Bohumil Slezák
22.05.12,17:43
Dobrý deň.
Potrebujem radu,vlastním pozemok na ktorom mam záujem stavať,ale nemám prístupovú cestu.
Prístupová cesta sa dá zriadiť len cez susedný obecný pozemok.Bol som sa pýtať na obecnom úrade ale dostal som odpoveď že prístup my neumožnia radšej pozemok odomňa odkúpia. Dá sa stým niečo robiť? Ďakujem.
mattto
22.05.12,15:49
neurobíš s tým nič, obec nemôžeš nútiť, aby ti vyšla v ústrety, stavebné povolenie bez prístupovej cesty nedostaneš, ani žiadať na súde zriadenie práva zodpovedajúce vecnému bremenu by v tomto prípade nebolo úspešné
bjuty smis
22.05.12,15:51
prístup ti samozrejme musia umožniť...
iné to ale je s inžinierskymi sieťami, zo stavebným povolením
ako je vedený pozemok v územnom pláne ?
Bohumil Slezák
22.05.12,17:22
Pozemok je vedený ako záhrady.
Cerv17
24.05.12,04:57
skus sa nejako so starostom dohodnut. sice mozno bude za to nieco chciet, ale tak ked chces stavat musis si nejako poradit. pripadne oslov niekoho z obecneho zastupitelstva nech to preberu tam
horvinek
24.05.12,19:45
Ahoj! O zriadení vecného bremena Práva prechodu a prejazdu IM REM na nehnuteľnom majetku obce rozhoduje zo zákona obecné (mestké ) zastupiteľstvo a nie starosta(aj keď ťa o tom budú presviedčať). Adresuj PRIAMO obecnému zastupiteľstvu Žiadosť o zriadenie vecného bremena Práva prechodu a prejazdu IM REM cez obecný pozemok! Argumentuj tam, že je to jediný možný prístup na tvoj pozemok a že rátaž aj s jednorázovou kompenzáciou za to, že budeš užívať obecný pozemok- nezabudni napísať, že aj Ty si občan obce! Pozri si Všeobecné záväzné nariadenia vašej Obce (malo by to byť VZN nakladanie s obecným majetkom u nás paragraf 21 a následne paragraf 4 , ale u Vás to tak nemusí byť)možno to tam nájdeš. Mám podobný problém, len s tým rozdielom, že ja som už štvrtá generácia, čo chodím na svoj pozemok a nehnuteľnosť jedinou možnou alternatívou cez obecný pozemok - zatrávnenú plochu. Až v roku ca 2004 som zistil, že nemám oficialnu prístupovú cestu k domu a všetky možné riešenia dohodnúť sa s obcou som vyčerpal(starosta to osobne brzdí). Tak to riešim súdnou cestou, no zatiaľ neúspešne - starosta sa osobne angažuje proti mne a moje žiadosti nepodstupoval ďalej na riešenie- rozhodnutie obecnému zastupiteľstvu(teraz to už rieši krajská prokuratúra v TN ) Proste starosta je v regióne vplivný človek na viacerých stoličkách(starosta, poslanec VUC, skoro poslanec parlamentu za silnú stranu) a ja štím proti vetru... Keby som vtedy poznal zákon, ako teraz.... Želám Ti veľa šťastia! Dúfam, že nenarazíš na ľudí, ktorý sa cítia na malej obci ako bohovia a Ty im padneš do nemilosti. Keď sa dostane vôl na nesprávne miesto...