luja5
20.05.12,09:24
Ahoj, milí poraďáci,
chcela by som Vás poprosiť o Vaše názory ohľadom výšky poplatkov za digiTV, internet a telefón. V ponukách služieb na trhu nemám prehľad, orientácia v nich a porovnávanie je pre mňa komplikované (stále sa objavujú nejaké "akcie"), nemám k tomu ten prirodzený potrebný vzťah. Radšej mám stabilitu vo výdavkoch za tieto služby po určitý čas, bez potreby sledovania, či nejaký limit prekročím ..., preto mi vyhovujú napríklad dvojročné balíky so stabilnými mesačnými poplatkami. Predsa len by som však chcela vedieť, koľko by Vás to vyšlo, alebo aký máte celkový mesačný výdavok, prípadne aký by ste považovali za prijateľný pri týchto službách:
- digitálna televízia,
- internet neobmedzený, rýchlosť download minimálne 50 Mb/s,
- telefón "pevná" linka, pri ktorom pevný mesačný poplatok zahŕňa telefonovanie na pevné linky v rámci SR neobmedzene celý týždeň 24 hodín denne a niekoľko hodín telefonovania na pevné linky do krajín EÚ tiež v týždni časovo neobmedzene - bežne to využívame.
Ďakujem a želám Vám pekný deň.
buchač
20.05.12,08:26
Ahoj, milí poraďáci,
chcela by som Vás poprosiť o Vaše názory ohľadom výšky poplatkov za digiTV, internet a telefón. V ponukách služieb na trhu nemám prehľad, orientácia v nich a porovnávanie je pre mňa komplikované (stále sa objavujú nejaké "akcie"), nemám k tomu ten prirodzený potrebný vzťah. Radšej mám stabilitu vo výdavkoch za tieto služby po určitý čas, bez potreby sledovania, či nejaký limit prekročím ..., preto mi vyhovujú napríklad dvojročné balíky so stabilnými mesačnými poplatkami. Predsa len by som však chcela vedieť, koľko by Vás to vyšlo, alebo aký máte celkový mesačný výdavok, prípadne aký by ste považovali za prijateľný pri týchto službách:
- digitálna televízia,
- internet neobmedzený, rýchlosť download minimálne 50 Mb/s,
- telefón "pevná" linka, pri ktorom pevný mesačný poplatok zahŕňa telefonovanie na pevné linky v rámci SR neobmedzene celý týždeň 24 hodín denne a niekoľko hodín telefonovania na pevné linky do krajín EÚ tiež v týždni časovo neobmedzene - bežne to využívame.
Ďakujem a želám Vám pekný deň.
Lee....

Nemám síce Dig ide - Dig nejde ....ale všade je to v podstate to isté ...

Máš mesačný poplatok za ten - ktorý balík , kde je tá pevná sadzba za telku a internet ...pohyblivá zložka je len ten telefón...

Tie akcie sú len a len na získanie nových zákazníkov ...Ty platíš sumu X / mesiac a možno po určitej dobe nabehne akcia Y / mesiac , ktorá by bola pre Teba výhodnejšia ...
No smola , nakoľko viazanosť je vždy ( skoro ) 24 mesiacov a aj keby si ju chcela vypovedať , tak tie penále by boli teda statočné a v konečnom dôsledku nevyhovujúce...
No je potrebné podotknúť , že akcie so uvádzané pod tým čarovným slovíčkom " od " ...presné podmienky sa jeden potom dozvie až pri stole pracovníka poskytovateľa služieb...

Za seba poviem iba to , že mňa pred vypršaním zmluvy vždy zavolajú a ponúkajú tie rôzne výhody , aby som len u nich ostal .....

....no nekúp to ....;):---
luja5
20.05.12,08:51
...
Máš mesačný poplatok za ten - ktorý balík , kde je tá pevná sadzba za telku a internet ...pohyblivá zložka je len ten telefón...
Za seba poviem iba to , že mňa pred vypršaním zmluvy vždy zavolajú a ponúkajú tie rôzne výhody , aby som len u nich ostal .....
....no nekúp to ....;):---
Buchač, dík za reakciu.
Ja práve v balíku mám aj pevnú sadzbu za ten telefón a tak, ako som napísala - SR neobmedzene a krajiny EÚ konkrétne päť hodín mesačne neobmedzene a dosť to využívame.
A som na tom presne tak, ako si napísal ;) ... pred vypršaním zmluvy zavolajú ... no nekúp to ...:rolleyes::):D .. a kupujem ...
Ale občas sa mi zdá, že poniektorí známi akokeby "prevracali" očami, že prečo toľko platím, že však v takej alebo onakej akcii bez balíka by som to mala lacnejšie ... Ale nedá sa mi porovnávať nekomplexne, tak by som chcela vedieť, či som naozaj s tým mojím celkovým výdavkom na "prevracanie" očami ... :rolleyes::D
lujza.j
20.05.12,08:58
tiež neviem čo by som si zobrala, keby som mohla opustiť upc mám viazanosť tuším do niektorého mesiaca 2013, do takého termínu som sa dostala rôznymi ponukami cez telefón,na ktoré som povedala áno ked sa mi len trochu zdali "že by mohli byť výhodné" ako píše Buchi vždy sa ozvú ked môžu....žiadnu zmluvu-písomnú o predĺžení nepošlú. mám od nich internet /neviem aká rýchlosť/ kablovku, digital,CA-modul,+ balík exkluzíve o ktorom som ani nevedela, že je exklizíve /platím cez 45e, / neviem posúdiť či to výhodné/. samozrejme že v trojkombinácii to ponúkajú výhodnejšie.... len neviem prečo ponúkajú niečo čo človek nechce, myslím tým že na silu pchajú pevnú linku.
buchač
20.05.12,08:59
Buchač, dík za reakciu.
Ja práve v balíku mám aj pevnú sadzbu za ten telefón a tak, ako som napísala - SR neobmedzene
...detto...zvyšok telefonovania som blokol...
a krajiny EÚ konkrétne päť hodín mesačne neobmedzene a dosť to využívame.
A som na tom presne tak, ako si napísal ;) ... pred vypršaním zmluvy zavolajú ... no nekúp to ...:rolleyes::):D .. a kupujem ...
Ale občas sa mi zdá, že poniektorí známi akokeby "prevracali" očami, že prečo toľko platím, že však v takej alebo onakej akcii bez balíka by som to mala lacnejšie
...šak hej , no nevedia čo všetko tá moja akcia obnáša ...
... Ale nedá sa mi porovnávať nekomplexne, tak by som chcela vedieť, či som naozaj s tým mojím celkovým výdavkom na "prevracanie" očami ... :rolleyes::D
Zavolá mi niekto a po vysvetlení dá ponuku ...
Akceptujem ...

Ten známy prevracia oči ...no nevie , že aké rozdiely sú medzi jeho a mojou , povedzme že ...:
- on má v telke 30 programov a ja 150
- on má rýchlosť pripojenia 500 mega a ja 2 giga
- on platí mesačne X a ja o tie 3 - 5 € viac ...
- telefón neriešim , ten je jasný ....

...kto je na tom lepšie ???......ON a či JA ....??? ;)
luja5
20.05.12,09:14
tiež neviem čo by som si zobrala, keby som mohla opustiť upc mám viazanosť tuším do niektorého mesiaca 2013, do takého termínu som sa dostala rôznymi ponukami cez telefón,na ktoré som povedala áno ked sa mi len trochu zdali "že by mohli byť výhodné" ako píše Buchi vždy sa ozvú ked môžu....žiadnu zmluvu-písomnú o predĺžení nepošlú. mám od nich internet /neviem aká rýchlosť/ kablovku, digital,CA-modul,+ balík exkluzíve o ktorom som ani nevedela, že je exklizíve /platím cez 45e, / neviem posúdiť či to výhodné/. samozrejme že v trojkombinácii to ponúkajú výhodnejšie.... len neviem prečo ponúkajú niečo čo človek nechce, myslím tým že na silu pchajú pevnú linku.
Lujzi, dík aj za Tvoju reakciu, tak som sa celkom uspokojila :), lebo ja za to, čo mám v balíku (ktorý sme tak chceli ;), teda aj tú pevnú linku) platím mesačne 40,89 €.
luja5
20.05.12,09:25
Zavolá mi niekto a po vysvetlení dá ponuku ...
Akceptujem ...

Ten známy prevracia oči ...no nevie , že aké rozdiely sú medzi jeho a mojou , povedzme že ...:
- on má v telke 30 programov a ja 150
- on má rýchlosť pripojenia 500 mega a ja 2 giga
- on platí mesačne X a ja o tie 3 - 5 € viac ...
- telefón neriešim , ten je jasný ....

...kto je na tom lepšie ???......ON a či JA ....??? ;)
Buchi, tiež si myslím, že sa nedá len tak jednoducho porovnávať, ale červíček u mňa hlodal, lebo však keď som v tomto taká neschopná aktuálne sa orientovať ... :):D
Ja neviem, koľko máme v telke programov, ale v tom poplatku, ktorý som napísala, máme zahrnutý aj nemecký balíček 8 kanálov, ktorý sa v rodine vyžadoval a ktorý v tom základnom digi nie je ... :)
lujza.j
20.05.12,09:27
Lujzi, dík aj za Tvoju reakciu, tak som sa celkom uspokojila :), lebo ja za to, čo mám v balíku (ktorý sme tak chceli ;), teda aj tú pevnú linku) platím mesačne 40,89 €.
vieš ja vlastne ani neviem koľko ludia platia, za štandard balík....;) teda bez tých akože prémiových kanálov,internet moc neriešim, teda tú rýchlosť ja nič nesťahujem tak na takéto "kuki" mi to stačí.
lujza.j
20.05.12,09:29
luja5
20.05.12,09:54
ja asi toto http://www.upc.sk/televizia/upc-digital-exclusive/ + internet
Pozrela som si :), ale ja nemôžem pripojiť link, lebo nám to skladali (tiež UPC) podľa toho, čo sme chceli alebo nechceli a taký balíček na svojej stránke nemajú :).
buchač
20.05.12,12:46
ja asi toto http://www.upc.sk/televizia/upc-digital-exclusive/ + internet
...UPC je , teda myslím si , prvý poskytovateľ káblovky a aj internetu na Slovensku ...

Od začiatku som ich zákazníkom ( akože doma)...;) .....
...keď som na chalupe , tak sa drbem cez Orange :---...tam som tiež už od čias Globtelu ...
... a ani nejak neľutujem ...využívam výhody starého zákazníka u oboch...
felix1
20.05.12,14:41
Skus si prepocitat samostatne sluzby od viac dodavatelov. 1) Tel.signal cez satelit ( jednorazovy naklad na HD prijmac , parabolu + SKYLINK kartu od cca 150.-EUR kde mas vsetky zakladne SL a CZ programy po zakupeni bezplatne a kedykolvek si na pozadovanu dobu predplatis dalsie tekze nemusis platit cez dovolenku alebo si sebou zoberies karticku na chalupu )Vyhodou je aj to ze ak pozeras aj zahranicne stanice, nebude za teba niekto rozhodovat ktore zostanu v baliku sluzieb 2) internat bude pravdepodobne najvyhodnejsi cez UPC 3) Pevna linka sa da zazmluvnit len na prijem hovorov a volat mozes z mobilu 4) ostava teda len mobil ale to sa musis pozriet na aktualnu ponuku. Hlavne nezostat v moci jedneho dodavatela :)
Žabinka
20.05.12,15:54
V UPC mi končila viazanosť minulý december, platila som za káblovku tuším 20,xxx€ Neviem presnú sumu. To sa mi zdalo priveľa, tak som sa rozhodovala o zmene. Ozvali sa mi s ponukou na 16,90€ s tým, že zaplatím jednorázový poplatok (vraj manipulačný) 19€. To ma tak vytočilo, že som poslala písomnú výpoveď aj s patričným pokecom k tomu, a zrazu ajhľa, začali sa mi sypať ponuky. Televízia, internet, telefón -pri dvojročnej viazanosti za 24,90€. To som odmietla, lebo telefón som už mala, aj inernet, s ktorým som bola spokojná. Tak som dostala ponuku na televíziu za 15€ bez manipulačného poplatku. Oni sú všetci beťári, ak ti končí viazanosť, treba ich trošku poskúšať, a ozvú sa určite s lepšou ponukou.
avalik
20.05.12,16:09
ja mam toto: http://www.orange.sk/web/orange_doma/orange_doma.html
+ mobil 100 minut do vsetkych sieti a vikend do orange neobmedzene
spolu mesacne cca 42,-€
podhygmin:-)
21.05.12,04:33
UPC,3 TV s CA modulom,set top boxom CV-5000 a analogovym prijmom,95 stanic.Internet 50/5Mb/s so stabilnou rychlostou cez desktop aj cez wifi a telefon,ktory aj realne vyuzivam v ramci siete UPC zadarmo a to vsetko za 27,70€.Najde niekto nieco lepsie v pomere cena a poskytovane sluzby?Pochybujem.
luja5
21.05.12,07:51
Ďakujem za všetky príspevky, ktoré medzičasom pribudli a k niektorým sa chcem vyjadriť, ale bude to len postupne, aby som to nedomotala :).
luja5
21.05.12,07:58
V UPC mi končila viazanosť minulý december, platila som za káblovku tuším 20,xxx€ Neviem presnú sumu. To sa mi zdalo priveľa, tak som sa rozhodovala o zmene. Ozvali sa mi s ponukou na 16,90€ s tým, že zaplatím jednorázový poplatok (vraj manipulačný) 19€. To ma tak vytočilo, že som poslala písomnú výpoveď aj s patričným pokecom k tomu, a zrazu ajhľa, začali sa mi sypať ponuky. Televízia, internet, telefón -pri dvojročnej viazanosti za 24,90€. To som odmietla, lebo telefón som už mala, aj inernet, s ktorým som bola spokojná. Tak som dostala ponuku na televíziu za 15€ bez manipulačného poplatku. Oni sú všetci beťári, ak ti končí viazanosť, treba ich trošku poskúšať, a ozvú sa určite s lepšou ponukou.
Žabinka, ja som zatiaľ za káblovku nejaký manipulačný poplatok neplatila a mesačne ma káblovka stojí niečo málo cez 13 €, ale dobre vedieť, že môžu prísť aj s manipulačným poplatkom, som rada, že si na to upozornila a určite si to budem pamätať ;):).
luja5
21.05.12,08:22
UPC,3 TV s CA modulom,set top boxom CV-5000 a analogovym prijmom,95 stanic.Internet 50/5Mb/s so stabilnou rychlostou cez desktop aj cez wifi a telefon,ktory aj realne vyuzivam v ramci siete UPC zadarmo a to vsetko za 27,70€.Najde niekto nieco lepsie v pomere cena a poskytovane sluzby?Pochybujem.
Podhygmin, je to zaujímavé a chcela by som sa k tomu opýtať:
- pochopila som dobre, že všetky tri služby máš od UCP? máš to naskladané v balíku s určitou dobou viazanosti?
- pochopila som dobre, že telefón môžeš v rámci toho mesačného poplatku využívať len v rámci siete UPC, t.j. ak by som chcela telefonovať mimo sieť UPC alebo do krajín EÚ (čo robíme často), musela by som navyše platiť poplatky podľa cenníka?
podhygmin:-)
22.05.12,02:25
- pochopila som dobre, že telefón môžeš v rámci toho mesačného poplatku využívať len v rámci siete UPC, t.j. ak by som chcela telefonovať mimo sieť UPC alebo do krajín EÚ (čo robíme často), musela by som navyše platiť poplatky podľa cenníka?
Vsetky 3 sluzby su v ramci jedneho baliku s 24 mesacnou viazanostou.Zalezi na tebe ako si balik vyskladas a co sa tyka telefonu,ano vyuzivam ho len v sieti UPC,ale ty si mozes priplatit a vyuzivat ho aj na volanie do krajin EU.

http://www.upc.sk/telefon/
luja5
22.05.12,08:22
Vsetky 3 sluzby su v ramci jedneho baliku s 24 mesacnou viazanostou.Zalezi na tebe ako si balik vyskladas a co sa tyka telefonu,ano vyuzivam ho len v sieti UPC,ale ty si mozes priplatit a vyuzivat ho aj na volanie do krajin EU.

http://www.upc.sk/telefon/
Ďakujem. Pozrela som sa na to poskladanie balíka, ale akosi mi to vychádza viac, ako platím teraz, asi skladám zle :D, ale aj tak uvidím, keď to bude aktuálne, aké budú ceny.
Ešte by som sa chcela opýtať: v tom počte 95 TV staníc a teda aj v celkovom mesačnom výdavku, ktorý si napísal, máš aj nemecký TV balíček?
podhygmin:-)
22.05.12,10:11
Ešte by som sa chcela opýtať: v tom počte 95 TV staníc a teda aj v celkovom mesačnom výdavku, ktorý si napísal, máš aj nemecký TV balíček?
Nemecky balicek nemam,nato mam satelit,ale mam naviac balik Basic Plus.

http://www.upc.sk/televizia/upc-digital-basic-plus/
luja5
22.05.12,14:13
Nemecky balicek nemam,nato mam satelit,ale mam naviac balik Basic Plus.

http://www.upc.sk/televizia/upc-digital-basic-plus/
Ďakujem.
Začínam sa v tom aj po iných predchádzajúcich príspevkoch viac orientovať ;):).