johanko1
23.05.12,09:40
Chcem kupit telku a po nie dlhom hladani som sa dopracoval k dvom znackam za priblize rovnake ceny. Konkretne su to SONY KDL-40EX525 a SAMSUNG UE40ES5500. Obe maju priblizne rovnake funkcie, ale nieviem ktoru znacku si vybrat. Poradite?
Vdaka
johanko1
23.05.12,10:13
nikto :(
podhygmin:-)
23.05.12,11:01
kargo
23.05.12,11:51
Kolegovi "odišla" obrazovka na trojročnom Samsungu - ani sa s ním nebavili. Keď zistil cenu za opravu radšej kúpil nový, ale už nie Samsung. ( Dcére dvojročný fotoaparát Samsung robí pásy cez fotky, oprava by stála viac ako polovicu pôvodnej ceny.)
KoxXxo
23.05.12,12:13
TomasHC
23.05.12,12:39
Samsung mám doma, má mizerný zvuk, čo sa dá riešiť ľahko, ale videl som 2 SONY a majú hnusný obraz, minimálne teda ak je HD TV a signál SD, zrejme majú problém s upscalingom...
bodliak
23.05.12,12:51
Nekupuj nič. Radšej čítaj, spi, rob niečo užitočné.
pavol36
23.05.12,14:27
Johanko,

neviem, ako si tie TV vyberal. Píšeš, že majú podobné funkcie. Sony má DVB-S tuner a Samsung ho nemá. To je sakra veľký rozdiel. Ten Samsung, ako pozerám, má obnovovaciu frekvenciu 50 Hz, na tvojom mieste by som rozhodne išiel do 100 Hz. Osobne by som si ani jeden z nich nevybral. Ak chceš kvalitný TV z modelového roku 2011, tak by som išiel po tomto - LG 42LV5500 (http://led-televizory.heureka.sk/lg-42lv5500/), ktorý začína už od 525 €. A ak si chceš o TV načítať niečo viac, prípadne sa opýtať, odporúčam ti avmania.cz a tvfreak.cz, kde sú k týmto veciam obsiahle fóra. A nakoniec sa stane, že sa vykašleš na LCD a pôjdeš do plazmy...
johanko1
24.05.12,10:21
ozaj ma ten SAMSUNG 50 Hz?
johanko1
24.05.12,10:22
ozaj ma ten SAMSUNG 50 Hz?
Stefan2005
24.05.12,10:41
...mám Samsung LE40B750 - 200 Hz Motion plus

Maximálna spokojnosť s kvalitou obrazu, zvuku,... ale po 20 mesiacov začal vypadávať obraz (zvuk šiel!) - tri týždne v servise, vraj šiel bez problémov, aktualizovali softvér, odvtedy (mesiac) šlape, ale kým sa zahreje, trocha bliká obraz (200Hz je 200HZ)....
Predtým SONY, maximálna spokojnosť, po 7 rokov vypálená "obrazovka" - oprava nerentabilná.

Takže závisí na aký kus natrafíš.
Taserda
24.05.12,11:58
Riesil som to iste v decembri 2011, mal sm dotial Samsung lcd. Dopracoval som sa k Philpsu pfl6606h, preto ze ma 400 Hz obrazovku, maximalnu spotrebu 70W a internet. Hladal som medzi Samsungami a porovnaval aj po kupe, neolutoval som vyber. Ak byvas v dosahu tvsignalu z CZ alebo A obzri sa aj po zabudovanom tuneri DVB-T2. Vcase mojejej kupi u nas neboli, v BA budes mat na volno ORF v hd a o nejaky cas aj Novu,CT..
pavol36
24.05.12,17:21
Johanko,

má 50 Hz, mrkni na ich domovskú stránku. Načítaj si nejaké veci z tých fór, ktoré som ti napísal. A najmä si ujasni pár vecí:

1) aký signál (z akého zdroja a v akej kvalite chceš do toho púšťať) - ak bude prevládať SD alebo DVB-T - jednoznačne by som išiel do plazmy
2) z akej vzdialenosti chceš TV pozerať - od toho sa odvíja uhlopriečka - tá je iná pri SD signále, iná pri HD signále,
3) kde budeš mať TV v miestnosti umiestnený - proti oknu, okno za chrbtom - potom by som vyberal buď lesklý alebo matný,
4) koľko chceš do toho investovať,
5) ak ti môžem poradiť - nerieš moc také veci ako prehrávanie filmov rôznych formátov z USB (na to je oveľa lepšie multimediálne centrum) a internet v TV (plný net majú aj tak len niektoré modely Philipsu), skôr by to malo mať dostatok HDMI aj s verziou 1.4a (ARC, 3D) a k tomu v horšom prípade domáce kino All-in-one, v ideálnom prípade AV receiver + repro (zo začiatku ti bude úplne stačiť 2.0, zvyšné dokúpiš aj neskôr), pretože zvuk z LCD - no, otvorene nič moc, fyzika nepustí,
6) nerieš odborníkov, ktorí tu porovnávajú spotrebu - mýtus plazma žerie ako divá je už dávno prekonaný a aj uvádzané údaje u plazmy sú pri max. výkone, nie typické, tie sú polovičné,
7) a posledná rada - daj na vlastné oči a presvedči sa v kamenných obchodoch - ale nie len tak, že si TV omrkneš, lebo väčšinou je tam pustená slučka v super HD, ale si dones aj niečo, čo máš bežne doma na USB a porovnaj...

A potom možno niečo kúpiš. V súčasnej dobe sú fakt celkom dobré ceny (nižšie už asi nebudú) na modely roku 2011 )na ne nájdeš cez google aj kopec recenzií a sú rozobraté aj na CS/SK fórach. Modely 2012 majú vysoké štartovacie ceny a nakoľko je toho roku olympiáda, skôr ako na jeseň moc neklesnú. Šťastný výber.
pavol36
24.05.12,17:29
A ešte pár praktických rád:

Ak plazma - s Panasonicom opatrne )veľké problémy so zelenou u vyšších modelov, najviditeľnejšie blikanie), z plazmy asi LG - ich pasívne 3D je veľmi dobré (ak 3D nepotrebuješ, zober aj tak, lepšia elektronika v zobrazovacích obvodoch), Samsung u plazmy by som asi vynechal.

Ak LCD - Samsung až od rady 6XXX, 5-ková rada je o lotérii zobrazovacích panelov, vyššie rady Philips sú ok, Sharp a Toshiba ok. Panasonic z modelov 2011 asi nie, nový model 42ET5 vypadá byť dosť dobrý. LG LV5000, prípadne LW5000. Sony v žiadnom prípade ani iné značky, ktoré tu neboli menované...
Taserda
25.05.12,13:27
pavol36 (http://www.porada.sk/member.php?u=161563) treba dodať že plazma je aj vykurovacie teleso, preto tá väčšia spotreba, pri plazme je dôležité umiestnenie vzhľadom na teplo a lesk obrazovky.
luigi72
25.05.12,13:34
Z hladiska kvality obrazu vedie jednoznacne LG a Samsung. Plazmu by som vobec neriesil - kratka zivotnost. Najvhodnejsia varianta dnesnej doby je LCD alebo LED/oLED. Potom zober do uvahy vsetky funkcie, ktore ocakavas od novej telky. Sadni si do kamennych obchodov s obrovskym vyberom a sleduj rozne telky z roznych uhlov. Nevyhoda moze byt, ze nie vsetky TV su nastavene tak isto :(
pavol36
25.05.12,19:09
Samozrejme, plazma nemôže byť umiestnená oproti oknu, pretože odlesky a slnečné svetlo by znemožnili pozeranie. Pri plazme slnko a svetlo do chrbta, ideálne sa pozerá večer pri tme, to je obraz absolútne najlepší...
Ad luigi - čo sa týka kvality - máš na mysli čo - plazmu alebo LCD? Uvedom si, že toto je spotrebný tovar pre bežného smrteľníka, kvalita je niekde úplne inde a v iných cenových reláciach - od pár tisíc eur vyššie - a z nášho pohľadu úplne exotické značky... Čo sa týka krátke životnosti plazmy - to je zas jeden z obľúbených mýtusov - jej životnosť je taká istá ako u LCD. Akurát plazma starne, čo je dané technológiou. Ale skôr, ako skončí na plazme obraz, to skôr odíde nejaký iný komponent - a u LCD podobne... Súčasné Tv (plazma alebo LCD, to je jedno - ak vydržia viac ako 5 rokov - tak si možno gratulovať). Už nežijeme v dobe, že Tv vydržal aj 15-20 rokov (bohužiaľ či našťastie?). Z toho, čo si kúpi, bude u značiek Samsung, LG, Panasonic, Toshiba, Sharp, Philips a Sony kvalita približne rovnaká. Loewe a spol je už vyššia liga a zvyšok je všetko brandovaná Čína (Sencor, ECG, Orava, Orion, CHanghong a spol).
LED je iba LCD s lokálnym LED podsvietením - EDGE (a ak to nie je model nad 1000 €, tak aj s tým spojeným nedostatkom, ktorý sa viac, či menej vyskytuje - a to je nerovnomernosť podsvietenia). A OLED je ešte v plienkach a nekonečne drahé - zatiaľ.
V kamennej predajni pri pozeraní TV si však uvedom aj to, aké je v predajni osvetlenie. To je úplne iné, ako budeš mať doma - čo sa ti tam bude javiť super, to bude doma ako vyblité a pravdepodobne naopak... A zas šikovný predavač nemá problém sa s jedným TV pohrať a trošku mu nastaviť obraz aby bol fajný a na druhom ho trošku zmršiť :)) ...Blbý svet...
pavol36
25.05.12,19:16
A ak by náhodou plazmu - do obchodu treba nahnať celú rodinu - a ak čo len jeden člen vidí blikanie plazmy a vadí mu to - nadobro ju vyškrtnúť. Inak - platí, že ak chceš kúpiť LCD TV s rovnako kvalitným obrazom a v rovnakej uhlopriečke ako plazmu (plazma začína od 42 palcov), tak si oproti plazme priplatíš približne 20-30 percent navyše, niekedy aj viac.
Čo sa týka prehrávania signálu - plazma prehrá SD signál (bežný príjem digitálnej TV na anténu, káblovka digi tv, divx filmy v bežnej kvalite a veľkosti) oveľa lepšie a milosrdnejšie ako LCD. Kvalitný HD signál prehrávajú oba rovnako dobre.
ilva
20.05.18,16:15
jednoznacne odporcam SONY na obraz su viac detajnejsie a vimakane vkazdom smere,mam skusenosti od samsungu a fakt by som jich porovnal k made in china .strata jasnosti celkovej kvality a nato cierne skvrny jednoznacne podla nemenovaneho obchodu kde som to zakupil ...som natrafil na zlu virobu modelov tejto radi takze niekolko stoviek v tahu za telku ,vidia sa pestre ako namalovane ale tak ako obraz bledne tak posiel aj moj samsung z kvalitou od ti doby porovnavam kvalitu obrazu a mozem potvrdit od sony:::: made in japan to bolo aj bude kvalita .
misoft
20.05.18,20:05
"viroba", vimakanejšie", "detajlnejšie" - no to je teda slovenčina - čítať sa to nedá - trhá to oči.
PotPalo
25.05.18,20:20
Pri plazmách Panasonic je udávaná životnosť 100.000 hodín. Klasické LCD sa kazia po cca 30.000 hodinách a tie s LED podsvietením omnoho skôr. V každej TV sú kondenzátory, a ak tam použijú tie so životnosťou 1000 hodín...
PotPalo
25.05.18,20:26
Toshiba teraz neviem, ale Philips je Vestel - lacný Turek, rovnako ako Sencor, Orava, a tieto lacné značky. Samozrejme Turci si dosky nechávajú vyrábať v Číne.
PotPalo
25.05.18,20:31
Niektoré LCD SONY majú tiež displej od LG. A niektoré LCD Samsung majú displej CHI-MEI alebo CHUNGHWA. Ale to ešte neznamená horší obraz, niekedy skôr naopak, lepší. A čo som počul, tak kvalita je kus od kusu. TV zakúpený v Nemecku má iný obraz ako ten kúpený u nás, aj keď je to presne rovnaký typ. Akoby k nám vozili druhú triedu.
PotPalo
25.05.18,20:43
Tým by som sa moc nezaoberal. Na LCD displeji 50 Hz blikanie neuvidíš, na to je moc pomalý. A navyše, bežný film z PC má len 25 snímkov za sekundu, to je 25 Hz. LCD monitor k PC má 60 Hz. To nikomu nevadí? 100 Hz bolo fajn len u CRT, aby neblikal obraz. Pokiaľ má niečo 100 Hz a je to LCD, je to len o tom, že sa vypočítajú chýbajúce obrazové snímky (niekedy nevhodne), a vložia sa medzi už existujúce. Moc to ale nieje vidieť, skôr uvidíš kockovanie MPEG kódovania pri rýchlych komplexných scénach (datarate nepustí). Pre info: PAL signál na CRT mal 50 Hz, ale bol v tom ten trik, že sa vždy vysielal iba polobraz. Teda jeden obraz boli iba párne riadky, druhý obraz boli iba nepárne riadky.
bettylou
25.05.18,20:48
Sony
PotPalo
25.05.18,20:50
Philips = Vestel (Turek, dosky made in China) = Technika, Sencor, Orava a podobné lacné TV. Displeje im vyrába buď LG, AUO, alebo iný výrobca, takže samotný displej tam môže byť rovnaký ako v SONY, LG, Samsungu a tak.
PotPalo
25.05.18,20:57
No čo, TV sa spotreboval, veď je to predsa "spotrebná elektronika". :D Staré Samsungy vydržali cez 8 rokov (potom po malej oprave ďalších 8 rokov), niektoré nové skapú tesne po záruke. Veď kapitalizmus. Záručná doba = spotrebujte do.
misoft
26.05.18,06:52
Za 6 rokov už na 100% má iný televízor.... Dostal si sa do časovej slučky? :D:D:D
PotPalo
26.05.18,06:55
Ktovie, my máme 10 ročný LCD televízor, a stále nám dobre slúži. Ešte to nemá ani digitál, ale káblovka vysiela analóg, takže v pohode. Trošku cestovania v čase neuškodí. :D