viva041
20.05.12,13:24
Dobrý deň porada. Mám takú otázočku. urobila som z dovolenkových videí 2 hodinový film v programe cyberlink power director. všetko fičí ako má. ALE. máme HD telku, a ked to prehrávame na tv ten obraz je hrozný. kamera nie je HD. Dá sa to nejako zaostriť? v cyberlinku som si nevšimla nič také. Ďakujem
misoft
20.05.12,12:03
Laicky: pokiaľ niečo je v obyčajnej kvalite, zobrazené bude tiež v obyčajnej kvalite. Obraz na tvojom nahratom videu má určitý počet pixelov (obrazových bodov) a ten nie je možné zvňčšiť (čo sa týka množstva), jedine sa dajú "roztiahnuť" - takže 1 pixel v kamere = 1 pixel v telke, ale tam sa zobrazia napríklad 4 pixely (ale rovnaké) - preto je to rozmazané. Z HD videa sa SD video urobiť dá, naopak nie - a Cyberlink nič také nerobí.
Záver: HD video nahraté bude aj HD zobrazované na telke, video SD (teda nie HD) na HD telke bude zobrazované SD (rozmazane) - žiadne zaostrenie sa nekoná.
jahoszmsk
20.05.12,16:25
ak môžeš, skús stiahnuť do PC video z kamery v čo najvyššom rozlíšení, a až potom si z toho urob nejaké DVD.

http://www.yeyra.eu/z_kamery_do_pc.html
nunenko
21.05.12,09:32
skús stiahnuť do PC video z kamery v čo najvyššom rozlíšení
A môže stiahnuť video z kamery v inom rozlíšení, ako bolo nahraté?
misoft
21.05.12,10:04
Asi ťažko :D z 1 centa €uro neurobíš
pnak
21.05.12,16:24
Misoft: Si si isty ze z sd videa sa neda urobit hd? :D myslis si ze vsetky vysielane hd programy v tv su nahravane v HD kvalite? Nie, niesu. Skoro v 99% obsahu sa povodny obsah v sd kvalite UPSCALUJE do HD rozlisenia. Nieje to original HD ale kvalita je omnoho lepsia ako SD. Samozrejme na to potrebujes pocitace s vysokym vykonom a specialny software, respektive hardware... ;-)
misoft
22.05.12,13:01
No PRÁVE: na to potrebuješ ........ a ona to nemá. Teda z SD neurobí HD. Televízie síce robia upscaling vysielania, ale aké zariadenie majú na to? Tu by musel kompjúter prepočítavať pri zväčšení rozlíšenia inerpoláciu medzi dvoma pixelmi vodorovne a zvislo = teda celkovo 4 interpolácie na 1 pixel.
viva041
23.05.12,16:53
všetkým vám veľmi pekne dakujem. niečo si z toho zoberiem a poskušam.