lebku + nejaku leziu. Lenze o to ani tak neslo. Stale ked som robil nieco dole hlavou alebo ked som lezal tak mi ta strana spuchla pretoze sa mi tam zbierala nejaka tekutina. Ten opuch vyzeral ako keby som pod kozou mal nejake vajce. Isiel som stym na operaciu zistili mi Tumor kalvy, tak hned mi tu chybnu lebku vyrezali a spravili plastiku kostnym cementom. ALe preblem je v tom ze teraz sa mi ta tekutina aj po ten operacii dostava do podkozia. Neviem co mam stym uz robit. Lekari si nevedia dat rady. Vela som ohladom toho cital tak sa zrejme jedna o likvor. Mal niekto podobne problemy? dik
katedrála
19.05.12,14:56
moja mama mala hydrocefalus mozgu,a odvtedy má zavedený schunt/jednoducho povedané hadičku zvedenú do cievy na krku/ ktorý odvádza likvor keďže sa jej sám nedokázal vstrebať v takom množstve akom sa tvoril,som laik a neviem posúdiť váš stav ale myslím,že nejaké riešenie musí byť aj pre vás,držím Vám palce
henet
19.05.12,16:06
Bola mi robene MR aj CT tak a tam mi hydrocefalus nezistili...no dufajme ze to lekari nejak poriesia, pretoze to cloveka vo vsetkom obmedzuje...
pasuliatko
19.05.12,18:32
tiež si myslím,že shunt by bol celkom dobrá možnosť...skús sa na to opýtať lekára... Už robili punkciu,že čo je to presne za tekutinu?
petermikuláš
21.05.12,13:55
toto cez net neporadíme ani keby sme ako chceli, nevideli sme popis ani Vášho CT ani popis MR a ani Vaše neurologické vyšetrenia, bez týchto znalostí, žiaľ nejde v tomto prípade žiadna rada, skôr Vám odporúčam ak nie ste spokojný s doterajším spôsobom liečby, s Vašimi výsledkami konzultovať aj iných neurológov /je to možné - takto sa informovať aj z viacerých zdrojov/