RenatkaS
22.05.12,19:35
Ahojte, chcela by som vas poprosit o radu aky vykon krbovej vlozky mam hladat, vobec neviem podla coho sa to vybera, mame bungalov 127m2, obyvacka kde bude krb ma 50m2, chceli by sme prieduchy do 3 izieb. Ked by ste mi mohli odporucit aj nejaku konkretnu budem rada, chceli by sme akumulacny moderny krb, lave a celne presklenie, komin je priemer 200mm. Neviem ci hra pri vybere ulohu aj zateplenie, ale ked ano tak v podlahe bude 7-8 cm EPS 150S, steny 10cm sedy EPS, okna trojskla geneo, strop 40cm sklena vata.
Dakujem za radu.
TomasHC
23.05.12,05:47
Pri takomto zateplení stačí 6kW vložka. Určite to bude "akumulačný moderný"?
RenatkaS
23.05.12,10:03
preco sa pytas ci to bude akumulacny moderny? chceli by sme akumulacny, ale nie tie obrovske stavby... ci mame dat radsej teplovzdusny?
TomasHC
23.05.12,11:07
preco sa pytas ci to bude akumulacny moderny? chceli by sme akumulacny, ale nie tie obrovske stavby... ci mame dat radsej teplovzdusny?

To už je na vás. Hlavne nezabudnite pod akumulačný poriadny betónový základ, lebo to neváži 20kg ako teplovzdušný. Ak chcete ozaj akumulačný, tak smelo aj výkonnejšiu vložku, nebudete musieť dlho kúriť :)
RenatkaS
23.05.12,18:26
A co radis, co bude lepsie, dat ten akumulacny rovno na zaklady alebo az ked dame poter?
alltracboy
23.05.12,18:58
na poter? jak ked chodim po podlahe tak vidim ako sa laserovy luc trasie na stene..ta podlaha plava.. preto je plavajuca ja som tazke veci pokladal tak ze isiel az na beton ytong. nieje to megaizolacne ako EPS, ale lepsie ako beton.