Tamás Horkay
22.05.12,19:35
Zdravím. Môj čerstvý mp3 prehrávač Sweex Clipz, ktorý sa nabíja len pripojením do počítača prestal komunikovať s notebookom. Asi trikrát mi ho notebook (win 7) rozoznal, nainštaloval jeho softvér, dali sa kopírovať súbory a podobne. Potom som začal počas pripojenia prehrávača aj odstraňovať súbory a počas toho mi prehrávač jednoducho vypadol. Zrazu notebook vydal hlásenie, že treba diskovú jednotku G naformátovať, a či to chcem. Keď to potvrdím, potom zas kričí, že sa jednotka formátovať nedá, lebo súbory sú chránené proti prepisovaniu. Vytiahnem mp3 prehrávač a neviem ho ani zapnúť. Stalo sa mi to už pred niekoľko rokmi, so starším operačným systémom a s iným prehrávačom mp3. Prečo sa to stáva a ako sa to dá odstrániť?
baron81
22.05.12,18:49
Pozri sa či nemá prehrávač tlačidlo na blokovanie prístupu. Už aj staré Mp3 prehrávače mali tlačítko HOLD a to keď je v polohe zapnuté tak sa nedá ani vymazávať z MP3, ak také tlačítko nemá bude to určite nejaký krok popísaný v návode ako blokovať a odblokovať , aby sa ti vo vačku neprepínal. Potom ak sa ti to bude dať odporúčam v každom prípade naformátovať, to by už malo ísť..
Tamás Horkay
23.05.12,04:42
Má to len tlačidlo ON a OFF a v tomto prípade to na veci nič nemení. Bohužiaľ návod nebol. Asi si výrobcovia myslia, že pod istou cenovou hranicou je návod zbytočný!? Obávam sa, že problém je v notebooku. Dnes idem vyskúšať pripojiť prehrávač k PC v práci, uvidím, ako sa bude chovať.
sthruska
23.05.12,05:42
Niektoré návody sú len na internete. Skús pohľadať.
expeeert
23.05.12,06:54
Potom som začal počas pripojenia prehrávača aj odstraňovať súbory a počas toho mi prehrávač jednoducho vypadol.

Možno si vymazal niektoré systémové súbory v prehrávači - aj keď ťažko povedať, lebo tieto by mali byť chránené proti vymazaniu.
baron81
25.05.12,16:33
Takto sa správa vždy prehrávač ak je v Móde HOLD čiže možno sa dá blokovať kombináciou on off respektíve skús ho pripojiť aj zapnutý a skús ho pripojiť aj vypnutý.. a pozri na googli ten návod možno tam niečo bude..