katkatej
23.05.12,11:50
Je potrebne ohlasenie drobnej stavby na stavebny urad, pokial si chcem oplotit svoj vlastny pozemok (medzi mnou a susedom) murovanym plotom pozostavajucich z betonovych panelov do výšky 2m?
Pôvodny pletivovy plot bol postaveny este pred rokom 1973, kedy moji rodicia iba stary plot nahradili novym. Ked sused zacal stavat, upozornil mojich rodicov, ze urcita cas, je este nasa, kontretne sa jedna v predu o 2,90m a ide to sikmo, konci to pri nejakych 0,2m podla katastralnej mapy. kedze plot bol asi cca rok postaveny, novy, tak to rodicia nechceli menit a ustne sa dohodli, ze sused to bude pouzivat, kym tam niekto nebude stavat. Cize bol s tym uzrozumeny. Kedze sme si na pozemku postavili dom a radi by sme si to oplotili podla katastralnej mapy, rozhodli sme sa pre betonovy plot pozostavajuci z betonovych panelov, pojde to do vysky 2m. Susedovi sme oplotenie ustne oznamili, kedze sa bojim, ze mi bude robit problemy, drobnu stavbu som chcela radsej nahlasit. Lenze na stavebnom úrade po mne chcu nielen oznamenie, ale aj technicku spravu a popis (ze vraj od projektanta), situaciu s oznacenim stareho a noveho plotu, list vlastnictva, katastralnu mapu, stavebny dozor.... nechapem, vsak sa jedna len o drobnu stavbu, oplotujem si len vlastny pozemok! Prosim poradte mi, ako postupovat. Poplatok som zaplatila, ale kedze nemam technicku spravu, ani opis, tak povolenie mi nevydali. Môzem stavat aj bez neho? Znami mi poradil, ze do 2m murovaneho plotu netreba povolenie, pokial sa stavia na vlastnom pozemku...