patrik08
23.05.12,13:04
Zdravím Vás. Potrebujem do záhrady na polievanie kúpiť čerpadlo. Diaľka od studne je cca 30 metrov a tak som rozmýšľal už nad benzínovým čerpadlom ako nad ponorkou. Našiel som na nete nejaké poľské čerpadlá zn. Expo. Sú za prijateľnú cenu a tak rozmýšľam nad kúpou. Má niekto skúsenosti s ich používaním? Nerozpadávajú sa? Motor vydrží niečo? Mal by to byť štvortakt. Denne by som potreboval cca 200 litrov vody načerpať. Rozmýšľal som nad ním lebo je schopné aj vytiahnúť studňu ak bude treba. Ťahá 600l/min. Dakujem za rady.
podhygmin:-)
23.05.12,11:07
Od vsetkeho polskeho radsej ruky prec.
buchač
23.05.12,11:31
Našiel som na nete nejaké poľské čerpadlá zn. Expo. Sú za prijateľnú cenu a tak rozmýšľam nad kúpou.

Od vsetkeho polskeho radsej ruky prec.
...inak poviem .....

Je jedno ( nie je jedno ) , že akej výroby je ten - ktorý výrobok a hlavne , ak sa jedná o technické vecičky ...píla , mobil , čerpadlo ...

No nie je už jedno , či je u nás nejaký ten servis ...predsa len , kúpiť z netu nejakú mašinku ...čo , keď sa v tej záruke pokazí ???
Poštovné hore - dole ...vypisovanie mailov a bohvie čo ešte ...všeho všudy vyjde na takú istú cenu , ako keby som si na Slovensku kúpil ...
Som v týchto veciach tak trochu pesimista , radšej v kamennom obchode kupujem ...
Taserda
24.05.12,12:08
Na aku vzdialenost pojde voda je druhorade, pozeraj z akej hlbky bude tahat.