dasoft
21.05.12,11:20
Ahojte,
máme dilemu, pretože jeden plynár mi tvrdí že áno, druhý že nie.
Ide o to, že v pivnici budem mať podlahu cca 12cm a neviem či môžme dať spraviť rozvod plynu v tejto podlahe - bude sa zalievať betónom tak o mesiac, alebo je nuté viesť to popri stenách nad podlahou. Nerád by som to zasekával - určite nie do obvod. stien....
Prosím o Vaše názory...
Vopred ďakujem a prajem všetkým pohodový deň.
qwert1
21.05.12,18:50
ja mam takto vodovodne potrubie v kovovej trubke(kde prechadza betonom) a voda je uz v plastovom, asi je to dobre davat do chranicky koli roztaznosti
dasoft
21.05.12,19:12
Vodovodne nieje problem, otazne je ale plynove... Na RD to vraj nemoze byt zaliate v podlahe...
jan45
22.05.12,06:48
pri kolaudácii budete potrebovať revíznu správu, obráťte sa na tohoto technika, či to preberie.
ciners
22.05.12,09:15
plynove potrubie nesmie byt napevno v niecom, kde nie je pristupne
lapejko
22.05.12,18:56
môže len prechádzať na krátkom úseku cez stenu a to cez voľnú chráničku.
dasoft
23.05.12,01:26
Ok, tak potom je to jasne, potiahneme to povedla stien a pod stropmi.. (ale vlastne to bude lepsie az po omietkach) ... Plyn vlastne potrebujem iba ku kondenz. kotlu a do kuchyne (k sporaku) ale aj tak si tym padom "skraslim" 4 miestnosti...
Skoda, chcel som ti rozvody niekam zasit, myslel som ze v podlahovom betone tomu bude najlepsie (neskoroduje, nema kam prepustat...) :-)
Martin1310
23.05.12,20:14
Nedajú sa ti zašiť na poval ak ho máš alebo vonkom domu ak napríklad niektorú stenu nieje vidieť.

Ešte vidím že píšeš o pivnici tak to potiahni pri strope pivnice a do prízemia sa prevrtaj kde budeš potrebovať.
Cerv17
24.05.12,05:53
tak to bolo povedane aj mne - cez stenu len v chranicke a nesmie ist pod omietkou
fefe30
24.05.12,05:59
Ak je to možné si ho priveď, vonkajškom okolo domu. A potom cez stenu do kuchyne. Cez dom to asi nepojde.
dasoft
16.07.12,03:55
Dakujem vsetkym za prispevky. Kotolnu mam v sutetrene tak, ze cast trubky treba priviest vnutri, rovnako ako aj kuchynu (na 1NP ale z predu vysoko nad urovnou terenu) preto rozvody poriesime az po omietkach takym sposobom, ako mi spominal aj plynar (iba povedla stien, cez stenu iba kratko a v chranicke).
Este raz vsetkym dakujem :-)