roman29
21.05.12,16:48
mame bezny plynovy kotol, nie kondenzacny, v tehlovej bytovke, dali sme si ho skontrolovat pred rokom, precistit ... cena 40 eur.
teraz sme zavolali firmu po tom ako sa zrazu nezapinal.
vysledok: 40 eur za vycistenie ventilatora, co bola pricina problemu, 40 eur za tu vseobecnu kontrolu co sa ma raz do roka vykonat (nie je to to iste, skratka precistenie ?).
su to primerane ceny ? nie som z BA, ale krajske mesto

Predtym som vsade pocuval ake je to super mat vlastne kurenie, ako clovek usetri, plati len to co spotrebuje atd.
Teraz ako uz par rokov v takom byte byvam, sa mi to take uzasne nezda, zvlast ked zaratam nemale naklady na zaobstaranie (len kotol stal 1100 eur), komin, cena prace, revizia ... teraz tie pravidelne prehliadky, sem-tam nejaka "oprava".... Samozrejme inu moznost vykurovania nemam, len narazam na to ze po tychto skusenostiach sa mi zda ze by bolo lepsie byvat v bytovke s ustrednym vykurovanim :confused: Menej starosti, a vyzera to ze aj nizsie naklady.
leonq
22.05.12,15:32
nemyslim si, ze vlastne vykurovanie je lacnejsie ako spolocne, ak nekurite drevom, mozno z dlhodobeho hladiska ano,
to co je na vlastnom kureni dobre je jeho komfort ked si nastavite teplo ake chcete. ak by ste byvali v bytovke kde sa vacsina dohodne ze budete mat v byte 18 stupnov a nevedeli by ste s tym pohnut, vlastne kurenie by ste urcite ocenili.
na kazdorocnej kontrole kotla urcite setrit netrebam davam kotol vycistit kazdy rok a nelutujem
byval som v cinzaku so spolocnym kurenim a teraz mam vlastne je to urcite lepsie aj ked je s tym viac starosti.
4326
22.05.12,16:30
My bývame v rodinnom dome. Pred dvoma rokmi sme menili kotol. Po roku mal znečistený výparník, trebalo ho vyčistiť cena 40€ - kotol bol v záruke, ale na to sa záruka ževraj nevsťahuje. Tento rok kotol pri servisnej prehliadke zistili, že kotol má obhorenú vnútornú izoláciu - oprava 40€. Každoročná revízna kontrola nás stojí 20 € a za to, že k nám príde kominár a zdola z komína vyčisti sadze si vypýta 7 €. Čo už - dnes nikto nič nerobí zadara.........
JurajW
03.09.12,17:40
Ku mne chodí kominar každý rok pravidelne v auguste a pýta 120 EUR, čo mu aj vždy zaplatím za revíziu komína bez čistenia. To si mám ako vysvetliť? V Zlatých Moravciach máme najdrahšieho kominara z EU alebo je to aj niekde inde takáto cena za revíziu?
KoxXxo
03.09.12,18:18
To nie je kominár, to je výpalník.
Orientačne: http://www.kominarza.sk/?i9=5
misoft
03.09.12,18:28
Ku mne chodí kominar každý rok pravidelne v auguste a pýta 120 EUR, čo mu aj vždy zaplatím za revíziu komína bez čistenia. To si mám ako vysvetliť? V Zlatých Moravciach máme najdrahšieho kominara z EU alebo je to aj niekde inde takáto cena za revíziu? Je to tento? http://anet.sk/tuzinsky/
Nabudúce ho pošli do ....... s takou cenou. Alebo nájdi iného, i keď bude z iného mesta.
Napr.:
http://www.zlatestranky.sk/firmy/Nov%C3%A1+Ba%C5%88a/H1310676/Hudec+%C5%A0tefan+-+KOMPRAC/
KEJKA
03.09.12,19:22
aj aj platím za vyčistenie komína 7 EUR. raz ročne.
takže to čo píšeš je nehoráznosť.
toranor
07.11.12,11:30
pán kominár Tužinský za kontrolu komína - 3 minúty, to len popozeral koleno ktoré sa napája do komína, na 5 sek. priložil nejakú sondu, kotol pritom zapnutý nebol, nalepil nálepku, ďalšie 3 minúty vypisoval PPD. 50,- €. Vtedy som si myslel, že je to asi bežná cena za kontrolu - ale on len pozrel jedným očkom, druhým asi videl €urička.
Strašne drahý a kontrola stojí za prd. Dôležité že máte pečiatku kvôli poistovni !
Neodporúčam dotyčného.Okrem neho je blízko Zl.Moraviec v Tes.Mlynanoch tiež kominár.
J500j
29.01.13,11:19
Tak to je naozaj sila.

Jano
Aladin87
25.02.13,10:30
Viem ze to vidite len zo strany zákaznika.
Ale ani murar k Vam nepride vymalovat byt za 10€ (a to nenesie zodpovednost ako revízny technik).

Viem ze kazda revizia ci uz ZZ,PZ,EZ,TZ vyzera ze dany technik len nieco za 5min skontroluje a zhrabne od 50€,
ale treba si uvedomit, ze on tym ze sa podpise za danu prehliadku, skusku berie na seba vsetku zodpovednost (okrem nezelanej udalosti, ktoru sposobi ina osoba - pri neodbornej manipulacii).

Pristroje ktore sluzia na merania pri OP OS sa musia davat raz rocne kalibrovat,
kazdych 5r musi chodit na aktualizacnu odbornu pripravu co tiez nie je zadarmo...

Ale bohuzial, ludia s radostou radsej zaplatia tomu murarovi a este mu daju aj sprepitne a navaria obed... (nic proti murarom).
marica888
10.11.15,19:04
Tak toto neverm ,
fior
05.03.16,02:58
Pri vykurovani plynovym kotlom na zemny plyn ked je dobre nastaveny pomer plyn-vzduch, komin sa cisti sam, dokonca aj niekolko rocne sadze odpadli od stien komina do spodnych kominovych dvierok, tam ich treba len raz za cas skontrolovat a vybrat. Ak sa tvoria sadze hned na kotlovej spalinovej rure, tak to svedci o tom ze kotol ma nedostatok vzduchu. Treba nastavit pomer vzduchu alebo vycistit horaky od prachu. Pre info 1000m3 plynu minie cca 11000m3 vzduchu.